חלום בלהות - נבחרת צרפת

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י תומר22, ‏29/5/08.

1. תומר22 Member

רועי, בסט.אטיין מקווים שגומיס יצליח בטורניר הזה כי הם אוהבים אותו ומאושרים לראות שחקן בית ירוק לובש גם את המדים הלאומיים. הם בשום פנים ואופן לא זוממים על מכירה אפשרית שלו, וראשי המועדון כבר אמרו שיעשו הכל כדי לשמור עליו (וגם על פיינדונו) לעוד עונה או שתיים. סט.אטיין מכוונת לעבר ליגת האלופות ולכן גם הקבוצה התחילה להתחזק מיד בסיום העונה, כדי להראות לכוכבים ששווה להישאר. למרות זאת, בהחלט יכול להיות מצב בו לא תישאר להם ברירה והם יאלצו למכור אותו. דרך אגב, גומיס עצמו אמר שירצה לשחק לפחות עוד עונה בליגה הצרפתית.

אתמול גומיס היה לא רע כשנכנס כמחליף במחצית במקום תיירי הנרי. גם בנזמה נתן משחק טוב, אבל צרפת לא הצליחה לכבוש וסיימה בתיקו 0-0 עם פראגוואי. צרפת עדיין לא מוכנה לטורניר, ואת זה יודע גם דומנק. ההגנה (על טהרת המחליפים) הייתה אתמול די פגיעה, וסימן השאלה לגבי הכשירות של ויירה והיכולת של תוראם וסניול להיות מוכנים פיזית לעומס הצפוי, רק הולך וגובר.

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/08
  2. dvorinho20 Member

תומר,
    אני לא כזה מומחה בכדורגל הצרפתי, אבל מניסיון עולמי אני יכול להעיד שכל שחקן שפורח מהר מאד מצמיח כנפיים ועובר לאן שהכסף הגדול מושך אותו. עם כל הכבוד לגומיס, גם שמעון גרשון הצהיר שהוא יהיה בהפועל, לואיס אנריקה עבר מריאל לבארסה ועוד סמלים רבים וטובים שבעבור חופן דולרים מכרו את נשמתם ואת הסמל שעל חולצתם.

3. תומר22 Member

לכן, כמו שאמרתי, אני לא שולל את האפשרות שטורניר מוצלח וביקוש גבוה יגרמו לו לרצות להתקדם במהירות. אבל תהיה בטוח שבסט.אטיין בונים עליו לעונה הבאה ורואים בו את שחקן המפתח שסביבו תיבנה הקבוצה שאמורה להצעיד את המועדון חזרה לימים יפים בצרפת, והכי חשוב, לליגת האלופות. הכסף לא משחק עבורם תפקיד כרגע והם רוצים בהצלחתו רק ממניעים פטריוטיים, ללא שום מחשבה כלכלית.

עריכה: רק כדי להמחיש את העניין. הפעם האחרונה בה זומן שחקן של סט.אטיין לטורניר גדול הייתה במונדיאל 82', אז מישל פלאטיני, פטריק בטיסטון ועוד מספר חברים ייצגו את סט.אטיין בנבחרת. באותה תקופה סט.אטיין הייתה בצמרת הכדורגל הצרפתי כששנה קודם חגגה את האליפות האחרונה שלה.

אם תיכנסו לאתר הקבוצה, תוכלו לראות עד כמה גאים שם בגומיס על הכבוד שהחזיר למועדון הפאר הזה, 26 שנה מאז הפעם האחרונה שזכה לייצוג בנבחרת הלאומית בטורניר גדול. הם לא ימהרו למכור אותו, זה בטוח.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/08
  4. Dimitar Berbatov Member

הפייבוריטית הגדולה שלי לזכיה ביחד עם גרמניה. למרות כל ההחלטות השערוריתיות של דומאנק (טרזגה, סאנייה, קלישי, מקסס, פלאמיני ועוד ועוד) הליצן, אני משוכנע שהצרפתים יגיעו לשלבים המתקדמים וגם יגיעו לגמר. יש לה את הסגל הכי נוצץ בטורניר, והכי חשוב - יש לה את אחד הסגלים הכי מאוזנים עם השילוב בין הצעירים לותיקים. אני כבר משתוקק לראות את סמיר נאסרי שמקושר לארסנל, והאם הוא יגלה את היכולות שלו, למרות גילו הצעיר.

