יורוליג 2007/8

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏6/9/07.

1. Sergio Ramos Member

כמה מזל למכבי תל אביב. לפחות ניצחון, שיתן ביטחון לקראת ההמשך!

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

עדיין מוקדם מידי. השחקנים עדיין לא מכירים טוב מספיק, פציעות וכמובן חלודה של קיץ לא יורדת רק באימונים אלא יותר במשחקים ככל שהעונה מתקדמת. מכבי יכנסו לפורמה מתישהו, השאלה אם זאת תיהיה פורמה של קבוצת צמרת באירופה או מעט פחות מכך.

3. Number 8 Member

מחצית ראשונה חלשה של מכבי. קאמינגס נקלע לבעיית עבירות, פייזר המשיך את היכולת הדי חלשה שלו ממשחקי טרום העונה, בלודנטל לא יודע לעשות משהו מלבד לזרוק מהשלוש, ורק וויציץ והלפרין השאירו את מכבי בתמונה. במחצית השנייה, המשחק הלך פחות או יותר באותו כיוון, משחק מבולבל של שתי הקבוצות, עם קצת ריכוז מצד הצרפתים, התוצאה הייתה נשארת אותו דבר, רק לטובתם. כמו שאומרים, לה-מאן שיחקה לידיים של מכבי.

אמנם לא הרשמנו, אבל לא צריך לדאוג. הקבוצה עדיין לא התחברה, זה לוקח זמן, וברגע שזה יקרה, הקבוצה תרוץ בלי הפסקה. ערב די חלש של הזרים, מלבד ניקולה שבלט, אבל קיים יותם הלפרין אחד. משחק ענק של הלפרין, אסיסטים וסלים גדולים, חטיפה גדולה שניצחה את המשחק - ערב ענק מבחינתו, ועד עכשיו, עושה הרושם שזאת באמת השנה של יותם הלפרין.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/10/07
  4. zivmay Member

וואו, כמה שטויות בהדעה אחת! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx
    ההפך הוא הנכון, פייזר היה מצויין במשחקי ההכנה, במיוחד מול אולמפיאקוס ופנאליניוס.
    היום הוא פשוט ישב הרבה על הספסל, ורואים את העצלנות שלו. אבל אני בטוח ששרך יכניס בו קצת תורה:]

בלותנטאל רק שלשות? בלותנטאל יכול לקלוע איך שהוא רוצה ומאיפה שהוא רוצה, הוא בתנועה תמידית מתחת לסל, ויש לו נוכחות מרשימה. יש לו קאץ' אנד שוט, פשוט מדהים! לא ראיתי דבר כזה מאז ימי פארקר.

הקבוצה עדיין לא מחוברת, אבל עם כל כך הרבה שחקנים דבר כזה יכול לקרות בתחילת העונה, מכבי עם הסגל שלה, בלי להחשיב את הפצועים, חייבת לקטוש קבוצות כמו לה מאן, למכבי יש הרבה יותר איכויות מכל קבוצות הבית.

וסתם שאלה לסיום, יש לי בלאק אאוט קטן. יורוליג זה פעם בשבועיים, או שבוע? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

5. Number 8 Member

פייזר נתן מספר דקות טובות במספר חלקים במשחק, לא יותר, ובטח שלא מצוין. במשחקי גביע ווינר, פייזר נעלם. אז אולי הוא התרגש או משהו בסגנון, זה משחק ראשון אז אפשר לוותר לו, אבל לא יהיו לו הרבה ימי חסד.

תגיד, ראית בכלל את המשחק? איזה מתחת לסל? בכל התקפה, הוא נמצא מחוץ לשלוש ומחכה למסירה. עושה רושם שהוא לא יודע לעשות שום דבר מאשר לזרוק לשלוש. דוגמא לכך ראינו בדקה האחרונה של המשחק, כאשר בלותנטאל רצה לחדור ולמסור לניקולה, ובמקום זאת עשה עבירת תוקף. אחלה משחק מתחת לסל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

פעם בשבוע.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/10/07
  6. שגיא Guest

היה ברור שמכבי תתקשה. אין מה לעשות, הקבוצה חדשה לגמרי, והשילוב של השחקנים עדיין חלש, ואת זה לא היה קשה לראות היום. אבל מכבי ניצחה, וזה מה שחשוב מבחינתה, כדי להיכנס לליגה הזו בצורה הטובה ביותר. יש למכבי סגל אדיר לדעתי, ועם הזמן המשחקים גם ילכו ויהיו יותר טובים, כמובן במידה ולא יהיו מעידות לא צפויות ב2-3 משחקים הקרובים.

