טלוזיה למבוגרים בלבד

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Dimitar Berbatov, ‏16/7/09.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הפלנו את כל האשמה על GTA,אבל אמרנו שזה עוד זרז בדרך לזה שהנוער ילמד על אלימות ועל דרכים להיות אלימות,כמו שאמרתי זה תלוי באינטרנט,בחינוך של ההורים,בסביבה ועוד..אבל עדיין זה כן מזיק שילדים רואים אלימות בטלויזיה ובמחשב בדברים כמו GTA וכאלה..

אפשר להוריד את הכמות של האלימות שיש או לעדן אותה.

2. Ryan Giggs11 Member

לדעתי, מה שמשחית את הנוער זו לא הטלוויזיה(למרות שבהחלט ילדים כן מושפעים ממנה)אלא הנוער בדור הנוכחי פשוט מתבגר מהר יותר,היום כל ילד בכיתה א' יודע מצויין ולעומק דברים שלא חלמנו עליהם שהיינו בגיל הזה.
    אני חושב שהאשמה היא גם למחשב, לאינטרנט, למשחקים אבל לטעמי, קודם כל לרחוב.
    אין מה לעשות ילדים נחשפים בסביבה שלהם לקללות, מכות, ריבים וסתם שיחות על דברים שראו או שמעו.
    ואם נחזור לטלוויזיה, מה שהתכוונתי זה שהטלוויזיה לא חידשה שום דבר לנוער ובטח לא היא זאת שמשחיתה אותם, הם חשופים ממילא כבר לדברים כאלה

3. Riki Member

אתה ממש לא דודה פולניה. יש לי אח קטן בן 10 בבית וזה נושא שמאוד קרוב אליי.
    אני יכולה להבטיח לך שהכול מתחיל ונגמר בחינוך שכל ילד מקבל בבית, אותם ערכים וכלים שהוא יקבל מהבית,איתם הוא יתמודד בסביבה אליה הוא נחשף.

אני יכולה להגיד לך שאצלינו בבית אחי בגילו הזה נמצא בסביבה מאוד מבוקרת. אנחנו מעדיפים להעשיר אותו בחוגים ובמורות פרטיות כמו אנגלית מתמטיקה וכל נושא שהוא מחליט שמסקרן אותו ללמוד מאשר לבהות כל היום בטלויזיה.
    הוא ממש לא ילד חנון שסגור בבית וחורש במתמטיקה, יש לו חברים שמגיעים אליו על בסיס קבוע והוא אחד הילדים היותר פופולארים בכיתה שלו. יש לו זמן פנאי למחשב, לטלויזיה, לחברים, לרדת לשחק כדורגל וכו'.
    בזמן בית ספר הוא מכבה טלויזיה לבד בתשע וחצי מצחצח שיניים והולך לישון, זה ענין של איך אתה כהורה מחנך את הילד שלך.
    כרגע הוא בשלב שהוא נגעל מרוב הדברים אליהם הוא ימשך בעוד שנתיים שלוש מעכשיו. בגיל ההתבגרות הסקרנות גוברת וההתפתחות המינית יעשו את שלהם והוא יחפש לבד את מה שכל ילד מתבגר מסתקרן לגביו, זה נורמאלי וטבעי ואי אפשר לשלוט בזה. אתה שואל אותי האם אני דואגת שהוא יפתח ערוץ שתיים ויקבל פורנו ? לא אני ממש לא חושבת שיש להגזים בתכנים בערוצים המסחריים, זאת בכל זאת טלויזיה פתוחה לכולם ויש אנשים שבכיף שלהם לחזור הביתה להשכיב את הילדים לישון ולצפות בטלויזיה שמותאמת אליהם.
    הבעיה שלי הוא ברמת ההחשפות לתכנים דימיוניים כמו סרטי פורנו הזויים שגובלים לגמרי מכל פרופורציה אנושית בסיסית.

כשאני הייתי קטנה שיחקתי דום, זה גרם לי להיות פסיכופטית רצחנית ? נכון להרגע, לא. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    אי אפשר לתלות את האשמה במשחקי מחשב, זאת הטעות הכי נפוצה ומוטעית.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

פאוור ריינג'רס זאת גאונות.
    לקחו רעיון נחמד, עשו ממנו פרק נחמד, וחוזרים על כל פרק במשך 300 העונות שהסדרה משודרת(הריינג'רס נלחמים מול איזה מפלצת שהופכת להיות גדולה ואז הפאוור ריינג'רס הופכים לרובוט ענקי ומנצחים אותו) והיום היוצרים עושים מיליונים!

הערה נכונה שי, אבל הקליפים האלה הם הדרך היחידה לגרום לאנשים באמת לשמוע את החרא הזה.
    סקס מוכר.

5. Mr.Eko Member

נכון...

בסופו של יום הכל קם ונופל על החינוך של ההורים....

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי חצי סקרסטי במה שכתבתי על GTA אבל זו אכן חלק מהבעיה לדעתי. אבל גם זה מותנה בהורים - אני למשל קיבלתי במתנה בגיל 9 או 10 את משחק המחשב של GTA 3 וההורים שלי פשוט לא הסכימו לי לשחק בו. מצד שני היה לי חבר שהיה משחק את זה עם אח שלו בן ה4... וממש לא מאחורי הגב של ההורים שלו או משהו כזה.

7. wolf89 Member

לדעתי זה שטויות במיץ.
    ילד בן 10 כבר יכול לעשות את ההבדל בין טוב לרע, בין מציאות למשחק מחשב, אם הוא לא יודע לעשות את זה, הוא יגדל להיות עבריין/אידיוט ככה או ככה, ולא בגלל המשחק מחשב, אלא בגלל החינוך של אבא ואמא שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/09
  8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מוכח מדעית שמוח של ילדים בגיל כזה לא יכול לעשות את ההבדלה עליה אתה מדבר.

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

האשמים היחידים הם ההורים. התקשורת כל הזמן תנסה ליצור פיתויים חדשים כדי למשוך לקוחות מכל הגילאים, אבל רק חינוך טוב יגרום להבחנה בין טוב ורע.

10. wolf89 Member

אשמח אם תפנה אותי למחקר המדעי ההוא, כי לא שמעתי עליו.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי אותו בטלוויזיה. רוב הילדים עד גיל 11 או 12(לא זוכר בדיוק) לא מסוגלים לעשות את ההבדלה המוחלטת בין מציאות למשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/09
  12. George Best Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. xavi6 Member

דווקא אני לא מסכים. חסרים ילדים מבית טוב שהחליטו לעשות שטויות? סה"כ ההורים הם לא הידיים ולא המוח ולא הרגליים ולא הפה של הילד. הם יכולים לחנך אבל הם לא יכולים להגיד לו איך להתנהג, וזה הבדל גדול.

זה הכל, מכל דבר. דבר ראשון האופי של הבנאדם עצמו. אחרי זה החינוך, החברים, הסביבה, בלה בלה בלה. אבל בסה"כ, הכל מסתכם באופי של הבנאדם עצמו. אם הוא בנאדם טוב הוא ישאר בנאדם טוב וידע לעשות את ההבדל מרע לטוב בגיל מסוים וילך על פי זה לא משנה השכונה ממנה הוא הגיע או מהבית או החברים שיש לו, אם לא-עוד ערס. מה רע? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה היא לא רמיזה כזו או אחרת, בסימפסונס יש רמיזות מיניות (בטוב טעם), וכשראיתי את זה כילד לא קלטתי את זה - אתה קולט מה שאתה מבין ומה שהילדים יודעים ולומדים לא מגיע מהטלוויזיה.
    הבעיה האמיתית עם התוכן היא שהוא וולגרי. הוא שטחי. הוא לא מעשיר, לא מעמיק, סתמי, מטומטם, בחר את ההגדרה הבאה ושבץ אותה כאן.

צריך להיות דביל רציני כדי לא לראות את זה, אבל המדינה עברה תהליך של התפרחות. נהיינו מדינה של פרחים וזה משהו שבולט (וצעירי הפורום, מבקש שלא תיעלבו כי אין לי ספק שרוב החבר'ה בפורום הם חבר'ה מעולים) בדורות האחרונים של טינאייג'רים ואפילו חיילים בארץ, הם פשוט יורדים לתרבות זולה, מנוונת, רקובה שמקדשת את השטחיות והטיפשות.
    וכשהתוכן שמוכרים להם הוא מה שיש בערוץ 2 ו-10, כל הריאליטי והקקה הנלווה, האח הגדול ועוד זבל חלול כזה לא פלא שפליטי ריאליטי נהיים גיבורי תרבות, שאנשים חסרי כישורים תופסים את הבמה, שנהיינו צהובים וזולים וחלולים והנוער של היום משקף את זה יותר מכל - גדלים אצלנו דורות של אהבלים.

15. FaN_MU Member

http://lurkmore.ru/images/8/88/Whenbwasgood.Xxx

המבין יבין. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx