יום ראשון: הסמבה הצהובה חוזרת?

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Nesta, ‏20/6/10.

1. gonzo18 Member

יש נבחרת אחת עם ספסל שיכול לקחת את הטורניר הזה ומאמן יותר גרוע מדונמק. לכול אחת יש את הסיבות שלה. כולכם פה עושים צחוק כשאתה מתיימרים לבקר בלי סוף את ליפי. המאמן הזה הביא לאיטליה גביע עולמי כנגד כול הסיכויים עם דור הרבה פחות איכותי ממה שהיה לאיטליה בסוף שנות ה90 ותחילת שנות ה2000. לפני המונדיאל שמתי בדיון האיטלקי את ההרכב של איטליה למונדיאל 98 וזה פשוט לא יאומן איזה הבדל בין איכות השחקנים דאז לאיכות של היום. הבדל של שמיים וארץ.

זה ממש פשוט,ועזבו שניה את השחקנים שהוא השאיר בבית,קסאנו לא היה עושה יותר מדי נטלה וטוטי ודל פירו פשוט לא היו צריכים להיות בדרום אפריקה כי הם סיימו את הסיפור שלהם בנבחרת מזמן. ליפי הכין סגל כשהוא ידע שאפילו עם יכולת כזאת הוא יעבור את הבית הכי חלש שהיה לדעתי בהיסטוריה של הגביע העולמי. ליפי בנה את הנבחרת הזאתלשלבי הנוקואט,שם מחכות לו נבחרות הרבה יותר איכותיות שיפגשו איטליה הגנתית שתצא למתפרצות. רק ככה איטליה מסוגלת לשחק עם החומר הגרוע הזה,ליפי יודע את זה,והוא ממש לא מתרגש מהתיקו היום מול נבחרת חצי מקצוענית. כנראה הולנד תהיה הראשונה ואני ממש לא בטוח שאיטליה לא תעבור אותה.

2. מראדונה Member

זה כבר לא קשור לזה שאיטליה נמצאת בירידה חדה מבחינת דור השחקנים,זה לא קשור לזה שקסאנו בבית או שיאקווינטה פותח.
    איטליה צריכה לנצח את ניו זילנד עם מאסימו מאקארונה ודי ואיו בחוד.
    פשוט בושה.

3. AW forever Member

אגב, על אף הקונצנזוס בשידור אני לא בטוח בכלל שהיה פנדל.
    איטליה נוראיים, והם באמת קיבלו את הבית שעל הנייר הוא הקל במונדיאל.

4. Jack Wilshere Member

לא יאמן שהנגרים הניו-זילנדים הצליחו להוציא נקודה מאיטליה. בכל מקרה, כל הכבוד להם על משחק הקרבה מדהים. פאסטון, השוער הניו-זילנדי, עם הופעה מצויינת.

מאחר ולא ראינו כמעט כדורגל, אני מוצא לנכון להרחיב בנוגע לשיפוט. שיפוט פשוט שערוריייתי של השופט מגואטמלה. כנראה שזהו הדין כאשר מרכיבים שופט ממדינה שאין בה תרבות כדורגל (השופט מאיי-שייסל ששפט את צ'ילה - הונדורס היה גרוע לא פחות). השופט שרק לכל מיני עבירות שלא היו ולא נבראו, ועל כל מאבק 50:50 על הכדור נשרקה עבירה לטובת האיטלקים. במחצית השנייה ווד (כשרון גדול) שם את הגוף בצורה חוקית והשופט שרק לעבירה. מרגיז מאוד. מעבר לכך, הרבה שופטים לא היו שורקים לפנדל לזכות האיטלקים. תפיסות בחולצה בתוך הרחבה זה משהו שאנחנו רואים מדי משחק. ישנם שופטים ששורקים וישנם שופטים שלא, לרוב על פי קפריזות. אחידות היא אלף בית של שפיטה, ועד שלא תהיה אחידות בהקשר זה יש בכך טעם לפגם.

הנבחרת האיטלקית נראית רע, רע מאוד, אבל אני בכלל לא משוכנע שזו אינדיקציה לגבי המשך הטורניר. החל משמינית הגמר וכן הלאה הטקטיקה, השפיץ של הנעל ואלילת המזל הופכים לפקטורים חשובים עוד יותר - כמו בכל טורניר נוק-אווט, ומשמעות הדברים היא שכל הנבחרות האירופאיות שמדשדשות עד עכשיו יכולות לעשות טורניר יפה חרף היכולת החלשה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/10
  5. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צודק, הפעמיים שג'ילארדינו נגע בכדור ב-2 המשחקים האחרונים יותר הרשימו.

איטליה צריכה בהרכב כמה שיותר שחקנים שיודעים איכשהו לטפל בכדור. די נטאלה לפחות הצליח ליצור לעצמו 2 מצבים במחצית האיומה הזאת, מה ג'ילארדינו היה עושה? נכנס ל-4 נבדלים ומאבד עוד 8 כדורים?

6. yonmu Member

לא ג'ילארדינו ולא פאציני הרשימו, בלשון המעטה. גם די נטאלה לא הספיק לעשות משהו כששיחק.

ההרכב שלי:
    מארקטי: מאג'יו-קייליני-בוקטי-זמברוטה: דה רוסי-מונטוליבי-פירלו(\פאלומבו): פפה-קוואליארלה: יאקווינטה.

מאג'יו עדיף על קרישיטו מבחינה התקפית, לקאנאבארו כבר אין מקום בהרכב, שישב בספסל ויצעק ביחד עם גאטוזו. בקישור דה רוסי ומונטוליבו היו טובים בשני המשחקים ואין שום סיבה להוריד אחד מהם, אבל לצידם צריך להוסיף את פירלו (ואם הוא לא כשיר אז פאלומבו זה מה שיש בסגל). פפה נתן משחק טוב נגד פרגוואי והיום לא היה רע יותר מאחרים. קוואליארלה הוא השחקן היחיד שלא קיבל הזדמנות ופישל. יאקווינטה הוא היחיד בסגל של איטליה שיכול לשחק בחוד ולזוז שתי מטר עם הכדור. חלוצי מטרה נטו כמו פאציני וג'ילארדינו לא מועילים כשאין מספיק יצירתיות מאחוריהם.

7. AW forever Member

אולי הפרשן של הטלויזיה הצרפתית גם ראה במקרה את המשחק? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    שוערים שהם סטופרים טובים יש הרבה אבל מה שהתרשמתי בפאסטון הזה שיש לו גם שליטה נהדרת בכדורי גובה.
    בכלל הסתכלתי על חוליית ההגנה של NZ (הבלמים) וחשבתי לעצמי שהיא מתאימה בצורה לא רעה לפריימרליג עם העוצמה, הפיזיות והאתלטיות. מעניין.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו, אחד מהם כבר קפטן בקבוצת פרמיירליג. הם בהחלט נתנו יכולת הירואית וראוייה לשבח וגם יכלו לקחת שלוש נקודות.

9. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד מתקופת המוקדמות, הציפיות שלי מהנבחרת הזו היו ברצפה, ליפי מאז שחזר לקדנציה שנייה בנבחרת, עשה כל טעות אפשרית שמאמן חובבן יכול לעשות. זימונים תמוהים, התעלמות משחקנים מצויינים, מערכים לא מתאימים וביטחון עצמי מופרז כאילו שהסגל של 2006 עדיין איתו. הגיע המונדיאל, בתוך תוכי ידעתי שהסגל הזה הוא לא הסגל שצריך לייצג את הנבחרת שלנו, קסאנו, רוסי, מיקולי ואפילו באלוטלי היו צריכים להוביל את ההתקפה שלנו, אבל ליפי חשב אחרת, ונתן לחשבונות האישיים להניע אותו בכל הקשור להחלטות שלו, ולכן קיבלנו התקפה אפורה ביותר, שלא מסוגלת ליצר מצב אחד נורמלי לכיבוש, ואפילו מלך השערים של הסרייה א' שלא התקשה לכבוש מול ההגנה של אינטר, נראה חסר אונים ולא מסוגל לעשות משהו.
    הנבחרת הזו שבנה ליפי, היא אשכרה "מיני יובה" ואם היובה המקורית והגדולה נראתה כמו שנראתה בליגה השנה, אז מה הפלא שהנבחרת האיטלקית נראית זוועתית כלכך?
    למה המוניטין והשם של קנבארו צריך להזיק לאיטליה ? למה קמוראנסי המתאזרח צריך לשחק בנבחרת כאילו שמדובר בשחקן שאין מהסוג שלו? למה מארקיזיו שלא עשה כלום בשני משחקים לא מפנה את המקום שלו? למה יאקווינטה צריך בכלל לשחק (למרות שהוא היה הכי פחות נוראי מבין החלוצים)? למה להויצא פפה? למה לא להוציא את קריצ'יטו? ולמה ולמה ולמה ולמה?
    אני מקווה שפירלו יתאושש מהפציעה שלו כמה שיותר מהר, הנבחרת האיטלקית צמאה לשחקן כמוהו שייקח את המשחק של הנבחרת על כתפיו.

