טור דה פראנס 2007- קונטאדור בצהוב עם הכניסה לפאריס

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י AS ROMA SCUDETTO 2008, ‏14/7/07.

1. Pipe Member

הITT הקרוב ברובו מישורי ולא הררי כמו הקודם, וזה פועל בענק לטובתו של קאדל אוואנס. אף אחד לא באמת יודע כמה טוב קונטאדור בITT, אך אם לשפוט לפי הITT הקודם, קונטאדור בקטע ההררי איבד משהו כמו 45 שניות לאוואנס(לא בוודאות, מה שעולה לי כרגע זה בסביבות המספר הזה), ובקטע מישורי אני לא אתפלא אם יאבד פי כמה. לטעמי אוואנס יוכל להשיג מעל 2 דקות על קונטאדור, ולטעמי הוא הפייבוריט המוביל לזכיה. גם לייפי מעולה בITT, אך הוא לא עולה על אוואנס, ואני לא מאמין שהוא יוציא 3 וחצי דקות על קונטאדור, לכן ההימור שלי לשאנזליזה:
    1. אוואנס.
    2. קונטאדור.
    3.לייפי.

נ.ב
    הדברים הנ"ל תקפים כל עוד אף אחד מהרוכבים לא יכשל בעוד בדיקת סמים ויגיע לקו הסיום בבטחה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

לירן,
    אני משוכנע שהשידור הגרמני מקצועי ומהימן, אבל אני לא חושב שיש תחנה בעולם שיכולה להפיק לנו שידור יותר איכותי(צוות השדרים שם פשוט נהדר. דייויד הרמון ושון קלי, אחד הרוכבים הגדולים והמעוטרים בהיסטוריה) מקצועי(אני אישית בכל שידור לומד עוד ועוד דברים חדשים מהם) נלהב(במיוחדבספריטנים , לשמוע את דייויד הרמון זו חוויה בפני עצמה) ומושקע(יש פרסומות, אך הם גם מאוד קצרות וגם מגיעות בהתאם למצב בשטח ולא לפי תכנון מראש. הם לא יצאו לפרסומות בשיא המתח אלא ברגעי המנוחה וברגעים הדלים יותר) מאשר יורוספורט. הערוץ הזה פשוט חי ונושם אופניים.

2. Pipe Member

3. guyholl Member

הנגד השעון זה לא קבוצתי היום?

4. Pipe Member

את המירוץ הקבוצתי (TTT) ביטלו המארגנים השנה, כשהשמועה אומרת שהם עשו את זה בכדי "לדכא" את דיסקאברי צ'אנל, שפשוט עשתה לכולם ביה"ס בשנים האחרונות.
    בנוסף, הרבה מאוד אוהדים של הספורט לא אוהבים את השלב הזה, הוא קיבל לא מעט ביקורות(אני אישית אהבתי אותו) והוחלט לבטלו ולהוסיף ITT אחד נוסף במקומו.

פתחתי היום את וואן, וראיתי פרסום על כך שסולר נחדש בשימוש בסמים. נכנסתי לכמה אתרים "קצת" יותר אמינים, ולא שמעתי כלום, אז כנראה זה מה שקורה כשמקשיבים לפרסום הזוי מדנמרק, במקרה ארץ מוצאו של מייקל ראסמוסן, שהחזיק בחולצה המנוקדת עד לפני יומיים. פתטיים.

באשר לITT היום, ישנם כמה סוגיות שאמורות להפתר:
    1. הראשונה והחשובה והמענינת מכולם, היא כמובן הקרב על החולצה הצהובה. אוואנס בפיגור של 1:50 על פני קונטאדור, כשלייפהיימר נמצא דקה נוספת מאחור. בITT הקודם באלבי, שהיה ברובו הררי, אוואנס לקח 1:15 על קונטאדור. הITT היום מישורי וזה פועל בגדול לטובתו של אוואנס,הרוכב אולי הטוב ביותר נגד השעון בפלוטון, שלהערכתי אם ימנע מנפילות יקח לפחות 2 דקות על הספרדי ויקח את החולצה הצהובה בסיום היום. קונטאדור רוכב טוב נגד השעון(הוא בדיסקאברי, זה כבר אומר הכל), אך בקטע מישורי הוא בנחיתות הרבה יותר גדולה מול קאדל אוואנס.
    לדעתי לייפהיימר גם כן יסיים לפני קונטאדור, אך זה לא יספיק לו למקום השני והוא יסתפק במקום השלישי בפודיום.

