טורניר התקפי מדהים - האומנם?

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י משוגע בירוק, ‏19/6/08.

1. Julian Joachim Member

יניב, הטורניר ב-2006 היה חלש מאוד. העובדה היא שבמקרה הטוב אני יכול להיזכר ב-4 משחקים טובים לאורך כל הטורניר.

ככה זה כשצרפת משחקת חלש ומגיעה עד לגמר, כשברזיל לא נראית כמו כלום וכשהקבוצה הכי מעניינת בשלב הבתים, ארגנטינה, עפה מהר מאוד.

וכל מה שאני אומר פה בכלל לא קשור לאכזבה האישית שלי מהזכייה של איטליה. הרי זה לא שצרפת שיחקה כדורגל סוחף והגיע לה יותר. כולם שיחקו כדורגל די בינוני (להוציא את ארגנטינה ולפרקים גם את פורטוגל וגרמניה), היו המוווון נבחרות חלשות מאוד (בעיקר האפריקאיות שאכזבו מאוד) ואם לא הרצון שלי לראות את זידאן עם עוד גביע, באמת שלא היה אכפת לי שאיטליה תזכה.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

היורו כדרך קבע נחשב לטורניר מהנה וטוב יותר איכותית מהמונדיאל. מלבד אולי 2004 (שגם בו היו משחקים מצויינים), גם 2000, 96 ו92 היו יורואים פנטסטיים.

אה כן, גם 88 ! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בישראל, כמובן בישראל, כי איך באמת רואים/זוכרים את המונדיאל/יורו בשאר העולם אתה לא יכול לדעת. גם העיתונות הזרה שמצוטטת בארץ היא המון פעמים לא נכונה ומובאת איך שנח לאותו זה שהביא אותה.

מעניין אותי אם גם ראיתי את היורויים האלה, ובמיוחד את זה של 92. כי אם אתה אומר שהם היו פנטסטיים כנראה שאתה לא. גרמניה נראו בערך כמו שהם נראו נגד קרואטיה, והצליחו איכשהו להשתחל בסוף לחצי הגמר ולגמר ודווקא בגמר הם שיחקו טוב אבל נשדדו ע"י השופט (שער ראשון שהתחיל כולו בעבירה ברורה על ברמה) ודנמרק. בכלל, דנמרק של אותו טורניר הייתה אפילו יותר מכוערת מיוון של לפני 4 שנים.

מעניין מאוד. כי ברזיל של 94 הייתה הרבה יותר גרועה מצרפת של 2006 ואף זכתה להניף את הגביע בגמר שנגמר לראשונה אי פעם ב - 0:0 והיו בו שתי בעיטות לשער. איטליה (כפינאליסטית) במונדיאל הזה הייתה אפילו יותר גרועה מארגנטינה של 90 (כפינאליסטית בו). וכל זה כשברזיל כאלופה מבקיעה פחות שערים מגרמניה כאלופה בשנת 90. כמובן, שזה לא הפריע למונדיאל 94 להיזכר כשמח, עליז, מהנה ומה שאתם רק רוצים בעוד שמונדיאל 90 היה מגעיל, משעמם, בונקריסטי, כסחיסטי וכל שאר מריעין בישין.

ורבותיי, כל הטורנירים אלהם התייחסתי הם מידיעה אישית בשידורים חיים מלאים. בכלל אני חושב שרצוי שכל אחד שמחווה כאן דיעה על מונדיאל/יורו גם יגיד לנו איך הוא ראה אותו. כי כמו שאמרתי, במיוחד בישראל, אף פעם לא תקבל את האמת.

4. A. Arshavin Member

אז לפי מה שאתה אומר בתכל'ס כל יורו ב-20 שנה האחרונות למעט 2004 היה נהדר?
    אני לא זוכר אף אחד מהם, ב-200 הייתי בן 6 וראיתי רק את הגמר, ואני זוכר את השער של טרזגה, ואת 2004 אני זוכר בצורה עגומה בעקבות הופעתה של אנגליה.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הוא טוען שיש כבר שנים קלישאה ואנשים מפחדים להפרד ממנה. נוח להם לחיות בקלישאה שיצרו שאיטליה, גרמניה וכו' הם הרעים שמנסים לקלקל את המשחק וספרד, אנגליה וכו' הם אלו שמציגים את היופי בכדורגל. משהו שם מפחד להתעורר למציאות אחרת ונוח לו לישון עם חלומות רטובים שזאת המציאות.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/08
  6. A. Arshavin Member

ממה ששמעתי גרמניה עד השנים האחרונות לא היו נבחרת התקפית כמו שראינו ב-2006, זה נכון, לא?

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כמובן שזה לא נכון. גרמניה בכל טורניר כובשת לא פחות ולא יותר מהיריבות האחרות (לרוב יותר). בשלבי נוקאוט היו כמה תוצאות נמוכות ובעיטות 11 מטר איכותיות של הגרמנים שיצר להם את התדמית הזאת. אנשים לא יכלו להחמיא ולומר שהם מיומנים היטב בביעטות 11 מטר והעדיפו לחפש את השלילי. כמובן שלא כל טורניר גרמניה הפגיזו בכמויות, לכל נבחרת יש טורנירים גרועים, אבל את אלו שגרמניה לקחו הם היו גם לרוב מלכי השערים.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא. לכל טורניר יש את הטוב ואת הרע. כמובן שיש יותר טובים ויש פחות טובים. רק אל תסמוך על מה שקראת בעיתונים. במיוחד לא בארץ.

