חצי גמר ליגת האלופות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏25/4/16.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

קפטן, הנקודה נכונה לגבי ההערכה המוגזמת לחלק מהשחקנים, וגם לגבי בלאן. אני גם עד עכשיו לא מבין מה הוא עשה שם במשחק השני מול סיטי.

חוץ מזה, וראטי נעדר גם מולם וגם מול צ׳לסי. זה ה-שחקן שלהם, לדעתי. איפה הוא ואיפה ראביו, אפרופו אוברייטדים.

אגב, גם לוקאס מורה מצוין שם העונה.

optimus ו-oranfu אוהבים את זה.
  2. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שהוא לא היה שווה את הסכום הזה, הוא אפילו לא נמנה עם חמשת השחקנים הטובים בקבוצה לדעתי. לא הייתי מצפה לשמוע עקיצה כזו (למה היא רלוונטית אגב?) מאוהד מועדון ששם 40 מיליון פאונד על אנדי קארול, אבל שיהיה ;)

אני דווקא חושב שהוא השתפר באספקטים מסוימים אצלנו מאז שהגיע מטוטנהאם (בעיקר השתתפות בהנעת הכדור ותפקוד בשטחים צפופים), אבל זה עדיין רחוק מאוד מעמידה בציפיות שהודבקו לו. הוא פשוט לא מספיק טוב לרמה של שחקן מרכזי בריאל מדריד, זו האמת... יש לו מקום בקבוצה והאיכויות הבולטות שלו יכולות לסייע מאוד בסיטואציות מסוימות, אבל אנחנו צריכים להתחיל לחפש תחליפים טובים יותר לרונאלדו בקיץ הקרוב. אם נבנה עליו זה בודאות לא יוביל אותנו למקומות שאנחנו שואפים להישאר בהם אחרי העזיבה של הפורטוגלי.

3. optimus Member

לוקאס מורה הוא חתיכת כישרון פשוט קסם ברזילאי שלא מצליח לממש את עצמו עד הסוף, לטעמי הוא בקלות יכול להיות בטופ 5 אם קצת יציבות ופחות פציעות ואולי מאמן אחר, אני מת שהוא יגיע לבארסה הוא תפור לעמדה של אינייסטה.

4. oranfu Member

35 מיליון פאונד. ולא התכוונתי לעקוץ בכלל (ז"א התכוונתי, אבל את מלר).

בטוטנהאם (בעונה האחרונה) הוא היה מצוין, בעיקר X FACTOR גדול מאוד שניצח משחקים לבד. אבל הוא אף פעם לא היה עד כדי כך טוב בשביל תג מחיר הזוי שכזה. בריאל לא ראיתי ממנו בכלל דברים שהראה בטוטנהאם (למרות שבעיקר השתפר מבחינה פיזית).

5. JohnTerry26 Member

באמת שאין ללוקאס שום קשר לאינייסטה. הוא ווינגר מוכשר מאוד אבל גם קצת לוקה בקבלת החלטות.

DRORIKO ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. optimus Member

אני חושב שבעמדה של אינייסטה הוא באמת יוכל לעשות את קפיצת המדרגה, יש לו את הדריבל, השליטה והמהירות.

7. oranfu Member

אבל אין לו ראיית משחק וחוכמת משחק. לא מבין איך הגעת מלוקאס מורה לאינייסטה, אני לא רואה ביניהם שום דמיון.

אפשר לומר שאולי כדאי להעביר את מורה לשחק כקשר מרכזי (אני לחלוטין לא חושב ככה).

8. DRORIKO Member

יותר מדי קוטלים פה את זידאן. לדעתי את העבודה שלו הערב הוא עשה, לא רק ששמר על רשת נקיה וניטרל לגמרי את ההתקפה של סיטי(דה בריינה היה על המגרש בכלל?) אלא אפילו היה יותר קרוב לניצחון. בסופו של דבר תיקו זאת תוצאה מצויינת לריאל, במפגש הבא עם רונאלדו על המגרש(קרוב לודאי) ובברנבאו אני אופתע אם ריאל לא תעפיל לגמר.

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/16
  9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

תוצאה מצוינת? גול של סיטי וריאל צריכה להבקיע שניים. לא רואה הבדל בין הפסד 0-1 לתוצאה הזו. בשני המקרים ריאל חייבת להבקיע ולהיזהר מאוד מספיגה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. DRORIKO Member

בוא נסכים שעם הכלים המוגבלים של ריאל זאת תוצאה לא רעה ושלא צריך לערוף את הראש של זידאן בעקבותה?

