טלוויזיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/4/11.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

שוב, זה לא אאוטינג כי לדבריו כל מי שמוזכר בסדרה אישר את זה, ומי שלא רצה ששמו יוזכר נשאר בחוץ.

2. DRORIKO Member

אנשים עפו על "שבירת השיא העולמי" של ענת קם בתכנית המרדף(25 תשובות בשלב הגמר). ראיתי עכשיו את התכנית, השאלות היו ממש קלות. אני שאני רחוק מאד מלהיות הצ'ייסר פתרתי 24, הדבר היחיד שהיא צדקה בו ואני לא זה מה המספר הכי קטן בשעון אנלוגי(כן יצאתי עמה). בכלל זה נראה העונה שהם ממש הורידו את רמת השאלות בשלב האחרון כדי שיהיה פייט עם הצ'ייסר.

(ספויילר)

השיא העולמי לא עזר לקם, הצ'ייסר עדיין ניצח :)

Roma ו-Mamadu אוהבים את זה.
  3. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם שמתי לב לזה. היה משתתף בשם יוסי בעונה השנייה, הוא לדעתי היה המרשים ביותר.

Roma אוהב/ת את זה.
  4. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה משתתף מוחמד בעונה 3 אולי, טופ 5 גם :p

Mamadu אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

מוחמד היה סבבה שם פחות או יותר, אני זוכר שדיברתי איתו אחרי התכנית. תגיד את האמת מוחמד, היו שם שאלות שאמרת לעצמך "אם הייתי רואה את בבית הייתי עונה נכון"?

6. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהחלט, באיזה חודש מתחיל שעון הקיץ? (עניתי ספטמבר כמו מטומטם). בקרב מול הצ'ייסר (שלב השאלות עם התשובות) השאלה על הליקוי חמה ידעתי אותה, אבל היה לי בלאק אאוט, בשאלה האחרונה (קשורה ברפואה שעניתי עליה נכון) כמעט התבלבלתי כי אנחנו נוהגים להגיד substantia nigra ולא החומר השחור (משהו במוח, לא חשוב).

בשלב האחרון, באמת הייתי זוועה כמו רוב חבריי לקבוצה, השאלות היו לי ישראליות מדי. אגב, אני בטוח שבשלב הראשון והשני התחשבו ברקע שלי, ולכן לא שאלו אותי שאלות על דברים שרק מי שגדל כישראלי יודע (בעיקר תרבות וכו'), למרות שאני לא רע בזה יחסית לרקע שלי.

בכלל הייתי מאוד לחוץ כי פחדתי לעשות בושות לעצמי וכמעט התחרטתי יום לפני, בדיעבד הופתעתי לטובה מעצמי ואני לא מתחרט על החוויה.

אגב, אם שמתם לב, לצ'ייסר יש חור בהשכלה בכל הקשור לאפריקה, בעיקר גיאוגרפיה.

שי, oranfu, Clichy ו-7 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  7. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כבר דיברנו על התוכנית, מעבר לידע כללי טוב, צריך גם לדעת לנחש. צפיתי במרבית תוכניות הטריוויה בארץ וכמה תוכניות בעולם, ואפשר לזהות שיש שאלות שחוזרות על עצמן, אבל בעיקר תשובות שחוזרות על עצמן.
    למשל, אם שואלים באיזה אוקיינוס נמצא אי/ים X, אם אתה לא יודע את התשובה, כדאי לנחש האטלנטי, כי על האוקיינוס הזה שואלים בעיקר (קל להבין למה).

אם שואלים איזה ראש ממשלה ישראלי אמר "משפט מבריק ומצחיק", התשובה היא כנראה לוי אשכול.

באיזו מלחמת עולם קרה X? כנראה השנייה.

באיזו מאה קרה משהו שאתה בטוח שלא קרא במאה העשרים או העשרים ואחת? כנראה המאה ה19.

Roma אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

למרות שבכדורגל הוא דווקא יודע המון, למרות החזות ה״גיקית״

9. DRORIKO Member

אותי לימדו שאם יש שאלה על מדינות שאתה לא יודע תמיד תענה ״צרפת״

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא ארגנטינאי, לא אופתע אם הוא אוהד בוקה ומכבי תל אביב.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא התארח לאחרונה בפודקאסט של בר טימור ורון שושן, ואמר שהוא לא מגדיר את עצמו אוהד אף קבוצה בארץ אבל אם מחובר למישהי אז מכבי נתניה, ושהיה הולך למשחקים שלהם כשהיה ביסודי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. Sturridge Member

איזה פרק?

מה עוברים כדי להתקבל, אגב?

13. oranfu Member

אני לא רואה באופן קבוע, אבל את הקטע עם ענת קם ראיתי (כי דיברו על זה).
    מסכים שהשאלות היו קלות, היא ענתה בסה"כ על 3 שאלות שאני לא ידעתי במסגרת הזמן.
    מצד שני, ברור לי שלענות מהבית זה לא כמו להיות באולפן מול המצלמות.

באופן כללי, הצ'ייסר מרשים מאוד לא רק בידע שלו אלא גם במהירות שהוא שולף את התשובות.

14. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

פרק 36, עונה 2, אבל מחקו את שלוש העונות הראשונות מהיוטיוב, יימח שמם.

נרשמים בטופס באינטרנט, מזמינים אותך לשאלון טריוויה בכתב ואז פגישה עם התחקירנית, אם הכל בסדר, אתה עושה סימולציה עם עוד שלושה משתתפים עם מישהו בהפקה במקום עידו. אם אתה עובר את זה, אתה מתקבל לתוכנית.

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  15. DRORIKO Member

שלא יובן לא נכון, אני לא חלילה מוריד מקם, זה לא שאני יותר חכם ממנה(אגב בשלב הראשון היא פתרה יותר שאלות ממני) פשוט כל הפסטיבל התקשורתי שעשו סביב זה הוא מגוחך. אשכרה דיברו על זה בכל האתרים הגדולים. אפילו לידיעות אחרות זה הגיע. כשבאתי לראות את התכנית כבר הייתי בטוח שהיא אוטוטו הולכת להחליף את הצ'ייסר. אגב אני בספק אם קיים דבר כזה "שיא עולמי". נראה לי סתם חירטוט. כאילו אם איזה מתמודד בסלובקיה יענה 26 שאלות אז בתקשורת הסלובקית יגידו שהוא שבר את השיא העולמי של ענת קם? לא יודע נשמע לי תלוש. גם נשמע לי מוזר שמכל העולם לא הצליח עד היום להגיע ל-25 תשובות. בלי קשר לרמת השאלות.