פורצה איטליה!

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רק רוצה שהטובים ביותר ישחקו. ג'ילארדינו (שלפחות סוחט עבירות - גם משהו ביכולת הנוכחית של הנבחרת) שחקן שצריך לקבל כדור מול השער, בשני המשחקים הוא אפילו לא זכה למשהו שמזכיר מצב לגול. כולם טענו שבו הבעיה, ואז נכנס פאציני, אהוב הקהל, והספיק לגעת בכדור בדיוק פעם אחת בו איבד אותו. כלומר, הבעיה היא לא בחלוץ, אלא באלה שצריכים לספק לו את הכדורים ודי נאטלה הוא מאלה, והוא איכזב בשתי ההזדמנויות שקיבל. לכן, לכתוב שהוא חייב לשחק, זה לא נכון. זה לא שג'ילארדינו ראוי להרכב על היכולת שלו, אבל אני מאמין שאם יזכה להזדמנות יוכל לנצל אותה לגול. אני חושב שפפה, וקוואליירלה שעדיין לא קיבל את ההזדמנות הם הראוים ביותר לפתוח לצידיו. וכן, כתבתי עוד קודם, שפאלומבו (על חשבון מארקזיו) ומאג'יו (על חשבון קרישטו) הם שינויים שליפי מוכרח לעשות. וכולנו תקווה שפירלו יחלים.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'ילארדינו אינו אשם ביכולת שהוא הציג בשני המשחקים, כמו שהזכיר אורי, התפקיד שלו הוא לקבל כדורים ברחבה משחקני הקישור, ובשני המשחקים הוא לא קיבל אפילו כדור אחד, במצב כזה גם פאציני לא יכול לעזור.

12. Jack Wilshere Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

צודק מאה אחוז, גם אני התרשמתי מהשליטה שלו בכדורי גובה, אם כי כמו שמורנו ורבנו אמר לא מזמן:

שוב צודק - ריאן נלסן, אחד הבלמים של הנבחרת, משחק בבלקבורן. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. AW forever Member

כשמורנו ורבנו יביא שחקן עם עשר שנים של יכולת גבוהה ומוכחת נגיד דיינו.

בקשר לנלסן, כמובן, בלקבורן. הביא את רוח הקבוצה גם לנבחרת, שאפו.

14. Rudess Member

יאיר, ציינת את השופט הליצן מגוואטמלה אבל לא ציינת את הכרטיס הצהוב המגוחך שהוא הוציא לריאן נלסן, בגלל שנלסן מתח שריר ונשכב על הדשא כמה דקות לפני הסיום. הליצן מגוואטמלה החליט שזה בזבוז זמן... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

מצטרף למחמאות לשוער הניו-זילנדי שנתן כמה עצירות טובות מאד ואפילו הראה לרונלד מקדונלד איך מאגרפים כדורים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

15. shlomydavid מנהלים

איטליה הציגה יכולה מבישה במשחק מול ניו זילנד, אבל יותר גרוע מזה לא יכול להיות.
    ליפי יזעזע את ההרכב במשחק המכריע מול סלובקיה, ואני מאמין שהאיטלקים יעשו את התוצאה הדרושה ויעלו לשמינית הגמר מהמקום השני.

לגבי המשחק שלפנינו, ברזיל תרצה לנצח ולהעפיל לשמינית הגמר, אבל חוף השנהב לא פראיירים ויתנו את הכל כדי להישאר בחיים.
    ברזיל לא הרשימה מול צפון קוריאה, אבל גם חוף השנהב הייתה חלשה מול פורטוגל. צפוי משחק מעניין.