חטא היוהרה, אוי חטא היוהרה. החטא הגדול מכולם.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י רני פרידמן, ‏24/9/02.

1. רני פרידמן Member

ראשית כל חזרתי היום רשמית לפורום לאחר שכבר רציתי לחזור לפני כמה ימים אבל לא יכולתי מכיוון שהיו לי בעיות עם האקספלורר.
    שנית כל נדבר קצת על המשחק של מכבי ת"א.
    נכון פתחו דיונים פתחו מה שלא תרצו אבל לי בא לרשום את מה שיש לי על המשחק כאן, זו הפריבלגיה שלי כמנהל.
    מכבי ת"א לקתה אתמול במה שאני וחברי אוהבים לקרוא, בחטא היוהרה. נכון נצחנו את בואבישטה במשחק ענק. נכון נצחנו גם את מכבי פ"ת במשחק עוד יותר ענק. אבל האם עשינו בזה משהו?...לא בעיקר טחורים והרגשה טובה.
    כל משחק של מכבי ת"א יהווה מבחן למדד על היכולת של המאמן הצעיר והמוכשר שלנו, אתמול הוא נכשל. ונכשל בגדול. כל מאמן ישראלי מתחיל צריך לדעת שהשחקן הישראלי ניחן במה שנקרא חטא היוהרה. הוא חייב לדעת שלאחר כמה משחקים טובים האף יקפוץ למעלה, הרגליים והידיים יקחו אותו לטיפוס על העץ הגבוה ביותר שהוא ימצא, אך לצערנו, הנפילה שלא מאחרת לבוא, מגיעה- ומהר.
    בשנה שעברה זה קרה לשתי היריבות הנצחיות שלנו הפועל ת"א ( עם ההפסד לנתניה 3-0 ), ואחר כך למכבי חיפה גבמר הגביע נגד מכבי ת"א.לצערנו לא לומדים אצלנו לקח.
    קלינגר,ללא ספק, ידע שמכבי לקתה במלחה הארורה אך לא עשה דבר- כי גם הוא לקה בה.
    בחלומות הכי רטובים. ניר, ככה אני וידידי מהצפון קוראים לו, לא חלם על פתיחה כל כך מוצלחת של קבוצתו החדשה. תצוגה מול פ"ת, קליעה בול עם הרכש ברונו הייס, הצגה מול בואבישטה האוהדים בשמיים, שלמה שרף מחלק לנו מחמאמות בטלוויזיה, הכל דופק בדיוק כמו שצריך. קלינגר עצמו לא הצליח לרדת לקרקע אז איך לעזעזאל השחקנים ירדו.
    אם נסתכל הדפי ההיסטוריה שלנו כמעט בכל שנה גדולה התחלנו עם הפסד מביך במחזורים הראשונים. ב91-92 הפסד 3-2 לבית"ר ת"א, בדאבל הפסד 3-0 להפועל חיפה, לכן אולי אנחנו מסיקים מכך שההפסד בא לבשר לנו טובות, ולא רעות.
    בכל מקרה אני חושב שהיינו צריכים את סטירת הלחי המאוד כואבת הזאת כדי להתעורר לנו מהחלום המאוד ורוד שלנו ולהבין שמתנות לא יתנו לנו אלא אנחנו צריכים לקחת לבד.
    בשבת משחק העונה נגד חיפה בבית. למזלנו הראש של חיפה נמצא בעננים, אז אולי ננצל אנחנו את זה כמו ב"ש.
    בברכת צהוב עולה,
    אני חוזר!!!

2. AFC Member

טוב, קלינגר כבר הצליח להקדים את המבר הרגיל של מכבי ת"א.
    ההפסד הזה הוא לא סתם הפסד. ההפסד הזה גמר למכבי את העונה, כן כן. מנטלית, השחקנים התרסקו, אין מה לעשות. לראות קבוצה מעוררת רחמים ופאתטית כמו ב"ש מנטרלת את הקבוצה, זה הספיק כדי להרסו הכל. תנו לי להזכירכם שהמשבר של מכבי ת"א בעונה שעברה גם כן היה לאחר משחק מול הפועל ב"ש, וגם כן התוצאה הייתה 1-0 (למרות שזה היה בכיוון ההפוך, מכבי ת"א שיחקה איום ונורא).

ניר קלינגר לא יכול לטפל בקבוצה באופן מנטלי, כי הוא צעיר והוא לא יותר מבוגר מאבי נמני (נראה לי). מכבי ת"א כבר התרסקה מהפתיחה. אחת ירדה, נשארו שלוש.

