יורוליג 04/05:: מכבי בפיינל פור

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏11/7/04.

1. burning soil Member

איתי אל תזלזל כל כך ביורוליג,זה בכל זאת המפעל הבכיר באירופה,במיוחד
    כשמסתכלים אל שאר המפעלים של יולב ופיבא.

טורצ'אן כבר לא בצסקא מוסקבה,הוא בדינמו של שרף. אבל לצסקא יש את גריינג'ר,
    בראון,והולדן שהם שחקנים ברמה גבוהה מאד,אולי אפילו ברמתו של פרקר.

2. Julian Joachim Member

אני חייב לספר לכם שהמכביזם פשוט משתלט על המדינה. אתמול בערב חצי פלוגה רצה לשק"מ לראות מה קורה עם מכבי ואחרי זה ישבו על הפלאפון עם חברים שבבית כדי להתעדכן. כוס אחתוק חבר'ה, אתם אוהדים את הפועל באר-שבע, בית"ר ירושלים, הפועל ת"א (!!!), מכבי חיפה וכו' בכדורגל... איך הגעתם למכבי בכדורסל?!

3. robson Member

אני מסכים במאה אחוז...
    כל מי שלא אוהד גם את קבוצת הכדורגל של הצהבת הוא סתם טרמפיסט עלוב.
    ודרך אגב פולדש, מירסאד לא משחק השנה ביורוליג..הוא משחק אצל שרף בדינמו מוסקבה.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דבר ראשון, באמת שאני לא חייב לאף אחד הסברים למה אני אוהד את מי שאני אוהד. אבל מי שבאמת מכיר אותי יודע שטרמפיסט ואוהד הצלחות זה הדבר האחרון שאני. פשוט ככה גדלתי, מה אני יעשה, מגיל 3 אני בימי חמישי יושב בבית עם אבא שלי ורואה את המשחקים של מכבי. מה לעשות, ככה גדלתי, אני המון שנים אחרי הקבוצה, אני ראיתי את מכבי לפני שחלקכם בכלל נולדתם. רוצים לקרוא לי טרמפיסט....? תקראו.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

דבר שני פולדש, אני הסברתי לך כבר את זה לפחות בהקשר שלי.

5. John Barnes Member

זוהי הגדולה של מכבי ת"א כדורסל, וכמובן של שמעון מזרחי.

6. robson Member

גדולה?...
    אותי זה מגעיל..
    הקבוצה היחידה שבאירופה אני מייחל להפסדה היא הצהבת.
    ו-אדום בנשמה, את רובנו חינכו על אהדת הצהבת כאילו הם "המוסד" או משהו כזה..ותאמין לי שאני מספיק מבוגר על מנת לזכור את אותם ימי חמישי שהכריחו
    את כל תושבי המדינה לראות את הצהבת.
    לפי דעתי זה צביעות לקלל אותם כשהקבוצה שלך בכדורגל משחקת נגדם ולעודד את קבוצת הכדורסל..
    אבל איש באמונתו יחיה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/04
  7. city Member

כשמכבי ת"א משחקת באירופה היא מייצגת את המדינה ולכן אני יעודד אותה כמו שאני מעודד את כל הקבוצות הישראליות שמשחקות באירופה (בכדורגל, כדורסל ובכל ספורט אחר). מצדי שבליגה יפסידו אבל באירופה מכבי ת"א מייצגת את המדינה ולכן זה חשוב שהיא תצליח. אותו דבר גם להפועל ת"א, הפועל ירושלים ובני השרון (הם באירופה ?).

8. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ישלי שנאה ענקית לכל קבוצה שהיא מכבי.

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין שום קשר בין קבוצת הכדורגל לכדורסל (הלוואי שהיה).

10. robson Member

הקשר הוא השם של המועדון...

11. Julian Joachim Member

ועדיין יש קשר פוליטי וכו'...