החוליה הכי חלשה של הצרפתים היא ללא ספק ההגנה. טוראם וגאלאס מגיעים ליורו הזה אחרי עונה חלשה מאוד בקבוצות שלהם. מגאלאס אף פעם לא החזקתי בלם גדול ומעולם לא החשבתי אותו לבלם בסדר גודל של טרי, וידה, ריו, קארבליו, נסטה וקנאברו. טוראם לטעמי כבר מזמן גמר את הסוס ואם יש עמדה שהיא החסרון הכי גדול של צרפת היא הבלם. מה שמגדיל עוד יותר את הטיפשות של דומאנק שלא זימן את מקסס שהיה נפלא ברומא העונה. אותו הדבר לגבי סאנייה שנתן עונה מצוינת, ועדיף על קלארק שדווקא הרשים אותי בצ'מפיונס בליון.

עוד משהו לגבי הזימונים של דומאנק: עשו הרבה רעש על כך שטרזגה, פלאמיני ובן אפרה, אני לא חושב שהעובדה שדומאנק לא זימן אותם משמעותית כל-כך. טולאלן, ויירה ומקאללה לא פחות טובים מפלאמיני. גובו, נאסרי וריברי לא פחות טובים מבן אפרה ובנזמה, הנרי ואנלקה מחפים על החסרון של טרזגה (וזה בלי להזכיר את גומיס המוכשר).

5. Lahmagik Member

6. 亚历山大帕托 Member

פלאמיני אכן חזר לסגל צרפת. זה עדיין לא גורם לדומנק להיראות טוב, הוא בטח יספסל אותו למשך רוב הטורניר.

7. Dimitar Berbatov Member

למה נראה לך? מקומו של מקאללה בטוח במרכז הקישור. השאלה הגדולה מי ישחק לצידו - פלאמיני או טולאלן. ואני דווקא חושב שפלאמיני יועדף על פני טולאלן.

8. 亚历山大帕托 Member

תשאל את עצמך למה הקשר הדפנסיבי הכי טוב שיש לצרפת להציע מנופה מהסגל פתאום בתום עונה כל כך גדולה שהוא נתן? ומה משותף לו ולשחקנים מרכזיים אחרים שנמצאים בכושר יותר טוב מהמחליפים שלהם, כמו טרזגה ומקסס? שלא לדבר על פריי שמגלם את תפקיד השוער השני, אבל זה עוד מובן איכשהו.

דומנק הוא חתיכת חלאה, זה הכל.

9. אבו Member

יופי, הרודף בצע משלים שנה שכולה בנויה על פציעות של שחקנים אחרים שהיו אמורים להיות לפניו ברוטאציה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

דווקא ההחלטה הטובה היחידה של דומנק(להשאיר את פלאמיני בבית, כמובן), הוא דואג להרוס?!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/6/08
  10. A. Arshavin Member

אבו, פלאמיני היה ענק העונה, על מה אתה מדבר?
    גם אני שונא אוו בגלל שעזב לטובת הכסף, אב למבחינה מקצועית הוא אחד הטובים בעולם.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

:aaa021:

מגיע לו אחרי מה שעשה באינטר העונה.