2. קרבות שונים על מיקום בתוך הטופ 10. סאסטרה וזובלדיה יאבקו על המקומות ה4-5, כשהיתרון לדעתי של סאסטרה.
    וואלוורדה(מדורג שישי לפני הכניסה לשלב) עומד בפני אתגר גדול, אחרי שאיבד 5 דקות על וינו באלבי והיה פשוט גרוע, הפעם הוא יצטרך להזהר מאוד בפני ירוסלב פופביץ'(שמיני), שמסוגל ביום טוב לקצץ את ה2 וחצי דקות פיגור שלו מול הספרדי. קים קירצ'ן(מקום 7) יהיה מאושר אם יצליח להישאר בטופ 10 בסיום השלב.

על המקומות האחרונים בטופ 10 יאבקו ארבעה רוכבים: סולר(מחזיק החולצה המנוקדת), מיגל אסטארלוזה וצמד רוכבי הקייסד'פאן, אוסקר פריירו ודאויד ארויו. האחרון בפיגור של 4 דקות על פני המקום ה10 וסיכויו להשתחל לשם קטנים, בעוד שרק חצי דקה מבדילה בין שלושת הראשונים, וזה הולך להיות צמוד מאוד.

סיום בטופ 10 חשוב לא רק מפאת היוקרה שבדבר, אלא יש לו השלכות כספיות ומקצועיות גם כן, שכן ככל שתסיים במקום גבוה יותר, כך סיכויך לקבל חוזה משופר וקבוצה טובה גדולים יותר בעונה הבאה.

השידור ביורוספורט מתחיל בעוד כחצי שעה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/7/07
  5. AS ROMA SCUDETTO 2008 Member

אני חושב שהיום קונטדור ישמור על החולצה הצהובה אבל בהפרש קטן של 30 שניות מאוונס...

6. Pipe Member

זה מה שהיה לאנדראס קלודן להגיד על עצמו(שוקל פרישה לאור המצב הנוכחי), על המאבק בין UCI לASO ועל וינו:

Maybe I'll quit completely," he told Bild.

"I fear that the sport will become criminalised, that people will end up in prison. What would happen if somebody kipped some banned substance over my salad? Suddenly I test positive and go to prison. I don't want that, I have a family. There's no point to the whole thing any more."

"It sounds a bit odd to me. Vinokourov is alleged to have been caught blood doping. He knows he will be tested. That's just like a speed camera by the road in an 80km/h zone, and somebody driving through at 150km/h. The same with Matthias Kessler. He had a testosterone level higher than we've ever seen before. And that between two races where he was challenging for victory, and would have known tests were likely. Nobody can be so stupid."

"I know it sounds fanciful. In cycling the UCI and ASO are fighting for the Tour. People are plotting things, everyone is wishing the worst for everyone else. A lot of money is at stake. What if some people are manipulating things, ruining things, in order to take control of what's left?"

7. Pipe Member

קונטאדור הפסיד מעל שתי דקות למנצח, זה היה צפוי, קאדל אוואנס צמצם חלק משמעותי מהפער מקונטאדור, גם זה היה צפוי, אך ההפתעה(אם אפשר לקרוא לזה ככה. לייפהיימר רוכב מצוין נגד השעון) הגדולה היא הקלות בה לייפי לקח את השלב והפער שהוא הצליח לקזז מאוואנס ואפילו מחברו לקבוצה. בשלב מסוים היה נראה כי לייפי יעקוף את שניהם בסיבוב(תרתי משמע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) ויקח את החולצה הצהובה, אבל נגמר לו המסלול והוא הסתפק "רק" בניצחון ראשון בטור השנה.
    בראיון לאחר מכן אמר לייפהיימר :"זה היה הITT הכי טוב בקריירה שלי. הרגשתי פשוט מצוין והלכתי על זה".

