יום 9: ספרד מודחת כבר בשלב הבתים ע"י פורטוגל

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Reyes, ‏19/6/04.

1. Gooner Member

אוי זה היה מצחייק

2. אלי מתחן Member

הרשה לי להגיב לך על זה בהרבה פעמים האות ח'.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד ויש כבוד, ספרד לא נראתה אתמול כמו נבחרת שמגיע לה בכלל להיות ביורו, כל כך מפוזרת, בלי התקפה, וטורס עם כל הכבוד לא צריך להיות במשחק כל כך רב משמעות, במיוחד כשאין לו את הניסיון הדרוש. מוריינטס היה צריך לפתוח, ושוב סאאז ביצע את אותה טעות של לשים את ראול מאחורה, ופשוט העלים אותו לגמרי מהמשחק. במשך 90 דקות לא ראיתי ולו התקפה אחת מאורגנת של הספרדים, הפורטוגלים היראו שלפעמים לא צריך כדורגל גדול על מנת לנצח, למרות שהם נתנו הופעה טובה מאוד. מה שעוד איכזב אותי במשחק של הספרדים זה שאומנם סאאז החליט להמר על הביצים שלו, אבל במקום להניכס את מורייטנס 5 דקות לסיום הוא היה צריך לעשות את זה לפחות 20 דקות קודם לכן. ההתקפה של הספרדים פשוט לא עבדה, ואם הרוסים היו כובשים ועד אחד קטן הספרדים היו בשלב הבא.

4. --ויסנטה-- Member

ואם הכדור של טורס היה כמה מילימטרים ימינה,כול זה לא היה נכתב.
    בתכלס,אתה דיי צודק.

5. Wolf Member

הבעיה של ספרד זה לא המאמן וזה לא השחקנים כי על הנייר לספרד יש את הסגל הכי טוב ביורו הזה הבעיה של ספרד זו בעיה מנטלית .. איך שהיא מגיעה למשחק מכריע היא פשוט נופלת (הוכחה המחצית הראשונה שספרד לא הייתה על המגרש) צריך לעשות משהו ולהחזיר את הביטחון לשחקנים ואולי במונדיאל נראה ספרד אחרת כי אם לא קללת הרבע הגמר תחזור על עתמה עוד פעם ועוד פעם (הפעם אפילו לא היה רבע גמר).

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/04
  6. --ויסנטה-- Member

היורו הזה ,הוא אכזבה טוטלית.
    שחקנים כמו רוט'ן,ולרון,פירס,מקאיי בקושי מקבלים דקות מסכנות.
    בארחה,ראול,זידאן,הנרי,ויירי,טוטי ושאר ה"כוכבים" מציגים יכולת מבישה.
    ספרד עפה, שאר הנבחרות ה"גדולות "בדרך לעוף,איטליה,הולנד ואנגליה בדרך של ספרד.
    בהחלט,המונדיאל האיום חוזר על עצמו.
    פיפא חייבים למצוא פיתרון...
    אולי לקצר את הליגות בשנים שיש יורור ,מונדיאל. השחקנים המובילים בעולם לא מתפקדים.

7. TariboWest Member

אני אתקן את עצמי: אולי השחקן הטוב בעולם עוד מספר שנים.

8. ג'רמיין דפו Member

מישהו שמע מנדב יעקבי?.......... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אל תפילו את התיק על טורס. בשנה שעברה בליגה הוא שיחק עם לויס גרסיה, השנה עם דמיס. אתמול המסכן קיבל את ראול...

10. --ויסנטה-- Member

בשנה הבאה הוא ישחק עם סמואל אטו!!!!

