יום הדין: הפועל תל אביב - האם ניסנוב ותושב ירכשו את המועדון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏11/12/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
 1. Raulito

  Raulito Madridista מנהל

  הצטרף ב:
  ‏22/11/05
  הודעות:
  29,789
  לייקים שהתקבלו:
  2,703
  מין:
  זכר
  היום תתקבל ההחלטה לגבי הבקשה של הפועל להקפאת הליכים. כ-200 אוהדים צפויים להגיע לדיון ועורכי דין רבים. יום גורלי.

  מתוך 'וואלה:

  1. ביום חמישי נעמד גיא לוזון מול המצלמות והתחייב לא לנטוש את הספינה הטובעת, אבל לא בטוח שיש לדברים הללו כיסוי. בהפועל טוענים כי לוזון טען בפני אנשים במועדון: "אם יקצצו לי בשכר, לא אישאר פה". נראה שאין כיום איש חשוב ממנו בקבוצה, על רקע מאבקי ההישארות בליגת העל. "רק בזכות גיא אנחנו נלחמים", העיד שחקן בקבוצה. "אם הוא יילך זה ישבור את השחקנים ואת חדר ההלבשה. הוא היחיד שגורם לנו קצת להתנתק ממה שקורה מסביב". בנוסף, לטענת גורמים במערכת לוזון גם לא מוכן לעבוד ללא עוזר מאמן. אסף נמני הוא זה שאמור להתמנות במקום אופיר חיים שעזב, אך כרגע הדברים תלוים בעיקר בנאמן שיתמנה להפועל הבוקר בבית המשפט ולהחלטותיו בקשר לצוות המקצועי.\
  2. בעוד מבחינת כל אנשי המערכת לוזון חייב להישאר בתפקיד, הולכות ומתחזקות ההערכות שאלי גוטמן דווקא יעזוב. בימים האחרונים אמיר כבירי פיזר הבטחות חוזרות ונשנות לגוטמן ואמר כי יעשה הכל כדי להשאירו במועדון. המנהל הספורטיבי הוא אולי אחד האנשים הבודדים במערכת שנמצא עדיין ביחסים טובים וקרובים עם כבירי ובשל כך, מחזיק זכויות הניהול כבר טען בפני אנשים במועדון כי היה מעדיף את גוטמן בקבוצה על פני לוזון. מיותר לציין שאם בית המשפט יאשר להפועל כניסה להקפאת הליכים, לכבירי לא יהיה שום חלק בקבלת ההחלטות. יתרה מכך, בהפועל מעריכים כי יהיה קיצוץ גדול בתקציב הצוות המקצועי והנאמן ייאלץ ככל הנראה להתייעץ עם אנשי המועדון ולקבל מהם חוות דעת מי הכרחי לקבוצה ועל מי אפשר לוותר. במצב שכזה, גורמים בהפועל כבר טענו בכל הימים האחרונים כי ימליצו להשאיר את לוזון ועל גוטמן ימליצו לוותר. אגב, גוטמן לא נכח ביום חמישי במסיבת העיתונאים וגם למשחק אתמול לא הופיע. בדיוק כמו כבירי עצמו.
  3. כדי לצאת מהמשבר, אין ספק שהפועל תל אביב זקוקה למחויבות שיא של השחקנים. הקפטן לשעבר אריאל הרוש, שכבר חווה משברים כלכליים בבית"ר ירושלים ובעיקר במכבי נתניה, שפך הלב אמש: "אנחנו צריכים להתנתק מכל מה שקורה מסביב, להיות מקצוענים עד הסוף ולנסות להשאיר את המועדון ליגה, כי להפועל תל אביב אסור לרדת ליגה. המהלך עכשיו הוא אך ורק למען הבראת המועדון ואנחנו יודעים את זה", אמר השוער. "ברור שזה משפיע, אבל אנחנו צריכים להיות חזקים מנטלית כי אם ניתן לזה לחלחל אז נעלה לכל משחק מבוהלים ונרד כמה שיותר מהר ליגה".
