טורניר התקפי מדהים - האומנם?

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י משוגע בירוק, ‏19/6/08.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצחיק שאתה מחווה דעה על משהו שאתה לא ראית. ולכן, גם התובנות שלך על מונדיאל 90 רחוקות מהמציאות. בקצרה, אני אספר לך שההסתייגות הגדולה מאותו מונדיאל נובעת מנבחרת ארגנטינה שיצאה ברבע ובחצי הגמר ל 2 התקפות (בכל אחד מן המשחקים) והצליחה להדיח את ברזיל וארגנטינה. בגמר הם בכלל לא ניסו ליתקוף, קיבלו את הכרטיס האדום הראשון אי פעם בגמר (ואח"כ עוד אחד) ובסוף הפסידו. אבל אם תראה את המשחקים תראה שזה לא היה מייצג ופשוט זה מה שנזכר בארץ, במיוחד כי מי שזכתה הייתה גרמניה. באותו הטורניר, הייתה נבחרת חזקה מאוד בשם יוגוסלביה שכולם דיברו עליה שתלך רחוק ואיזה כדורגל מרהיב היא משחקת וכו'. בשלב הבתים גרמניה קרעה אותה (פשוט כך) (במשחק שראיתי כשאני עומד ברחוב וצופה בטלביזיה דלוקה בספריית וידאו ברומא) כשלותר מתיאוס נותן גול (בסגנון הגול מדהים עם ריצה של יותר מחצי מגרש, מעבר על פני 2 או 3 יוגסלבים ובעיטה מדהימה מ 20 מ'). אח"כ היה המשחק הבלתי נשכח נגד הולנד (שגם עליה דיברו חזק) בו ראייקרד ירק על פלר ושניהם הורחקו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx ובו ניצחנו. וגם חצי הגמר הקשה ומלא האמוציות נגד אנגליה. בטורניר הזה התגלתה לראשונה אי פעם נבחרת אפריקאית מלהיבה שכולם דיברו עליה (עוד לפני שהיום בכלל מחשיבים נבחרות מאפריקה) וזו הייתה קמרון. ועוד ועוד. אבל שוב, גרמניה זכתה ומה זוכרים בארץ את המשחקים המגעילים של ארגנטינה ומשליכים את זה על כל אותו המונדיאל.

2. Rudess Member

אחרי ההודעה המופלאה שלך (אני זוכר היטב את הגול הזה של מתיאוס), תרשה לי רק להוסיף שארגנטינה המגעילה עשתה את כל הדרך לגמר דרך נצחונות עלובים בפנדלים, עם גויקוצ'אה שבכלל היה שוער מחליף והחליף את השוער הראשון שנפצע במהלך הטורניר.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/08
  3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאמרתי, בכל משחק מהשמינית ארגנטינה יצאו לשתי התקפות (ואני לא צוחק, זה היה כך ממש). מראדונה שלח את קניג'ה ועשה מזה גול נגד ברזיל שהספיק לניצחון קטן ובהמשך נגד יוגוסלביה ואיטליה פנדלים עם 0:0 ו - 1:1).
    והשוער הראשון נפצע במשחק הפתיחה כשטבעת הנישואין שלו נתפסה בווים שתולים בהם את הרשת. דרך אגב פיפא אישרה להם להביא עוד שוער אז. ולגרמניה שסבלה מפציעות נוראיות ביורו 96 (אז היו רושמים 16 שחקנים מהסגל לכל משחק ובגמר לא היו לגרמניה אפילו 16 לירשום) רמזו שלא יגישו בקשה כי לא יקבלו אותה.

4. Rudess Member

קאניג'ה שאחרי אותו מונדיאל נתפס בבדיקות סמים, מראדונה שנתפס קצת מאוחר יותר גם בבדיקות סמים.
    את הקטע עם טבעת הנישואין של השוער הארגנטינאי לא זכרתי, אבל את הפנדל של אנדי ברמה אני זוכר גם זוכר.

5. רפאל Member

איך אפשר לדבר על מונדיאל 90 בלי להזכיר את היגיטה השוער המדהים עם נבחרת קולומבייה של ואלדראמה שהביאה כל כך הרבה צבע לטורניר הזה.

6. Rudess Member

ממש נהיה פה דיון נוסטלגי של זקני הפורום.

7. the crow Member

יותר זכורה החטיפה של רוז'ה מילה הקאמרוני (השחקן הכי מבוגר שכבש בתולדות המונדיאלים-
    כבש גם במונדיאל בארה"ב 94') שהובילה לניצחון בשמינית הגמר על קולוביה.
    זה נהפך לאחד מסמלי המונדיאל של 90'
    *בסגל של אותה קאמרון היה צעיר אחד בשם סיריל מקאנקי ! :aaatv: http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

קאמרון לקחה באותה מונדיאל את התפקיד של ברזיל והייתה כמעט הנבחרת המרעננת היחידה בטורניר הזה-
    היא ניצחה במשחק הפתיחה את ארגנטינה (אלופת העולם היוצאת במה שנחשב להפתעה ענקית בזמנו)
    והייתה גם קרובה להדיח ברבע הגמר את אנגליה אבל בסופו של דבר עפו בהארכה בגלל נאיביות יתר ....

*היה גם קרב מאוד מסקרן בשמינית הגמר בשיחזור מחצי גמר היורו של 88' בין הולנד והנאצים- שהורכבו
    מ-2 שלישיות סופרסטארים (רייקארד חוליט וואן באסטן בצד אחד ומתיאוס ברמה וקלינסמן בצד השני)
    שגם נלחמו ראש בראש בליגה האיטלקית אחת מול השניה בתק' שהליגה האיטלקית הייתה הכי קשה והכי מרתקת בעולם !!!!!
    :aaa025: :aaa15: :aaatv:

8. Julian Joachim Member

הדעה השלילית על גרמניה נובעת בעיקר מהעובדה שבין 96 ל2002 היא שיחקה כדורגל מאוד שלילי (ובגלל שביקשו לציין את זה אז ראיתי את כל הטורנירים מאז 94'). ב-96' היא ניצחה את צ'כיה שהייתה מה"טובים" (פשוט כי היא שיחקה כדורגל מהיר ויפה) וב-2002 היא איכשהו הגיעה לגמר (המזוויע, יש לציין) מול ברזיל כשהיא נראית נורא ואיום לאורך רוב הטורניר. באמצע היא הספיקה להפסיד לקרואטיה ברבע גמר ולחסוך לנו את הצורך לראות את הכדורגל השלילי בשלבים הגבוהים) וביורו 2000 היא נקלעה לבית המוות וגם כן נחסך לנו הצורך לחוות את הזוועה הזאת.

שיהיה ברור - הערב הייתי בעד גרמניה ובאופן כללי מכל הנבחרות ה"גדולות" היא הפייבוריט שלי. אבל זה עניין שהתפתח רק בשנים האחרונות עם המינויים של מאמנים קצת יותר התקפיים וצמיחה של דור חדש. לפני כן היו כמה שנים חשוכות מאוד מצד הגרמנים.

9. Commander vimes Member

nfcb
    הטורניר הראשון שראיתי היה מונדיאל 98, והמשחק שאני הכי זוכר היה מקסיקו-גרמניה (פעם ראשונה שנכנסתי לדכאון אמיתי מכדורגל). גרמניה שחקה שם בצורה משעממת נגד נבחרת שהיית מתחתיה ברמה אחת לפחות.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ב 96 גרמניה שיחקה שלילי? אתה בטוח שאתה זוכר את היורו הזה? גרמניה ניצחו את צ'כיה פעמיים 2:0 בשלב הבתים ו 2:1 בגמר. כאשר בגמר צ'כיה מתגוננת ומתגוננת ומתגוננת ובהתפקה מתפרצת זאמר גולש מחוץ לרחבה נגד החלוץ (נדמה לי פוברסקי), לא נוגע בו, הצ'כי מזנק ומקבל פנדל (והכל מחוץ לרחבה), הצ'כים עולים ל 1:0 ומסתגרים עוד יותר עד השוויון ושער הזהב. כל זה כשלמשחק הגמר לגרמניה אין אפילו 16 שחקנים כדי לרשום בטופס המשחק עקב פציעות שספגו בטורניר (כולל רגל שבורה לשטפן פרויינד).

