יום הזיכרון לשואה ולגבורה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏18/4/12.

1. Ice Cream חסה

כן, אתה מצליח ביום כזה למצוא למה ביבי לא בסדר ואיך המדינה פוגעת בנו, ולא חושב לרגע שאתה פוגע במדינה.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

יש אחלה דיון פוליטיקה ממש פה למטה. אל תזהמו את הדיון הזה ברפש של פוליטיקה.

3. Vanitas Member

ביבי הפך את הקטע על השואה כשולי ונאם נאום ארוך כהפחדה נגד אירן. אם חשבתם שזה הרע מכל, אז רגע, זה לא. הוא אומר שכל מי שטוען שזו זילות השואה לשוות את אירן לשואה הוא בדיוק כמו אותם יהודים שלא האמינו שהגרמנים ישלחו אותם למוות. ניצולי שואה יושבים שם ומסתכלים עליו בקהל ותוהים. אם הוא פגע בלא מעט אנשים בעם הזה עצם ההשוואה, אז לא רק גם בהם. אלו האשמות חמורות והוא הוזיל את השואה ומשתמש בה כדי להתקיף באירן.

הרצליה, לא אנחנו מכניסים פוליטיקה לשואה, אלא ביבי. רואה כמה שזה מקומם בעצם? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/12
  4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ביבי מעניין אותי כמו שבערך מעניינת אותי הפוליטיקה, ביבי לא כותב כאן עד כמה שידוע לי. הכוונה בפתיחת הדיון היא להביע איזושהי סולדיריות עם היום הזה. אין לי בעיה עם דיונים כמו האם היום הזה אולי צריך להזכר אחרת וכו' וכו'. אבל לא בדיון הזה צריך לדבר על ביבי ואיראן. שביבי יזכיר את מי שהוא רוצה איך שהוא רוצה, זה לא המטרה שלשמה סלע פתח את הדיון. וזאת ההודעה האחרונה בנושא, אגב.

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/12
  5. Lazarobbie Member

אפס מודעות עצמית

בנק לאומי שמחזיק אצלו מיליוני שקלים של ניצולי השואה 'מתייחד' עם הקורבנות והניצולים, פשוט... לראות ולא להאמין, כמה ציניות כמה!

וזו כתבה בתגובה למעשה הזה, שמצטרפת לתגובות הנזעמות בעמוד של בנק לאומי.

6. WellNeverDie Member

תמיד היה לי קשה מאוד בתור ילד עם היום הזה. אני זוכר את עצמי ילד קטן ממש מפחד ושונא את היום הזה, עם כל התמונות והסרטים, ותמיד, כמה שהייתי מפחד מהדברים הללו - הייתי רואה סרטי שואה, נכנס ומחפש תמונות וקורא איזה ספר.
    התבגרתי מאז, הבנתי את החשיבות של היום ושל השואה כולה. בגדול, אין לי שום קשר לשואה מהמשפחה, ובכל זאת אני מאוד מחובר לנושא.
    בכל מקרה, הייתי בפולין בקיץ והייית בטוח שזה יהיה שונה יותר ולמען האמת כן, הרגשתי שונה היום מבדרך כלל - אני פחות מקדיש לזה מחשבה, פחות מתעניין, פחות כבד וקשה לי היום מאשר פעם. למה? אני לא יודע. הייתי בטוח שיהיה הפוך.
    האמת, בימי הזיכרון, יוצא שאני יותר כועס על אנשים מאשר מזהה עם הנושא עצמו. לא יודע למה, ואם מישהו מרגיש כמוני - שיפרט, אבל מאוד מעצבן אותי לראות את כל הסטטוסים על השואה שרצים בפייסבוק ועל הזילות שעושים מהנושא. משנים תמונת פרופיל, איזה טקס קצרצר, זהו, "אכפת לי! עשיתי את שלי". יוצא שהיום אני יותר עצבני מאשר עצוב או חושב על אירועי השואה. כנראה שזה נבע מהכעס שלי על אותם אנשים שבפולין העיקר שלהם היה להצטלם עם דגל ישראל על רקע של הר אפר ועצמות ולהעלות לפייסבוק.

7. Lazarobbie Member

קשה מאוד לעבור את היום הזה ולהתרכז רק במה שהלך שם, בגרמניה ופולין בשנות השלושים והארבעים ולא לחשוב על מה שקורה כאן לניצולים שזכו ליחס מחפיר ולזניחה מוחלטת מצד השלטונות במדינה ושלל גורמים שקשורים להם. זה אולי מפספס את המטרה של הדיון, אבל חשוב להגביר את המודעות לכך, כדי שהניצולים שעדיין בחיים יוכלו לחיות את שנותיהם האחרונות בתנאים יותר טובים, עם קצת יותר כבוד עצמי והרגשה שמישהו דואג להם. גועל נפש של מדינה בחיי.