3. רני פרידמן Member

וידוקה, וידוקה, וידוקה. בהחלט התגעגעתי ידידי.
    התגעגעתי לאי הסכמות ביננו.
    המשחק של אתמול ללא ספק לא ישקף את מה שנראה בעתיד.
    מבחינה מנטלית דווקא לא נראה שהשחקנים של מכבי נשברו כל כך.
    משיחה שערכתי אתמול עם מקור בכיר במכבי, אני יכול להבטיח לך שהקבוצה לא התרסקה מזה.
    הייתה שיחה מאוד תקיפה של ניר עם השחקנים שלו, וכולם מבינים שהם היו צריכים את הסתירה הזאת כדי שבעתיד הם יראו טוב יותר.
    קלינגר מבוגר מנמני בשבע שנים בני.

מה גם שמכבי מקבלת חיזוק מנטלי גדול מאוד נגד חיפה, גם נמני וגם בן חיים חוזרים.

4. שגיא Guest

אני דווקא חושב שהחזרה של נימני רק תעשה את מכבי ת"א רעה יותר.
    אגב, המשחק מול מכבי חיפה השבוע לפי דעתי, וזאת הודעה אובייקטיבית מאוד, יהיה בעצם המשחק שיכריע למכבי העונה....
    כי מצד אחד, נגיד ניצחון, המוראל של השחקנים יעלה, וניצחון במשחק הזה, על האלופה, ייתן להם דחיפה עצומה קדימה להמשך הליגה.
    אבל יש גם צד שני, צד שהוא לא נעים מבחינת מכבי ת"א, והוא הפסד.
    במקרה של הפסד, אני חושב שבאמת במכבי יוכלו לסגור את העסק....
    הפסד מול מכבי חיפה משמעו הפסד שני רצוף! כבר בפתיחת העונה!
    וזה באמת יכול לרסק את מכבי ת"א, גם מבחינה מנטלית, וגם טכנית, שני הפסדים בפתיחת העונה דבר דבר שעלול בסוף העונה לעלות בדירוג הקבוצה...
    לכן, דעתי היא, שבמשחק הקרוב נראה לאן מועדות פניה של הקבוצה הזאת....

כמו שאמרתי, הודעה אובייקטיבית למהדרין.

5. רני פרידמן Member

רעה יותר ממה שהיה מול ב"ש?
    לא יכול להיות.
    ויפי שגיא. נראה לי פעם ראשונה בהיסטוריה של פורום ליגת העל שכתבת הודעה אובייקטיבית
    ישר כוח.

6. AFC Member

רני???
    מה קרה לך שאתה מדבר כמו הקוסם מה שמו משר הטבעות???

אוי לא, השפעתי עליך יותר מדי...
    עוד מעט אתה תהיה אוהד בית"ר ושונא נלהב של מכבי חיפה. פיימן ינחה אותך.

7. רני פרידמן Member

לא הייתי נסחף.
    שונא בית"ר תמיד אהיה.
    גם שונא מכבי חיפה.

אבל השנאה העיקרית שלי מוקדשת להפועל ת"א.

8. שגיא Guest

תראה, אני לא ראיתי את השידור מול ב"ש ואני לא יודע עד כמה מכבי ת"א הייתה גרועה....
    הנקודה שלי היא שעם נימני צורת המשחק של מכבי תהיה רעה יותר, אבל אולי זה יהיה הרבה יותר יעיל....
    מכבי עם נימני, היא תעלומה, נימני אולי השחקן החשוב ביותר של מכבי
    אבל הוא פשוט תוקע את משחק ההתפקה...
    במקום לפתוח את המשחק לאגפים ובכך לצאת מהר יותר, כל הכדורים הולכים אל נימני במרכז ותוקעים את המשחק של מכבי....
    לכן אני לא יודע עד כמה החזרה שלו טובה, מבחינת מכבי ת"א....

