יום הזיכרון לשואה ולגבורה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Didier Drogba11, ‏30/4/08.

1. אבו Member

יש למישהו המלצות על סרטים שלא מתנגשים על שעת המשחק בברידג'?

2. spurs229 Member

חיים, מצאת לך זמן לחזור.
    איפה היית לפני פסח??

מה שאתה אומר על הגרמנים זה שטויות. ברור שיש שם אנטישמים, כנראה אפילו בשיעור גבוה יחסית, אבל זו עדיין תופעה קטנה ומכוערת בשולי החברה.
    אני את סדר פסח האחרון עשיתי בגרמניה עם חלק ממשפחתי וכמה גרמנים נוצרים, היה אפשר ממש לראות את ההתרגשות בעיניים של הכומר של העיר שחגג פסח ראשון שלו. הם לא שונאים יהודים...
    בהזדמנות (מחר כנראה) אני אספר את הסיפור של העיירה המזרח-גרמנית הקטנה טרוביץ (Troebitz) ומאמצי ההנצחה שלה ליהודים שעברו בה לפני שישים שנה.

ועוד שתי הערות, אז מה אם אנחנו רואים כדורגל בערב יום השואה? זה לא מוריד מההערכה שלי מההזדהות שלי ובטח ובטח שלו מפחית אפילו טיפה מהכאב. אבל כן, זו גאווה לראות ישראלי, דור שני לשואה, מנהל משחק כדורגל שעיני רוב העולם נשואות אליו, ואני בטוח שהאבא יישב ביציע.

ולגבי הבדיחות, מותר. פונקט.

3. xavi6 Member

לא כל הגרמנים נאצים, יש אמריקאים נאצים, אלה שתומכים בנו. בכל חור יש נאצים, אבל לא רק בגרמניה.
    אני שונא תמיד להאשים את משרד החינוך, מה הם אשמים שהנוער שלנו מושפע ממה שהוא רואה בטלויזיה? החינוך בבית זה הכל, תמיד אמרתי ותמיד אני יחשוב ככה. מערכת החינוך לא תכתיב לך מה לחשוב על השואה ואיך להתייחס לצפירה, בבית כן, ואתה לא תצטרך שיכתיבו לך, אתה רק צריך להיסתכל איך ההורים מתייחסים ומה היחס שלהם לגבי השואה-גם אתה תהיה כזה.

4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מניח שאת זה עשית אחרי מחקר של שנים רבות שהתחיל רק אחרי שסיימת את הדוקטורט בפסיכולוגיה...

מה אתם מוציאים לי פה האשמות,סטיקרים וסיסמאות?
    אתם באמת יודעים מה קורה בנוער בישראל? כמעט כל אלו שנוסעים לפולין חוזרים המומים,כל אלו שיש להם קרבה משפחתית כמובן שמכבדים וכל אלה שהיו בתנועת נוער בכלל עושים מעל ומעבר,האם שכחת את אלפי בני הנוער מתנועות הנוער שהיו עם ניצולי השואה בהפגנות שלהם? מי אמר שביום השואה אסור לראות כדורגל כי זה לא מכבד? איפה המצאתם את השטויות האלה?

אם אדם שהיה בשואה ובזמן העדות שלו מתרגש ובוכה אבל גם מוצא את הזמן להיות סופר ציני ולספר בדיחות אני חושב שלכולנו מותר גם להתבדח על זה.

והגמרנים? חיים למה שלא תביא כתבות על הKKK או על הנאו נאצים בארה"ב,יש שם הרבה יותר..
    למה שלא תביא כתבותב כאלה מצרפת,הולנד,פולין או מכל מקום אחר בעולם,לעזאזל למה שלא תביא את הכתבה מהנערים האלה באשדוד(אם אני לא טועה) הרי כל הישראלים נאצים!
    נמאס כבר,אל תזיין לנו תשכל שכל הגמרנים נאצים בלי שהיית שם,בלי שעשית על זה מחקר.זה שאתה זורק פה כתבה אחת לא הופך עם שלם לנאצים.

תשכילו קצת,תבינו קצת ותקראו קצת לפני שאתם זורקים פה שטויות.

5. בית"רי מלידה Member

לא כולם? רק לפני שבוע הם השתוללו מזעם כשרצו להרוס שדה תעופה ישן ששימש בזמנו את המנהיג הדגול שלהם.

יש דבר כזה "אופי של עם" , והגרמנים כולם נאצים, זה אצלם בגנים. הם עם של רוצחים, והם עשו זאת פעמיים.

הם אחראים לשתי מלחמות עולם, ולמוות של עשרות מליונים, 6 מליון מהם יהודים.

רק עם דפוק וחולני מסוגל להמציא מחנות מוות, תאי גאזים, ומישרפות. אף אחד לא עשה זאת לפניהם.