8. Lazarobbie Member

ככה זה כשמנסים לדחוס הכל ליום אחד ולא לומדים את הלקחים באופן מתמשך ותהליכי, זה ממש מטופש ומפספס את המטרה, ואולי אפילו גורם לתגובה הפוכה כי אלה שנוסעים לפולין או הולכים לטקס מרגישים שהם יצאו ידי חובה ו'עשו את שלהם' ואז יותר נוח למקד את תשומת הלב בדברים אחרים, אבל אם הלקחים היו נלמדים ברמה רחבה יותר ועוברים כחוט השני בתכנים של מערכת החינוך אז היה יותר מקום למחשבה על הנושא. מההיכרות שלי עם מערכת החינוך הרדידות של התוכן לא מפתיעה כל כך, בלשון המעטה.

9. Ice Cream חסה

אני מאמין שדרך מעשים נוצרת הזדהות רגשית, ואנשים שרוצים להרגיש איזושהי הזדהות, לא יכולים ללחוץ על כפתור שפתאום כן תרגיש מה שצריך להרגיש לגבי יום השואה. אז יש כאלה שמה שיחדיר בהם את ההזדהות הזו ואת התחושות והמחשבות זה תמונה עם דגל ישראל על רקע הר אפר. בוא נאמר שהלוואי ורוב התלמידים בישראל באמת היו נוסעים לפולין כדי להצטלם עם דגל ישראל על רקע אותן זוועות...

10. Ice Cream חסה

לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבור תשע"ג שחל כבר מאתמול, וכי אף אחד השנה לא פתח דיון על זה - החלטתי להקפיץ את הדיון משנה שעברה עם תגובתו המרגשת של סטיביג'י. ליגת אלופות למזלנו אין השנה, אבל מה יהיה עם הסיגריות? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא מבין מה הקשר לתגובה של סטיבי ג'י. אם אתה רוצה, אתה מוזמן לפתוח נושא על כך משל עצמך, אתה לא צריך לצטט תגובה של מישהו אחר רק כדי לגרום לדיון. וחוץ מזה, מבלי להסכים עם סטיבי ג'י (נהפוך הוא), אני לא מבין מה לא בסדר בתגובה שלו. כל מה שהוא אומר זה נכון. אתה יכול להסכים או לא, אבל הוא צודק שיש כאן כביכול כפיה מה לעשות ביום הזה, כמו אגב ביום כיפור גם כן. זה לא שנותנים לך אופציה מה לעשות, כדי שכל אחד יזכור את התאריך הנורא הזה כמו שהוא רואה לנכון, אלא הם מפסיקים את המדינה ומכריחים אותך לראות את התכנים בטלוויזיה (בהנחה ולא חתכת לישון ב-8) או סתם לבהות בקיר כי אין שום דבר אחר לעשות. שוב, אני לא אומר שאני מסכים איתו, אבל אני לא הבנתי מה אתה רוצה ממנו שהקפצת את התגובה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/13
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/13
  13. Ice Cream חסה

הקפצתי כמובן לרגל יום השואה השנה, אף אחד לא פתח דיון על זה ולי לא היה לי רעיון לפתיחת דיון (ובכלל, דיון כזה היה צריך להיפתח כבר אתמול בערב), אז חזרתי לזה של שנה שעברה, והתגובות והדיונים פה.

בנושא אקטואלי - אפשר לזכור את התאריך הנורא הזה על ידי מנגלים בפארקים, בערך כמו שיורם קניוק (עם הסבר רציונאלי מאחורי זה) מציע וכמו שעשו אתמול מאות חרדים שאני סבור שתהייה הסכמה על כך שהם חלאות המין האנושי. אולי גם לראות משחק ליגת אלופות, או ללכת לקניון (ע"ע התוגבה של יניב) זה דרך לציין את היום הזה, ולאסור על פתיחת פיצוציית ביום הזה זה בכלל פשע נגד הדמוקרטיה שמתגמד לעומת הצורך ביום וחצי בשנה של זיכרון קולקטיבי לשואה, לנספים, למרדים, לניצולים והתקומה - אבל אני אשאר בדעה שלי שאנשים כאלה, או אלה שמתלוננים על זה, הם אנשים קטנים חסרי כבוד. מאוד הופתעתי לראות שנה שעברה שאפילו זה לא קונצנזוס...

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

איתי אין לך הסכמה. אני סבור שחלאות המין האנושי זה תואר שצריך להיות מוענק לכאלו שרוצחים, אונסים וכו' ולא לאלו שעושים על האש במקום לציין דווקא ביום ספציפי מסוים אסון מסוים.

15. אלי מתחן Member

למען האמת בכלל לא הפריע לי לראות את החרדים עושים על האש, אני רק מבקש שיזכרו את זה בפעם הבאה שהם רוצים ש"יתחשבו ברגשותיהם". מסתבר שגם לחילונים יש כאלה.
    יום אחד בשנה, אפילו 5, שהכל סגור זה לא נורא. בסופו של דבר מי אנחנו ללא המסורת ועבר (היהודית והישראלית). החוק לא נתון לפרשנות וזה בסדר גמור במקרה הזה.