בכל אופן לירן לא כיוונתי דווקא אלייך (בעיקר בגלל שכבר טחנו את הנושא, לאו דווקא בגלל שאני מקבל את מה שאמרת לי). כיוונתי לחצי מהגברים במדינה שמעודדים אותם למרות שאם הם ישחקו נגדם בכדורגל הם יקללו אותם וכו'... אותי זה מגעיל, אני שמח שעוד יש כאן קולות שפויים (רובסון, כל הכבוד).

ובאותו עניין לירן, אתה חושב שזה מוצדק שאני מממן את מכבי ת"א (דרך תשלומי האגרה)? אתה חושב שזה הגיוני שיש קבוצה שכל המדינה מממנת? וזה עוד לפני שאני מדבר על העזרה שהם מקבלים מהמדינה כשצריך (אזרוח מהיר של ציון תומאס).

12. John Barnes Member

שערוץ 1 שידר את הפועל י-ם שנה שעברה לא זכור לי אוהד מכבי שהתלונן שהוא מממן את הפועל. אפשר לחשוב שכל תשלומי האגרה הולכים למכבי, הרוב בא מהחסויות שערוץ 1 מקבל בעקבות כך.

13. Julian Joachim Member

ותאמין לי שרוב אוהדי הפועל לא היו מרוצים מזה ששידרו את הקבוצה בערוץ 1. השנה עברנו לערוץ 10 ואני מרוצה מהמעבר הזה כי בדיוק כמו שאני לא חושב שאני צריך לשלם כסף למכבי ת"א, אזרחים אחרים במדינה לא צריכים לשלם כסף להפועל ירושלים.
    מכבי מקבלת ככל הנראה קרוב ל4 מליון דולרים מרשות השידור. זה יותר מהתקציב של הפועל (השנייה בליגה) ופי 2-3 מהתקציב של שאר הקבוצות. וזה רק מה שהם מקבלים משאר האנשים במדינה. והעובדה שערוץ 1 מקבל על זה כסף לא משנה כלום. זה שמונופול יוצר כסף בסופו של דבר זה ברור ואני לא רואה איך זה תירוץ שאמור לגרום להקצאת הכספים למכבי להיראות בסדר.

14. John Barnes Member

פולדש, בסופו של דבר מכבי הייתה מקבלת את ה4 מיליון דולר האלה מערוץ אחר (ערוץ 10, 22, 5). ואולי אפילו יותר. המונופול היה מתקיים גם ככה, אין מה להאשים את ערוץ 1 שמשלמים את הסכום הזה,כי זה הנכס היחידי שלהם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/11/04
  15. Julian Joachim Member

מה זאת אומרת אין מה להאשים את ערוץ 1 כי זה הנכס היחיד שלו?! הוא הפך את זה לנכס כי הוא פמפם את זה לצופים במשך 20 ומשהו שנים!!! 20 ומשהו שנים שקבוצה אחת בישראל מקבלת תקציבים חסרי כל פרופורציה שעוזרים לה לשלוט בליגה. הייתי מציע לך לבדוק כמה כסף מכבי קיבלה בערוץ 10. וחוצמזה שאם ישדרו את מכבי בערוץ 10 או ערוץ הספורט הרייטינג לא יתקרב לחצי ממה שהוא היום, פשוט כי קהל הבסיס הוא הרבה יותר קטן מאשר של ערוץ 1 (שנקלט ע"י כל בעל טלוויזיה ששילם אגרה, בניגוד לשני הערוצים הנ"ל). ולגבי ערוץ 2 אין בכלל מה לדבר. לא משתלם להם להשקיע סכומים כאלה במכבי כשהם יכולים להשקיע עשירית מהסכום הלא-הגיוני והמוגזם הזה ולקבל תוכנית עם רייטינג דומה במהלך רוב העונה.

אם אתה לא רואה את הבעייתיות הכללית שהצגתי כאן בהודעות האחרונות אז באמת אין טעם להמשיך בדיון.