יורוליג 2010/11

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏18/10/10.

1. shlomydavid מנהלים

2. k_700 Member

מתחילים קצת להבין למה העונה של ליאור אליהו בקאחה נחשבת "לבעייתית".
    מצד אחד תצוגות מול מכבי(חסרת ההגנה בעונה שעברה) והופעה מצוינת במשחק המכריע מול בארסה.
    אבלמ צד שני ייבוש רציני ואף למשחקים שלמים מצד איבנוביץ'.
    עכשיו זה יותר ברור. ליאור פשוט "נענש" וטופל כמו שאיבנוביץ' אוהב לטפל בשחקנים רכים שלא יודעים להגן.
    ליאור, היה במקרה הטוב רול פלייר ושחקן למשחקים מסוימים בטח כשאת נטל ההגנה עושה שחקן מדהים כמו ספליטר.

לא ברור לי מה גרם לליאור לצאת בהצהרות לפני המשחק שהוא אחד משלושת הפוורדים הטובים באירופה ושהוא מכוון בקיץ הבא לעבר הNBA. התקפית הוא באמת אחד הפוורדים המרשימים באירופה שיכול לקלוע באחוזים מצוינים ולייצר לעצמו מצבים. הגנתית- הוא גם לא מתאים לליגת המכללות.

בסיכום, גם ליורוליג ליאור הוא שחקן בעייתי. וכדי שיהיה אפשר להחביא את החסרונות שלו בהגנה צריך מצבת פוורדים מכובדת שתחפה עליו. על NBA אין מה לדבר. קצת מזכיר לי את מקרה בלו, שגם הוא לא מהשומרים הגדולים ורוב הקריירה שלו אפילו נחשב לחור בהגנה אבל כיום אחרי שהתבגר ולמד דבר או שניים וכמו כן מצבת הסמול גדולה ומכובדת הן בנבחרת והן במכבי אפשר בהחלט להחביא את חסרונותיו ההגנתיות.
    מכבי הייתה צריכה להשכיל וללמוד את זה בקיץ, בטח כשאתה לא בונה על שתי גבוהים שלך-פוט, כדיר.
    אני ממש לא מבין איך קבוצה שרצה עם שני הרכבים בלבד שגם הם מרובות בבעיות שואפת להצליח באירופה עם שלושה גבוהים. באמת שקשה לי להבין...

3. yocki land Member

מחר גם פנאתיאקוס (אני די בטוח שכתבתי את זה עם שגיאות מזעזעות) מארחת את צסק"א. בעקבות ההפסד שלה בשבוע שעבר אם צסק"א היא תמצא את עצמה במאזן בעייתי בכל הקשור לקרב על המקום הראשון בבית (למרות שיש עוד הרבה משחקים לשחק, אני לא רואה את פנאתיאקוס מפסידה עוד הרבה משחקים).
    וגם קרב כל ספרדי נחמד בין ריאל מדריד למאלגה.
    עריכה: אני צופה עכשיו ברבע האחרון של באמברג הגרמנית מסנסצת את אולימפיאקוס. בנו שם קבוצה לא רעה בכלל ואני רואה אותם עושים צרות בשלב הבתים השני לקבוצות גדולות.

נערך לאחרונה ב: ‏28/10/10
  4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

20:40 - 5+ LIVE - פאנאתנייקוס נגד צסק"א מוסקבה

קרב טיטאנים....אם צסק"א תפתח עם 2:0 היא עוד עשויה להסתבך, לא בקטע של לעלות שלב כי היא תעלה שלב, אם לא זו תהיה סנסציה בין גלקטית, אבל היא מסוגלת לקבל בית קשה בטופ 16, מה שלא קרה לה שנים, אם בכלל...צסק"א להזכירכם בכל פיינל פור מאז 2003!

מאז החזרה מהפיצול:
    2002 - לא הגיעה
    2003 - רביעית בברצלונה
    2004 - שלישית בתל אביב
    2005 - רביעית במוסקבה
    2006 - אלופת אירופה נגד מכבי
    2007 - סגנית באתונה לפאנאתנייקוס
    2008 - אלופת אירופה נגד מכבי
    2009 - סגנית בברלין לפאנאתנייקוס
    2010 - שלישית בפאריז
    2011 - ?

סתם לשם השוואה קבלו את מכבי ת"א

2002 - שלישית-רביעית בפיינל פור בבולוניה (לא התקיים משחק על מקום 3)
    2003 - לא הגיעה לפיינל פור בברצלונה
    2004 - אלופת אירופה בתל אביב נגד סקיפר בולוניה
    2005 - אלופת אירופה במוסקבה נגד טאו ויטוריה
    2006 - סגנית אלופת אירופה בפראג נגד צסק"א
    2007 - לא הגיעה לפיינל פור באתונה
    2008 - סגנית אלופת אירופה במדריד נגד צסק"א
    2009 - לא הגיעה לפיינל פור בברלין
    2010 - לא הגיעה לפיינל פור בפאריז
    2011 - ?