והייתי מציע/מבקש מהמנהלים למחוק פה את אחת ההודעות למעלה (או לפחות חלקים ממנה).

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מונדיאל 90 היה הטורניר הכי יפה שראיתי כילד, זה מה שהפך אותי אוהד נבחרת גרמניה ואוהד כדורגל. התאהבתי טיק טאק בנבחרת הגרמנית, אספתי קלפים שהיו אז למכירה, הייתי פשוט מטורף על כדורגל. יורד למטה לשחק כדורגל שעות על גבי שעות עד שמתחילים המשחקים ואז עולה הבייתה לראות מונדיאל.

השער של קאניג'ה בחצי הגמר מול איטליה ממסירה של מראדונה היה די מקרי. הוא נגח אחורה בלי לראות, היה לו יותר מזל משכל. ומצחיק שארגנטינה הגיעו להרוס משחקים וכל הישראלים אהבו את זה. השם מרדונה סיחרר לאנשים ת'מוח.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/08
  12. lior888 Member

אין לי בכלל ספק שהיורו מספק את הסחורה, המשחק אתמול של פורטוגל - גרמניה היה התקפי וסיפק לנו 5 גולים ב3-2 אדיר של כדורגל אירופאי גדול. כל הכבוד לנבחרת הגרמנית, שיחקה מצויין, ועקצה את פורטוגל בשלושה התקפות מצויינות. הגול הראשון היה גול פשוט מדהים, הטריפל פס הפך לכדור רוחב מצויין של פודולסקי ומשם שוונשטיינגר דחק פנימה.

13. THE STRETFORD END Member

גביע העולם ב 90 נחשב בתקשורת ובמיוחד הישראלית למשעמם,נחשב לכזה שדיכא את הכדורגל ואני זוכר שרבים דאז החלו לחפור קברים לענף,
    זה אולי היה לאחר ש 2 הטורנירים הגדולים לפני 90,מקסיקו 86 והיורו ב 88 היו מלהיבים ומרתקים ביותר,
    עם משחקים,שערים ושחקנים גדולים,
    אבל כמובן שמבחינה אישית עם ההגעה של אנגליה לחצי הגמר ב 90
    אבל גם בהסתכלות כללית,גביע העולם ב 90 היה גביע עולם טוב,טוב מאוד,
    איטליה עם באג'יו והדחיפה המקומית היתה נראית כבלתי ניתנת להדחה,
    וולטר זנגה עמד בשער ועד חצי הגמר לא ספג אף שער,
    גרמניה של מתיאוס וקלינסמן היתה נבחרת חזקה,רעה במובן הטוב,
    אנגליה עם איזה גאסקווין ולינקר כשפיטר שילטון שובר שיאי הופעות,
    מארדונה וארגנטינה מדיחים את ברזיל,
    קאמרון הפתעת הטרניר עם כדורגל שמח ועוד ועוד.

יורו 92,אחלה טורניר,
    שבדיה מרעננת,דנמרק בסיפור מדהים,
    אנגליה קיבלה בראש,גרמניה פייבורטית שהודחה ע"י הסינדרלה,
    יופי של משחקים היו.

גביע העולם ב 94 היה משעמם וחלש,
    כל השילוב של משחקים במדינה שהיא לא מדינת כדורגל,המגרשים היותר מדי רחבים,
    המשחקים ששוחקו בשעות צהריים ובחום כבד,
    והרמה בכלליות היתה נמוכה מאוד,מעטים המשחקים שאפשר היה לקחת אותם למזוודה לאי בודד.