7. samoel Member

נתחיל בזה שמי שניצח למכבי את המשחק הוא לא אחר מדרק שארפ, שלהזכירכם חגג בתחילת החודש את יום הולדתו ה- 36. הבנאדם לא מפסיק לרוץ, וגם כשהוא נח מעודד מהספסל אין ספק שאין ראוי ממנו לקפטן בבחירה שנעשתה אי שם ששלף עזב. הניסיון דיבר, ויחד עם וויצ'ץ' שזה משעמשע לראות אותו, כבד כל כך , עייף כל כך, עוד שניה מתאלף מחוסר אויר, מגיע ראשון(!) להתקפה. הלפרין להזכירכם תפקד במשך משהו כמו 12 דקות(ואת זה אני עושה ממרומי שער 10 בהיכל בלי הילוכים חוזרים ובלי שדרנים שיזכירולי מתי קלע) , וויצ'ץ' לבד הכניס את הלפרין למשחק אז שגם זה שייך לו, והוא אחראי כמעט לכל הנקודות שמכבי קלעה, כמעט כל מהלך לסל עבר דרכו. לכן מן הראוי שוויצ'יץ' היה צריך להיבחר לאיש המשחק.

אנחנו האוהדים של מכבי, כנראה נשלם עוד על חוסר הניסיון של קטש, זה התבטא היום בצורה מדהימה וכל כך בולטת וחדה לעין בשני מקרים : אמצע הרבע ה- 3, ייאוש כזה כבר הרבה זמן שלא ראינו, באטיסטה שלא מבין מה רוצים ממנו נשלח למערכה, הוא היה אבוד, אני לא בטוח שהוא הבין שהוא בכלל בהתקפה. איפה טיים אאוט ברגע שהצרפתים הופכים פיגור ליתרון 10 ? הוא הגיע ממש מאוחר מדי, וזה היה לי מאוד מוזר מקטש, כנראה סוג של הלם. הפעם השנייה הייתה לקראת סוף המשחק דקה לסיום כמדומני וויצ'ץ' נשלח לקו, תסבירו לי בשביל מה הוא היה צריך טיים אאוט, מכבי נכנסה לסוג של מומנטום באותם רגעים וממש אולי דקה (בברוטו) לפניכן, הצרפתים הזעיקו טיים אאוט, מכאן שלוויצ'ץ' היה דקה להתרעננות ולנשום. לא ברור אגב ראו שהטיים אאוט הזה הוציא את ניקו מפוקוס עם שתי החטאות עונשין רצופות(לא שזה לא קרה בעבר,ואפילו יותר מפעם אחץ, פשוט זה מה שנקרא מומנטום).

אגב עוד אדם שראוי לציון בניצחון הזה של מכבי, וככה זה יהיה והיה בהרבה ניצחנות דחוקים : שמעון מזרחי האחד והיחידי, השופטים שרקו היום שריקות מוזרות כמעט כולן לטובת הצהובים. שמעון יודע לארח סמכו עלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. Igi Member

נתחיל בזה שהייתי במשחק(וכן לחכמולוגים, אני רוצה שקל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx). כמובן שאין ולא תהיה אווירה בספורט כלשהו בארץ כמו שיש במשחק יורוליג בהיכל... אבל מה לעשות, כל אוהדי הרולקס והפרוות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx מתרבים מיום ליום. בשנה שעברה הייתי מול פארטיזן ועוד היה עידוד, אנשים קצת צעקו והכל... היום חוץ משער 11 ו7 כל מה שעושים זה למחוא כפיים/לשרוק בוז ליריבים.

פייזר נראה שחקן לא רע וראו שיש לו חוכמת משחק בחלק מהמהלכים אבל כמובן שהוא עוד צריך להסתגל. קאמינגס היה נמרץ אבל לא תרם במיוחד..בכללי לא התלהבתי יותר מדי.
    הלפרין היה טוב היום, אבל לא שיחק מספיק. היום הוא לא היה פחדן כהרגלו אבל בכל זאת נעלם לחלקים די גדולים מהמשחק. שארפ וניקולה כמובן היו ענקיים.