11. DRORIKO Member

12. oranfu Member

כלים מוגבלים?? זאת ריאל מדריד והיה חסר לה רק שחקן אחד (גדול ככל שיהיה).

13. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאני זוכר ממנו בטוטנהאם זה בעיקר מבצעים מרשימים על הקו ובעיטות מרחוק. אני חושב שפחות רואים את זה בריאל כי הוא נאלץ להתמודד בתדירות גבוהה יותר עם צפיפות, גם בגלל הבדלי הסגנון בליגות וגם בגלל הגישה השונה של היריבות. מעבר לכך, בסופו של דבר הוא הרי לא הוביל את טוטנהאם לגבהים יוצאי דופן בעונה ההיא: מקום 5 בפרמיירליג די בינונית (אף נציגה לא עברה את שמינית גמר הצ׳מפיונס באותה עונה). לא שאני מנסה להוריד מערך ההישג של בייל, בטח בהתחשב בכלים המוגבלים שהיו לצדו, אבל גם שם לדעתי ניתן היה לראות שהוא לא ממש עקבי ויציב בתפוקה. בתמצית, שתי הנקודות האלה הן בדיוק הסיבות לכך שאי אפשר לבנות סביב בייל קבוצה שתגיע לרמות הגבוהות של אירופה.

@אלעד
    אין ספק שלוקאס מפגין יכולת טובה, אבל השאלה היא לאיזה סוג של שחקנים אתה משווה אותו. על הקיצוניים של סיטי הוא בוודאי עדיף, אבל האם אתה חושב שהוא ברמה של דוגלאס קוסטה, למשל (מבוגר ממנו רק בשנתיים) או שהפוטנציאל שלו דומה לקינגסלי קומאן? אני לא בטוח גם שקוואדרדו נופל ממנו העונה, לצורך העניין.

לטעמי הוא חונה בדיוק בקו של שאר ״שחקני ההייפ״ בפריז. כולם מוכשרים וטובים ביחס לשוק הכללי, אבל אף אחד מהם (למעט מאטווידי כאמור) הוא לא עילוי בקנה מידה עולמי. לרובם חסר כשרון או יד מכוונת כדי להתברג ברמות הגבוהות באמת של המשחק.

לגבי וראטי - אתה צודק, הוא לגמרי בורג מרכזי בקבוצה. חבל שלא יצא לי לראות אותו בנוק אאוט העונה, זה היה יכול להגיד דברים קצת יותר ברורים לגבי ההתאמה שלו לרמות האלה. אולי בנבחרת...

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/16
  14. DRORIKO Member

כמו שאמרתי בתחילת הערב, ריאל זאת קבוצה של שחקן אחד. זה לא שבייל ובנזמה הם נגרים, אבל אלה לא השחקנים שיסחבו אותה לטופ. אתה לא באמת יכול להשוות אותם לסוארס ונאיימר שלקחו את המושכות כשמסי היה בחוץ.

15. oranfu Member

בעונה האחרונה בטוטנהאם הוא שיחק יותר במרכז אבל אכן רוב השערים שלו היו בבעיטות ממרחק (דווקא מתאים מול צפיפות).

לא הוביל את טוטנהאם לשום מקום אבל זה גם תלוי בשאר הקבוצה. אני מסכים שהיה ניתן לראות שהוא שחקן מצוין אבל לא קרוב להייפ המטורף שהיה סביבו (הוא אפילו לא היה השחקן הכי טוב בליגה באותה עונה).
    ריאל עשו טעות שקנו אותו (אלא אם כן המחיר היה נמוך בלפחות 50 מיליון יורו) כי הוא לא כזה טוב ובקבוצה שיש גם את רונאלדו (ועקב כך צריך לדחוק את בייל לאגף) אין לו ממש מקום. הוא גם שחקן שלא מסוגל בכלל ללכת על רגל ימין מה שמאוד מגביל אותו במערך של ריאל.

ברור שאין מה להשוות את בנזמה ובייל לסוארז, הם לא באותה ספרה בכלל. סוארז שני רק למסי בעולם, פריק. בנזמה ובייל שחקנים מצויינים אבל אפילו לא הטובים ביותר (או טובים יותר ממקביליהם במועדונים אחרים שהם לא ברצלונה) בתפקידיהם.

DRORIKO אוהב/ת את זה.