יורוליג 04/05:: מכבי בפיינל פור

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏11/7/04.

1. John Barnes Member

אדר, אתה מוכן לפרט את הקשר בין מאי 2004 לפאשיזם? לא כ"כ הבנתי את כוונתך.

2. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל נשכח. ביטחון, חינוך, כלכלה. הכל, בשביל שהמדינה תוכל להתרכז במשימה של מכבי תל אביב - לזכות ביורוליג. השתתפות של הקבוצה הפרטית מכבי תל אביב בפיינל פור לקבוצות הפך למשימה לאומית.
    וזה לא שאני מאשים רק את מכבי. ממש לא. ככה זה בארץ. אם תעז להגיד שאתה בעד קבוצה מחו"ל, שמשחקת נגד קבוצה ישראלית, רוב הסיכויים שתשמע את המילה 'נאצי' מופנית לעברך.
    אני לא אומר שאני תומך בהשתמשות במושגים כגון פאשיזם בעולם הספורט (שמעתי לאציו?), אבל בקלות אפשר למצוא את הקשר.

3. burning soil Member

אויש נו באמת,טוב שלא נסחפת בהתבטאות שלך.
    אתה יודע מה,נגיד ובאמת היתה התרכזות כפי שאתה מתאר אותה בפיינל פור לפני שנה,מה
    אסור קצת לשכוח את שאר הבעיות? אסור קצת להתגאות ולשמוח ? אחרי זה יגידו שהמדינה
    שלנו מתעסקת רק בפוליטיקה ובבעיות השונות,הרי לנו הישראלים תמיד יש מה להגיד.

אם צ'לסי היתה מארחת את גמר ליגת האלופות ומגיעה אליו,גם באנגליה היתה
    לכך התייחסות בהתאם,ואני בטוח שלא היית חוזר על מה שאמרת.

4. הרצליה Member

בחזרה לעניננו
    יורוליג!

מכבי תפגוש בחצי הגמר את פנאנתייניקוס לאחר שזו גברה 84-76 על אפס פילזן.

5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל שהתייחסת רק למשפט הזה. כמובן שהגזמתי והקצנתי, עשיתי את זה כדי להעביר את הרעיון הכללי בצורה ברורה.

אתה מוכיח את הנקודה שלי. בטח שמותר לשמוח, גם אתה גר בישראל וגם אם אתה גר בשוייץ, איטליה, האיים הקאנריים או כל מקום אחר בעולם.
    אבל השמחה נהפכה לאירוע לאומי. כל כלי התקשורת נהפכו בין ליל לצהובים, ועם כל הכבוד, לכתוב בעיתון של המדינה ערב הגמר, בשער - תעשו את זה בשבילנו, לא קצת עברנו את הגבול? אין לי בעיה עם מכבי ואני לא מייצג את עצמי בתור שונא מכבי בויכוח הזה. לא הייתי בעד צסק"א או בולוניה ואין לי שום כוונה להיות בעדן השנה, כמו שלא הייתי בעד ריאל מדריד (?) בגמר היול"ב קאפ.
    כל אדם שהעז להצהיר בפומבי על רצונו להפסד של מכבי נתפס כחריג, מנודה, סתם מסכן עם רגשי נחיתות. כל העיתונאים, כן, אותם העיתונאים שבוכים במשך כל השנה על הריסת הליגה על ידי מכבי, שכחו הכל והחליטו שבשביל היורוליג, הכל שווה.
    מכבי צריכה להקנות שמחה לאוהדים שלה, ואפילו לסתם "פטריוטים". אין לי שום בעיה עם זה.
    מכבי לא צריכה להפוך לנבחרת ישראל, במשימה שאם תצלח אותה תגאל את העם היהודי מייסוריו.

לא מכירים את המושג 'פרופורציות' אצלנו. וזה נוגע לכל תחום חיים.

גם אם כן וגם אם לא (וזה לא), בוודאי שבאנגליה היו עושים רעש מהעובדה שיש נציגה אנגלית בגמר ליגת האלופות. ההבדל הוא, שבאנגליה זה מתחיל ונגמר בכדורגל. בארץ שכחו הכל (והפעם זו לא הגזמה, תנסה לחזור לאותה תקופה, על מה דיברו כל הזמן?), איבדו כל פרופורציות כדי להרגיש שבכל זאת יש כאן דברים טובים. אז כן, יש דברים טובים. מה שעצוב הוא שכולם היו בטוחים שזה מכבי עלית תל אביב.

6. burning soil Member

כאוהד מכבי אני מסכים אתך בנקודה הזאת,לא כולם חייבים להיות
    בעד מכבי.

אתה רואה את זה ככה,אני לעומתך חושב שבגלל מצבה של המדינה וכל הבעיות שמסביב,
    מותר מידי פעם לצאת מפורפורציות ולהפוך למדינת ספורט מתוקנת בעולם.