ד"א לגבי בלות'נטל, הוא פשוט שחקן יעיל. תנו לו את הכדור והוא כבר יכניס אותו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/07
  9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אם הם סומכים על הלפרין שיוביל להם את הקבוצה עונה, אז הם כרגיל בצרות. זה לא האופי שלא ואי אפשר לשנות דברים כאלו. מכבי צריכה לידר (כל קבוצה שרוצה תארים צריכה כזה) שלא יפחד לקחת החלטות בדקות החשובות (ושיהיו ההחלטות הנכונות כמובן), ואם יהיה אחד כזה על המגרש גם האחרים ירגישו בנוח לזרוק עם ביטחון בדקות האחרונות. רק ש... אין אחד כזה.

10. samoel Member

אתה צודק וגם טועה יחד, מכבי אכן צריכה לידר כדי לזכות במשהו, יש לה שניים כאלה אפילו.
    הבעיה שאחד הוא לא יותר משחקן שאמור להשלים אה ,כן וגם בן 36. השני הוא ניקו , אבל אם תבנה על ניקו בדקות הכרעה אתה בבעיה , הוא כבד ,לרוב מגיע עייף, ובדרך כלל זה גארד שצריך להיות מי שלוקח החלטות וכדורים צריכים להיזר מהר ולא למשחק חפירות.

אני מאמין שאכן התכוונת לכך שאם מכבי תבנה על הלפרין כגאר המושיע היא בצרות, אבל היא לא בנתה, היא הביאה את קאמינגס. אל תשכחו מדובר במשחק ראשון נכון לא ראינו ממנו שמץ של מנהיגות(אנוכיות שלא הייתה מביישת את סולומון) אבל פה ושם הוא אסף את החברה וריכז אותם בקו העונשין באמצע, עמד מהספספל, אולי בכל זאת מצאו את המקדונלד החדש.

11. Royrubi Member

חבר'ה נא להירגע, אתמול מכבי אמנם שיחקה נורא אבל זה היה משחק בית ראשון לחצי הרכב וספק הנקודות השני של הקבוצה (מי שאמור להיות כזה) וויל ביינום לא שיחק. נכון ביום רגיל הפער בין שתי הקבוצות אמור להיות יותר גדול אבל בהתחשב בעובדה שזו תחילת העונה תנו להם קצת זמן. ואל תשכחו הם באמת לא אמורים ולא מועמדים לזכות ביורוליג.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ד"א דווקא לדעתי בלותנטל לא צריך לפתוח[מישהו פה רשם שהוא יעיל],כל מה שהוא עושה
    זה רק לקלוע טוב,אבל הוא לא נע טוב ושהוא מקבל את הכדור והוא לא במצב של קליעה הוא
    בעצם לא יעיל בכלל,צריכים להכניס אותו רק ששומרים עלינו איזורית לדעתי.

13. Dimitar Berbatov Member

בלותנטאל כרגע הוא ברירת מחדל. טל בורשטיין פצוע, אלכס גארסיה רק הגיע וגם הוא פצוע, כשהוא יחלים הוא יחליף את בלותנטאל בחמישיה וברוטציה. דיברו גם במכבי על לנסות את טרנס מוריס כ-3, לדעתי זה יכול להיות מהלך טוב עבור מכבי. למוריס יש ידה טוב מהשלוש (ראינו את זה בירושלים בשנה שעברה), שחקן הגנה מצוין, חוטף, חוסם, הוא יכול להיות אופציה מצוינת במקומו של בלותנטאל שהוא בעיקר קלעי.

ראיתי רק את הרבע הראשון, אבל כבר היה אפשר להתרשם שהזרים של מכבי לא יתחחברו ובעיקר פייזר, שאני מודה, ההגנה זה לא הצד החזק שלו.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם שכל...

אבל מה שבטוח הוא מוכשר מאוד והוא בולדוזר..

15. samoel Member

יניב לדעתי, וכמה שזה ישמע מפתיע, מוריס בעמדה 3, יכולה להיות בעיה גדולה עבוד מכבי, מצד אחד בהתקפה הוא לא פקטור, לא מחפש את הסל ופשוט נעלם. מצד שני בהגנה כשפייזר תופס חצי רחבה וניקו הוא לא בדיוק שחקן שצריך לצאת לקלעים מוריס מאבד מהאפקטיביות שלו כשומר מתחת לסל וחוסם. לכן הוא הופך גם לבעיה בהגנה, אני חושב שהזמן ידבר ומאמין שקטש ימצא כברהרכב, מישהו דיבר על ווילי , גם אני מאמין שברגע שהוא יחזור דברים יראו אחרת(בזמן שקאמינגס בחוץ, או מחוץ למשחק כמהחסר למכבי עוד מוביל?)