יוצאים לדרך: ישראל מארחת את דנמרק במוקדמות מונדיאל 2022

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏24/3/21.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

@itzik.miro

מאמן שלא מסוגל לזוז מילימטר מהשיטה שלו ללא קשר לזהות היריבה, חומר השחקנים הקיים שלו והתוצאה ומצב העניינים במגרש הוא מאמן שמזמין עליו ביקורות, אז יש כאלה כמו שרף וברקוביץ' שיבקרו את מאמן הנבחרת באופן קבוע כי הם מלאי אינטרסים אבל גם לאוהדים מותר.
    מה המטרה? לשמור על זהבי ונאתכו בהרכב תמיד כי הם "שומרים" עלייך בחדר הלבשה ומול השחקנים ולדבוק בשיטה הזאת לא משנה מה או לנסות לנצח משחקים, ההרגשה שלי ושל רבים אחרים שהאופציה הראשונה היא הנכונה.

וד"א, גם אלישע לוי ברגע שהפך את הנבחרת לזהבי ועוד 10 קיבל ביקורת לא פחות ארסית.

2. itzik.miro Member

עם ביקורת אין ולא תהיה לי בעיה כל עוד היא ביקורת הגיונית ומה שמדברים עליו בתקשורת היא לא ביקורת הגיונית. "פחדן", "בגללו הנבחרת לא אהודה", "הוא מסרס את סולומון", "שלושה בלמים זה בונקר", זו לא ביקורת, זו הטלת רפש ועם זה יש לי בעיה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהביקורת בהקשר לסולומון מוצדקת, סולומון השחקן הכי איכותי בנבחרת הזו והוא מתפקד כמו סותם חורים בגלל השיטה הנוכחית, יש יגידו כדי להטיב עם שחקנים אחרים שהזכרתי כי במקום להתאים את השיטה אליו(שחקן שיהיה הרכב בנבחרת בעשר שנים הקרובות) מתאימים אותה לשחקנים שזה כנראה הקמפיין האחרון שלהם בנבחרת. אם במשחק בית נגד סקוטלנד שאנחנו צריכים גול הוא שולח אותו לרדוף אחרי הקיצוני אז מה זה אם לא לסרס אותו?

4. itzik.miro Member

אני חושב שהן לא, לפחות לא ברמת ה"מסרס את סולומון".

סולומון הוא אולי השחקן הכי איכותי בסגל אבל התפקיד שרוטשטיינר נותן לו לא פוגע בו בצורה קיצונית. סולומון הגיע לכמה וכמה מצבי בעיטה תחת רוטשטיינר ובתפקיד המיועד הוא כבש גם נגד הסקוטים (לא במשחק האחרון) וגם נגד המולדבים כאשר שניי השערים נבעו בין היתר מכך שהוא נשאר לא מכוסה על ידי היריב מאחור.

יכול להיות שסולומון בתפקיד של קיצוני ב-4:3:3 היה תורם יותר, לא פוסל את זה אבל יכול להיות שלא. בכל מקרה לשיטתי כשאתה בא ובונה שיטת משחק אתה לא מתייחס למי השחקן הכי טוב שלך ולפי זה בונה מערך ודרך אלא צריך להתייחס איך השילובים בין השחקנים יוצרים ומגדילים את היתרון הספציפי של כל שחקן בתוך המערך כדי שהקבוצה תהיה טובה יותר.

לגבי זהבי ונאתכו - אני לא מהחסידים שלהם ואת זהבי אני לא אוהב אבל נרצה או לא, זהבי הוא הסקורר הגדול של הנבחרת כיום, הוא הסיכוי הטוב ביותר שלה להבקיע וכל עוד אתה חייב לזמן אותו, אתה צריך להתמודד עם היתרונות והחסרונות.

נקודה נוספת היא שנניח פיטרת את רוטשטיינר כי הוא מקובע - איזה מאמן לא מקובע יש לך שהוא גם ריאלי ברמת יכולות התשלום של ההתאחדות?

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שמלכתחילה לא היה צורך בלוותר על הרצוג מסיבות כלכליות ולהוריד את המנהל המקצועי שלא אימן מסוף שנות התשעים לקווים.

6. itzik.miro Member

בזה אני מסכים אבל מרגע שויתרו אני לא רואה סיבה גדולה לבוא ולפטר גם את רוטשטיינר, לא מבחינת המערך, לא מבחינת הסגנון ולא מבחינת התוצאות.

Sir Alex Ferguson ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  7. DRORIKO Member

מי משחק עם 3 בלמים מול חלוץ אחד :sm_BangHead:

8. DRORIKO Member

איזה מקצועית בראש שלך תגיד לי? כשמתייחסים רק למחצית הראשונה נגד מולדובה ורק למחצית השניה נגד סקוטלנד, כאילו שלא היו עוד שתי מחציות, זה מקצועי? כשטוענים שאי אפשר לשחק 3 בלמים נגד חלוץ אחד, שזה שטות מוחלטת, זה מקצועי? כששלמה שרף צווח באולפן ש-3 בלמים זה פחדני בזמן שהוא בעצמו שיחק בשיטה הזאת זה מקצועי? כשמאשימים את רוטנשטיינר שהוא לוזר כי ההוא לא ניצח את דנמרק וסקוטלנד זה מקצועי?

9. robertocarlos.m Member

19/2/1998: ישראל מביסה את טורקיה 0-4 במשחק ידידות.
    4 שנים אחר כך: טורקיה מסיימת מקום 3 במונדיאל 2002. (הישג שיא ומונדיאל ראשון מאז 1954).

17/5/1998: ישראל מביסה 1-5 את לטביה במשחק ידידות.
    6 שנים אחר כך: לטביה מעפילה ליורו 2004 (היחיד בתולדותיה) ומסיימת בתיקו עם גרמניה בשלב הבתים.

17/11/2010: ישראל מנצחת 2-3 את איסלנד במשחק ידידות.
    6 שנים אחר כך: איסלנד מעפילה לרבע גמר יורו 2016 אחרי שהעיפה את אנגליה בשמינית. (יורו ראשון בהיסטוריה).
    שנתיים לאחר מכן: מעפילה למונדיאל 2018 ומסיימת בתיקו עם ארגנטינה בשלב הבתים. (מונדיאל ראשון בהיסטוריה).

6/2/2013: ישראל מנצחת את פינלנד 1-2 במשחק ידידות.
    8 שנים לאחר מכן: פינלנד תשתתף בפעם הראשונה שלה בהיסטוריה ביורו 2021.

26/3/2013: ישראל מנצחת 0-2 את צפון אירלנד במוקדמות מונדיאל 2014.
    3 שנים אחר כך: צפון אירלנד מעפילה לראשונה בתולדותיה ליורו 2016 ונעצרת בשמינית הגמר.

10. alexshw Member

הכי גדול שלנו זה ב - 1960 ניצחון 2:1 על יוגוסלביה בחוץ בטורניר קדם אולימפי, והם המשיכו עד למדליית זהב -)

11. Telkiyski Member

למה?
    באוקטובר 93 ישראל מנצחת 3-2 בצרפת במוקדמות מונדיאל 1994.
    פחות מ-5 שנים אחר כך צרפת תהיה אלופת העולם.
    פחות מ-7 שנים אחר כך היא גם תהיה אלופת אירופה.

12. robertocarlos.m Member

יש גם את מוקדמות מונדיאל 2006: ישראל עושה 1-1 בבית ו-0-0 בחוץ נגד צרפת וצרפת עולה לגמר במונדיאל הזה