יורוליג 04/05:: מכבי בפיינל פור

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏11/7/04.

1. הרצליה Member

ניצחון קשה מאוד למכבי 85-80 פארקר עם משחק ענק של 33 נקודות

יאלללה מכבי עוד :aaa025:

2. בית"רי מלידה Member

איך שרו פעם אוהדי הבועל "בכיינות" תל אביב:

"הו, סדאם חוסיין בשוק, סדאם חוסיין בשוק, סדאם חוסיין בשוק......"

ונסיים בבדיחה:

איזו עט שונאים הכי הרבה בוילרבאן? עט פארקר.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו ניצן, איזה תגובה מנומקת ומשכנעת, "פייס איט", כן עכשיו אני מודה שמכבי מייצגת אותי וביום חמישי הבא תראה אותי בהיכל.

מה זה הקשקושים האלו? מכבי היא קבוצה פרטית שמייצגת את עצמה, וכבר נמאס לי לחזור על עצמי. תקרא את ההודעה של ערן, תקרא את דיוני הפיינל פור, ואז תחזור ותגיד "כן מכבי מייצגת את כולנו זו עובדה".
    לא, הפועל ירושלים לא ייצגה את ישראל בבלגיה, גם לא את אלוהים. היא ייצגה את עצמה. ולא, מכבי ת"א השנה בכדורגל לא מייצגת את ישראל (ולמען האמת טוב שכך) וגם מכבי חיפה לא ייצגה את ישראל לפני שנתיים. הן מייצגות את עצמן. הייצוג של ישראל בכדורסל נקרא נבחרת ישראל, לא מכבי תל אביב. וזה שאחוז גבוה במדינה אוהב את מכבי תל אביב לא אומר שהיא מייצגת אוכלוסייה שלמה.

4. burning soil Member

אני דווקא חושב שמכבי ת"א הפכה לאטרקטיבית כל כך בעיני ערוץ 11 והציבור הישראלי
    בגלל היותה אלופת אירופה ארבע פעמים,הקהל,השחקנים,וההשפעה שלה במדינה.

לדעתי מכבי מייצגת את המדינה,אבל זה עניין של דעה ותפיסת עולם,
    אי אפשר להחליט על זה בשביל אחרים..
    לדעתי ברגע שמכבי מצליחה אז זו גם הצלחת הספורט הישראלי,
    כשאנשי כדורסל וספורט מאירופה מסתכלים על מכבי ת"א ועל הצלחותיה מן הסתם הם
    ייחסו את זה לספורט הישראלי ולא לרוסי,יש כאן סוג של ייצוג של המדינה.

לגבי הניצחון אתמול,אמנם וילרבאן לא הרשימה במחזורי הפתיחה אבל אתמול היא היוותה
    יריב טוב ולדעתי זו קבוצה עם פוטנציאל שמציגה כדורסל לא רע. טוב שמכבי ניצחה שם
    כי לא זה היה משחק חוץ לא קל ובבית לא אמורים להיות מולם קשיים.

אני מחכה לבארסה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wlcm.Xxx

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי מצליחה = הספורט הישראלי מצליח??
    איפה אתה חיי תגיד לי?

ככל שמכבי מנצחת יותר באירופה הכדורסל הישראלי נהיה יותר ויותר מת. אם פעם (ואני לא מדבר על העבר הרחוק, אני מדבר על 10 שנים ואפילו פחות) מכבי תל אביב הייתה המועמדת העיקרית לאליפות, היום היא המועמדת היחידה. את סגנית האלופה היא קטשה בחמישים נקודות הפרש, זה לא עסק. שתי הזכיות האחרונות שלה, גם בלוליוליג וגם באליפות אירופה, רק הגדילו בצורה ענקית את הפער בינה לבין שאר הליגה.

6. burning soil Member

זה עדיף מאשר להתבסס בבינוניות ושקבוצה רוסית תוכתר לאלופת אירופה.
    בנוסף מכבי רכשה את המעמד שלה בזכות עצמה,ובזכות ההישגים. וכך גם הכדורסל הישראלי.

אבל עזוב,נראה לי שעוד מעט יצטרכו להוציא את מכבי גם מהיורוליג http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx כי 50 הפרש.. 50
    הפרש.. 50 הפרש.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

פזארו נראתה כמו בדיחה איטלקית ששמה דגש על זריקות מחוץ לקשת
    ובעצם לא יותר מכך,קבוצה כזאת לא צריכה להיות ביורוליג.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תענוג היה אתמול. אבל עם כל הכבוד פזארו היא לא בליגה של מכבי וצריך להסתכל על המשחק באתונה שבוע הבא בלי לחשוב על הניצחון היפה של אתמול.

