חלוצים בישראל :: יש חיה כזו?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏11/7/04.

1. TariboWest Member

אני חושב שרפאלוב משחק מאחורי החלוץ, ולא בעמדת החלוץ.

2. Manager Member

כידוע לכולם, הבעייה הגדולה בכדורגל שלנו היא שאין חלוצים טובים שיודעים לשים את הכדור ברשת...
    בגלל זה הנבחרת מתקשה בהבקעת שערים בקמפיינים האחרונים(מאז שאלון מזרחי לא זומן).
    השחקנים שמבקיעים את השערים של הנבחרת הם רק הקשרים (יוסי בניון, וואליד באדיר, עבאס סוואן).

מי לדעתכם הוא החלוץ הישראלי הטוב ביותר?

3. נדב מיכאלי Member

החלוץ הישראלי הטוב ביותר בכל הזמנים ? אלי אוחנה .
    החלוץ הטוב ביותר בארץ :הולצמן.

4. Manager Member

אתה צודק. הוא הכי טוב בארץ ומשום מה הוא לא מקבל זימון לנבחרת.
    אחריו בא אסולין שלא יכול לשחק בנבחרת

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אסולין כבר יכול לשחק בנבחרת

הולצמן לא צריך להיות בנבחרת כי הוא חלוץ שמאוד אבל מאוד קל לבלם עם השכלה קצת מעבר לליגת העל שלנו לשמור עליו.

6. יוגב אסולין Guest

לפי דעתיה בעיה של החלוצים שלנו דווקא מתחילה עוד בקשרים... במאמנים ובכלל בצורת המשחק שלנו שלא מאפשרת לחלוץ לתת הרבה שערים ובגלל זה יש הרבה מיקרים של חלוץ שהוא טוב בקבוצה אחת עובר לקבוצה שניה עם סגנון משחק שונה מקבל פחות כדורים ולא מצליח.

יש לנו הרבה שאפשרק להגיד שאת התכונות של חלוץ טוב יש לה עם זה יניב קטן ועומר גולן ופיני בלילי ואפשר להוסיף עוד כמה שיש להם התמצאות טובה ברחבה שליטה לא רעה בכדור מהירות וכו'. (לא הם ממש לא מושלמים אבל יש להם פונטציאל טוב)..

עכשיו על מנת שקשר ישחק טוב הקשר צריך לעבוד קשה.. על מנת שמגן ישחק טוב הוא צריך לעבוד קשה..אבל כדי שחלוץ יהיה טוב? חייב שהקבוצה תתאים את עצמה לפחות בקצת עליו שזה עומר עם אין לו מהירות ויש לו נגיחה טובה.. לדעת להרים כדורים בשבילו.. עם הוא מהיר ואין לו בעיטה חזקה למצוא את הפס בין שתיים ששולח אותו מהר קדימה. עם הוא טריבלסט לדעת לשים לו את הכדור ב16 מטר לפתוח עבורו את המשחק שיכניס וכו'..

אבל לצערנו פה בארץ אין לנו שיטת משחק מי יודע מה טובה.. ולכן רואים את זה בעיקר על גבי החלוצים שלנו שיכולים בשנה אחת להיות טובים עם 156 שערים ועונה אחרי זה להעלם כאילו לא היו בכלל..