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא, איך התהפך הגלגל.
    כאילו רק אתמול בוריק וטאמודו שמחו לאיד על ההפסד הצורב של אנגליה לצרפת.
    והנה, כפי שטענתי, מוקדם מהצפוי, הגלגל מסתובב.
    לאוהדי איטליה ששמחו לאיד זה קרה פחות משבוע אחרי השמחה לאיד על ההפסד של אנגליה, לאוהדי ספרד זה רק אחרי קצת יותר משבוע וחצי.
    אני לא אשמח כאן לאיד על ההעפה של ספרד, כי רציתי אותה בשלב הבא.
    לחשוב שקבוצה כמו גרמניה כניראה תהיה בשלב הבא, וספרד לא, מעוררת בי חללה.
    חבל לי על ספרד, באמת חבל.
    אני מקווה שהם ילמדו סוף סוף את המסקנות של הכישלון, שמות לא מנצחים משחקים, קבוצות מנצחים.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן. ולכן אני לעולם לא אשתמש בשמחה לאיד - כשאתה זורק חרא, אל תתפלא כשהרוח מחזירה לך אותו לפרצוף.

13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי ספרד היא אחת הנבחרות המשעממות בטורניר. אני לא מסוגל לראות אותם משחקים - סגנון המשחק הספרדי פשוט מרדים לדעתי. כך שבאמת לא אכפת לי אם יוון עלתה או ספרד, העיקר שצרפת תעיף אותם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx .

14. Barcik Member

לשמוח לאיד, משה? חלילה. אין לי איבה לנבחרת אנגליה. רק מצחיקה אותי הפתטיות שלה. ארר... טוב, כנראה שבאמת אין לי על מה לדבר עכשיו.

בכל אופן, עכשיו אני יכול לתת הודעה מסודרת על המשחק ההוא.

אינאקי סא'אז הדיח את נבחרת ספרד. לא כרסטיאס, לא נונו גומש, לא סקולארי ולא פיגו. היה זה המאמן, שלעתים גרם לי לחשוב שאני רואה את פרנק רייקארד של תחילת העונה בתחפושת של מורה לספורט על הספסל הספרדי. עזבו את ההרכב והמערך. הם אולי לא היו האידיאליים לאחות הגדולה של חצי האי-האיברי, אך הם עדיין היו טובים מאוד בסך הכל. הבעייה הייתה בשיטת המשחק.
    אני לא קונה טענות בדבר 'פחדנות'. משחק הגנתי מעצמו אינו זה שמפסיד לקבוצה משחקים. ראיתי הרבה קבוצות שירדו להגנה, עשו זאת טוב מאוד, וניצחו. החלטות רעות לעומת זאת מפסידות משחקים, וההחלטה לשחק הגנתי מול פורטוגל הייתה גרועה. אין לספרד את הכלים. אם זו הייתה אנגליה, איטליה, אפילו גרמניה, זה היה מתקבל על הדעת. הם מסוגלים לשחק על 0-0 ולצאת פה ושם למתפרצות עם ויתור מראש על הקישור. לא בספרד. משחק שכזה עם נבחרת ספרד משמעותו התבססות על החלק הכי חלש, וויתור על מוקד העוצמה של ספרד - בקישור. מראש, שיטת המשחק של סא'אז מול פורטוגל נידונה לכשלון.
    ראול בראבו הוא חור. לאחר שראיתי את המשחק מול פורטוגל, הבנתי שפויול היה צריך להיות מוסב לשמאל וקאפדבילה, או אפילו גאברי התמהוני ימלא את מקומו בימין. ראול בראבו חושב עוד לאט יותר מאשר הוא זז. התפלאתי שרונאלדו לא הצליח להעביר אותו בין האוזניים. סזאר עדיף על חואניטו. הוא היה טוב יותר ממנו בליגה, וכפי שבלמה של בטיס נראה שלשום, סזאר כנראה היה עדיף עליו גם שם. איזה מן בלם עומד בשלווה מאחורי חלוץ עם הגב לשער ומסתכל איך הוא מסתובב? מארצ'נה היה נצמד אליו מאחור, ובמידת הצורך בועט לו בביצים. הלגרה שיחק כמו בריאל מדריד, וכאן באמת אין מה להוסיף. אפילו פויול היה ביום בינוני למדי (הועבר פעמיים וחצי), אך עדיין היה ה'מצטיין' בנבחרת ספרד.
    הבעייה האמיתית הייתה בקישור. לא בגלל שהוא היה רע, אלא בגלל שהוא פשוט הוזנח. כשספרד זכתה בכדור, הוא הועבר ישירות לטורס או ראול במקרה הרע, ולויסנטה או חואקין במקרה הטוב. כמה זעקתי במהלך המגרש "סבלנות!", "תן פס אחורה!", "תניע את הכדור", "חכה להצטרפות", כלום. טורס קיבל כדור ארוך, טס קדימה ואיבד אותו. הא"ב של הכדורגל הספרדי היא הנעת כדור במרכז המגרש, עם או בלי לחץ. אז השתלטתם על הכדור, תוציאו אותו בשקט לשאבי אלונסו או אלבדלה, ורוצו קדימה. שאבי אלונסו בינתיים יתמסרו ביניהם, יחזירו לשוער, ולמגנים, עד שכל השחקנים יהיה בעמדה. ועכשיו אפשר להתחיל התקפה נורמאלית. מה שהם ניסו שלשום זה כמו להכריח את אנגליה לשחק כדורגל ספרדי, עם תוצאות זהות.
    יש לי אף תסריט היפוטתי למקרה שבו סא'אז היה נותן לספרדים לשחק. האטרף של פורטוגל על המגרש נשבר מהר כאשר החזקת הכדור של הספרדים מתסכלת אותה. בזמן הזה, ספרד מניעה את הכדור בסבלנות, ודרך משחק מאורגן פותחת הרבה יותר אופציות התקפיות. היא אמנם פגיעה יותר בהגנה, ובעיקר באגפים, אך הנסיונות הרציניים של פורטוגל יתקזזו למתפרצות (לא כי הם יהיה במגננה מתמדדת אלא כי זה הכי אפקטיבי במצב זה). פורטוגל תבקיע כנראה, אך מגוון האפשרויות ההתקפיות יאפשר לספרדים להבקיע לא פחות. כך, הסיכויים של ספרד קופצים פי שלושה, ואפילו אם הם מפסידים מתפתח משחק שנזכור עוד הרבה הרבה זמן. אבל תסריט זה, כאמור, חסר תועלת.
    הייתה לסא'אז עוד טעות ענקית עד דמעות. לאחר השער של גומש, כשספרד החלה להלחץ ולאבד סבלנות והמשחק שלה איבד כל תבנית לחלוטין, כולם ידעו מה צריך לעשות. כשאין סדר במרכז המגרש, מכניסים את ואלרון. כבר בדקה ה- 60 היה צריך להכניס אותו. איך אפשר לא להבין את זה? איך אפשר לא לראות את זה? קריאת המשחק הבסיסית ביותר!
    אני מאוד מקווה שכל הדיבורים בתקשורת הספרדית על כך שסא'אז ישאר יתבררו כלא נכונים. אין לו מה לעשות שם.