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי במשחק ולהגיד לכם את האמת לא ראיתי הבדל בין המשחק בין מכבי לבואבישטה למכבי ואנחנו(מבחינת היכולת של מכבי).
    ההבדל היחיד הוא שבניגוד למשחק מול בואבישטה שהיה בו אווירה של משחק אימון הקהל שלנו הכניס את הפועל לאטרף מהדקה ה5 ועד לסיום המחצית,אבל נרגענו ברבע שעה הראשונה של המחצית השנייה(ואז מכבי שלטה).
    ואז הגיעה החמצה של בלאסינג מול שטראובר בערך בדקה ה60 ושוב הקהל שלנו התעורר ואיתו הפועל והשאר היסטוריה.
    אתם מתיחסים להפסד כאילו מכבי שיחקה בבית מול 9שחקנים של טיבה והפסידה,מכבי שיחקה באותה יכולת כמו במשחק מול בואבישטה ההבדל היחיד שבבאר שבע היא לא ניצלה את ההזדמנויות שהיו לה.
    ויש לי שאלה מי שראה את המשחק יגיד לי אם בלאסינג לא היה כובש דקה 90 ומכבי היו כובשים את ההזדמנות הכפולה מול אסי בדקה ה92 אז כולם היו אומרים כמו מול בואבישטה משחק בינוני שמכבי הוציאה ממצב וחצי גול.
    אבל בגלל()בגלל גדול) שהגול היה שלנו כולם מדברים על התמוטטות מנטלית ויכולת גרועה של מכבי, כשאתם שוכחים זה לא מכבי שהייתה גרועה זה הפועל שהייתה מצוינת וניטרלה את מכבי בכל תחום.
    הרוב שנתנו תגובות בטופיקים השונים לא ראו את המשחק והם הסתמכו על העובדה ש11 שנים לא ניצחנו את מכבי בבית וביום שני סוף סוף ניצחנ,ו אבל שכחו עובדה חשובה באמת שמכבי שיחקו טוב אבל אנחנו יותר טוב.
    שום בעיה במנטאליות, או בכושר, או ביכולת,או בקבוצתיות, שום נמני ושום בן חיים רק עידוד מסיבי של הקהל שלנו שדחף את הקבוצה לניצחון.
    אני לא אופתע אם ביום שבת תנצחו את חיפה ואפילו בתוצאה יפה(0-0,3-2)ההפסד הוא לא התחלת משבר ההפסד בסך הכל מוכיח שאם הקרבה, נשמה, מלחמה הרבה מלחמה בוסרמיל יהיה השנה קשה לכל הקבוצות להוציא נקודות, לא רק למכבי.

10. AFC Member

משה, קצת פסיקים ונקודות במשפטים שלך, ואולי איזו שורה רווח לקצת אויר. אני בספק אם יקראו או התגובות שלך מתחילתן עד סופן אם אתה לא תשים סימני פיסוק. תאר לך שאני עכשיו אכתוב ללא סימני פיסוק, יהיה לך קשה מאד לקרוא את ההודעה שלי.

רק הערה, תתעלמו ממני.

11. ג'רי בית הלוי Member

מה מה מה?
    משה לא הבנתי כלום, חוץ ממשהו שאמרת על זה שהמשחק היה כמו בבואבישטה
    תפסק ומהר

12. רני פרידמן Member

אני מסכים איתך לחלוטין שב"ש נטרלה את מכבי בצורה אבסולוטית ובאמת באמת נתנה משחק גדול.
    קצת היה לי קשה להבין את מה שרשמת אבל אני חולק עליך בנושא מסוים.
    עם כל הכבוד שאני רוכש לב"ש (ואני רוכש) ועם הסימפטיה הגדולה שלי אליה...
    מכבי ת"א היא קבוצה הרבה יותר טובה ממנה והיא לא צריכה בכלל להגיע למצב שב"ש מצליחה לנטרל אותה. על זה הטענות שלי.

בנושא נמני.
    כמו שרשמתי למעלה במיני טור שלי. איך מכבי נראתה עד היום עם נמני אנחנו כבר יודעים.
    השאלה הגדולה היא איך מכבי תצליח לתפקד עם נמני בעידן קלינגר.
    אם נמני יהיה פקטור חשוב בזכות הקבוצה, או שיהיה פקטור רציני בזכות עצמו.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא נכון בכלל מה שאתה אומר,אם המשחק היה בלומפילד הייתי אומר בבית שלכם הפסדתם אנחנו שלטנו הטענות עוד נכונות,אבל המשחק היה בוסרמיל אם אווירה של משחק בית של הפועל.
    בקשר לנימני לדעתי אם הוא היה משחק התוצאה לא הייתה משתנה וככה גם אם בן חיים היה משחק כלום לא היה משתנה כי זה גול לא נמני ולא בן חיים יכולים למנוע.
    בקשר לנימני כל אוהדי מכבי צרכים לשאול האם נימני ימשיך להיות האיש שחייב לגעת כל התקפה בכדור האיש שרוב הכדורים הולכים אליו,או שנימני יהיה חלק מקבוצה יקשר בין כל חלקי הקבוצה אבל לא כמו בשנים האחרונות שהקבוצות קמה ונופלת עליו.
    לדעתי מכבי צרכים להבין שעדיף כשנמני אחד מהחלקים החשובים בקבוצה, מאשר שהוא החלק החשוב בקבוצה.

נ.ב אני חוזר ואומר אסור להאשים את מכבי בהפסד כי ל קבוצה שתבאו לוסרמיל תתקשה להוציא נקודות ונוכיח את זה שוב עוד שבועיים מול בית"ר.

14. רני פרידמן Member

כן משה אבל. 14 שנה ה"אווירה" בווסרמיל לא הפריעה למכבי לנצח, ככה שזה ממש אבל ממש לא תירוץ. גם הקהל של מכבי היה לא רע בכלל. ועם מכבי היו משחקים טיפונת יותר טוב הוא היה מקבל תמיכה אדירה מהקהל שהיה דוחף אותו לנצחון.