פשש... בואנה אתה זקן, בשנת 200 כבר היית בן 6. לא פלא שהזיכרון שלך כבר לא משהו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

ממש ממש לגמרי לא. אני יכול לספר לך כמעט על כל נבחרות גרמניה ממונדיאל 74 והלאה, באמת, לא מה שקראתי בעיתון שכתבו עליהם. אבל לא בטוח שאתה או כולם רוצים לשמוע וגם לא בטוח שזה המקום. תקן אותי אם אני טועה.

9. yonmu Member

נראה לי שקיבלנו את התשובה הערב...

10. N כמוני Member

אני ראיתי את כל הטורנירים הגדולים מאז מונדיאל 98,ואני חושב שאני יכול לומר שבאמת מונדיאל 2006 הוא הכי גרוע.
    מונדיאל 98,ויורו 2000 היו מאוד מהנים.מונדיאל 2006 היה משעמם.גם הרמה במונדיאל 2002 הייתה יחסית נמוכה.ויורו 2004 היה סביר,אבל הזכייה של יוון די הרסה אותו.
    היורו הזה הוא הטורניר הכי טוב שראיתי בינתיים מאז יורו 2000.

11. משוגע בירוק Member

גם אני בדיוק כמוך רואה טורנירים גדולים מ-98 והדירוג שלי כזה:

1. 98 - חגיגת שערים, איצטדיונים ורמת כדורגל מעולה, דרמות כמו של אואן, פנדלים פה ושם, גמר חגיגי.
    2. 2000 - שלב בתים איכותי מאוד, כמו גם רבעי הגמר ושוב טורניר ברמה גבוהה מאוד.
    3. 2006 - המון מפגשים ברמה גבוהה בין נבחרות הטופ העולמי, פחות הפתעות מגעילות של קבוצות קטנות, שערים מדהימים וחגיגה גדולה בעיקר בגלל המארחת.
    4. 2002 - הרבה הפתעות, נבחרות ברמה נמוכה כמו סנגל, טורקיה, ארה"ב, קוריאה שמילאו את השלבים האחרונים הפכו אותו לפחות נוצץ ופחות מעניין.
    5. 2004 - יוון אלופה וכל מילה מיותרת.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רואה גם מ-94 ומלבד גרמניה של לפני שנתיים אני לא זוכר נבחרת גרמנית שלא עבדה נטו על התשת היריב וכיבוש שני שערים משלושה מצבים (וכמו שציינתם, שערים אינם תמיד הפקטור). זו גרמניה הידועה, ואם לומר את האמת זו גם גרמניה ששיחקה היום.
    מונדיאל 94 היה שקוע בבינוניות אבל את מונדיאל 90 יזכרו כרע תמיד מהסיבה הפשוטה שכל הנבחרות שיחקו על לגרור נבדלים מהיריב כי חלוץ בקו אחד עם ההגנה היה נחשב נבדל גם כן, זה היה טורניר שרוב המשחקים בו הוכרעו על ה-0 והיחידה שסחטה מפגשים שלא יישכחו הייתה... אנגליה.
    ב-96? אנגליה ישבה על השער משחק שלם, אנדי מולר גנב שער ויאללה לניצחון בפנדלים. אלה הזכיות האחרונות של הכדורגל הגרמני. ב-74 ואחורה אני לא חזק.
    כל טענה על מגמות בדברים כאלה היא קלישאה, אבל היא קלישאה עם נגיעה של אמת.

13. Rudess Member

זה כי אתה לא ראית את מונדיאל 90, איזה הצגות של גרמניה, 4:1 ,5:1, בשלב הבתים, אני זוכר את זה כאילו זה היום. רודי פלר, לותר מתיאוס, בודו אילגנר,קלאוס אאוגנטלר,גידו בוכוואלד, איזו נבחרת אגדית בהנהגתו של הקייזר! המונדיאל לא היה משהו מבחינת כל הנבחרות אבל גרמניה דרסו עד לגמר שם אמנם רק 1:0 קטן, אבל נצחון על ארגנטינה ונקמה מתוקה אחרי 86 (שגם את המונדיאל הזה ראיתי ).

14. רפאל Member

במונדיאל 90 נרדמתי במהלך משחק הגמר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx
    92- היה מעניין
    94- להיות ער בלילות מול המשחקים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    96- כמעט ולא יצא לי לראות
    98- מונדיאל חזק
    00- יורו חזק
    02- טסתי עד יפן וקוריאה לחוות את הטורניר הכי חלש ויבש.
    04- חוויתי בפורטוגל את היורו הנפלא הזה.
    06- מונדיאל לא רע
    08- הטורניר הטוב ביותר!!!

15. nerya5890 Member

כמה היה צפוי שאנשים ירדו על יורו 2004 , טורניר שהיה ברמה די טובה וסיפק משחקים מרתקים, וכל זה בגלל שיוון זכתה בו. ברור שאם פורטוגל הייתה מנצחת בגמר כולם היו נשמעים אחרת. אבל אנשים זוכרים רק מה קרה בסוף או שטחנו להם בתקשורת על הכדורגל המגעיל של יוון, ופתאום כולם כבר אומרים שהטורניר הזה היה לא משהו.