יום רביעי: שוויץ מדהימים את ספרד

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏16/6/10.

1. Raulito Madridista

גם נבחרת ספרד, מסתבר, מתאימה את רמת המשחק שלה לכדורגל הדל שראינו עד עכשיו במונדיאל הבינוני הזה.
    לא קל לפרוץ בונקר, ושוויץ משחקת עם עשרה בלמים, אבל זה לא מהווה תירוץ. ספרד תפגוש עוד הרבה נבחרות שישחקו נגדה בונקר אגרסיבי ולהן יהיו שחקני הגנה טובים אפילו יותר. מה יהיה מול הגנות חזקות כמו של אנגליה או איטליה? הנעת הכדור המרשימה לא מנחמת אותי כי אני מצפה מספרד לפצח כל בונקר ולייצר הרבה יותר מצבי הבקעה. פיקה פעם אחת וויאה פעם שנייה, זה כל מה שספרד הייתה שווה עד עכשיו וזה מאכזב. לא ראינו מספיק מסירות עומק מתוחכמות כמו זו שקיבל פיקה. לטעמי הסיבה למשחק הגרוע של ספרד(הכל ביחס לסטנדרטים שלה - כי כבר ראינו נבחרות גדולות במונדיאל שאפילו להניע כדור לא הצליחו) היא הפריסה הלא נכונה של השחקנים על המגרש - אינייסטה וסילבה פחות או יותר משחקים יחד בצד שמאל ובכל-זאת לא מביאים תועלת. כמובן, ראמוס נמצא בודד באגף ימין. הוא מגן התקפי לא רע, אבל הוא ממש לא מאייקון או דניאל אלבס שיסתדר מול שני שחקני הגנה.
    אם יש שחקן בנבחרת שאני מרוצה ממנו הוא דויד ויאה. הדריבל שלו בתחילת המשחק, הניסיון לכבוש סמוך להפסקה וגם השתלטות על כדור והכנה לאינייסטה תחת לחץ - ויאה מראה איכויות וטריקים שלא ראינו ממנו במשך כל העונה האחרונה. ויאה מראה את הכישרון העצום שיש לו ברגליים, העניין הוא ששחקני הקישור טרם סיפקו לו מצבי כיבוש.
    לא ציפיתי לתיקו במחצית אבל אני מאמין שננצח, כי עם כל-כך הרבה כישרון, יגיע המהלך שיהיה גם מהיר, גם מפתיע וגם מדוייק. ספרד צריכה להראות קור-רוח כמו ברזיל שסיימה את המחצית בתיקו אבל ידעה לנצח. חילוף של טורס פנימה במקומו של בוסקטס(הוא מיותר כי התרומה ההתקפית שלו לנבחרת הכי דלה, ושוויץ משחקת בונקר) יתקבל בברכה, אבל לא הייתי בונה על זה. וגם במערך הזה ספרד צריכה להיראות הרבה יותר טוב.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי תחושה שאם שוויץ יימשיכו ככה זה לא יגמר יותר טוב מאיך שסיימו הצפון קוריאנים אמש. הם חייבים לנסות ליזום, להחזיק רפילו טיפה בכדור בחצי של ספרד. הם יכולים, ואולי אף כדאי, לוותר על חלוץ ולהכניס קשר יצירתי. בהנחה שגם בהראמי פצוע, אפשר להשתמש בפדאלינו או יאקין.

3. Lazarobbie Member

אגב, טעות ענקית של אינייסטה במהלך בו הוא קיבל כדור כשלידו וייה מתחנן למסירה, אינייסטה מנסה להטעות את הבלם שלו וללכת שמאלה ואז הוא מופל וקיבל עבירה. אם הוא היה פשוט נותן קטנה לוייה זה היה משאיר אותו מול שוער וכבר היינו רואים גול.
    [מטריד אותי מאוד שצוות השידור לא אמר את זה, מטריד אותי אפילו יותר שהם עדיין מועסקים בעמדות שלהם, לא מבינים שום דבר.]

4. cazzo Il Capocuoco

תאשים את סטיב פון ברגן שפצע אותו באימון. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. shlomydavid מנהלים

דל בוסקה חייב להכניס את טורס, חסר לספרד מחץ בהתקפה. ההזדמנות הכי טובה הייתה של פיקה, אבל הוא עדיין לא חלוץ..
    ספרד מניעה את הכדור היטב, אבל לא מגיעה למספיק הזדמנויות בגלל הבונקר של השוויצרים.

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/10
  6. riquelme1 Member

הבונקר של שוויץ לא כזה נורא, מה גם שאין לה שחקני הגנה כאלה טובה, פשוט ספרד משחקת לידיים שלה ומשחקת פשוט לא טוב.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

האמת שההגנה השווצרית פרט לבנאליו הנפלא היא הגנה שמורכבת משחקנים בינונים ומטה. בונקר לכאן או לשם מול שחקנים שמאד מוגבלים מבחינת מהירות, תיקולים ומשחק ראש, ספרד היתה חייבת לכבוש.

כמו שאמרתי, היצפלד ידע נגד מי הוא משחק ואיך הוא יכול לנסות לעצור את זה. זה לא תמיד הולך ולעיתים צריך מזל או את בנאליו, אבל בנתיים לפחות מבחינת האפס שערי חובה זה הולך לו.
    כמו שנאמר כאן, הוא חייב לחזק את הקישור בעוד שחקן קריאטיבי על חשבונו של נקופו שיותר פוגע במשחק השווצרי מאשר מסייע לו.