יורו 96 היה בינוני,למרות שאנגליה אירחה ולמרות שהיא היתה הטובה ביותר בטורניר
    הרמה הכללית בסך הכל היתה בינונית ולא היו יותר מדי משחקים טובים,
    יותר מדי נבחרות גדולות לא הגיעו לטורניר הזה.

גביע העולם ב 98 טוב,מלהיב,
    היו כמה משחקים שייזכרו לדורי דורות.

יורו 2000 בינוני בשלב הבתים,מלהיב ואיכותי בשלבים המאוחרים יותר.

גביע העולם ב 2002,
    שוב,שילוב של מדינות שהן לא מדינות כדורגל מובהקות,
    יותר קהל מקומי ופחות קהל אורח(אין מה לעשות,המרחק,הכסף)
    ברזיל זכתה אבל אני לא זוכר שום כדורגל מלהיב מצידה לאורך הטרניר,
    כדורגל שבכל גביע עולם אחר היה מקבל בראש מלא מעט נבחרות אחרות.

יורו 2004,אני נהנתי בעיקר בגלל שאנגליה שלי שיחקה טוב,
    הזכייה של יוון כיום נתפסת היום כרע,כמשעמם,בזמן הטורניר אף אחד לא חשב ככה,
    זה היה סיפור סינדרלה.

גביע עולם 2006,החלש ביותר שאני זוכר מכל הטורנירים שאני זוכר,
    הכל היה מוכן,מדינת כדורגל,איצטדיונים מצויינים,שעות יותר נוחות,קהל כדורגל מסביב,
    אבל,הרמה הכללית היתה הירודה מכל טורניר שאני זוכר לפני,
    איטליה זכתה ובלי קשר,באמת שבלי קשר,להוציא את אותו חצי גמר מצויין שלה נגד גרמניה,בשום שלב כלשהו של הטוניר היא לא הרשימה או נראתה כטובה ביותר,
    להיפך,הציגה כדורגל דלוח והיא לא היתה היחידה,
    אנגליה היתה גרועה עוד יותר.

יורו 2008,
    עד כמה שקשה לי להודות כי אני לא שם,
    בסך הכל עד כה טורניר מהנה,
    כדורגל פתוח,הרמה לא הכי גבוהה שיש,לא הכדורגל הכי איכותי,אין שום חידוש משמעותי,
    אבל כצופה מהצד,יותר מציון עובר,הרבה יותר.

לסיכום הטורנירים היותר זכורים פה לרוב:

הטורנירים הרעים יותר:
    גביע העולם ב 94,2002,2006
    הבינונים:
    יורו 96,יורו 2000,2004
    הטובים:
    גביע העולם 90,גביע העולם 98,יורו 92

לגבי היורו הזה,נחכה לסיומו.

14. פול סקולס Member

סטרטפורד, סחתיין על ההשקעה.
    אני דווקא כן זוכר דיבורים על כך שכשיוון זכתה ביורו 2004 זו לא הייתה סינדרלה רגילה.
    זו הייתה סינדרלה לא במובן הטוב של המילה. כי בתכל'ס היוונים עצמם (והקהל המשוגע שלהם שהציע את רהאגל לרשות הממשלה בזמנו) הם היחידים שיכולים להתעלם מהכדורגל שראינו שם.

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

דנמרק ב 92 זכו בדיוק באותה הדרך. אבל הסקנדינבים הם יפים ומהירים ומה שאתה רוצה והיוונים. טוב את היוונים ישראל ניצחה בקלות עד לא מזמן ואיפה הם היום ואיפה ישראל, אז איך אפשר להחמיא להם.
    כמו שאמרתי בתחילה. הזיכרון של הטורניר בדיעבד תלוי במי זכה בסוף.