יובנטוס 2014/15:: רוצים לקפוץ כיתה ולהצליח גם באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

סבסטיאן ג'יובינקו מחליט לסיים את הקריירה בגיל 27 ויעבור לטורונטו מהMLS בסוף העונה תמורת שכר של 7 מיליון דולר לעונה, שזה מה שהוא היה מרוויח במקום אחר ב5 שנים אז אולי אפשר להבין אותו.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם הוא היה נשאר ביובה זה גם היה לסיים את הקריירה?

3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שלא, יובנטוס קבוצה ברמות הגבוהות ביותר שיש בכדורגל. הMLS זאת ליגה לשחקנים שרוצים לעשות כסף לפני פרישה והרמה שם נמוכה. במקום לנסות לממש את הכישרון שכבר שנים כולם מחכים לראות בקבוצה אחרת הוא בחר בכסף ובליגה שאין לו באמת מה להשיג בה.

אין פה זלזול בMLS, אני חושב אותו דבר גם על שחקנים כמו ולדימיר וייס שהלך לשחק באמירויות.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ה-MLS היא הרבה יותר מליגה לשחקנים שרוצים לעשות כסף לפני הפרישה (אלו הם המיעוט שבמיעוט שבמיע... שם) והרמה שם נמוכה מזו שבאיטליה אבל לא נמוכה (אלא אם כדורגל מתחיל ונגמר מבחינתך בליגות בודדות).

יובנטוס קבוצה ברמות הגבוהות אבל הוא בקושי משחק בה כבר שנה וחצי. הוא "מנסה לממש את הכישרון" שלו כבר הרבה שנים, אולי הכישרון שלו פשוט לא שווה קבוצה ברמה של יובה שם הוא "מסיים את הקריירה" שלו בהמתנה להזדמנות?

ברור שיש אופציות אחרות, ביניים בתפיסה שלך, אבל בגלל זה שאלתי אם להישאר עוד עונה על הספסל של יובה נחשב לשונה "מלסיים את הקריירה".

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שחקנים שקשורים לרמות הגבוהות ובגיל של ג'יובינקו יש שם? לא כולל אמריקאים.

הוא בלי ספק היה צריך לעזוב את יובנטוס, אבל בשביל קבוצות צנועות יותר בסרייה א' או אפילו לנסות ליגות אחרות(הוא קושר לולנסיה, ארסנל, טוטנהאם). בכל אחת מ5 הליגות הגדולות הוא היה מוצא קבוצות מכובדות. כמו ששאלתי, מה יש לו להשיג בMLS?

גם להיות שחקן ספסל ביובנטוס שווה יותר מקצועית מהMLS.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קודם לא שאלת, קבעת שיש לו להשיג רק כסף.
    מה יש לו להשיג? צריך לשאול אותו, אבל אני מניח שפחות או יותר אותו דבר שיש לו להשיג בכל מקום. הנאה מהמשחק, הון, תחרותיות, אתגר, תהילה וכו'... אולי גם חוויה תרבותית במקרה הזה של יציאה לארץ זרה.

אני לא בטוח איך אתה מודד את זה, אבל מאמין שגם אם תצליח להסביר לי אנחנו לא נסכים.

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים רק עם ההון. הנאה ממשחק, תחרותיות, תהילה, אתגר - יכל להרוויח הרבה יותר מאלה במקום אחר ואז לבוא לסיים קריירה מכובדת בארצות הברית.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כמו שרשמתי, היחידי שיכול לענות זה הוא ובעוד אני משאיר את האופציות פתוחות אתה קובע חד משמעתית את התשובה. יכול להיות שאתה צודק, אבל לא רק שאני לא מאמין בכך, אני חושב שכל התפיסה של השחור-לבן בנושאים האלו היא פשוט רידוד של השחקנים ועולם הכדורגל בצורה שלא היינו עושים כמעט בשום עולם אחר של קבלת ההחלטות בחיים של אנשים.

Don Joan Roman ו-אלעד אוהבים את זה.
  9. Ever Banega Member

כך או כך אנחנו לא נראה אותו יותר (אלא אם כן הוא יחזור לאירופה), וחבל.

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

באיחור - אני לא מבין איך אפשר להתווכח על כך שאם הוא היה הופך לשחקן הרכב בקבוצה כמו פיורנטינה או לשחקן רוטציה בקבוצה כמו ארסנל הוא היה זוכה ליותר תהילה מאשר כל דבר שהוא יעשה בMLS. על הבדלי התחרותיות בטח ובטח שאי אפשר להתווכח. בכל מקרה כל דבר שהוא יעשה בMLS בשנה הבאה היה יכול לעשות גם עוד 5 שנים אם הוא היה עובר לקבוצה אחרת ומצליח בה, מנגד המעבר לארצות הברית כנראה סותם את הגולל על השתלבות שלו בטופ האירופאי או בנבחרת איטליה.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אפשר להתווכח, גם שמתי לב שירדת עכשיו רק לתהילה מכל הרשימה, ואפשר גם להדגיש את ה-"אם" בהתחלה או את הסיכוי שבכל מקרה השורה האחרונה לא תתרחש אם רוצים ללכת לכיוון הזה. סתם לדוג', אני לא טוען כמוך שאי אפשר להתווכח על זה אבל לדעתי הסבירות שהוא יהיה שחקן רוטציה בארסנל הוא קלוש.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ירדתי משום דבר. תהילה, אתגר, תחרותיות - כולם הוא יכל להרוויח יותר במקום אחר, וזה אפילו לא סובייקטיבי. הנאה ממשחק זה כן סובייקטיבי אבל אני מניח שהעובדה ש95% מהשחקנים יעדיפו לשחק בליגות הגדולות מאשר בMLS ובאיחוד האמירויות אם לא היה שיקול כספי בתמונה מצביעה על כך שיש יותר הנאה וסיפוק מהמשחק בליגות הגדולות.

כמובן שיכול להיות שהוא היה עובר לקבוצה אחרת ונכשל, מבחינתי בגיל 27 היה עדיף לו לנסות ולהיכשל מאשר לוותר כבר עכשיו.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, לקחת את זה שלב קדימה עם הדוגמאות מפיורנטינה וארסנל, אני מזכיר לך שהשאלה שהפניתי אלייך הייתה בהשוואה להחלטה להישאר ביובנטוס ולא להחלטה ההיפותטית לעבור לקבוצה היפותטית אחרת. עליה ענית שמכל הבחינות מלבד כסף עדיף לו להישאר ביובנטוס ועם זה אני לא מסכים.

והביקורת שלי על התפיסה של השחור-לבן ורידוד החלטות השחקנים היא בדיוק על ה-5%, נניח, שבוחרים שונה מה-95% האחרים. כי מתי ששחקנים בוחרים בהתאם לציפיות שלך מהם מן הסתם לא תתעסק בזה.

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרחבתי את זה לקבוצות האלה כי הן היו בין האופציות שלו חוץ מיובנטוס. כמו שכתבתי למעלה, גם אם הוא היה נשאר ביובנטוס זה היה שווה יותר מהMLS כי כמו שכתבתי למעלה היא קבוצה ברמות הגבוהות ביותר, והוא אמנם כמעט לא משחק אבל זה היה יכול להשתנות עם אלגרי והמערך החדש שאשכרה יש לו עמדה שם. מעולם לא נוכל לדעת כי מאז שהוא סירב לחדש חוזה כבר לא מנסים לשלב אותו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא סתם שאלתי אותך לגבי הישארות ביובה, יש לי פחות עניין לנסות ולהיכנס לשיקולים וההשוואות שלו על מעבר ל-MLS מול מעבר לפיורנטינה/ארסנל/קבוצה היפותטית אחרת. כמו שאמרתי, אני חושב שפתירת העניין בשיקול אחד בלבד לכאורה - כסף - היא רידוד של משהו הרבה יותר מורכב. רידוד שאני נתקל בו בעיקר בתגובות אוהדים בענפי הספורט הגדולים ולא בעולמות אחרים בחיים שלנו.

מצב נושא:
הנושא נעול.