ועוד דבר טוב... ברצלונה הפסידה בבית לז'לגיריס שמכבי הביסה בחוץ... מכבי לבד במקום הראשון. לא מפתיע.

8. Julian Joachim Member

פזארו כ"כ הזכירה לי אתמול את וירטוס בולוניה שהפועל הביסה עונה שעברה ביול"ב קאפ. יכול להיות שצ'רלס סמית' שיחק שם שנה שעברה וזו הסיבה?

9. AleX-Del-Piero Member

אני לא יודע אם שמתם לב אבל הכדורסל האיטלקי כבר לא מה שהיה לפני כמה שנים-גם הכדורסל היווני לעומת זאת יש ליגות יותר קטנות שבאות ומתחזקות ומתבססות יותר...
    מה עוד שהכדורסל שלנו(הישראלי כמובן) הופך יותר "אירופאי" כאשר בחמישייה של מרבית הקבוצות פותחים 4 שחקנים זרים וישראלי אחד או שני ישראלים במקרים הטובים...ככה זה גם באירופה,אתה מסתכל על קבוצה איטלקית ואתה רואה את השדר אומר שהכוכב היגוסלבי של הקבוצה לא משחק ופצוע-לדעתי משהו רע קורה בכדורסל האירופי ומכבי רק מרוויחה מזה-ואם היה עוד קצת כסף לכדורסל המקומי שלנו גם קבוצות אחרות היו מצליחות אפילו יותר מהשנה שעברה.עוד הוכחה להידרדרותו של הכדורסל האירופאי היא כמובן חוסר העניין במשחקים הקהל לא מרבה להגיע ורק הגרעין הקשה של מרבית הקבוצות מגיע ותומך...חבל!

10. Yeste Member

נבחרת הכוכבים של האן בי אי חטפה 20 הפרש מקוסטה ריקה ונבחרת אטליה,אותה נבחרת שאחת הקבוצות החזקות מהליגה שלה חטפה 50 הפרש מההרכב ה-2 של מכבי.
    אלן איברסון נראה כמו שחקן ליגת החובבנים מול שארס שישב שלשום על הספסל ונרדם תוך כדי ציפיה ביותם הלפרין.
    לפי התאוריה שלך ,הכדורסל העולמי בירידה.
    וד"א,מכבי בכושר הזה לוקחת אליפות באן בי אי בלי הרבה בעיות.

נערך לאחרונה ב: ‏27/11/04
  11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק מראה שאתה לא מבין בכדורסל. לא צריך להיות מבין גדול (אני לדוגמא, לא מומחה כדורסל) כדי לראות שאם יש שחקן במכבי ת"א שיכול לשחק ב- NBA זה פארקר. שאראס שחקן טוב, גם באסטון ו-ווייצ'יץ', אבל מכאן ועד ה- NBA המרחק גדול, ותאמינו לי, שאם הם היו ראויים ל- NBA היינו כבר רואים אותם שם, הרי הסקאוטרים רואים את כל המשחקים אבל אף שחקן לא מקבל הצעה. במקרה הטוב בלות'נטאל מנופה ממחנה הקיץ של סקרמנטו. אני חושב שהסגל של מכבי ת"א מצוין, אבל מכאן ועד להשוות את שאראס לאייברסון או ג'ינובילי, את ווייצ'יץ' לוואלאס או אוניל, פארקר לנוביצקי, באסטון לדאנקן? (אל תהיו קטנוניים איתי על פוינט גארד או שוטינג גארד, הבנתם את הכוונה) אין מה לדבר.

נערך לאחרונה ב: ‏27/11/04
  12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

:aaarofl:

