חיות מחמד

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ljungberg 8, ‏15/5/05.

1. בית"רי מלידה Member

יפה! פרופלאן זה האוכל הכי טוב! והיצרן לא עושה ניסויים בבעלי חיים.

אם הכלב פעיל ,ואוהב לרוץ, אתה צריך לתת לו את הסוג שנקרא "פרפורמנס" ( שק בצבע סגול ) - עולה עוד כמה שקלים, אבל מכיל גלוקוזאמין שחשוב מאוד לשמירה על הסחוסים, זה בדיוק אותו החומר שיש ב "מגה גלופלקס " שאנשים לוקחים.

ועוד דבר חשוב: כדי למנוע בעיות מעיים, צריך לתת לכלב / חתול רק אוכל יבש, ומים , ואת המים להחליף לפחות 3 פעמים ביום.

החתולה שלי למשל שותה רק מים זורמים מהברז - היא מפונקת...אין לה בעיה להעיר את אשתי גם ב 2 לפנות בוקר כדי שהיא תפתח לה את הברז...

הכלבה לפחות לא מפונקת.

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הידע שלך מרשים, סחטיין. בדרך כלל אני יוצא לרוץ איתו כמעט מידי יום, כך שאולי גם אני צריך פרפורמנס? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

3. בית"רי מלידה Member

כן. שק של 17 קילו עולה בסביבות 270 לפני הנחה.

חשוב גם עצמות דחוסות, כי זה מנקה לו ת'שיניים . ניקוי שיניים אצל כלבים מחייב הרדמה מלאה, וזה עסק יקר מאוד.

חוץ מזה, יש עוגיות טרטר, שגם עוזרות לשמור על השיניים.

תשתדל לקנות הכל פרופלאן, זה לא יותר יקר, אבל יחסוך לך המון ביקורים אצל וטרינר.

תזכור שאסור לכלבים לאכול משהו שמכיל בצל ושום, ומצד שני כדאי לתת לכלב מידיי פעם רסק עגבניות - זה מעלה את רמת החומציות של השתן, מפורר אבנים קטנטנות וחול שעלולים להצטבר אצל זכרים, במיוחד בגיל מבוגר.

רצוי גם לסרס את הכלב, וזה גם חוסך כמה גרושים באגרת החיסון...

100 ש"ח עבור העצות - " למי לרשום חשבונית? " ( מתוך המערכונים על ידידך ביביהו ...) http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

את רסק העגבניות להוסיף לאוכל היבש או בנפרד? פשוט נאמר לא לערבב אוכל יבש ורטוב.

לגבי השיניים: לצחצח? כמה אפקטיבית המשחה? והאם עצמות דחוסות קונים בחנות?

5. בית"רי מלידה Member

כפית אחת של רסק על הפרופלאן - לכלב שלך זה מספיק. שלוש פעמים בשבוע. אתה מיד תראה שהוא ישתין הרבה יותר.

אוכל רטוב אל תיתן לכלב שלך, אפילו לכלב משוטט לא הייתי נותן ת'זבל הזה.

אי אפשר לצחצח לכלב - תקנה לו עצמות דחוסות. עצם גדולה עולה משהו כמו 15 שקל, ותספיק להמון זמן.

שלא תעיז לתת לו עצמות של בעלי חיים - זה עלול לנקב לו ת'מעיים ולגרום לו חלילה מוות ביסורים נוראים.

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אתה חתיכת וטרינר חביבי! תודה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

7. בית"רי מלידה Member

לא וטרינר, ולא קרדיולוג - פשוט דברים שלמדתי על בשרי, ועל החתולה והכלבה שלנו.

כשיודעים משהו, לא רק חוסכים סבל - גם הרבה כסף.

לפיתרון של הרסק הגעתי אחרי שוטרינר לא חכם במיוחד קבע על סמך בדיקת שתן שיש לכלבה שלי חלילה אבנים בכליות, והיא צריכה אוכל רפואי ( שעולה כפול, ונמכר רק אצל וטרינרים ), או ניתוח...

אחרי כף רסק אחת, היא התחילה להשתין שלוליות ענקיות, ובדיעבד התברר שהיא סבלה בסך הכל מדלקת לא חמורה בדרכי השתן...

אם אתה לא רוצה להתעסק עם קופסאות רסק - אתה יכול לתת לכלב שלך טבליות של חמוציות שאפשר לקנות ( בהרבה כסף...) בכל בית טבע...או אצל הוטרינר...

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"רי, דווקא עצמות של עוף אפשר לתת מלבד זו שצמודה לשוק (אפשר לתלוש אותה בקלות), שהיא מאוד חדה והיא אכן מסוגלת לעשות נזק חמור לקיבה ולמעיים.

9. AW forever Member

לי יש חתולה פרסית לבנה, עם עין אחת כחולה והשניה ירוקה, שמנה, עצלנית, אגואיסטית, סוציומטית, עצבנית, ערסית, ששונאת שמרימים אותה על הידיים, אוהבת להתיישב על אנשים ששונאים חתולים (בחיי! היא מזהה אותם ישר, המלכה) והיא גם אהבת חיי הגדולה ביותר. כרגע (יענו בשלוש שנים האחרונות) היא אצל ההורים שלי במושב- לא הבאתי אותה לב"ש מרוב פחד שהחתולי רחוב המופרעים פה יקרקסו לה את הצורה, ואין כמעט יום שעובר בלי שאני חושב עליה.
    אני ממש לא אוהב כלבים, למרות שהיו לי כמה וכמה כלבים (בכל זאת, גרתי במושב וזה בלתי נמנע) והם היו חמודים והכל, אבל זה פשוט לא זה. מתרפסים מידיי, חסרי עצמאות מידיי, מוכנים לאכול הרבה חרא בשביל מעט חיבה מהבעלים שלהם, בניגוד לחתול שיאכיל אותך הרבה חרא בשביל המעט חיבה שהוא נותן. אה, ועוד משהו- לא חושב שהייתי מסוגל להסתדר עם חתול זכר. או חתולה לא מסורסת. נראה לי טירוף.

10. בית"רי מלידה Member

חתול זה סמל החופש , למרות שיש לי חתולה סיאמית מעוקרת, בת 16 , והיא דווקא עושה כמעט תמיד מה שמבקשים ממנה, חוץ מלהפסיק ללכת מכות עם הכלבה שלי, שיכולה לטרוף אותה בביס אחד...

11. AW forever Member

ותגיד בית"רי, מה דעתך על חתולים זכרים? ועל חתולים לא מעוקרים?

12. בית"רי מלידה Member

חתול זכר לא הייתי לוקח - הם בדרך כלל טמבלים.

חתולה לא מעוקרת? עונש באוזן, תאמין לי, 10 שנים סבלתי, עד ששוכנעתי שלא רק אני סובל, וממילא הערסאוואתית שלי לא נתנה לאף אחד לעלות עליה גם כשהיא היתה מיוחמת.

13. AW forever Member

ככה בדיוק גם אני חשבתי.

ובלי קשר, המרצה שלי לאבולוציה הסביר משהו מעניין על ההתפתחות השכלית של חיות המחמד: כשהאדם הקדמון ביית את החתולים מחתולי הבר ואת הכלבים מהזאבים, מה שהוא עשה בעצם זה לבחור את הפרטים האינפנטיליים ביותר מבין הזאבים והחתולי הבר, הרי גם גורי נמרים הם חמודים וניתן לשחק איתם כשהם גורים, אבל אז הם מתבגרים וזה כבר לא כ"כ כדאי לשחק איתם. החתולים והכלבים של היום הם צאצאים של חתולי הבר והזאבים האינפנטליים, האלה שלא עברו את הסוויץ' הזה לרוצח אלא נשארו גורים בהתנהגות שלהם גם כבוגרים. אותם האדם הקדמון בחר, כי איתם יכול היה להסתדר. מעניין.

14. בית"רי מלידה Member

רק שיש למרצה שלך טעות, לפחות בקשר לכלבים:

הביות של זאבים לכלבי זאב, התרחש לפני כ 400 שנה, והסוג הראשון היה הרועה הבלגי על סוגיו : מלינואה, גרוננדל, טראוורן, וליקונס.

הרועה הגרמני פותח רק לאחר מכן, מתוך הרועה הבלגי.

ולידיעת כולם: הכלב הכי מבוקש ככלב עבודה לצרכי משטרה וצבא , מה שנקרא K-9 ( כלבי גילוי חומרי נפץ, אמל"ח, כלבי תקיפה ) הוא המלינואה.

ביחידת "עוקץ" הצה"לית למשל, היחידה הטובה בעולם בתחומה, רוב הכלבים הם מלינואה, לכל התפקידים.

למה? מסת שומן אפסית, כוח רב, אופי יציב מאוד, יכול עבודה כמעט של 3 שעות ברציפות ויותר ללא מנוחה, אין בעיות אגן כמו אצל הרועים הגרמנים, ואומץ יוצא דופן - הכלבים הללו לא יודעים בכלל מה זה פחד.

15. AW forever Member

בית"רי, יש מצב, למרצים יש נטייה להיסחף ולהגיד שטויות על דברים שהם לא ממש יודעים כדי לתפוס את הקשב של הסטודנטים. אבל, אני בספק אם אתה צודק- אני זוכר איזכור לכלבים כבר במיתולוגיה היוונית (קרברוס, הכלב שעומד על גדת הנהר של השאול). לגביי חתולים, אין ספק בכלל שהביות שלהם היה קדום מאוד, המצרים העתיקים סגדו להם בתור אלים.