  הרוש הוסיף ש"לקחנו את זה כאתגר. התחלנו עם חמש נקודות היינו חייבים לנצח וזה לא הלך אבל נראינו טוב מכל הבחינות, זה אחד המשחקים הכי טובים שלנו כל העונה. אם נבוא לכל משחק בגישה כזאת אז אני מאמין שיהיה טוב. הכל בסכנה ואנחנו יודעים שיש מצב שלא נקבל משכורות עד סוף העונה, אבל מה, לא נבוא לאימון? אנחנו מקצוענים ואם לא נאמין שנישאר בליגה ויהיה בסדר, אז באמת לא יהיה בסדר. זו הפועל תל אביב ואנחנו לא ניתן לה לרדת ליגה, אנחנו גם יודעים שיש הרבה אנשים עשירים שאוהבים את המועדון. אני מאמין שמישהו יבוא, ייקח את הקבוצה ויציל אותנו. אנחנו בינתיים ניתן את הכל על המגרש".
  4. היום בעשר הבוקר אמורה להסתיים המשמרת של אמיר כבירי במועדון. מאז שהכריז על הכניסה להקפאת הליכים נאספות יותר ויותר עדויות על מה שהוא חולל. ביום רביעי כבירי הגיע למה שהיה אמור להיות אירוע פרידה מהשחקנים והמועדון. התלווה אליו אחד מאוהדי הפועל, מאור הראל, שגם עבד במועדון למשך תקופה. לא ברור איך ולמה, אבל הראל היה נוכח בכל השיחות של כבירי באותו יום.
  רוב העובדים במועדון מחכים לעידן חדש. מלבד הצוות המקצועי, כמעט אין גורם אחד במועדון שנמצא ביחסים תקינים עם הבעלים. שני היו"רים בתקופתו וכל צמרת ההנהלה של המועדון נמצאים כבר תקופה ארוכה בנתק גדול עימו. במועדון טוענים שלמרות שטען אחרת, כבירי ידע על רוב החובות שהצטברו לקבוצה. "איך יכול להיות שהוא לא ידע אם הוא היה חייב לחתום על כל צ'ק שיוצא מהמועדון?", אמר גורם בכיר בהפועל. "ככל שהזמן עבר יותר ויותר אנשים במערכת הבינו שהאיש רוצה לשמוע רק מה שנעים לו באוזן. משאר הדברים הוא היה מתעלם. הוא קיבל אינספור התראות וכל פעם היה בא עם סיפור אחר על איך הוא יסגור את החוב".
  כבירי לא לבד בסיפור הזה. גם איש העסקים מני ויצמן ממש לא יוצא נקי. למרות שלוויצמן אין מניות במועדון הוא האיש שתמך כספית בשנים האחרונות בהפועל. "הוא כל הזמן פיזר הבטחות באוויר", העידו גורמים לשעבר במועדון. "אם היינו רוצים שחקן איקס ולא היה לנו מספיק כסף, הוא היה מציע לו כל מיני עסקאות נדל"ן או שותפויות עסקיות אחרות. זה כל הזמן היה באוויר, כמעט עם כל אחד שנכנס למשא ומתן עם הקבוצה. הגיע הזמן להפסיק את הדברים האלה, במיוחד את מה שנקרא 'מימון חיצוני'. זה מה שהכניס את המועדון להכי הרבה קשיים".
  5. הבוקר יחל הדיון אצל השופט אורנשטיין בבקשה להקפאת הליכים. כזכור, כבירי יחד עם עו"ד רוני בר ניב הגישו בשבוע שעבר בקשה לדיון בעניין. אורנשטיין יצטרך קודם להחליט האם הוא נעתר לבקשת המועדון. ייתכן שהשופט לא יקבל את בקשתו של כבירי ויורה על פירוק המועדון או יעתר לבקשת העמותה לפתוח בהליך גישור. בכל מקרה, למעט תהליך הגישור, השופט ייאלץ לקבוע במקרה של הקפאת הליכים או פירוק מי ימונה לנאמן הקבוצה. אורנשטיין נחשב לשופט לא שגרתי ובכלל מרבית מהמומחים בנושא כבר טענו כי יחליט על הנאמן מטעמו, לא קשר לבקשות של כבירי או להתנגדות של עובדי ושחקני המועדון לבר ניב. כך או כך, לכל החלטה שתתקבל יהיה משקל עצום על עתיד המועדון.
   