8. Ohad_Glr Member

אני דווקא לא בעד הכנסת טורס. הבעיה העיקרית לטעמי היא הצפיפות ברחבה- ברגע ששחקן ספרדי נמצא עם הכדור ברחבה השוויצרית עטים עליו 4 שומרים. טורס רק יוסיף לצפיפות הזאת. אני גם לא בעד לסכן אותו- תיקו היום לא יהיה כל כך נורא להמשך, בניגוד לזאת החמרת הפציעה של טורס יכולה בהחלט להתברר כדבר נורא בהמשך.
    אני בעד ריווח של המשחק- הכנסת חסוס נאבאס לעמדה הימנית. נאבאס לימין במקום סילבה (ואז אינייסטה בשמאל, ווייה באמצע) או אם ממש רוצים להתפרע אז במקום צ'אבי אלונסו/בוסקטס (אינייסטה מתחת לחלוץ, וויה חלוץ ואגפים של סילבה ונאבאס).
    החילוף הזה צריך להתבצע ממש בהתחלה המחצית לטעמי (גג דקה 55).
    אם החילוף הזה לא יתן שער, להכניס את פברגאס במקום בוסקטס. אם גם זה לא יתן שער, לוותר על מגן ולהכניס את טורס (אני מדבר על חילוף בסביבות הדקה ה-80).
    השוויצרים כל כך מסוגרים, שהוצאה של צ'אבי אלונסו או בוסקטס לא תפגע לדעתי בהגנה של ספרד.

9. xavi6 Member

בלי טורס אין מחץ, המשחק ההתקפי בלי ת'אכלס. צריך את טורס לצד וייה. הייתי מוציא את בוסקטס, הוא זוועתי היום.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין למה מאיר איינשטיין בא בטענות לשוויץ על המשחק ההגנתי כשמולם משחקת הנבחרת הכי מסוכנת בעולם כיום, להזכיר לו, אלופת אירופה, בצדק, שרק לפני שבוע פתחה לפולין את הצורה עם 0:6 וסיימה מאזן מוקדמות מושלם.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

גלסון פרננדס העגל דווקא הוא זה שמבקיע(אמנם מהריבאונד של הריבאונד) אבל אין ספק שזה מפתיע, מעניין איך ספרד שעד עכשיו שיחקה סבלני תסתדר עם שווייץ שתתגונן עוד יותר, סילבה עד עכשיו רע מאוד, לדעתי דל-בוסקה צריך להוציא את סילבה ובוסקטס ולהכניס את טורס ופדרו/חסוס נאבאס.

12. riquelme1 Member

הנבחרת נראת כמו כלום ושום דבר, ודל-בוסקה לא עושה חילוף.

גונזו צדק...

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

והנה אכן דל-בוסקה מכניס את טורס ונאבאס על חשבון סילבה החלש ובוסקטס המיותר במצב הנוכחי.
    ואני לא חושב שהבעיה היא בספרד או דל-בוסקה, ספרד משחקת לפי דעתי לא רע עד עכשיו ורק החומה השווייצרית באמצע מונעת מספרד להבקיע, מה גם שספרד מצליחה להגיע למצבים ומשחקת בצורה סבלנית, זה ייכנס מתישהו.

14. Raulito Madridista

הנבחרת ספגה בדקה ה-52. דל-בוסקה הגיב בדקה ה-60. הוא נתן לשחקנים עוד כמה דקות לנסות לשנות משהו והוא לא רצה לזרוע פאניקה בקרב שחקניו שגם ככה לחוצים. גולת הכותרת - דל-בוסקה לא רק שהגיב, אלא בחר בשחקנים הנכונים מהספסל וגם בוסקטס וסילבה(הופעה מתסכלת שלו) שהיו מאוד מיותרים - יצאו החוצה. מייד במחצית לא היה צורך בחילוף כי ספרד דווקא פתחה את המחצית השנייה עם שני חצאי מצבים ועם אנרגיות חיוביות. שער ספרדי דווקא היה באוויר אבל אז שוויץ הבקיעה אחרי סירבול גדול בהגנה שלנו. בידיוק מהדברים האלה בהגנה אני חושש.
    נאבאס וטורס - הבמה שלכם. אני מקווה שנאבאס יידבק לצד ימין וישחק עם ראמוס כזכר לימים בקבוצת המילואים של סביליה. אולי מכאן תבוא הישועה.
    צריך שני שערים תוך 25 דקות. הנבחרת מסוגלת גם להרבה יותר מזה. זה הזמן גם של צ'אבי להוסיף רוגע וקור-רוח.
    ויש לציין שאתה מחליף דעות בקצב מסחרר, אני כבר לא עומד בזה. קצת לחכות עם הביקורת, מה יש?

אינשטיין שדר טוב לטעמי, בנוגע לפרשנות שלו - היא לא לרוחי. מתסכל לראות כדורגל הגנתי כזה משוויץ, אבל זה מה שהם מסוגלים וזכותו של כל מאמן לבחור בשיטת המשחק שלו. לי אישית אין טענות ובמידה וספרד לא תבקיע אני אבוא בטענות רק לשחקנים בנבחרת שלי.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה