טלוזיה למבוגרים בלבד

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Dimitar Berbatov, ‏16/7/09.

 1. Dimitar Berbatov

  Dimitar Berbatov Member

  הצטרף ב:
  ‏17/1/07
  הודעות:
  7,763
  לייקים שהתקבלו:
  0
  היום אחר הצהריים הייתי בהצגה בשכונת התקווה (הייתם מאמינים שיש שם "תאטרון"? מה השלב הבא בת ים? סליחה מראש עידן [​IMG] ). לא הצגה למבוגרים, אבל גם לא לילדים - חטיבות ביניים ותיכונים. הצגה מקסימה, עם סיפור היסטורי מעניין מאוד, מטובל בחוש הומור. אממה (איך כותבים את זה?), לא מעט רמיזות מיניות, חלקן גלויות, חלקן קצת יותר קשות לפענוח. אמנם לגילאי 13-18 זה לא מוגזם, אבל היו שם לא מעט ילדים. אפשר להגיד שחצי מהקהל היו ילדים, יסודי. למרות שההצגה יועדה לחטיבות ביניים ותיכונים, וזה דבר שכיח למדי.

  זאת היתה סתם דוגמה. לא חסרות דוגמות להפיכת הטלויזיה לגסה יותר. מסודרים תכנית מאוד כיפית שאני נהנה לראות, קלילה ומסוג התכניות שעם כוס בירה ביד באמצע הקיץ מאוד כיף לראות. אבל כשאני יושב לראות את אחי הקטן או עם אבי או אימי את התכנית אני נבוך לא פעם. הלאה, מועדון לילה - ארז טל אמנם הפנים חלק מהביקורות מאנשי טלויזיה כמו אברי גלעד וחיים יבין ואכן יש פחות גסויות ועדיין כתכנית פריימטיים התוכן לא מתאים, בטח לא בקיץ כשילדים הולכים לישון ב-11 במקרה הטוב

  לדעתי הדוגמה הכי בולטת לתופעה הזאת היא הבורר. כל עוד זה היה נשאר בכבלים, ב-HOT 3, לא הייתי פוצה את פי. אבל כשהתכנית מגיעה לערוץ 2, ולפחות בתחילה שודרה בעשר-עשר וחצי עם כמות הגסויות והאלימות פר דקה, זה פשוט לא מתאים. גם ככה הנוער מקולקל (כן, אני סבא נרגן), למה לקלקל עוד יותר?

  דנידין הביא בדיון ההומור לא מזמן מערכון מעולה של החמישיה הקאמרית על ערוץ הילדים. מדהים כמה שהוא רלוונטי גם כיום. מעבר למסר של "ילדים לא מכירים מנהיגים וראשי ממשלה" (שאמנם לא הכי רלוונטי לגבי רבין[בכל זאת יש יום רבין], אבל לגבי אנשים כמו שמיר, גנדי ובגין רלוונטי בהחלט), גם כיום בערוץ הילדים, יש המון רמיזות מיניות. פאקינג ילדים!

  אני מניח שבעוד כמה שנים אני אדבר אחרת. כשאני אגור ללא ההורים, בצבא, אז הנושא פחות יפריע ויציק. כרגע בכל אופן זה נושא שמאוד נוגע לליבי. אנא, המנעו מתגובות של "איזה דודה פולנייה", "הומו" ושאר ברכות. עמכם התודה [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/7/09
 2. johnnie walker

  johnnie walker Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/08
  הודעות:
  2,350
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אם אתה מצפה לא לקבל הודעות בסגנון "איזה דודה פולניה" אז אתה כנראה טעית בפורום,
  יצור כמו הסוכן הכתום למשל חי על הודעות כמו שלך ודואג למצוץ לכותבי הודעות מהסוג
  הזה את הדם עם קשית,אל תצפה ליותר מדי.
   
 3. Dimitar Berbatov

  Dimitar Berbatov Member

  הצטרף ב:
  ‏17/1/07
  הודעות:
  7,763
  לייקים שהתקבלו:
  0
  תראה יש את משתמשי הפורום ויש את אייג'נט, אפשר לחלק את זה לשתי קטגוריות. מאייג'נט אני מצפה לתגובה הצינית התורנית, אין לי בעיה עם זה [​IMG]
   
 4. Nigel de Jong

  Nigel de Jong מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏7/3/08
  הודעות:
  11,843
  לייקים שהתקבלו:
  4,294
  Dimitar Berbatov (שם?), את מה שינסו להסתיר מהילדים בטלוויזיה הם יראו באינטרנט.
  כל ילד בכיתה א' כבר יודע לקלל, מספיק שילד אחד שמע הורה/אח מסנן קללה הוא כבר ישתמש בה יום אחרי בלי הבנה מה המשמעות שלה.
  ערוץ הילדים הפך להיות ערוץ יפני, שאני הייתי קטן היו סדרות יותר איכותיות ומעשירות מאשר כל הדרגון בול וכל החרא הזה שיש היום.
  אריזה משפחתית, בוורלי הילס 90210, הנסיך המדליק מבל-אייר, צער גידול בנות.
  היום יש את כל הזבל של היי סקול מיוזיקל והשירים המלוקקים שמחרב לילדים את הילדות.
  ערוצים מסחריים כמו ערוץ 22 וערוץ 10 רשאיים לשדר אחרי השעה 10 תכניות קצת בוטות כמו תכניות סאטירה והומור שמערבות תכנים גסים.
   
 5. Dimitar Berbatov

  Dimitar Berbatov Member

  הצטרף ב:
  ‏17/1/07
  הודעות:
  7,763
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יניב, יש אנשים שעדיין קוראים לי ברוכיאן משום מה..
  רואים באינטרנט? שיראו, העיקר שימנעו בטלויזיה. אם ימנעו בטלויזיה והילדים ילכו לאינטרנט לפחות התקשורת והערוצים המסחרים יוכלו להרים ידיים ולהגיד - "לפחות ניסינו למנוע את זה מהם, עשינו את שלנו". הבעיה שבמוצר, במכשיר הנגיש ביותר שילדים יושבים מולו 4 שעות ביום (ובקיץ זה גם מגיע ל-6 ויותר), אפילו את הבסיס אין ומשדרים תכניות כמו מועדון לילה ב-21:00

  כמובן שזה צריך להגיע גם עם חינוך מהבית וגם מבית הספר. היום אין את זה ואין את זה.

  לגבי המשפט האחרון והתכניות סאטירה - הזכרתי כאן את החמישיה הקאמרית שאני מאוד אוהב. היום כשאני רואה במבט לאחור את המערכונים, אני אומר לעצמי איך ערוץ 1 ו-2 איפשרו לשדר כאלה דברים בכאלו שעות. זאת בעיה, אין ספק. צרכני תכניות סאטירה נוקבות והומור שלעיתים נכנסים בו גם מילים גסות מידי משוועים לתכניות מסוג החמישיה הקאמרית, גם משחק מכור היה גס בחלקו. אבל אני חושב שתכניות מסוג הזה שהזכרתי, ראוי שישודרו בכבלים (לילה בכיף למשל)
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/7/09
 6. Nigel de Jong

  Nigel de Jong מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏7/3/08
  הודעות:
  11,843
  לייקים שהתקבלו:
  4,294
  שכחת שיש למעלה את הגבלת הגיל U-8 / U-14 / U-18.
  אם הם מתייחסים לזה או לא זאת כבר בעייה של ההורים.
   