7. נדב מיכאלי Member

1)החלוצים המובילים בארץ מבין הזרים : קולאוטי טוטואנה ודוארט'ה (של הסיבוב הראשון) ,וכמובן אוגבונה ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx )
    מבין הישראלים החלוצים המובילים הם אסולין (שהוא שילוב נדיר בין כמה שחקנים ) והולצמן .
    2) לא ,בכלל רוב הזרים שבאים לכאן בשנים האחרונות לא ברמה כל כך גבוהה שהם חייבים לשחק על חשבון שחקני בית ,יש חלוצים שלא שווים כלום ומשחקים כל העונה על חשבון שחקני בית,זה סתם ביזבוז .
    3) בוודאי שמכבי חיפה ,השנה בניגוד לשנה שעברה מכבי חיפה פירקה קבוצות ,היא עבדה כמו מכונה .כבשו הכי הרבה .
    אחריהם -אשדוד שכבשו 47 שערים העונה .
    4) לא בקרוב זה בטוח,היחיד שקרוב לשבור את השיא שלו זה נימני,אבל המרחק עוד גדול,הוא השחקן הפעיל שהכי קרוב למזרחי (מקום 5 נידמה לי) .
    אין בארץ חלוצים ברמה וגם אם יש חלוץ ברמה אז ישר שולחים אותו לאירופה,קשה לי להאמין שיצליחו בשנים הקרובות לשבור את השיא .
    5) יש כמה חלוצים שהם "הדור הבא" של ההתקפה - עומר גולן לדעתי חלוץ מוכשר מאד ,משה ביטון -עוד בבית"ר ראיתי שמדובר בשחקן טוב,כניראה שאני צדקתי והפרשן (אוחנה) לא ראה כרגיל ,שלומי ארבייטמן -אין צורך להסביר כמה כישרון יש לילד הזה ,השנה בעונה מאד בינונית שלו הוא כבש 9 שערים ,בשנה וחצי בבית"ר הוא כבש 9 שערים (2 שערים בעונת 2002-2003 ועוד 7 בעונת 2003-2004 ) וכבר הוכיח שהוא חלוץ מצויין,רונן בדש -לדעתי הוא שחקן מצויין,פגיעה טובה של שייע ,והפנים שלו גם נורא מזכירות את הפנים של זלאטן בכלל זה מחייב מאד ,לירן כהן -לא ממש חלוץ אבל שחקן התקפה מצויין שאם יטפחו אותו בצורה טובה הוא יגדל להיות אחד השחקנים הטובים פה ללא ספק ,עוז ברנדיין -שחקן מצויין של נצרת עילית שמראה שיש לו כישרון בדקות הספורות שהוא משחק.
    6) התכונות שחשובות בחלוץ זה קודם כל מיקום ברחבה,חלוץ צריך לדעת איפה להיות ממוקם ברחבה כדי שימסרו לו והוא יבקיע .
    חשובה המהירות והשליטה בכדור ,חשוב שחלוץ יהיה מהיר כדי שישגע את מי ששומר עליו,וחשוב שהוא ידע גם לשלוט בכדור כדי שלא יעמוד ברחבה ויחכה לכדורים אלא אולי גם יעשה כמה מהלכים טובים לפני ,משחק ראש טוב - לחלוץ חייב להיות משחק ראש טוב,לכל חלוץ .
    בעיטה מרחוק -תכונה שבהחלט עוזרת .
    7) החלוץ שמוערך יותר מדי לטעמי זה אלון מזרחי ,מעריכים אותו כל הזמן למרות שהעונה הזאת היא אחת היבשות בתולדות האוירון,אולי זה בגלל מחירי הדלק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    החלוץ שלא מוערך כמו שצריך לעניות דעתי :האגן,מדובר בחלוץ טוב מאד אבל לא ממש שמים לב אליו וחבל.
    8) יש כמה חלוצים שהייתי רוצה לראות בקבוצה שלי (בית"ר "פניג'ל&אוחנה כישלונות בע"מ " ירושלים) :
    הולצמן,למרות גילו המתקדם הוא חלוץ נהדר .
    ג'ף טוטואנה -חלוץ מהיר מאד ,מתאים לאסולין בתכונותיו .
    משה ביטון -למרות שכבר שיחק בבית"ר,העיפו אותו בבושת פנים והשנה הוא מוכיח שהוא חלוץ מצויין(למרות שידעתי את זה כל הזמן)
    שלומי ארבייטמן -חלוץ מצויין שכבר היה בבית"ר ,אם היה לבית"ר מאמן נורמלי הוא היה הופך לסופרסטאר בבית"ר ,יש לו את כל התכונות.
    ואיזביטו אוגבונה -חלוץ מצויין,כבש השנה כל כך הרבה שערים ,תענוג לעין ,אפו תהנה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

8. אלי מתחן Member

אל תזיין את השכל, שמשה ביטון היה בבית"ר הוא היה פצוע שנתיים שלמות איך בדיוק ראית שהוא יהיה טוב?

