יום הזכרון לחללי מערכות ישראל!

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏28/4/09.

1. ACBenb Member

הרבה פעמים אני חושב איזה יום יותר קשה,
    יום השואה הוא לא משהו לאומי אלא יותר משהו תרבותי והסטורי ליהודים בלבד, ביום הזיכרון לחללי צה"ל כל המדינה יכולה להזדהות גם דרוזי וגם נוצרי.
    כמו שסטרטפורד אמר אין פה תחרות זה ענין של הרגשה, חיילים ממשיכים וימשיכו ליפול וזו מציאות שנחיה אותה גם בעתיד עוד הרבה לכן זה כל הזמן מתחדש, מה שלא קורה עם השואה.

בכל מקרה הימים האלה מחזקים את תחושת הגאוה שלך במדינה ובגיבורים שנלחמים עבורה וגם ביום השואה יש את אותה תחושה, לכן השמחה ביום העצמאות כפולה שבעתיים.

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אשקר, היום הזה לדעתי טיפה פחות חזק מיום השואה מבחינת הרגשה. בבצפר שלי אני יכול לראות אנשים מתבדחים, מעלים חיוך וכו', יום השואה זה פשוט יום מדכא עם כל האווירה שעושים הסרטים והסיפורים.

3. Riki Member

בזכותם יש לנו מדינה לקום אליה כל בוקר, יהי זכרם ברוך.

4. spurs229 Member

אצלינו זה הפוך לחלוטין.

יום הזיכרון אצלינו הוא היום הכי עצוב בשנה. יש תמיד טקס מאוד גדול ובאים הרבה בוגרים של הבית ספר על מדים, ואותן משפחות שכולות שבאות כבר 30 שנה.

יום קשה. שבוע קשה.

יהי זכרם ברוך!

5. Number 8 Member

בזכותם יש לנו מדינה.
    יהי זכרם ברוך!

6. עמית האדום Member

לדעתי, אם מותר בכלל לעשות את ההשוואה הזאת - יום ההשוואה הוא דבר יותר מרוחק. במיוחד לאנשים שמוצאם (והכי לא בכוונה של גזענות) הוא לא אירופאי, ואני לא מתכוון מראוקים או כאלה דברים - אלא כל השאר. כאלו שהשואה היא לא דבר שקרה לפני דורות במשפחה שלהם, אלא מבחינתם זה משהו שקרה לעם שלהם לפני זמן רב. אני אישית כזה, אני דרום אמריקאי והשואה פחות נוגעת בי, כמובן שזה כואב והכול אבל יום הזיכרון לחללי צה''ל יותר קרוב אליי. כמובן ש2 הימים הם ימים עצובים, שצריך לכבד.

7. שער 7 Member

אני חושב שמה שקורה אצלך זה תוצאה של הסמיכות היותר קרובה ליום העצמאות והעובדה שאנשים מתכננים מה הם יעשו ביום למחרת, אם יהיה מנגל או לא וכל שאר הבולשיט. זו תופעה מדאיגה מאוד.

8. Cup of Tea Liverpool, UK

כמה פאשלות היו אצלנו בטקס.. אין דברים כאלה.
    יהי זכרם ברוך.
    ת.נ.צ.ב.ה

9. M_T_A Member

זה קורה בעיקר בגלל הקירבה ליום העצמאות. לאנשים אין כוח להיות עצובים יותר מדי, הם כבר עם הראש בחגיגות העמצאות שעומדות להיפתח אחרי מספר שעות. יום השואה זה יום אבל נטו שאחריו פשוט ממשיכים בשיגרה ולא עוברים במעבר כ"כ חד מיום אבל ליום חג.
    ובכל זאת אי אפשר היה למצוא סידור יותר מתאים. הקשר בין יום הזיכרון ליום העצמאות הוא כזה שאי אפשר לפרק ושני הימים יאבדו מהמשמעות שלהם אם הם לא יהיו צמודים.

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/09
  10. oFiRzZz Member

גם אצלנו ככה .
    יום השואה זה יום אחד שהכל קשור לכל מה שקרה שם ..
    יום "יותר" עצוב מבחינת האווירה (לא שאני חושב שזה צריך להיות ככה) .
    כמו שאמרו זה כנראה בגלל שבערב יש את חגיגות העצמאות ..

קצת באיחור , אבל יהי זכרם ברוך .