חצי גמר הצ'מפיונס :: דורטמונד בגמר ליגת האלופות!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י HapoelFan, ‏29/4/13.

1. Civil Anti Madridista

אם יש שחקן בריאל מדריד שבאמת נתן הכל זה דייגו לופז. לקח 2-3 מצבים של שער בטוח והחזיק את ריאל בחיים
    השער של בנזמה הכניס את הגרמנים לפאניקה גדולה לקראת הסיום והשער של ראמוס היה עונש על כל ההחמצות חסרות האחריות שלהם

דורטמונד עולה בצדק, אדיוס מוריניו!

2. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2013/04/30/futbol/real-madrid-borussia-dortmund/1367354519_extras_portada_1.Xxx

הכי כואב שיש. וואלה באמת שהייתי מעדיף כבר להפסיד היום כשהמשקוף של לבאנדובסקי היה נכנס ולא את ה-2:0 הזה. זו הייתה משימה מאוד קשה מלכתכילה ולא ספגנו שער מכריע ברגע האחרון, אבל זה לא פחות משברון לב. לא נדבר על מזל כי זו לא המילה המתאימה, אבל משהו מאז עונת קאפלו שכל הפוקסים הלכו לטובתינו והכל הסתדר בצורה מדהימה שבוע אחרי שבוע עם מן עזרה אלוהית כזאת - זה לא קורה.

25 הדקות הראשונות שלנו היו מטורפות. הנעת כדור מהירה מרגל לרגל למרות לחץ אדיר של דורטמונד שירקה דם על המגרש ואינסוף מצבי הבקעה. אבל אם אוזיל בפלייסטיישן בקושי מבקיע - לא היה לי ספק שבאמא של המאני-טיים זה לא יילך. יותר התאכזבתי מהיגואין ורונאלדו שבעטו ברשלנות. רונאלדו גם היה חלש היום. לא יאומן שלא כבשנו אפילו גול אחד בדקות האלה. באותם רגעים למרות התסכול אמרתי לעצמי 'וואו. אפקט הברנבאו, חואניטו, כמה הם רוצים את זה...'

הטירוף בגול של ראמוס שתקע את הכדור בחיבורים על כל הלב - וואו, משהו שאי-אפשר להסביר. המהפך הכי גדול בהיסטוריה היה כל-כך קרוב...

לא חושב שנפלנו במזל או בניצול מצבים, היו דברים מעבר. דורטמונד קבוצה מעולה והגיעה לה להמשיך הלאה. אסור היה להגיע לבור כל-כך גדול מלכתכילה, ככה לא נראית אלופת אירופה. אבל האמת שממש אין חשק וכוח לנתח..

אני לא רוצה להשתמש במונחים של 'גאה בקבוצה' כי אני תמיד גאה, רק השם 'ריאל מדריד' הוא משהו שאי-אפשר להסביר מבחינתי. ווינריות, עוצמה, ניצחון בכל-מחיר. לפחות השחקנים הראו שאכפת להם. אי-אפשר לשחק מול אוססונה כמו שמשחקים בחצי גמר הצ'מפיונס, אבל ראינו את השחקנים מעט מידי פעמים העונה יורדים כשהחולצה ספוגה זיעה, באפיסת כוחות, והברנבאו ידע להעריך ולמחוא כפיים. אני אוהד גם הפועל ת"א ושם ההתסכלות היא אחרת. קשה לי 'להעריך' ולשבח משחק שהמטרה בפועל לא הושגה בו.. שבור מהערב הזה, שבור מהקבוצה הזו וסליחה על הדרמטיות, זה יעבור. הגמר גביע לא מעניין אף-אחד. נחזור בעונה הבאה ונקווה שלא נצטרך ניסים. האללה מדריד

3. alexshw Member

איזה לחץ, איזה מתח. זו בדיוק ריאל שמסוגלת לעשות בליץ של שערים בטח בברנבאו.
    בדיעבד כמובן ההחמצות בהצחלה עלו לריאל באפשרות להשיג את התוצאה, אלר כך מדקה 25 עד דקה 82 דורטמונד סידרו את השורות וריאל שיחקה כמו שכונה. דורטמונד הייתה קרובה מאוד לעקוץ פעמיים ופתאום משום מקום ריאל כמעט עשתה את הבלתי יאומן.
    איזה חצאי גמר משובחים. מזמן לא זוכר שנהנתי מהשלב הזה כל כך.
    ופרסונלית:
    עם כל הכבודל מתנה שקיבל בדורטמונד, רונלדו לא הופיע לשלב הזה. אויזל כרגיל נעלם כשלא הולך לקבוצה שלו, גם בנבחרת רואים את זה. היגואין שחקן של משחקים קטנים.
    אצל דורטמונד המצטיין בהתמודדות נגד ריאל ה וא ללא ספק גונדוגן. אחת התגליות הכי גדולות של השנה העונה האחרונה.
    גם ויידנפלר זוכה לפריחה מאוחרת קצת, אבל אצל שוערים זה יחסית נפוץ.

