יום הכיפורים תש"ע

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏24/9/09.

1. wolf89 Member

טוקסין, המטרה בצום היא "ועיניתם את נפשותיכם" לא?, אז מילא אתה צם, אבל אתה מעביר את הזמן בכיף עם דברים אחרים.
    רוצה להתענות? לך לכל התפילות בבית כנסת, תתענה. אפילו אל תצום, להיות שם מפתיחת הצום ועד הלילה זה עינוי מספיק נכבד. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

2. T0XiN Member

אבל מי אמר לך שאני מחפש לענות את עצמי?
    אני נגד כל מה שהחג או הצום הזה מייצג.
    אני צם רק כי זה מרגיש לי כיף לצום כשכולם צמים.

חוץ מזה שלפני שלוש שנים עשיתי את הצום כהלכתו אצל חברים שלנו כולל בית כנסת וכל התפילות,היתה חוויה בהחלט נהדרת ורוחנית אבל לא משהו שאחזור עליו בזמן הקרוב.

3. xavi6 Member

סבבה אז תגיד "אני מושפע" וזהו.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה קורה עם הפורום בכיפור, סגור או פתוח לאלו שלא שומרים?

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

שנה שעברה הוא היה פתוח ... שברתי את הצום והיה לי משעמם אז נכנסתי לבדוק מה קורה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    צום קל לכל מי שצם, אני אנסה .. לא בטוח שאצליח.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/9/09
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקטעים האלה כל בן אדם צריך לעשות מה שבא לו, מה שכן אני חושב ששני הצדדים, ולא רק ביום הכיפורים צריכים לכבד איש את השני. אני כעיקרון לא צם, אבל זה לא אומר שאני בארץ הולכתי בערב לעשות רעש מיותר או לעשות דווקא. דרך ארץ קדמה לתורה, לא?

לאלה שכן צמים, המון הצלחה וצום קל!

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/09
  7. 亚历山大帕托 Member

עדיין לא הבנתי איך לאכול/לנהוג/להשתמש בחשמל בציבור ביום כיפור קשור לחוסר כבוד. מה יקרה אם ישמעו או יראו משהו? אף אחד לא מכבד את אלה שלא שומרים, הם פשוט מיישמים כפייה דתית.

8. c_web Member

צום מועיל לכולם.

9. GRANDE LAZIO Member

לקרוא ולא להאמין.
    יהודים....

10. T0XiN Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי אתה מתכוון שיהודים הם רק אנשים ששומרים מצוות? מצטער ידידי, כך אני לא רואה את הדברים. אנחנו עם וזה מה שמייחד אותנו. אני לא פחות יהודי מכל אלה שכן צמים. אני מכבד אותך אם אתה כן צם, אבל כבד אותי שאני מסתכל קצת אחרת על החיים.

אני לא מאמין שאנשים שרוצחים, אונסים, מרמים ולא יודעים להתנהג בכבוד לאנשים אחרים 'נקיים' אחרי יום אחד של צום. "דרך ארץ קדמה לתורה", בכתה ח' וט' למדתי בבית ספר דתי בעפולה ושם שמעתי לראשונה את המשפט הזה.

אם במשך השנה כולנו נתנהג קצת יותר בכבוד אחד לשני אולי לא נצטרך לצום...אצל הנצרות העניין של ניקוי הנשמה בכלל צחוק אחד גדול. אתה מתוודה אצל כומר ואתה 'נקי', אנשי המאפייה שלרב אנשים מאד מאמינים ואפילו בכנסייה הקתולית, אנשי דת נוצריים ותומכיהם הם הפושעים הכי גדולים. זה שאתה שם כיפה על ראשך לא אומר שמותר לך לעשות מה שבא לך, ראה כמה אנשי ש"ס ומפלגות דתיות אחרות נמצאים או היו בכלא.

פתאום הפושעים הכי גדולים 'חוזרים בהתשובה', הם בטח צמים ביום כיפור. אתה רוצה להגיד לי שלמשל יגאל עמיר יותר יהודי ממני? אני לא בן אדם מושלם, אבל לא רצחתי אף אחד. כמו כל בן אדם גם אני עושה טעויות, אבל אני לא מסתתר אחרי הדת. אני מנסה ללמוד מהטעויות שלי ומבקש מחילה אצל האנשים שפגעתי בהם.

הדת יכול להיות כל כך יפה, אבל אני לא 'מובחר' ולא נמצא מעל שום בן אדם אחר. אפילו אם אני יהודי וחלק מה'עם הנבחר' זה לא אומר שאני צריך להתנהג כך. זכור, "דרך ארץ קדמה לתורה"

12. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

13. xavi6 Member

אני יהודי רק כי הדת קבעה ככה, רק כי ההורים שלי "כפו" שיהיה לי בתעודה "יהודי" אבל אני לא יהודי מבחינתי. מבחינתי יהודי זה איזה אידיוט שפועל לפי התורה, כי זה מה שהוא מאמין בו. אני לא יהודי, אני אתאיסט.

14. 亚历山大帕托 Member

איזה מגניב אתה.

15. xavi6 Member

לא יותר ממך.

עריכה-טעות שלי. לא יותר ממך, מאמוש.