יום הזיכרון לשואה ולגבורה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏18/4/12.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

"הכתב", מדובר בטור דעה, לא עובד בהארץ ובגילו כבר לא ילך כנראה ללשכת התעסוקה...

2. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

על יורם "חסר דת" קניוק הומצא המשפט: זקנתו מביישת את נעוריו.

יהי זכרם ברוך של 6 מיליון הנספים בשואה, Never Again!
    -----

לא לבעלי שכנזים עם לב חלש:
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/546018_338739456188463_100001572348870_906649_1060307640_n.Xxx

התלבטתי האם לפרסם כאן את את ההודעה של היצור הזה, מהסיבה הפשוטה שהוא לא שווה יחס...
    נותר לי רק לרחם על אמו שסבלה תשעה חודשים בשביל ללדת אותו, הפלה היתה מקדימה תרופה למכה.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לזכור ולא לשכוח!

4. M_T_A Member

תאמינו לי, עם כל הדברים הקשים ששומעים ביום הזה, זה הדבר שהיה לי הכי קשה לקריאה.
    וזה מצטרף לפוסט של הזמר דודו אלהרר בפייסבוק שבו הוא קרא לשלוח את השמאלנים למחנות השמדה ולתאי גזים..

כמה שאנחנו אומרים שהעולם לא למד שום דבר, גם פה אצלנו לא למדו שום דבר.
    ואני לא חושב שזה סתם 2 טיפוסים שחסרים להם כמה ברגים בראש. זה נראה שיש די הרבה אנשים כאלה וזה פשוט עצוב...

5. Civil Anti Madridista

גם אני נתקלתי בלא מעט סטטוסים בסגנון הדומה לחמור הזה. עצוב לדעת שבתוך המדינה היהודית שלנו חיים אנשים כאלה

יהי זכרם ברוך.

6. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

שלא תבין לרגע שאני מצדיק את הבנאדם הזה (בעצם לא בטוח שהוא בנאדם...) אבל לדעתי אין שום הבדל בין אלהרר לשי מזרחי פעיל השמאל שפירסם תמונה של סא"ל שלום אייזנר (עזבו לרגע מה הוא עשה) עם צלב קרס.

נ.ב.

ואותו דבר לגבי אלו שפירסמו אז תמונה של יצחק רבין ז"ל במדי SS

אגב, לגבי התמונה, הבחור טוען בדף הפייסבוק שלו שפרצו לו.

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/12
  7. Vanitas Member

הבחור טוען שפרצו לו ומי שנכנס לבדוק הודעות אחרות של הבחור, יכול לראות שסגנון הכתיבה זהה אחד לאחד. במקום לחזור בעצמו, הוא מפריח תאוריות קונספרציה.

אפס.

8. M_T_A Member

אתה צודק, אין שום הבדל. לרגע לא התכוונתי לקחת צד ולהפוך את זה לויכוח של ימין נגד שמאל.
    הטיפוס הזה שפירסם את התמונה שדיברת עליה לא יותר טוב מאלהרר בשום דבר והוא עוד הוכחה למה שאמרתי בהודעה הקודמת שלא למדו פה שום דבר.
    אני בכלל נגד כל ההתנפלות הזאת על אייזנר. אני לא יודע מה קרה שם ואני האחרון שישפוט אותו.. אבל זה כבר לא לפה

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

שלו, קודם כל תודה על התמונות המצמררות האלה. הרקע של לובלין ברקע היה מזעזע יותר מהמשרפות מאחר וזה לא נתפס בעיניי הקרבה למקום כזה וההסכמה בשתיקה. מזעזע לחשוב כמה האירופאים היו צמאים לדם יהודים.

בקשר ליורם קניוק, לא מבין מה הדברים שנאמרו כאן? הוא מציע לחגוג את החיים ולא רק את המוות וזה לגיטימי. מפה ועד לשלוח אותו ללשכת התעסוקה, המרחק גדול.

ובנוגע לשני המפגרים שדאגו לשלוח אותי למשרפות יחד עם שאר האשכנזים במדינה, הם בטח שלא לבד. לפני חצי שעה הורדתי את הכלבה לסיבוב שלא יכלתי להתעלם מילד שהלך עם שני חברים שלו, לא מפסיק להתלונן על כך שהיום יום השואה ו"איזה משעמם!, אין מה לעשות!, הלכתי לקניון עם אבא שלי והכל היה סגור אתמול בערב". באמת רחמיי.

10. StevieG Member

יש לי הערה על משהו קצת שנוי במחלוקת. המדינה מכריחה אותך לחשוב אך ורק על השואה. אפילו לקנות סיגריות אי אפשר אחרי 7 בערב. שלא לדבר על ערוצי הטלוויזיה ומשחקי הכדורגל שאנחנו מפסידים(בעיקר בליגת האלופות). המדינה, למעשה, מונעת ממך כל אפשרות של זכרון אלטרנטיבי. היא כופה עלייך לראות את הטקס הקבוע, בו נתניהו עם הנאום שואה-אירן הקבוע שלו שמנפח את השכל לכולנו. לא יכולתי לחשוב על כך שיש פה התערבות גסה של המדינה, מעין אח גדול כזה, שקובע לך מה תראה, למה תאזין ועל מה תחשוב ביום הזה. וכן, זה לא נורמלי.