9. בופון Member

1. אני עונה לך כאחד: אסולין, הולצמן, טוטואנה, קטן ושחכתי מלא.. אין לי כוח הכקל..
    2. לא היו טובים ברובם, ולא. בקיצור: לא.
    3. מכבי חיפה ואשדוד.
    4. ברור.
    5. קטן אני חושב..
    6. קשר עין-רגל.
    7. לא הבנתי את השאלה.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx
    8. קטן.

10. נדב מיכאלי Member

כשהוא שיחק ראו שהוא מוכשר.
    אני רואה שכבר שוחררת ממעצר הבית .טוב לא נורא בטח היום יעצרו אותך שוב

11. Yaak#Berko Member

1. קולאוטי החלוץ הטוב בין הזרים, ראויים לציון דוארטה וטוטואנה. ישראלים - קטן, גולן, ארבייטמן
    2. רק 3 החלוצים שציינתי טובים משמעותית מהישראלים.
    3. יש לך ספק? האלופה הירוקה.
    4. יכול להיות, זה תלוי יותר ברמת ההגנות מאשר בחלוצים.
    5. מאור בוזגלו (בן 16 וחצי, אולי בעצם 17, נבחרת הנערים, כבר בבוגרים של מכבי חיפה).
    6. יכולת סיום, התמצאות הרחבה, כושר גופני ושריפת שטחים, יכולת החזקת כדור (הכוונה היא לקבל כדור עומק ולהחזיק אותו עד להצטרפות של חברים)
    7. יותר ממה שהוא (הרבה יותר) - ליאור אסולין. פחות מדי - אהה... כנראה גולן. הוא צריך להיות שחקן הרכב בבוגרת.
    8. אדריאנו. (אם מדברים על ישראלים בלבד, עומר גולן).

12. Melixon 15 Member

ברור... איזה חלוצים ישראלים שמשחקים בארץ טובים יותר מהזרים?
    קטן לדעתי החלוץ הכי טוב משחק היום בארץ וגם זה עכשיו לא כ"כ סגור...
    ברור שבחיפה נמצא החוד הכי טוב בארץ
    רק אולי אבי נימני יוכל לשבור את השיא של מזרחי... (אפילו שהוא לא חלוץ)
    הוא יכול לנסות פלחות אני חושב גם שהוא נמצא הכי גבוה בין השחקנים הפעילים לא? מיש'ו יכול לבדוק כמה כיבושים יש לו איכשהו?
    עומר גולן מוערך יותר מדי ובעצם לא מראה כלום!

13. M_T_A Member

1.
    מבין הזרים: קולאוטי, דוארטה, טוטואנה
    ישראלים: קטן, עומר גולן, הולצמן, משה ביטון, ארביטמן, ליאור אסולין
    2. החלוצים הזרים הטובים הם מעטים מאוד ובזמן האחרון יש הרבה חלוצים ישראלים לא רעים בכלל
    3. מכבי חיפה
    4. אולי...
    5. יניב קטן ואם הוא לא נחשב כי הוא כבר מוכר הרבה שנים אז משה ביטון
    6. יכולת סיום, משחק ראש, התמצאות ברחבה, החזקת כדור
    7. מוערך יותר מדי-ליאור אסולין
    מוערך פחות מדי-משה ביטון
    8. שבצ'נקו(ואם הכוונה לישראלים\זרים בליגה הישראלית אז קטן או קולאוטי)

14. שגיא Guest

הפתרון הכי טוב לבעיית החוד של ישראל: רוברטו קולאוטי יתחתן עם עלוית שטראוס, בעקבות כך יקבל אזרחות ישראלית, ואז יש לנו חלוץ מצויין.

אגב, התסריט הזה בכלל לא דמיוני.

15. city Member

אם זה יקרה מכבי חיפה תיהיה עוד יותר דומה למכבי ת"א כדורסל.
    קולואטי בתפקיד דיון תומס ורוסו בתפקיד שארפ...

אני באמת מקווה שהוא יקבל אזרחות, אבל עד שהוא יקבל אותה כבר נשחק במוקדמות יורו 2008.
    בכל מקרה לתווך הרחוק זה יכול לעזור לנבחרת.