יורובאסקט - סלובניה 2013

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏3/9/13.

1. Telkiyski Member

קחו לדוגמא את איתי שגב הזה ממכבי שבגיל 18 יובש עונה שלמה על הספסל של האימפריה.
    עכשיו הוא הושאל לחולון, על פניו זה נשמע ממש אחלה נכון?
    אז זהו, שעכשיו יהיו לו 5 זרים על הראש ובמקום לשחק 20 שניות הוא ישחק 2 וחצי דקות.

אין איך להתקדם ככה.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ברור שרק לקבוצה אחת תהיה בעיה, כי רק קבוצה אחת משחקת באירופה. אז זה הולך דו כיווני. כמו שאתה אומר, אירופה לא מעניינת אותי ואני רוצה לשחק רק עם ישראלים, מכבי אומרים להיפך. מה עושים בשאר הליגות הנורמליות? נכון, לא מגבילים. חופש העיסוק, שמעת על כך? מי שרוצה, תשחק עם ישראלים, מי שרוצה תשחק עם זרים. הרי ספורטיביות וליגה גם ככה אין, אז זה ממש לא משנה.

ודבר שני, הליגה מפוצצת זרים זה לא מהיום, זה כבר למעלה מעשור. ועדיין, לא ראיתי שזה הפריע לנו להגיע למקום 7 ב-2003 ולתת טורנירים סבירים, כמו שלא ממש היינו משתחלים אוטומטית ברבע הגמר בשנות ה-90 כשהליגה שוחקה רק עם שני זרים בלבד, נכון? אז בו לא נתרץ את הזרים בכישלון של האפסים האלו.

3. Telkiyski Member

תעשה רשימה של 10-12 השחקנים הישראלים הכי גדולים שהיו פה בוא נגיד ב20 השנים האחרונות.
    תתחיל מדורון ג'מצ'י ותגיע עד ליאור אליהו וכספי.

אתה תראה שחוץ משניהם, כולם צמחו והתגלו בלי שהיו איתם עוד 5 אמריקאים בקבוצה.

קטש, שפר, הנפלד, עדי גורדון. איך הם צמחו? ליד ראמל בראדלי ואוסטין פרימן?

ונקודתית לגבי הכישלון הנוכחי שהציף הכל זה כבר עניין אחר. שיבק מאמן אפס והבחירת סגל שלו הייתה גרועה ועדיין הביזיונות האלה קרו בגלל שכספי ואליהו באו מתחת לרמה הרגילה שלהם.
    הנקודה היא שחוץ משניהם אנחנו לא מופתעים מהיכולת של אף אחד, רוצה לומר "אנחנו אפסים". ככה זה, וזו הבעיה האמיתית.

אולי טוב שקרה מה שקרה ב30 השעות האחרונות.

נערך לאחרונה ב: ‏5/9/13
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אבל עוד פעם לא הסברת מדוע נכשלנו כנבחרת גם כשיש לנו שני זרים בקבוצה וגם כשיש לנו חמישה זרים בקבוצה. זה לא שנחלנו הצלחות על ימין ועל שמאל בשנות ה-90, נכון?

5. Telkiyski Member

בשנות ה90 היינו אחת מ16 הנבחרות הטובות באירופה, היום אנחנו כנראה לא אחת מה-24.
    בשנות ה90, עד אמצע שנות ה2000 גם נצחנו בטורנירים את סלובניה, קרוטיה, סרביה, היינו עולים שלב.

אם לפני כמה שנים עוד היינו נבחרת לגיטימית לגמרי כשהיו 16 נבחרות, היום אנחנו כנראה אחת מה-2 הכי גרועות כשיש 24.

הלכנו 8 צעדים אחורה, אני לא מגלה פה את אמריקה.

6. Ricky van Wolfswinkel Member

7-9 בשביל נבחרת כמו ישראל זה ממש לא כשלון.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מקום 7 עשית ב-2003 כשהיו פה יותר משני זרים ומעולם לא אמרתי שזה כישלון. עזבו, איך שלא תהפכו את זה, לא הזרים הביאו אותנו למצב של נבחרת כושלת. מה לעשות, גם בכדורגל אנחנו מצויים עם דור חרא ושם אי פשר להאשים את הזרים.

8. Ricky van Wolfswinkel Member

זה דור חרא כי לא נותנים לו לשחק.
    בר טימור גם לא היה רואה פרקט ובטח לא היה היום חתום באלבה אם הזרים של הפועל לא היו נפצעים.

שוב, הסרבים בכלל לא חשבו שיצמח מבייליצ'ה משהו והיום הוא שחקן נבחרת רק כי היו לו מאמנים שהאמינו בו ולא העדיפו לשחק עם זר על המשבצת שלו.
    במדינות אחרות יש הרבה דוגמאות כאלו, אצלנו לשחקן שלא סומן ככישרון כבר מהתיכונים אין סיכוי לראות פרקט ובגלל זה בסגל הנבחרת אין שחקן אחד מתחת לגיל 25.

9. Telkiyski Member

הזרים לא אשמים, אשמים אלה שמחליטים להביא אותם. ושהם יהיו על הפרקט 140 מתוך 200 דקות.

אם אתה מעדיף לחשוב שטפירו, עדי גורדון, קטש ושפר פרצו והצליחו בלי קשר לזה שלא הנחיתו להם על התפקיד שלהם 3 ראמל בראדלים, אז תהנה. אני לא חושב ככה.