 2. Butragueño

  Butragueño מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏18/12/05
  הודעות:
  7,155
  לייקים שהתקבלו:
  2,432
  היום תעלה הבקשה בבית-משפט וגם תתקבל החלטה?
   
 3. Raulito

  Raulito Madridista מנהל

  הצטרף ב:
  ‏22/11/05
  הודעות:
  29,789
  לייקים שהתקבלו:
  2,703
  מין:
  זכר
  עדכון מהמשפט של הפועל: הצדדים יצאו להפסקה של 20 דקות. נאמר שלכבירי אין סמכות כשבעלי המניות וחברי העמותה מתנגדים להחלטה.

  הדיווחים יורד - מהעדכון הטרי ביותר ועד לפתיחת הדיון.

  10:28 – עורך הדין אייל ירקוני, שמייצג את העמותה, אמר לשופט: ״אנו מבקשים לשים את התיק על 'הולד׳, זה תיק תקדימי״. כאן אורנשטיין קטע את עורך הדין: ״נו באמת, אתה מצפה ששופט יעקוף את החוק? יצרתי כבר מספיק תקדימים בחיים שלי. אין מה לעשות, אתם רוצים לעצור את תשלומי החובות ויש לזה מחיר. תגיד לי, אתם תצליחו לגשר עם כולם תוך יומיים? אני לא שומר ההתאחדות, אם ההתאחדות מסכימה אז שלא תוריד 9 נקודות״. מיד לאחר מכן יצאו הצדדים להפסקה לא לפני עוד נזיפה מצידו של אורנשטיין: ״ציפיתי שתגיעו ערוכים כמו שאני הגעתי ערוך היום״.

  אורנשטיין הוציא את המשפט להפסקה על מנת לתת לבר ניר אפשרות להוכיח כי לכבירי יש הסמכות להגיש את הבקשה בשם החברה בלי אישור של שאר הדירקטורים, ולפחות את זה של חיים רמון. בינתיים, השופט אמר לנציגי העמותה: "גישור במקרה כזה הוא לא בעייתי, אני לא חושב שהוא אפשרי".  [​IMG]
  עו"ד בר ניר מדגיש את המצב הקשה של המועדון: "קיבלנו את ההחלטה תוך כדי שחזרו צ'קים. לקבוצה אין מדים לשבת". אורנשטיין: "אם החברה לא מוסמכת להגיש את ההקפאה, זה נסגר בזה הרגע".

  [​IMG]
  הדיון לגבי תוקף הבקשה של כבירי נמשך. השופט: "יש החלטה שכבירי הוא הקובע? על סמך מה? מאיזו סמכות? יש התנגדות של חלק מבעלי המניות". בר ניר: "אני חושב שבעל סמכויות הניהול של חברה הוא מר כבירי". אורנשטיין המשיך: "אם לא הייתה התנגדות לא הייתי מעורר את זה. הקפאה זו החלטה קרדינלית. אתם מיעוט עכשיו"

  [​IMG]
  אורנשטיין לבר ניר: "העמותה טוענת שההחלטה שלכם התקבלה ללא סמכות. והם טוענים שעוד שני בעלי מניות הצטרפו אליהם כך שיש להם רוב. מה התשובה שלכם?". הנאמן המיועד ענה: "רוב בעלי המניות קיבלו החלטה ללכת להליך ההקפאה"


  עו"ד רון בר ניר: "הפועל ת"א חדלת פירעון. זאת עובדה שעליה אין מחלוקת. חדלות הפרעון זה מצב שנמשך כמה שנים כאשר תפוח האדמה הלוהט הזה עובר מבעלים לבעלים. כל האמירות שאני הנאמן של כבירי והכלכלב של כבירי זו לזות שפתיים, כל הדיבורים שדרכי הוא יקנה את המועדון, הכל זה ספינים"


  פשוט עצוב, יש אנשים שלא מבינים מה טוב להפועל. עמותה פאתטית שעושה יותר נזק מתועלת. גוף לא מועיל. עדיף לסיים עם הסאגה הזו. אין ברירה.
   
 4. Butragueño

  Butragueño מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏18/12/05
  הודעות:
  7,155
  לייקים שהתקבלו:
  2,432
  העמותה תעשה יותר נזק, והם לא מבינים את זה. הם חושבים שאפשר לצאת להבראה. אף אחד לא יקח את המועדון הזה עם כל החובות. הם חייבים לנקות את החובות (הקפאת הליכים - שהנאמן ידאג להחזיר חובות לנושים), ורק כשהכל יהיה נקי, יהיו הצעות. מה שהעמותה לא מודעת אליו, זה שההתאחדות רוצה לשנות בתקנון, שמהעונה הבאה הקפאת הליכים יוביל להורדת ליגה, ולא הורדת 9 נק'. ככה שאם הם ימשכו עד העונה הבאה בליגת העל, ויצטרכו לזעזע בעונה הבאה, זה כבר יוביל אותם לליגה הלאומית.
   
 5. Raulito

  Raulito Madridista מנהל

  הצטרף ב:
  ‏22/11/05
  הודעות:
  29,789
  לייקים שהתקבלו:
  2,703
  מין:
  זכר
  ציפיתי שיהיו קשיים בדרך ולא נקבל את ה-OK תוך יומיים וחצי כי מדובר בתהליך ארוך ומסובך. אבל לא צריך שהפועל תמשיך עם ההרס העצמי שלה ותכבוש גול עצמי. מעבר לכך זה נראה לי פשוט אבסורד, גם אם אני נשמע מתחסד - לבקש תהליך הקפאת הליכים ושאין בעצם שום 'סנקצייה' או הפסד להפועל חוץ מכתם היסטורי. 9 נק' הן עונש מאוד-מאוד-מאוד רך ביחס לפיתרון ההבראה. אסור לעכב את התהליך, צריך לשים את התהליך הזה מאחורינו במהירות הבזק.
   
 6. Butragueño

  Butragueño מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏18/12/05
  הודעות:
  7,155
  לייקים שהתקבלו:
  2,432
  עכשיו דווח שהעמותה הסירה את ההתנגדות להקפאה. אז כל העניין של המשפט הוא בשביל לשנות את הנאמן?
   
 7. Sir Alex Ferguson

  Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏8/8/02
  הודעות:
  18,640
  לייקים שהתקבלו:
  4,059
  הורדת 9 נקודות + כניסה לתהליך הבראה, יכול לעלות להפועל תל אביב במקומה בליגת העל לאור השילוב של הפחתת נקודות וככל הנראה עזיבה של שחקני מפתח בסגל, זה עונש לא פשוט בכלל למועדון בסדר הגודל של הפועל תל אביב.

  הדגש לא צריך להיות מה יקרה בעתיד כשמקרה כזה יחזור, אלא לגרום לכך שמקרים כאלה לא יחזרו בעתיד.
  זה מדהים איך למרות שיש רשות שלמה שזה כל תפקידה - "הרשות לבקרת תקציבים", שנה אחרי שנה קבוצות מגיעות לאותו מצב.
  השינוי חייב להיות קודם כל בשלב הראשוני, של אישור אדם או גוף שרוצה לקנות קבוצת כדורגל בישראל, ולאחר מכן בשלב השני כשאותו אדם או גוף פונים לרשות לבקרת תקציבים על מנת לאשר את התקציב לעונה הקרובה.
  די ברור שהפועל ת"א לא נכנסה לשנה הזאת עם 100 מיליון שקל חובות, ושהיא סחבה איתה עשרות מיליונים של חובות מעונה קודמת. אז איפה הייתה הבקרה בקיץ? איך היא אישרה תקציב לקבוצה שהיא בחזקת שור מועד?
   
  amn ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.
 8. Raulito

  Raulito Madridista מנהל

  הצטרף ב:
  ‏22/11/05
  הודעות:
  29,789
  לייקים שהתקבלו:
  2,703
  מין:
  זכר
  כל אוהד הפועל מייחל שמישהו באמת יחקור לעומק את הפשעים שנעשו בקבוצה הזו, ממוני הראל דרך אלי טביב וגם חיים רמון אבל זה לא יקרה, המועדון צריך לקבל כעובדה את החובות, בעיקר האוהדים שלא אשמים. כמובן שמינוס 9 מדאיג מאוד ועלול להיות קריטי, אף-אחד לא יגיד שהפועל נשארת בליגה בוודאות. אני מאמין שעם לוזון על הקווים, קהל חם שנתן אתמול תצוגה אדירה(דעתך, משה?), לא מובן מאליו הצו 8 הזה, וכמובן הסגל הנוכחי(בעיקר חן עזרא וגם אלטמן, ואני מקווה שניקוליץ' יחזור היטב) - אפשר להישאר בליגה. החשש שלי הוא מלוח המשחקים הקרוב שהוא מאוד-מאוד קשה, אסור להתבזות ואסור להיות שבורים מנטאלית.
   
 9. עידן444

  עידן444 Member

  הצטרף ב:
  ‏26/5/12
  הודעות:
  15,379
  לייקים שהתקבלו:
  5,292
  כמה צפוי שפתאום במקרה של הפועל ת"א פתאום יש סימן שאלה סביב הפחתת 9 הנקודות.
  פתאום עורכי דין מספרים על היגיון...
  עו"ד פתאום הופך לאופה ומדבר על עוגות...
  ופתאום זה לא הגיוני שבהקפאת הליכים יופחתו 9 נקודות...
  יפה... בואו נראה עד כמה הענף הזה הוא בדיחה וחוסר השיוויון מושרש ברמות מפחידות...
   
  amn ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
 10. abcd

  abcd Member

  הצטרף ב:
  ‏8/1/12
  הודעות:
  1,256
  לייקים שהתקבלו:
  737
  ראיתי מישהו בפורום שלנו כותב שאם לא מורידים להם נקודות, אנחנו, הפועל פ״ת וכל קבוצות התחתית צריכות לשבות. מסכים איתו בהחלט

  בגלל שאני מכבד פה את אוהדי הפועל בפורום, שבטוח לא אשמים במה שקורה, אני לא כותב מה אני מרגיש כלפי המועדון הזה
   
  Gianzola ו-amn אוהבים את זה.
 11. Love Is Red

  Love Is Red Member

  הצטרף ב:
  ‏20/8/06
  הודעות:
  5,354
  לייקים שהתקבלו:
  621
  אם תהליך ההקפאה יגיע לידי אישור ולא יורידו להפועל תל אביב 9 נקודות זה יהיה בושה וחרפה.
  כל קבוצה ולא משנה מה השם שלה צריכה לקבל את העונש על הקפאת הליכים או על פירוק.
   
  Sir Alex Ferguson ו-amn אוהבים את זה.
 12. orimor2212

  orimor2212 צהוב מסריח רשע, איכסה

  הצטרף ב:
  ‏24/4/13
  הודעות:
  12,101
  לייקים שהתקבלו:
  3,551
  קצת אוף טופיק, אבל הנציגים הבדיחה של הפועל הציגו מה שלטענתם הוא אישור שנדרש מחיים רמון, בהודעת סמס שמוצגת בטלפון.
   
 13. עידן444

  עידן444 Member

  הצטרף ב:
  ‏26/5/12
  הודעות:
  15,379
  לייקים שהתקבלו:
  5,292
  זה פשוט מגוחך שיש כאן חובות עתק לאנשים שעשו עסקים עם המועדון הזה ונשארו עם ה*** ביד ומה שמעניין את אותם עורכי דין זה להילחם על "עונש" שלדעת כולם הוא לא ממש הגיוני(כי הוא קל מידי) והטענה היא שהפחתת הנקודות היא זו שתמנע מהם לקבל את כספם חזרה... שמעו, באמת שהקרקס הזה כנראה הולך להימשך...
  ואני מכיר את כל הטיעונים שאסור שהפועל ת"א תיפול, ואין ליגה בלי הפועל ובזמנו טענו שאין ליגה בלי בית"ר ותרשו לי לחדש ולהרגיע- לפחות את הח'ברה הצעירים- למרות שנראה שבלי ב"ש הליגה הזו תאבד כוח חשוב- גם ליגה בלי ב"ש היתה... וגם נתניה ירדה אחרי רצף מהארוכים שהיו והליגה המשיכה להתקיים, וגם ליגה בלי בית"ר היתה ובית"ר עלתה וזכתה באחת האליפויות הכי מרגשות שהיו בארץ וכנראה, לא בטוח, אבל כנראה- הליגה תשרוד גם בלי הפועל ת"א אם וכאשר היא תרד ליגה- עונש שמגיע למועדון שמתנהל ככה(וברור שהאוהדים לא אשמים למרות שבמקרה הזה הם חלק מהמועדון).
  ליגה שבהחלט לא תוכל להתקיים זו ליגה שאין בה דין שווה בין כולם! זה הרבה יותר מסוכן מאשר עונה בלי הפועל ת"א.
   
  amn, Raulito ו-abcd אוהבים את זה.
 14. Butragueño

  Butragueño מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏18/12/05
  הודעות:
  7,155
  לייקים שהתקבלו:
  2,432
  מינוס 9 נקודות בליגה שיש בה את הפועל חיפה והפועל אשקלון זה עונש מאוד מאוד מאוד קל.
  העונש האמיתי יהיה אם באמת שחקנו ימכרו בינואר כדי לכסות על חובות, ולא כדי להביא רכש טוב יותר.
   
 15. קלדרון

  קלדרון Member

  הצטרף ב:
  ‏11/12/16
  הודעות:
  18
  לייקים שהתקבלו:
  4
  מין:
  זכר
  הבנתי שהבקשה מצד עמותת האוהדים שלא להפחית 9 נקודות עשתה כאב ראש לאורנשטיין והוא שוקל זאת ברצינות. אם הוא אכן מסכים לבקשה, זו שערורייה. מועדון כמו הפועל ת"א, גדול ככל שיהיה, לא יכול לקחת על עצמו בקשה להקפאת הליכים ועוד לבקש לא לקבל עונש מקצועי בכלל. ובתור אוהד הפועל, אני מקווה שיירדו הנקודות. גם אם זה כרוך בירידת ליגה. אין מה לעשות.
   

 16. Raulito

  Raulito Madridista מנהל

  הצטרף ב:
  ‏22/11/05
  הודעות:
  29,789
  לייקים שהתקבלו:
  2,703
  מין:
  זכר
  היום ב-11:30 יכריע השופט אורנשטיין בנוגע להפועל ת"א:

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  כמה סוגיות מרכזיות עומדות על הפרק:

  האם השופט אורנשטיין יקבל את בקשת הפועל תל אביב להליך הקפאת הליכים? אחרי שעמותת האדומים הסירה את התנגדותה למהלך, נראה שאין אופוזיציה אמיתית שתנסה למנוע אותו.

  מי יהיה הנאמן (במקרה של אישור הקפאות הליכים)? אמיר כבירי ביקש שעו"ד רון בר ניר ימונה לתפקיד, אבל למהלך כזה קיימת התנגדות מקיר לקיר. הדיון אתמול כמה גופים הציעו נאמנים שונים. ההחלטה נמצאת בידיים של השופט אורנשטיין, שאגב ממש לא חייב לבחור מבין האופציות שהונחו בפניו אתמול.

  האם ומתי יורדו נקודות ממאזנה של הפועל תל אביב? מדובר באחת הסוגיות החשובות שעלו בדיון אתמול. השופט אורנשטיין הפתיע אתמול כשאמר שבית הדין של ההתאחדות לכדורגל לא אמור לקבל את ההחלטה בעניין הנקודות. ההתאחדות מתעקשת, אך אורנשטיין כבר הוכיח במפרשת ראיקוביץ' שהוא לא חושש לפסוק נגדה. אתמול עלתה אפשרות של דחיית הפחתת הנקודות בכמה שבועות ובכל מקרה המילה האחרונה בנושא לא תיאמר היום.

  האם ומתי יממושו הערבויות? השופט אורנשטיין הבהיר אתמול שהוא לא יקבל דחייה של ערבויות ומדובר בחדשות רעות לאלו שחתומים עליהן (למשל אמיר כבירי ומני ויצמן). ההתאחדות לכדורגל כבר ביקשה לממש ערבויות בגובה ארבעה מיליון שקל לטובת משכורות נובמבר.
   

מצב נושא:
הנושא נעול.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!