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תוספת אחרונה לפרויקט פתיחת העונה המדהים של עדן...אולמות היורוליג:

לפי גודל:

1. פרטיזן בלגרד - סרביה - פלייאוף 8 אחרונות - בלגרד ארינה - 24,000
    2. פאנאתנייקוס - יוון - או.אה.קה - 19,250
    3. פיינל פור 2011 - פלאו סאן ג'ורדי - ברצלונה - 17,000
    4. פנרבחצ'ה - טורקיה - סינאן ארדם - 16,000
    5. אפס פילזן - טורקיה - סינאן ארדן - 16,000
    6. אולימפיאקוס - יוון - היכל השלום והאחווה - 14,905
    7. אולימפיה לובליאנה - סלובניה - ארינה סטוזיצה - 12,480
    8. ריאל מדריד - ספרד - קאחה מג'יקה - 12,000
    9. מכבי ת"א - ישראל - היכל נוקיה - 11,700
    10. אולימפיה מילאנו - איטליה - מונדיאלפורום - 11,500
    11. ריטאס וילנה - ליטא - סיימנס ארינה - 11,500
    12. מאלאגה - ספרד - פלאסיו דה דפורטס - 11,000
    13. וירטוס רומא - איטליה - פאלאלוטומטיקה - 10,500
    14. טאו ויטוריה - ספרד - בואסה ארינה - 9,900
    15. פאוור אנרג'י ולנסיה - ספרד - פאביליון סן לואיז - 9,000
    16. פרטיזן בלגרד - סרביה - שלב ראשון + טופ 16 - פיוניר - 8,150
    17. ברצלונה - ספרד - פלאו בלאוגרנה - 7,585
    18. שארלרואה - בלגיה - ספירודום 7,560
    19. מונטפסקי סיינה - איטליה - מאנספורט - 7,025
    20. ברוס באסקטס באמברג - גרמניה - יאקו ארינה - 6,900
    21. חימקי מוסקבה - רוסיה - באסקטבול סנטר - 6,000
    22. צסק"א מוסקבה - רוסיה - צסק"א סנטר - 5,500
    23. ציבונה זאגרב - קרואטיה - דראזן פטרוביץ' ארינה - 5,400
    24. שולה - צרפת - לה מיירי - 5,100
    25. ז'לגיריס קובנה - ליטא - וילניוס ארינה - 5,000 - עתידה לעבור בשנה הבאה לקאונו ארינה החדש שיכיל 14,500 מקומות.
    26. פרוקום גדיניה - פולין - גדיניה הול - 5,000

נערך לאחרונה ב: ‏29/10/10
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפיינל פור בברצלונה? תרשמו עוד תואר לספרדים...
    לדעתי פיינל פור אף פעם צריכה להערך באולם ביתי, וזה כולל את יד אליהו כשלקחנו שם גביע מול אחת מהבולוניות. אין שום ערך ספורטיבי אם ברצלונה, כנראה הקבוצה הכי טובה באירופה, תשחק למעשה בביתה מול קבוצה אחרת. אין לי מושג איפה הקבוצה תשחק העונה, אבל בעבר היו שנים שהיא שיחקה בפלאו סאן ג'ורדי. לי עוד זכור ניצחון גדול של מכבי עם גג מדהים בסיום של ווילי סימס על סן אפיפניו האגדי....

7. yocki land Member

ככה זה זה כמו גמר ליגת האלופות או הסופרבול. זה אולם מסוים שבוחרים מראש. לא נותנים בד"כ לאותה קבוצה לארח פעמיים באותו עשור אלא אם כן ממש אין ברירה.
    בכל מקרה הבלגרד ארינה נשמע כמו אולם NBA לכל דבר ועניין (חוץ מהעובדה הפעוטה שהוא באירופה).

אגב אני צופה עכשיו במשחק בין פאנאתיקוס לצסק"א ממליץ לכולם. משחק שבקלות עוד יכול להתברר כמשחק חצי גמר בפיינל פור. צסק"א קצת ברחה קודם אבל היוונים חזרו ועכשיו מובילים בנקודה.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק לא משוחק במגרש הביתי של ברצלונה אלא באיצטדיון האולימפי שהיה ב-1992...וגם בפיינל פור ב-2003 (גם שם בארסה זכתה). המגרש הביתי של בארסה זה הפלאו בלאוגראנה הקטן.