לא יודע מה איתכם, אבל כשאני רואה את דורטמונד של העונה, אני לא יכול שלא להשוות לאיאקס של 94-96.
    לדעתי יש מלא קווי דימיון.
    שילוב של שחקני בית יוצאים מן הכלל וכשרוניים בטירוף(קלייברט, דוידס, אחים דה בור,סידורף - גצה, רויס(גם הוא שחקן בית למעשה, שמלצר ויש גם את ויידנפלר), ביחד עם סקאוטינג מצוין של שחקנים שבאו משום מקום(ליטמאנן, אוברמרס, פינידי, קאנו, ואן דר סאר - פישצ'ק, לבנדובסקי, גונדוגן, הומלס, קובה). יש גם את המבוגר האחראי שנותן מניסוניו רייקארד ובלינד מול קהל.
    גם מבחינת מאמן, ואן חאל הגיע לאיאקס אחרי שהיה עוזר מאמן וב - 95 היה 4 שנים בתפקיד, קלופ כרגע 5-6, אחרי שאימן קבוצה קטנה. שניהם הפכו למרענן הרשמי של הכדורגל האירופי בגזרת מאמנים והנחילו משחק התקפי ואטרקטיבי לקבוצתם איתו כבשו את אירופה, תוך הצגות כדורגל.
    אגב שניהם היו גם שחקנים בינוניים מאוד בקבוצות קטנות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

רבים אמרו שאחרי חוק בוסמן אי אפשר לקבל את אותה איאקס שוב. אז הנה עובדה שאפשר. וזה לא משנה אם דורטמונד תיקח את התואר בסוף או לא.

4. doundoun Member

חוסר הניסיון של דורטמונד כמעט שעלה להם בהדחה לא ממש צודקת,נכון שריאל היו קרובים
    אבל אסור לשכוח את ההחמצות המשוועות של הגרמנים.
    כשיורגן קלופ העלה את מיינץ לליגה הראשונה סברתי שמדובר בלא יותר ממוטיבייטור אדיר
    אבל היום אני חייב לאכול כל כובע שיש לי בבית,שתי אליפויות רצופות על הראש של באיירן
    וגמר צ'מפיונס.....מה להגיד לכם? זה לא עושה כל מאמן וכל זה ללא גצה שיצא אחרי 20 דקןת.
    ריאל מדריד אכן צריכה מתיחת פנים ויותר מכך היא צריכה לחשוב על דרך חדשה עם סבלנות
    ואורך רוח ולצערי זה לא מה שהורגלנו לראות מהמועדון הזה ב15-20 שנה האחרונות.
    נדמה לי שלא יהיה זה מטורף להניח שמוריניו אכן יעזוב,הוא אמנם שידרג את הקבוצה אבל
    ברור שלא הביאו אותו רק על מנת לנצח בקלאסיקו.....

מחכה לנו גמר גרמני אדיר { פעם זה נחשב לדבר והיפוכו.....} ואני לא בטוח שבאיירן לוקחים,ממש לא!

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/13
  5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אגב נראה לי שגונדוגאן אוכל את הלב על ההחמצה שלו שיכולה הייתה למנוע את כל הלחץ הזה בסיום. במקום לבעוט פצצה לרשת הוא בועט בשלומיאליות לידיים של לופז.. לא מתאים לו.

6. שםמשתמש Member

אני לא מבין איך כבר בקיץ לא הביאו חלוץ מהרמה הגבוהה ביותר לריאל. היגוואין ובנזמה לא מספיק טובים.

בסה"כ קלופ ודורטמונד היו הרבה יותר טובים, גם היום ברוב המשחק. שוב דורטמונד החמיצה ממצבים קורצים, אבל היא עמדה כל כך טוב ולא באמת היה לריאל מה לעשות מול העמידה הטקטית של דורטמונד. בכלל דורטמונד גרמה לריאל להראות כל כך הרבה פחות טובה ממה שנהוג לחשוב (ולא ברור למה, היא לא באמת נראית טוב במיוחד מול אף קבוצה גדולה כבר מהשנה שעברה. כולל דורטמונד, באיירן והרבה פעמים מול ברצלונה).

7. נעם Member

ראיל מדריד לא צריכה מתיחת פנים ועוד רכישות בעשרות מיליונים (עד היום זה לא כזה מוכיח את עצמו מעבר ללה-ליגה) ריאל מדריד צריכה מאמן -על שיעיף כוכבים עם יותר מידי אגו וישאיר משחק קבוצתי מהיר ונקי. כל הסללומים האלה לבד זה ממש מגניב בפיפא, לא יותר.
    אם מוריניו היה מוסיף עוד 3-4 שחקנים גרמנים במקום פורטוגלים הוא היה רואה יותר הצלחה.

ושאפו לנבחרת גרמניה/פולין/דורטמונד.