11. M_T_A Member

אני חייב להסכים גם עם זה.
    החשיבות של היום הזה לא מוטלת בספק, ועדיין זה לא התפקיד של המדינה להכתיב לכל אחד איך לציין אותו.
    יש לא מעט צביעות ביום הזה וזה קצת מזכיר לי את יום כיפור בנושא הזה. אנשים משתמשים בו כדי להרגיע את המצפון שלהם ולהטיף לכל אחד שלא מתנהג וחושב בדיוק כמוהם. העיקר שאפשר שיש יום הרגעת מצפון לאומי וכל שאר השנה אפשר לשים זין על השואה וכל מה שקשור אליה.
    אני לא מבין למה צריך למנוע מאנשים לראות כדורגל ביום הזה. למה אתמול המשחק של צ'לסי נגד ברצלונה היה בלוח השידורים של ערוץ RAI ITALIA שמשודר בהוט בערוץ 155, והחבר'ה בהוט החליטו להפסיק את השידור באותו רגע ולשים במקומו סרט. למה? למה זה טוב הכפייה הזאת?

12. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי יש עוד הרבה אנשים אטומים ואידיוטיים כאלו שעדיף שאני לא ארשום פה מה שאני חושב עליהם, ואני אומר את זה כמזרחי שלם. אותם אנשים לא מבינים את ממדי הזוועה שהתחוללה ויכלה לקרות גם למשפחתם באותה מידה. כואב לי שיש חלקים לא קטנים מהעם שלי שסבל כל כך הרבה בעברו שמדברים בכזאת התנשאות וחוסר רגש כאילו שלהרוג שישה מיליון מבני עמך הוא דבר שבשגרה. צריך להבין, השואה קרתה לעם היהודי שזה אומר מזרחים ואשכנזים כאחד.
    הייתי רוצה לראות את אותם מזרחיים כמו אדון אלהרר והחמור מהפייסבוק אומרים את אותם דברים לניצולי שואה, כנ"ל לגבי הילדים הבורים עליהם כתבת.
    אותו להט של שנאה של האדם (בהמה בעצם) שכתב בפייסבוק כלפי האשכנזים לא שונה אפילו במעט מהשנאה של הנאצים ליהודים ולשאר הקרבנות. חבל שמישהו עם מוח של ציפור לא יכל להבין זאת.

יהי זכרם ברוך של מיליוני הנספים וכמו שהנאציזם מוגר (רובו לפחות) כך תמוגר גם הגזענות.

13. Ice Cream חסה

קל לתקוף את קניוק על דעתו השנויה במחלוקת, ובעצם גם בצדק- הסלידה שלו מדת מכעיסה והטענה שלו שהעבר לא רלוונטי וצריך לחשוב על העתיד, מנוגדת למציאות בעולם. מעניין אם גם ביום האזכרה לאמו הוא חוגג את מה שהיא השאירה.
    מה שכן, דחסו שואה וגבורה, מונחים טיפה מנוגדים. ולא משנה כמה ננסה להעלות ביום הזה גם את המודעות לגיבורי השואה- הדגש תמיד יהיה זכר לנספים ולזוועות שעשו הנאצים. אפשר לחשוב על יום נפרד להעלות על נס את זכרם של הניצולים, הגיוני וסמלי שזה יהיה מיד יום לאחר יום הזכרון לשואה- אבל אז שוב יעלו אותן מחלוקות קבועות שיש על קיומו של יום העצמאות אחרי יום הזיכרון. לכל הפחות אפשר כרגע לדאוג לכך שבכל טקס ואולי גם ביום כולו הסיום יוקדש לתקומה- הכי סמלי לשיר את התקווה, אולי גם שהטקס החותם יהיה לזכר הניצולים.

14. Ice Cream חסה

במה זה שונה מזה?
    באמת אביב מה יהיה איתך? ואני עוד האמנתי שהעיקר שאתה אדם טוב...

טחנו את הנושא הזה לפני יום השואה (בפורום העולמי) ואני לא מתכוון לדוש בזה גם עכשיו, אבל אתם עושים פה שימוש ציני באבל כדי לתקוף את הממשלה. איזשהו כבוד, איזשהו איפוק...

15. StevieG Member

ווהו, ווהו, ווהו. hold your horses, חביבי. אתה אומר שאני עושה שימוש ציני ביום השואה למטרות פוליטיות?

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/392382_10150679754869372_702569371_9280123_1121417315_n.Xxx

*לקוח מהפרופיל של Amir Schiby בפייסבוק.