הפיינל פור הזה חוזה לברצלונה בגלל שברגע האחרון טורינו, איפה שהיה אמור להיערך הפיינל פור הזה הודיעה כי היא לא תוכל לארח...

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

איפה מכבי של השבוע ואיפה מכבי של שבוע שעבר, הבדל של שמיים וארץ. פתאום לא נותנים ליריב זריקות פנויות מקו השלוש, סוף סוף סופו הבין את תפקידו, הן בהתקפה והן בהגנה, מחצית די מושלמת מבחינתו. הוא אומנם לא שומר גדול, אבל יש לו ראש, הבנה, את זה אי אפשר לקחת ממנו, והוא מוכיח שכשהוא רוצה הוא יודע להיות בורג די חשוב במרכז, גם בהתקפה וגם בהגנה.
    אני מתקשה להחליט אם מכבי הפעם הגיע יותר חדה, או שמא זה היכל נוקיה והחולשה של זלגיריס שגורמת לנו להתרשם ממכבי צורה שונה לגמרי. לדעתי זה השילוב של שניהם, כשהמבחן האמיתי יהיה במשחק החוץ הבא.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אין שום מגרש אחר באיטליה? כמו בזמנו עם מכבי, הביתיות תתן לברצלונה את הגביע. כעיקרון רק פציעות יימנעו לדעתי לספרדים להגיע לפיינל פור בלי תואר הפייבוריט המובהק.

לגבי המשחק ביד, מכבי מתעללים בזלגיריס כמו שטאו התעללה בנו לפני שבוע...סופו עם משחק מצויין. 17 נק', 6-7 מהשדה ואפילו מהקו הוא צולף. כל זה בנדמה לי 13 דקות. אני עדיין רק יכול לקוות שבקרוב נראה עוד סנטר ברמה שיעזור ליווני/קמרוני. הנדריקס באמת לא סנטר.

11. yocki land Member

בדיוק איפה שז'לגריש בית נמצא לעומת ויטוריה חוץ

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי מחצית מאוד הגנתית ונוקשה שנגמרה ב-31:31...פאו בורחת, משחקת הרבה יותר טוב מהרוסים ועכשיו 58:47 כסיום הרבע השלישי...צסק"א בדרך ל-2:0, היינו בחולמים?

13. yocki land Member

אל תספיד אותם עדיין הם צימקו לחמש. ובכל זאת, אם הם מפסידים, יש להם משחק חוץ בולנסיה שניצחון שם יהיה בגדר חובה מבחינתם.
    עריכה: וזהו היוונים מנצחים נשאר שתי דקות והם מובילים 14.
    אני לא רוצה לחשוב בכלל מה קורה אם איכשהו הם מפסידה בספרד.
    מכבי צריכה לקחת בפרופורציות את מה שקרה לה בויטוריה שהיא רואה איזה פתיחה נוראית לקבוצה חזקה כמו צסק"א.
    פנאתיאקוס פותחת טוב את העונה ורצה לתקן את העונה שעברה שם סיימה בטופ 16 מקום שלישי בבית של ברצלונה ופרטיזן.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

צסק"א ב-2:0...פאו שולטת לגמרי...

אגב לא יודע אם מישהו שם לב לזה אבל אולימפיה לובליאנה סוף כל סוף נפרדה מהטיבולי ארינה הקטן שהכיל 6,000 ועברה לאולם חדש של 12,480 שהוקם כחלק מקומפלקס של אגודת אולימפיה לובליאנה, ושוכן שם גם מגרש הכדורגל החדיש של הקבוצה ועוד מספר מתקנים...

גם ולנסיה ב-2:0...מי שתפסיד שם תהיה ממש בבעיה ואם זו תהיה צסק"א אז אולי לראשונה באמת לא נראה אותה בפיינל פור.

http://img685.imageshack.us/img685/7621/arena2j.Xxx

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אז מכבי לבסוף ניצחה, גם עשתה זאת בהפרש לא רע בכלל, אבל שוב חזינו את הנפילות מטח הדי בולטות האלו בחלקים מסויימים של המשחק. בעבר, הרבע השלישי היה מהרבעים היותר טובים של מכבי, הרבע שבו מכבי חוזרת מחדר ההלבשה ומתפוצצת על היריב. גם מול ירושלים, היה בדיוק את מה שקרה הערב. מכבי יורדת בייתרון מבטיח למחצית וחוזרת למחצית השנייה ולרבע השלישי קבוצה עיפה ולא מרוכזת. בלאט ייצטרך לתת על כך את הדעת, כי הפעם זלגיריס צמצמה רק עד כדי 6 נקודות, מול יריבות ברמה גבוהה יותר הייתרון יימחק לגמרי, ואולי אף גרוע מכך.