 7. Dimitar Berbatov

  Dimitar Berbatov Member

  הצטרף ב:
  ‏17/1/07
  הודעות:
  7,763
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני בספק אם בתכניות שציינתי יש את ההגבלה הזאת, ושנינו יודעים שזאת התממות ושגם אם יש את ההגבלה הזאת כדי באמת למנוע מילדים שלא מתאימים לקהל היעד הגבלה לא מספיקה. לך תאסור על ילד לראות טלויזיה ב 9-10 בחופש. בטח בעידן שלכל ילד יש טלויזיה בחדר. זה לא פשוט
   
 8. שער 7

  שער 7 Member

  הצטרף ב:
  ‏14/2/07
  הודעות:
  2,256
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ובתקופת פאוור ריינג'רס הוא לא היה ערוץ יפני (עם נגיעות של אמריקה)?
  הערה פשוט ענקית. "ערוץ יפני" [​IMG]
   
 9. 亚历山大帕托

  亚历山大帕托 Member

  הצטרף ב:
  ‏30/6/07
  הודעות:
  13,734
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אז אתה וההורים שלך יודעים שיש תכנים שלא מתאימים לצפייה לאחיך. חוץ מלציין את המובן מאליו, אתה עושה משהו? ואם כן, אז שיראו פורנו בעורץ 2 כל היום - אתם מחנכים אותו, לא הטלוויזיה.

  ומה זה משנה באמת באיזה ערוץ זה משודר? הכל פתוח לכולם.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/7/09
 10. Scouser Tommy

  Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/7/07
  הודעות:
  8,978
  לייקים שהתקבלו:
  2,118
  הטלוויזיה זה ממש לא הדבר העיקרי ש'משחית' הילדים של היום. לקחת זונה באוטו, לראות את המכונית רוטטת ואז להרוג אותה ולקחת את הכסף כדי שיהיה אפשר לקנות עוד נשקים(בGTA, כן?) - זה באמת משחית את הילדים...
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/7/09
 11. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  12,988
  לייקים שהתקבלו:
  749
  הטלוויזיה הישראלית היא יחסית שמרנית למה שאני רגיל לראות...מישהו לא ראה טלוויזיה גרמנית/איטלקית באמצע הלילה באיזה מלון אירופאי?

  תודה שאני לא חי בסעודיה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/7/09
 12. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  20,757
  לייקים שהתקבלו:
  2,882
  יואב יודע על מה הוא מדבר, אני גר בהולנד ויודע מה משדרים גם פה [​IMG]
  ברצינות, אני בהחלט מסכים עם יניב. מדינת ישראל לא צריכה ללכת בעקבות אירן, אבל יש גם גבול לטעם הטוב. אני לא קונה שבלי סקס בטלוויזיה אף גבר יאנוס איזה אישה מזדמנן. אלימות מינית תמיד נשארת כי גם בימים שלפני הטלוויזיה העולם היה מלא אלימות. אני תמיד אומר שלפני 60 שנה לא היה טלוויזיה ובכל זאת שיתפו פעולה עם הנאצים...

  אני כן מקבל את העניין שרשתות צריכות לדעת מתי לשדר דברים. אני גדלתי על סדרות כמו הדרדסים וטום וג'רי (לך תדע אולי גם יש אלימות שם...). לדעתי הסרטים המצויירים מיפן הוסיפו אלמנט של אלימות ואת זה אני לא אוהב.

  בכל מקרה וזה לדעתי הדבר הכי חשוב, בעולם החומרני ההורים עסוקים רק בדבר אחד: להרוויח כסף. מסכים שיש יותר מדי הורים, בטח בישראל, שאפילו בעבודה שיש להם לא מצליחים להביא כסף הביתה, אבל אז אל תעשה יותר מדי ילדים...בקיצור מה אני אומר? חינוך. לא להגיד שזה התפקיד של הבית ספר אלא חינוך טוב מתחיל קודם כל מהבית. ילדים צריך לחנך שלא כל מה שרואים בטלוויזיה זאת המציאות. בקליפים של MTV אני רואה דברים שכילד לא ראיתי. ברצינות, תרבות הראפ כל כך מגעילה אותי שאני אפילו לא מדבר על שיוויון זכויות לנשים. ילדים רואים את זה וגדלים בהנחה שכל אישה מתנהגת כמו פרוצה. הורים צריכים לחנך את הילדים ולתת לצאצאים שלהם דוגמאות אחרות.