פורטוגל לקחה את המתנה שסא'אז נתן לה בשני ידיים. קושטיניה היה המצטיין על המגרש, כשלבדו עצר את כל הנסיונות (העלובים למדי) של ספרד. מדברים הרבה על דקו וקרבאליו, אבל זה השחקן מפורטו שאנשים באמת צריכים לשים לב אליו. לא יזיק לי כמחליפו של דווידס בבארסה. רונאלדו נתן את המשחק הכי טוב שלו בתחרות, דווקא כאשר הוא עשה פחות דריבלים ופעולות וירטואזיות. לשם שינוי, הוא לא מיהר ללכת עם הראש בקיר, מסר, היה סבלני וידע שאין לו מה לחפש בדריבלים על פויול. פיגו, המנוסה יותר, נכנס שוב למצ'-אפ הכי חם של ספרד מול המגן של ברצלונה, וניצח בנקודות. בן-זונה. דקו דווקא היה חסר קצת וירד לשוליים, אולי כי סוף סוף יודאס לקח אחריות. בסך הכל, אני עדיין בספק בקשר לסיכוייה של פורטוגל. אין להם מספיק גיוון התקפי, ואין מספיק רעיונות. כמו כן, חסר להם סדר, שאלא אם קוראים לך ברזיל, חשוב מאוד ברמות האלה.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בינתיים מתוך 4 קבוצות שהעפילו 3 עם מאמנים זרים.

ואולי דווקא הניסיון של סאאס עם הנבחרת הצעירה הזיק לו. עובדה שגם גזאייב הרוסי נכשל.