8. AS R Member

חברה של באלוטלי מבואסת

9. בונקר מפואר Member

אחרי החחמצות של דורטמונד היתה לי הרגשה שיקרה משהו כזה, כי אחרי ההחמצות האלה היו להם עוד כמה הזדמנויות למתפרצת אבל הם החזירו את הכדור האחורה במקום לנסות לכבוש שער שהיה מרסק את ריאל סופית.
    בכל מקרה, מגיע להם להיות שם.
    מחר אני מקווה שלא נספוג שער מהיר שיסבך אותנו ואם זה בכל זאת קורה אז שנדע להתמודד עם זה בלי להיכנס לפאניקה כמו דורטמונד אחרי השער הראשון של ריאל.

10. VAR Member

האימ-אימא של הבלוף.

ליגת האלופות כנראה לא תיתן לי משחק אחד השנה מבלי לקצר לי את החיים. לפחות הפעם זה נגמר עם סוף טוב.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

11. riquelme1 Member

הליצן הזה לא שווה תגובה, הוא בישל שער במסירה פשוטה לבנזמה, אז הוא מדהים, אה וגם הוא כבש צמד במשחק חסר חשיבות נגד קבוצה חלשה, פשוט שחקן גדול. אוזיל הוא בלוף אם אופי של יונה, שחקן שנעלם ברגעים החשובים, שמאבד יותר מדי כדורים, שחקן לא דומיננטי.

הוא מסמל את גרמניה הלוזרית של השנים האחרונות, רוייס מסמל את גרמניה הווינרית לעומתו.

12. נעם Member

מסוט אוזיל השחקן התקפה הכי טוב של ריאל מדריד אחריי רונאלדו. מכל האוסף כלומניקים של הקבוצה הזאת, לבוא אליו בטענות אחריי משחק כזה זה פשע. בלוף זה שחקן שעולה 70 מיליון יורו ויושב 85% מהזמן על הספסל.
    אני אפילו לא אתחיל עם סטטיסטיקות ותאמין לי שאני מכיר את השחקן הזה קצת יותר טוב משניכם.
    סלח לי בשביל 15 מיליון קיבלתם תמורה לא רעה בכלל, אז אל תדבר שטויות

ריקלמה - ב7 שנים שעברו מאז שפגשתי בך לראשונה.חשבתי שתתבגר. אמנם גם אני כותב מאוד אמוציונלי אבל אני מנסה לפחות להשאר שיפוטי. לראות את התגובות שלך זה פשוט כמו לראות כתב של ערוץ הספורט שמנסה בכל הכוח להציל את כבודה של הליגה העלובה היחידה שבאמת נשארה להם.

13. AS R Member

בסדר, אוזיל הוא הבעיה של ריאל, לא היגואין, לא בנזמה, לא פפה, קאקה, לא מוריניו.

14. riquelme1 Member

הוא בלוף ביחס לכשרון שלו. אין עוררין על הכשרון שיש לו ברגלים, אבל הוא פשוט שחקן חלש אופי, הוא משחק בתפקיד כל כך משמעותי בריאל ופשוט נראה איך שריאל נראת היום, הבחלות ותו לא. הוא לא דומיננטי מספיק, הוא לא כובש מספיק, הוא שחקן טוב מידי.

בגרמניה, שהוא מציג יכולת גבוהה זה גם תמיד נגמר איתו ב'כמעט'. אם גרמניה תבנה על שחקנים כמו רוייס או מולר היא תרוויח, לא על שחקנים כמו אוזיל.

הוא אחד הבעיות, לא הבעיה הכי גדולה כמובן. יש בעיות גדולות יותר.

15. Raulito Madridista

קאקא ממש לא הצדיק את ההשקעה בו אבל היו גם הרבה פציעות באמצע וקשה להתעלם מהם. היום הוא הביא לתנופה אדירה במשחק, הרבה מעבר למה שציפיתי. אוזיל קיבל הרבה יותר צ'אנסים, כנראה בצדק, כי הוא העתיד של ריאל מדריד מן הסתם ויכול להיות שעדיין לא הגיע לשיאו. נכון לעכשיו, אוזיל רחוק מלהיות שחקן הכדורגל השלם. את המצב שהיה לו היום מול ויידנפלר קאקא שם בעיניים עצומות, אבל קודם שיבקיע באימונים מהמצבים האלה ואז יהיה אפשר 'להתאכזב'. זה נכון גם לגבי די-מאריה אגב - גם במשחק מאוד פעלתני ונמרץ מצידם הם מתקשים לבצע פעולות שלמות ולהכריע משחקים.

אגב, שופט ביזיון שהוסיף רק 5 דקות למרות שנתן בפועל לשחק עד דקה 96', ומצחיק שבשידור דיברו על ההחטאות של דורטמונד ואת המצבים של המאתיים אחוז של היגואין, רונאלדו ואוזיל - לא הזכירו אחרי הדקה ה-30 בערך. ככה זה בערוץ בארסה עם עוד שידור שהצמד אוחנה את ארבל הורסים, מזל שהיה טירוף בפאב ולא שמענו יותר מידי. מעניין מחר אם ישראל תיהיה עצובה או שברצלונה תעשה מהפך ענק.