12. אבו Member

אמרתי את זה רק ממניעים אישיים, כמובן.
    אני נגעל רק מלראות את הפרצוף הבוגדני שלו- איזה כיף שהוא עבר לליגה האיטלקית, שבה אני כמובן לא צופה ולא אצטרך לראות את הפרצוף הגועלי שלו, ואיזה כיף שהוא עבר לקבוצה שתשחק בגביע אופ"א, שגם במפעל הזה אני כמעט ולא צופה(פרט ללראות את הספרס מפשלים, כמובן)-
    רק שלא נצטרך לראות את הפרצוף שלו ביורו, יכל להיות מושלם! אני מקווה שדומנק יזמין אותו ולא ייתן לו דקה, זה אפילו יכול להיות יותר כיף מאשר אי ההזמנה בכלל :aaa021:

13. AVISEY Member

מכה קשה מאוד לצרפת , מקווה שיש מחליף ראוי .

14. תומר22 Member

פטריק ויירה אכן יעזוב בשעות הקרובות (אחרי שיסתיימו כל הטקסים המלווים את ביקורו של הנשיא סרקוזי בהכנות הנבחרת) את מתחם האימונים של קליירפונטיין ולא יטול חלק ביורו. מתיו פלאמיני יהיה זה שיחליף את הקפטן בסגל הצרפתי, ומי שאמור לקבל את המקום בהרכב כתוצאה מהשינוי הוא ז'רמי טולאלן.

http://img.lequipe.fr/Xml/Football/Titres/Media/0206_pat_vit.Xxx
    כבר הספיק להיפרד מהחברים. הקפטן ויירה

* בפטימבי גומיס סיפר בראיון שהוא ממש לא הופתע מהזימון שלו לסגל הסופי. "אם אני כאן זה בגלל שמגיע לי, הקרבתי המון כדי להגיע לרגע הזה", אמר החלוץ, שהספיק גם להביע את רצונו להמשיך לשחק בסט.אטיין לפחות עוד עונה, למרות הביקוש הגדול מחוץ ובתוך צרפת (פ.ס.ז' ומארסיי עשו מאמצים להחתימו בשבוע האחרון). גומיס האריך את חוזהו בסט.אטיין עד 2012.

15. Raulito Madridista

הזדמנות לדם חדש בנבחרת. ויירה אומנם הגיע גם למונדיאל 2006 אחרי שבחצי העונה השני שלו ביובנטוס היה לא מספיק טוב, והוא הצליח להתעורר במאני טיים ולהציג יכולת טובה מאוד(זכור לי הבישול שלו לריברי, השער שהחזיר את צרפת לעניינים אחרי ההיתרון של ספרד במשחק שמינית הגמר), אבל נראה שכאן זה לא המקרה. ויירה סבל השנה מהרבה מאוד פציעות והאמת שהוא לא נראה רעב למשחק. במחזורים האחרונים של העונה, לפי מה שיצא לי לראות, הוא יותר הרס לאינטר מאשר הועיל לה.
    בניגוד לויירה, מקללה ממשיך להיות בכושר טוב גם בגיל מאוחר. נכון שהוא לא אדיר כמו בעבר, אבל המרחק בינו לבין ויירה - שנות אור. מקללה יכול לסחוב בשקט עוד שנה והעונה הוא גם היה חלק חשוב בצ'לסי לא מעט פעמים.
    מגיע לפלאמיני זימון על העונה האדירה שהוא נתן בארסנל וכמה שזה מוזר להגיד, צרפת הרוויחה מהפציעה של ויירה באופן מסויים.

משחק הידידות של נבחרת צרפת הזכיר את אותה נבחרת חלשה ואפורה שפגשה את ישראל במוקדמות מונדיאל 2006 ולא הצליחה לנצח אותה בשני משחקים, וכך גם נראתה בשני המשחקים הראשונים במונדיאל. הפעם אין את זיזו שייסחוב את הנבחרת, הבמה של ריברי. לדומאנק כמובן יש חלק גדול, כי הוא יכל לזמן סגל הרבה יותר חזק, אבל גם מהשחקנים שהוא לקח איתו, אתה מצפה לקצת יותר. זה שמאלודה היה חושך בצ'לסי כל העונה, לא אומר בהכרח שגם בנבחרת זה אמור לקרות.