המצב הכלכלי שלהם טוב לצערי, אבל אם יהיה שם שוב עוני, הם שוב יאשימו את היהודים.

הם לא הזבלים היחידים: הפולנים,האוסטרים, וגם הבריטים שמנעו מיהודים לעזוב את אירופה ולהינצל מהזוועות לא יותר טובים מהם.

הצרה איתכם ילדים היא, שנוח לחלק מכם להיות בנות יענה ( חלק גם בני זונה ), ובמקום ללמוד היסטוריה אתם מעדיפים לחשש בשירותים בבית הספר. מה לעשות, חלק מכם חארות.

אני בטוח שגם אם המשחק היה בערב יום הזיכרון הייתם רואים, כי אין לחלקכם כבוד לכלום. לחם ושעשועים, כמו בברלין ב1939.

6. King Kenny Member

יופי של תגובה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

זה שאני מספר בדיחות שואה לא אומר שאני לא מכבד, אני מכבד ולפי גם מה שאני רואה בשכבה שלי ביום השואה אני מהילדים שיותר מכבדים (אולי זה קשור לזה שהאחים וההורים של סבא וסבתא שלי משני הצדדים נספו בשואה וכמעט ואין בשכבה שלי ילדים שיש להם סבא וסבתא ניצולי שואה או קרובים שנספו בשואה).

נערך לאחרונה ב: ‏1/5/08
  7. בית"רי מלידה Member

אני למשל מספר בדיחות על רבין השיכור, על אמיל גרינצוויג, על לאה רבין. הכל מותר.

ביום הרצח של רבין למשל, צריך להקרין את "גבעת חלפון" , "מציצים", ו" האחים בלוז". גם סרטים של פאמלה אנדרסון הולך, וגם שירים על אביו של ביבראס נאתכו.

8. Dimitar Berbatov Member

יאללה חיים, הבנו אתה המנטרה שלך - אם אנחנו רואים משחק כדורגל בערב יום השואה אנחנו לא מכבדים את יום השואה ואת כל נרצחיו ואת העם שלנו.
    אני אראה את המשחק היום בערב, ואני מכבד את יום השואה הרבה יותר מהרבה אנשים בארץ.

9. King Kenny Member

תיקנתי את המשפט, ה"לא" שהיה אמור להיות לפני ה"אומר" התפלק לי.

מצטער אם אני קשה-תפיסה, אבל לא הבנתי את הפואנטה של ההודעה הזאת.

10. Didier Drogba11 Member

חיים, בסדר אתה לא מכבד כל כך את יום השואה, אבל לצחוק על אנשים שמתו ( וזה כולל את השואה) זה כבר בושה! אם אתה לא מכבד, אז עדיף או שתגיב ברצינות או שאל תגיב בכלל.
    גם אני רואה את המשחק היום, וזה אומר שאני לא מכבד? סבתא שלי ניצולת שואה וגם סבא שלי, אז ככה שאין לי מה לצחק כאן. זה שאני רואה את המשחק זה לא אומר שאני לא מכבד.

11. בית"רי מלידה Member

לא נורא שאתה לא מבין, העיקר שאתה מכבד כדורגל. כל היתר הרי לא חשוב.

" עם שבז לעברו, ההוה שלו מעורפל, ועתידו לוט בערפל " ( יגאל אלון ז"ל ) .

אופס...עכשיו בטח תשאל אותי מי היה יגאל אלון ( מגן ימני במנצ'סטר, לא? ).

12. King Kenny Member

זה לא יהיה יותר פשוט אם תסביר לי למה אתה מתכוון בהודעה שלך ואז אני אוכל להגיב לך?

13. xavi6 Member

קשה לי לחשוב על סיטואציה שאני קופץ בשמחה בגול של מסי דווקא ביום היחיד שכול כולו מוקדש ל-6 מיליון מהעם של שמצאו את מותם בדרכים הכי נוראיות שיכלו להיות.

14. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תנסה להפוך את יושבי הפורום פה לדבילים.

התגובה ההיא הייתה כלכך לא במקום שפשוט אין לי מה להגיב עליה.
    אבל זה בסדר אתה תמשיך לזרוק פה סיסמאות מפוצצות ותתן איזה כתבה על הגמרנים הנאצים ורבין החלאה.

ולמה שאמרת על אותם "ילדים" במחששות,איפה אתה היית בהפגנות של ניצולי הושאה?
    בטח פה בפורום מהלל את אמריקה ומדבר על כמה רבין הרס את המדינה.
    מה שווה ידע היסטורי בלי המעשים.

15. King Kenny Member

בכל יום במשך 5 וחצי שנים יהודים מצאו את מותם בדרכים הכי נוראיות שיש, תהיה עצוב כל השנה?