לא היו שינוים גדולים בתוך הטופ 10, למעשה היה רק שינוי אחד, כשמאוריציו סולר(לובש החולצה המנוקדת) איבד את המקום שלו לטובת אוסקר פריירו(סולר איבד 2 וחצי דקות לספרדי) ששוב מצליח להשתחל לעשיריירה הראשונה.

וזה המצב כרגע בדירוג הכללי: (בצד ימין הפער בדקות מהמקום הראשון)
    1 Alberto CONTADOR DSC 87h09'18.000'' 00.000''
    2 Cadel EVANS PRL 23.000''
    3 Levi LEIPHEIMER DSC 31.000''
    4 Carlos SASTRE CSC 7'08.000''
    5 Haimar ZUBELDIA EUS 8'17.000''
    6 Alejandro VALVERDE GCE 11'37.000''
    7 Kim KIRCHEN TMO 12'18.000''
    8 Yaroslav POPOVYCH DSC 12'30.000''
    9 Mikel ASTARLOZA EUS 14'14.000''
    10 Oscar PEREIRO SIO GCE 14'25.000''
    11 Juan Mauricio SOLER HERNANDEZ BAR 16'41.000'

*שימו לב ש6 מתוך 10 הרוכבים הראושנים הם ספרדים. הוכחה נוספת לכך שסמים לא סמים, ספרד הייתה ונשארה מעצמת אופניים.

*דיסקאברי היא הקבוצה המוצלחת ביותר עם 3 רוכבים(כשפופוביץ', הסופר-דומסטיק שלהם! נכנס די בקלות לעשירייה הראשונה), כשלEUS הבאסקים יש שניים כמו גם לקייסד'פאן.

*סאסטרה שנה שנייה ברציפות מסיים רביעי(ככל הנראה), למרות שיכול להיות שהוא יקודם למקום השלישי אם המילטון ימצא אשם והוא יפסל מהטור של 2006.
    -------------------------------------------------------------------
    PRL-פרדיקטור לוטו.
    DSC-דיסקאברי צ'אנל.
    EUS-איוסקאלטל יוסקאדי(קבוצה שמורכבת כולה מוכבים באסקים. המקבילה של בילבאו)
    GCE-קייסד'פאן
    BAR-בארלווורלד
    CSC-CSC http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    TMO-טי מובייל
    -------------------------------------------------------------------
    אוואנס צריך לקזז 24 שניות מקונטאדור מחר, כשלייפי מפגר ב31 שניות על פני חברו לקבוצה.
    לייפהיימר אמר היום שמבחינתו הוא בא מחר להנות ("אנחנו זכינו כבר בטור, וקאדל ספרינטר טוב ממני לכן אני פשוט ישב בצד ויהנה") ולא מתכוון לתקוף את אוואנס למקום השני או את קונטאדור על המקום הראשון.

ומה נקבל בקטע הסוגר מחר? ישנם 32 שניות של בונוסים לאורך הקטע מחר. 20 שניות, 12 שניות ו8 שניות לשלושת הראשונים בפיניש, ועוד 6, 4 ו-2 שניות בכל אחד משני קטעי ספרינט ביניים.(נשמע הרבה יותר טוב באנגלית). סך הכל 32 שניות בונוס במקסימום.
    האם אוואנס יסתפק במקום השני ונראה מחר שמפניות, ברכות ורוגע כמו בשנים האחרונות בכניסה לפריז? האם נקבל מחר קרב אדיר שכמותו לא ראינו כבר מעל לעשור? ואם כן, האם לייפי באמת ישב בצד ויצפה בשני התתחים נאבקים זה בזה, או שיכנס למאבק גם הוא? it's enybody's guess.

הטור הזה מלא בשערוריות, ספג הרבה מהלומות והתדמית שלו נפגעה לא מעט, אך הדרמה, המתח, האקשן והאיכות נשארו בהינם. איזה שלב אדיר נקבל מחר.