עם כל הכבוד למכבי, שהיא הקבוצה הכי טובה באירופה בפער ניכר, היא עדיין לא מתקרבת ליכולת של קבוצת אנ.בי.איי. ההבדל המרכזי בין הכדורסל האירופי לאמריקאי הוא האתלטיות, וכפי שגל אמר אנתוני פארקר הוא השחקן היחיד במכבי ת"א שיכול להשתלב בליגה הטובה בעולם בקלות. אני אישית סבור שגם ניקולה וויצ'יץ' ויניב גרין יכולים להיות שחקני NBA לגיטימיים למדי, וזאת בגלל הירידה הדרסטית ברמת הסנטרים שם בשנים האחרונות (אחחח איפה אתה אולג'ואן? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx ).
    היתרון היחיד שיש לשחקנים אירופיים על פני עמיתיהם האמריקאיים הוא בהבנת המשחק. רוב השחקנים האמריקאיים הם טפשים גמורים, שמתבססים על יכולת אישית נטו (וזה יש להם בכמויות) מבלי לדעת ולו שמץ על טקטיקות של כדורסל ועל משחק קבוצתי. ההכנסה של השמירה האיזורית ל-NBA בכלל נותנת צ'אנס טוב יותר לשחקנים אירופיים להגיע לשם, מאחור והם מורגלים ומאומנים לשמירה כזו מגיל צעיר.
    ועם כל זאת, אני רק רוצה להזכיר לכם שלפני כמה שנים באו לביקור בארץ הקודש המיאמי היט, שהיו אז קבוצת NBA בינונית במקרה הטוב (עם טים הארדויי ואלונזו מורנינג כבר לקראת סיום הקריירה), ונתנו למכבי ת"א של אז שהיתה קבוצה טובה מאוד איזה 40 הפרש בראש. הפערים אולי הצטמצמו, אבל הם עדיין קיימים...

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

גל קודם כל גם אם וייצ'יץ' רוצה הוא לא יכול ללכת לאן בי איי, מכיוון שאין בחוזה שלו סעיף שחרור לאן בי איי. אני מאמין שבלי ההגבלות שקיימות באן בי איי בהחלט היינו רואים כמה שחקנים של מכבי היום באן בי איי, אבל היום לקבוצה באן בי איי אסור לשלם מעבר ל750 או 850 אלף דולר בשביל "לקנות" שחקן מאירופה.

מכבי קבוצה חזקה מאוד, בזה אין בכלל ספק. במשחק אחד מול קבוצת אן בי איי סבירה, מכבי בהחלט יכולה לנצח. אבל אסור לשכוח שאן בי איי זה לא מה שיש למכבי, כלומר יום ראשון משחק מול קבוצה מאוד חלשה ויום חמישי משחק מול קבוצה סבירה. באן בי איי קבוצות משחקות כל יום-יומיים, ואם מכבי תצטרף לאן בי איי אני רוצה לראות אותה נותנת כאלה תצוגות יום-יום. אם מכבי תצטרף לאן בי איי במקרה הטוב היא תסיים מעל השארלוט בובקאטס, וזה גם במקרה הטוב.

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שאתה צודק יונתן, אני גם חושב שמכבי לפחות שקולים מבחינת סגל לניו-אורלינס הורנטס, שכנראה יתחרו השנה עם הבובקאטס על תואר הקבוצה הגרועה של הליגה. עצוב לי שהגועלים בצהוב הגיעו לכזו רמה, ועצוב לי שהם ישחטו העונה את כל אירופה בדרך לתואר קליל נוסף. אבל עדיין יש עוד מרחק בינם לבין ה-NBA כפי שכבר אמרתי.

אגב רבים נוטים לקשור את שמו של שאראס ל-NBA, ואני סבור שמשחקני החמישייה של מכבי הוא דווקא הכי פחות מתאים לשחק שם. עם כל הווינריות והשלשות הגדולות בנצחון המפורסם על הדרים טים, שאראס הוא עדיין אחד מהשומרים הגרועים שזכורים לי בהיסטוריה. אפילו ארז כץ יכול לעשות עליו סל בקלות, שלא לדבר על כל האתלטים האדירים של ה-NBA, ליגה שמוצפת בגארדים כשרוניים. אני רוצה לראות אותו עושה סלים באחד על אחד על אלן אייברסון...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/11/04
  15. burning soil Member

יש כאלה שמדברים על כך שבעוד מס' שנים הכדורסל האירופי יחבור לאן בי איי מבחינת הליגה והמשחקים..
    אני לא יודע איך זה יתבצע,אבל ברור שאם קבוצה כמו מכבי תגיע לליגה הטובה בעולם
    היא תתקשה מאד ולא תהיה מסוגלת לעמוד בכל מה שדורש האן בי איי לפחות בהתחלה,קרוב לוודאי
    שגם כאן יידרש תהליך ארוך של בניה והסתגלות עד שמכבי(לדוגמא!) תהיה מספיק טובה
    לאן בי איי(אם בכלל) כמו שזה לקח הרבה זמן עד שמכבי הפכה לאימפריה במסגרת האירופית.