10. itay7 Member

אין לי בעיה אישית עם כך שלא תהיה הגבלת זרים, אבל הפטור ממס זה גובל בפשע. צריך לשלם על זרים את כל המיסים וההוצאות על כמו על עובדים ישראלים (ביטוח לאומי, פנסיה וכו'). אפשר וצריך לבטל את התקנה המעוותת הזו רטרואקטיבית לפחות לשלוש השנים האחרונות, אם לא מתחילת התקנה הזו. אם זה יגרום למישהו לפשוט רגל, עוד יותר טוב.

11. sandro Member

אחד התירוצים או הטענות שאני הכי שונא בספורט זה שהמקומיים לא מקבלים דקות בגלל שיש יותר מדי זרים. אם המקומיים יהיו מספיק טובים הם ישחקו. הם לא מספיק טובים אז אין שום סיבה שבספורט מקצועני ותחרותי אם הם יתפסו מקום של שחקן שעל הנייר לפחות אמור להיות טוב יותר.
    במקום לנסות ולהכריח את הקבוצות לשתף כל מיני מקומיים בינוניים בליגה, תכריחו אותם להשקיע כסף ומשאבים בקבוצות הנוער, נערים ואקדמיות, ובמקום להוריד את הרמה של הליגה לרמה של המקומיים שיש לך, תעלו את הרמה של המקומיים לרמה שאתה שואף אליה.

הזרים לא אשמים שכספי ואליהו עושים אייר-בולים מהקו 2 דקות לסוף המשחק ושהמאמן נבחרת שלך הוא חתיכת סמרטוט. אם אתה רוצה בכל זאת להאשים מישהו אז תאשים את מי שבמקום ללמד איך לזרוק עונשין בגיל 12 מלמד אותם לעשות פיק אנד רול.

12. Telkiyski Member

כן, כי זה באמת הגיוני לצפות מילד בן 20 שיהיה יותר טוב מאמריקאי בן 26 שהביאו לפה מנורת' קרוליינה.
    לא תצמיח שחקנים אם לא תתן להם צ'אנס.

כדי ששחקן יהפוך לשחקן טוב וכדי שישתפר הוא צריך לפחות לקבל צ'אנס, ואיך אתה רוצה שיתנו צ'אנס לשחקן ישראלי צעיר כשיש לו על העמדה שני אמריקאים אתלטים?

לא צריך לכפות חוקים על אף אחד.
    מכבי צריכה לעזוב את הליגה הזו, הקבוצות בליגה פה ישחקו עם 3 זרים וזהו.

כרגע יש 6 זרים, הישראלים לא רואים פרקט וכשיש ישראלי טוב (אליהו ורוט למשל) הם הולכים למכבי כדי להתייבש שם על הספסל.
    גם יוגב אוחיון הצליח. אבל למה? כי מכבי נכשלה עם הזרים שלה, לא משהו אחר.

הכדורסל פה גוסס ומשהו חייב להשתנות.
    זה הרבה יותר עמוק וחמור מזה ששיבק מאמן חרא ומזה שיותם הלפרין הוא אוברייטד.

נערך לאחרונה ב: ‏5/9/13
  13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקיי אז האליפות הזאת גמורה מבחינתנו. על בעיית השחקנים דיברנו ונמשיך לדבר ובשביל זה אני מקווה שצביקה שרף יקבל תפקיד מרכזי באיגוד וינהל את הדברים.

את הנבחרת צריך אך ורק מאמן אחד לאמן, לא בלאט לא כלום, רק פיני גרשון.

ובכל כשאני רואה את האליפות הזאת מתנהלת ב-4 ערים כשהסטוזיצה יארח את השלב השני ושלבי גמר אני לא יכול שלא לשאול את עצמי: למה ישראל לא מציעה את עצמה לאירוח יורובאסקט 2017?

לשחק בחיפה (5,000), חולון (7,000), ת"א (11,700) וירושלים (10,000) את השלב הראשון
    ת"א וירושלים את השלב השני
    ות"א או ירושלים את שלב הגמר.
    מה גם שאני בטוח, שלאליפות הזו יגיע יותר קהל בכלליות מאשר לשאר האליפויות, מה גם שפה האוהדים צמאים לכדורסל טוב וכוכבי ה-NBA כמעט בוודאות יגיעו לאליפות הזאת, והנבחרת הח שלנו, עם הקהל עוד יכולה לגנוב שלב שני.

אגב אני הייתי משנה את שיטת המשחקים ועושה 6 בתים של 4 קבוצות, שתי הראשונות מכל בית עולות ואז יוצא 2 בתים של 12. נראה לי יותר הגיוני והיה מחלק את הבתים בצורה טובה יותר

14. Ricky van Wolfswinkel Member

השחקנים לא שווים כלום, שום מאמן לא ישנה את זה, בטח שלא קשקשן אוברייטד כמו פיני.
    מזה שאר האליפויות? נראה לך שנביא יותר אוהדים ממדינות שבאמת אוהבות כדורסל כמו ליטא וסלובניה?

15. Telkiyski Member

אני דווקא כן רואה איך באים למשחק בין קרואטיה לטורקיה 3000 איש לרוממה האמת.
    תן לקהל הישראלי רמה+מתקנים טובים והוא בא, זה הוכח ביורו הצעירות האחרון.