נ.ב
    השמועות על סולר ובדיקת הסמים כמובן היו מצוצות מהאצבע. מסיבת העיתונאים היום בצהריים כונסה ע"י הASO כדי להודיע על הפירוד שלה מהUCI ולא על עוד מתאבק שנכשל בבדיקת סמים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/7/07
  8. AS ROMA SCUDETTO 2008 Member

ליפהיימר הפתיע אותי הייתי בטוח שהוא בינוני בנג"ש, אבל כנראה שקונטדור יקח בכל זאת..........

9. Pipe Member

קאדל אוואנס שניות לפני הזינוק נשאל "האם נראה היום את החגיגה הרגילה בדרך לפריס?" וזה מה שהיה לו להגיד: "בטור הזה הכל יכול לקרות ועוד יקרה".
    וכשנשאל האם יכבד את הסכם הג'נטלמנים(החוק הלא כתוב אומר שביום האחרון לא תוקפים את המוליך) אמר:"אין תגובה".

חברו לקבוצה, כריס הורנר, אמר על הנושא:"החוק הלא כתוב מתיחס לפער של 2 ו-3 דקות. כשהפער הוא חצי דקה, הכל פתוח". הורנר גם אמר:"הכל תלוי במה שקאדל יחליט. שלושת ראשונים הם לא ספרינטרים טבעיים ואולי הם לא ירצו להסתכן בנפילות".

יורוספורט, 51 בHOT, השידור מתחיל עכשיו.

10. duck kc samara Member

קונטאדור ניצח את דור דה פראנס :aaa8:

מזל טוב!

11. A. Arshavin Member

הטור הכי מגעיל בהיסטוריה הסתיים.
    מזל- טוב לקונטאדור

12. AS ROMA SCUDETTO 2008 Member

זה לא היה טור מגעיל , אני לא מסכים עם המונח הזה! הרוכבים שהועפו היו מגעילים, קונטדור ניצח ביושר, וכל הכבוד לו ... חבל שלא הספקתי לראות כי הייתי בנסיעה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. King Kenny Member

מזל טוב לקונטאדור על הזככיה, אני מקווה שהוא לא השתמש בסמים.

הטור דה פראנס זה אחד התחרויות הכי מגעילות בעולם, אני בטוח שלמעלה מחצי מהרוכבים בטור האחרון משתמשים או השתמשו בסמים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/7/07
  14. AS ROMA SCUDETTO 2008 Member

וינו הועף מאסטנה אחרי שהבדיקה השניה הייתה חיובית
    מאיו לקח EPO
    פשוט חבל לי שזה קורה שני רוכבים ענקים ( בעיני הם כבר לא נחשבים ככה) עם קריירה מרשימה דופקים לעצמם את הכל וגם את כל הענף, למה אנשים צריכים לזכור את וינו,ראסמוסן, מאיו וסינקוויץ'ולא את הטור הגדול שנתן קונטדור והסיפור הנפלא שלו, ואת אוונס וליפהיימר שהיו כ"כ קרובים אליו, אני לא יכול להגיד כמה אני מאוכזב מכל הרוכבים המגעילים האלה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

15. New Comer Member

שוב עולה השאלה: מי הספורטאי הכי גדול בכל הזמנים?

כל חובב כדורסל יגיד לכם: מייקל ג'ורדן! (והערבים: קארים עבדול ג'אבר)
    כל חובב כדורגל יגיד לכם: מראדונה! (והברזילאים: פלה)
    כל חובב אגרוף יגיד לכם: מוחמד עלי! (ושונאי האיסלאם: קסיוס קלי)
    כל חובב טניס יגיד לכם: רוז'ה פדרר! (והאמריקאים: פיט סמפראס)
    כל חובב גולף יגיד לכם: טייגר וודס! (והספרדים: סרג'יו גרסיה)
    כל חובב פורמולה אחת יגיד לכם: מיכאל שומאכר! (והארגנטינאים: חואן מנואל פאג'יו)
    כל חובב אתלטיקה יגיד לכם: קארל לואיס! (והגזענים: מייקל פלפס)
    כל חובב באנגים יגיד לכם: לאנס אמסטרונג! (והצרפתים: שכחתי מי הצרפתי האחרון שזכה בטור..)

אם רוכב אופניים בטור לא לוקח סמים, לא תראו אותו בחמשת המקומות הראשונים..