  לסיכום, כל דבר קיצוני זה לא טוב. אירן זאת דוגמא מצויינת של איך הדברים לא צריכים ללכת, אבל לראות 24 שעות בטלוויזיה פורנו זה גם מיותר. מבחינתי להורים יש פה תפקיד מכריע והם צריכים לדאוג לחינוך, לא הטלוויזיה וגם לא בית הספר!
   
 13. wolf89

  wolf89 Member

  הצטרף ב:
  ‏9/5/06
  הודעות:
  2,049
  לייקים שהתקבלו:
  0
  על כזה דבר בדיוק יאיר לפיד כתב במאמר שלו השבועי שלו ב7 ימים בסופ"ש לפני שבועיים אם אני לא טועה.
  הוא טען, שלאדולף היטלר, מוסליני (ורוצה ללכת אחורה? אפשר גם אפשר) ועוד אישים "דגולים" רבים אחרים לא היה להם משחקי מחשב אלימים או טלוויזיה לא חינוכית לגדול עליה, אבל הם צמחו וגדלו להיות האנשים האלימים שהמאה ה-20 ידעה.

  אם תרצה, אחפש את הכתבה הנ"ל בערימת העיתונים הבלתי נגמרת כאן, מן הסתם הניסוח שלו יותר קולע ומעניין.
   
 14. rainman

  rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/9/02
  הודעות:
  17,977
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני גם מסכים עם יניב,נראה לי לא יזיק לנו להיות קצת יותר שמרנים,הילדים של היום יותר מידי פתוחים לסקס אלימות וסמים,הדברים שאני שומע על טיולי חטיבת ביניים הם מפחידים,יש שם אלכוהול סקס וסמים בכמויות לא הגיוניות,שאתה מבוגר יותר אז אתה יודע לאזן את הדברים האלה בצורה נכונה(לא כולם כמובן) אבל כשאתה ילד בן 13 ממש לא.
  כמובן שאי אפשר להפיל הכל על הטלויזיה,יש את ההורים,המחשב ועוד הרבה דברים אחרים,אבל כולם צריכים להוריד ברמה של הדברים האלה כדי שהנוער שלנו ישתפר.


  זה מאמר של בת יענה,להטמין את הראש באדמה.
  למה היטלר למשל גדל להיות ככה?היטלר בהתחלה בכלל לא חשב על השואה,אבל כשהוא ראה מה אפשר לעשות ואיך שהעם מגיב לו בצורה טובה והתחילו לייעץ לו כל מיני דברים לאט לאט הרעיון של השואה השתדרג כל הזמן.
  אז להיטלר לא היה GTA אבל היו לו יועצים חולים,אז היועצים של הילדים היום זה GTA.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/7/09
 15. wolf89

  wolf89 Member

  הצטרף ב:
  ‏9/5/06
  הודעות:
  2,049
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זה לא היועצים, זה הוא בכבודו ובעצמו.
  מיין קאמפף לא נכתב עם עוזרים, מיין קאמפף נכתב בזמן שהוא ישב בכלא, אחרי פוטש כושל, עם מפלגה מתפוררת. איזה יועצים ואיזה מה?

  GTA לא הורס את הנוער, זה קלות ראש בלתי נסבלת להטיל את האשמה בזה. יש כל כך הרבה דברים יותר חמורים וגרועים מכך. אנחנו במאה ליברלית יותר מכל מאה שהייתה קודמת לה, איך אפשר שלא להיות חשוף לאלימות כאשר המאה ה-20 שהייתה המאה הכי מתקדמת והכי מתפתחת בהיסטוריה, גם הייתה המאה הכי הרסנית בהיסטוריה, שעשרות (אם לא מאות) מיליונים נהרגו ונרצחו בה. אלימות אתה לא תראה שתשחק GTA במחשב שאתה יודע שזה לא אמיתי בכלל, אלימות אתה תראה שאתה תפתח את הטלוויזיה ותראה רצח עם בדרפור, שבעל רצח את אישתו (וזה שהוא בן 30 אומר שלא היה לו GTA שהוא היה קטן).

  להטיל את האשמה בGTA זה לעצום את העיניים ולהתעלם מהבעיות האמיתיות שהנוער גדל עליהם.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!