יוסי, ילד שלי מוצלח:: מה דעתכם על יוסי בניון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/12/17.

1. DRORIKO Member

אז אגמור בשיר מזמור(נקווה שליברמן לא קורא פה)

2. מכבי.קריית גת Member

בניון ידע לאן הוא נכנס לפני שחזר לארץ אייל ברקוביץ הזהיר אותו בצדק ואמר לו אל תחזור אל תעשה תטעות שאני וחיים עשינו.. הבנאדם חזר גרם לבלאגן בחיפה ברח ליריבה הכי גדולה שלהם מכבי ת"א גם שם לא קיבל מספיק דקות ועזב לביתר וגם עכשיו בבית"ר אותו סיפור חאלס הייתה גדול לפעמים צריך לדעת מתי להגיד תודה ולפרוש חבל שזה מה שיזכרו לו מכל הקרירה המפוארת שהוא עשה.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

סטטיסטיקה שראיתי שמוכיחה את האבסורד הגדול בהשפלה של בניון וכמה העסק בבית"ר לא מקצועי.

מעורבות בשערים העונה בבית"ר בכל המסגרות(שערים+בישולים):

וארן 15
    שכטר, עזרא, ורד ופריירה 13 כ"א
    בניון 9
    סאבו 7
    ז'אורז'יניו והייסטר 4 כ"א

בניון עם כמות דקות נמוכה משמעותית מכל השאר, בערך 50% ועדיין מהמובילים סטטיסטית.
    לשם השוואה ז'אורז'יניו שמשחק על העמדה של בניון קיבל כמעט פי 3 דקות ממנו העונה ולבניון יש יותר מפי 2 מעורבות בשערים.

4. alexshw Member

התימני מחפש אירופה עם ההשקעה המינימלית ביותר. כנראה שלבניון יש כל מיני סעיפים בחוזה של פרמיות שאם הוא לא ישחק זה יחסוך לא מעט כסף וטביב רואה שגם בלעדיו הוא יגיע לאירופה בסבירות גדולה.
    השאלה בדיוק למה בניון נקלע לסיטואציה הזו.

5. סיונרה Member

איך אוהדי ברצלונה היו מכבדים את פיגו כשפרש?

6. Raulito Madridista

יכול להיות שאני בדעת מיעוט וזה בסדר גמור, כנראה שאני 'אובר-רגיש'. אני חושב שברגע אחד בקריירה, רגע של פרישה - אפשר להסתכל על התמונה בצורה אחרת. וואלה אני מודה שהייתי עצוב כששמעון גרשון פרש, לא חושב שהיית בפורום כשזה קרה - הנה, תאריך ההצטרפות שלך הוא 20/2/16 - אבל אני היה זה שפתח את הת'רד המושקע מאוד שלו. כמו שאני גדלתי על גרשון אני בטוח שיש אוהדי בית"ר שגדלו על אבוקסיס. אז אפשר לשים בצד את המקרים יוצאי הדופן. שמעון גרשון זה שחקן שכאשר היה פורש היית מצפה מהקהל של מכבי חיפה ומכבי למחוא לו גם כפיים(הנה, התעלמתי מהפועל), לאף אחד אין שום דבר נגד אבי נמני לדוגמא, וכשאבוקסיס היה הפורש הייתי מצפה לריספקט גם מאוהדי מכבי חיפה.

ובחזרה לנושא בניון: הוא לא שווה הרכב ראשון במערך הרגיל של בית"ר, אבל אם זו יריבה קיקיונית בטדי ורוצים לפרק את האמצע הבטון על הנייר ולשחק קצת יותר התקפי אז תיסלם. הוא כן יכול להיות סופר-סאב מעולה בדקה ה-60 אבל כנראה לא השלים עם זה. אבל אם היה מתלונן בסיטואציה הזו היה סופג ביקורות. כשהוא הפך לשחקן שעולה מהספסל כדי לבזבז זמן עם החילוף יעני דקה 87 - זה כבר עצוב וחבל. וגם אם קיים סעיף כזה בחוזה שטביב הכניס, וחבל שיוסי הסכים - זו בושה גדולה מצד הבעלים.

גלץ אוהב/ת את זה.
  7. zivmay Member

במכבי תל אביב השחקנים שותקים. יותר בגלל היוקרה של המועדון מאשר פחד ממישהו מסויים.

8. Raulito Madridista

מה זה קשור מה היה במכבי. במכבי היה את ג'ורדי קרויף שהוא סמכות, בבית"ר יש מאמן מתנ"ס. מעבר לכך בניון הגיע למכבי אחרי הבלאגן בחיפה אז היה חייב לסתום את הפה קודם כל ולפחות בהתחלה. מעבר לכך בבית"ר קרה מצב של מכת פציעות יוצאת דופן ובכל-זאת בניון בקושי משחק, במכבי המעמד שלו לא היה עד כדי כך נמוך, אפילו פתח נגד מכבי חיפה ושיחק בגמר הגביע(עלה מהספסל, לא?) ואני מניח שהבטיחו לבניון דקות משחק מסוימות(בבית"ר) אחרת כן היה נשאר במכבי שעל הנייר אמורה להתמודד על אליפות בניגוד לבית"ר, עם כל הכבוד לדיבורים שלו על האהבה למנורה ולאלי אוחנה.

9. alexshw Member

במכבי ת"א כנראה הבהירו לו ישר את מקומו. שהוא פשוט יעוף מיידית. בכל מקרה הוא היה כל כך עציץ שם ושחקן ממש שולי. בעיקר כבש את הגול החשוב מול קייראט.

10. Raulito Madridista

אני האחרון שיגן על הצורה בה בניון עזב את מכבי חיפה אבל אני מקווה שיש אוהדים שזוכרים לו גם את הגולים האלה ב-2000-2002, גולים של אוהד כדורגל גדל עליהם. אתה(אלכס) מנסה לייצר תמונה של שחור או לבן ולדעתי זה לא ככה, יש גם אפור. בניון לא תרם לחדר ההלבשה ובטח לא היה מנהיג והוא לא היה כזה בשום שלב בקריירה אלא שחקן עם כדורגל מדהים ברגליים וזהו, לא כל טאלנט הוא קפטן וסוחף אחריו - אבל מכבי חיפה הפילה את תיק הכישלון עליו. וגם בבית"ר אפשר להבין חלק מהאכזבה שלו והוא פתח את העונה טוב מאוד. מניח שבבית"ר הבטיחו לו שזה יהיה אחרת, אחרת איזה סיבה יש לו לוותר על משכורת גבוהה יותר במכבי ולעבור לעוד קבוצה?

כתבתי על בניון שהוא צריך לפרוש ואני קצת מתחרט על זה, אסור לו לסיים ככה בצורה עגומה. מצד שני, מכבי פ"ת? הפועל חיפה שעוד מעט תחגוג את הנצחונות בפלייאוף העליון ותבין שהיא לא קשורה למאבק האליפות? זה קצת עצוב.

11. סמואל אטו Member

איזו יוקרה הייתה בתקופה של נימני ובנין? או כשיצחקי, עטר ומדוניאנין עשו טרור במועדון?

שותקים במכבי ת"א כי הסמכות המקצועית הוא איש שיודע לתת כבוד ולכן מקבל בחזרה כבוד. כשמי שמנהל את הקבוצה זה שחר או טביב, אז השחקנים מתנהגים בהתאם.

12. alexshw Member

אבל אני תמיד טוען שיש כאוס מקצועי במכבי חיפה והריקבון מתחיל משחר, אבל הדיון פה לא מכבי חיפה אלא בניון.
    שחקן צריך לחזור בטוב ולא ברע. כמו שברדה חזר ותרם רבות לשינוי במועדון. בניון רק חגג על המצב והסכסוך עם אוהדים לחלוטין בגללו וזה מידיעה.

13. סמואל אטו Member

גם אני העברתי עליו ביקורת בתקופה בחיפה.
    בסוף גם זו הייתה מוגזמת, כי מסתבר שבניון פשוט לא מסוגל להיות ברדה.
    בכל אופן זה כבר עבר ולא רלוונטי למה שקורה איתו עכשיו.
    אלי טביב לא מתנכל ליוסי בניון כי בניון היה חלק מהבלאגן של מכבי חיפה.

14. DRORIKO Member

למה הוא עזב?

15. סמואל אטו Member

כנראה שהוא חיפש מקום שבו הוא יקבל יותר דקות משחק.