חוק איסור לשון הרע

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י skyday20, ‏22/11/11.

1. M_T_A Member

הבנתי שבקריאה שניה ושלישית ייכנסו סעיפים שלפיהם התיקון יחול רק על כלי תקשורת ולא על בלוגרים, משתמשי פייסבוק וטוקבקיסטים.
    ובכל מקרה אין חקיקה רטרואקטיבית, והחוק הישן ימשיך לתפוס לגבי דברים שפורסמו לפני התיקון.
    זה כבר נשמע יותר סביר, אבל יש הרבה מאוד מידע סותר לגבי החוק הזה מהרבה מקורות שונים. מישהו יכול לעשות קצת סדר?

נערך לאחרונה ב: ‏25/11/11
  2. benos Member

יש גם כתבים שכותבים שקרים על ימין ושמאל ופוגעים באנשים, לחלוטין לא בתמימות ולחלוטין לא ביושר, זה פוגע מאוד בעיתונות ויוצר מצב של חוסר אמון לגבי התקשורת, אני מאוד מקווה שימצאו את העמק השווה בשביל שכתבות הכפשה בלתי ישרות יצטמצמו למינימום ומצד שני שחופש הביטוי לא יפגע גם כן.

3. vasisualy Member

שקר במקום אחר! אני אישית יודע את בנאדם שישב בכלא רק על סמך מילה של אישה. בלי שום הוכחות של אמינותה. יותר מזה - כולם יעדו שהיא משקרת. אך אי אפשר היה להוכיח את זה. דרישת בית משפט - תוכיחו שאי אפשר להאמין לה. ולא להפך. אז נא להפסיק אם השקרים שלך.

4. אלי מתחן Member

הוא לא משקר, איפה זה קרה?
    מספיק אנסים מורשעים יצאו לחופשי כי לא היו נגדם הוכחות מספיקות.

5. vasisualy Member

אני יודע שלא צריך הוכחות חוץ ממילה של נאנסת. כל מה שאפשר - להדיג שהיא משקרת ולנסות לתפוס אותה בשקרים ולא דיוקים. חוץ מזה - שום אופציה לצאת מזה...
    היה לי גם מקראה עם טרמפיסטית - מזל שהייתי בטלפון עם אשתי ומיד בכל רעם ביקשתי ממנה להתקשר למשטרה ולהודיע על סחיטה, בלי לנתק טלפון. אמרו לי אחרי זה שאם היא כן היית מתלוננת ולא היו לי הוכחות חד משמאיות - לא הייתי יוצאה מזה...

6. vasisualy Member

זה קראה במיצפה רמון.

כי היו עורכי דין שיצליחו לבלבל את המתלוננת. שוב - היא לא צריכה להוכיח אמינותה. להפך - צריך להוכיח שהיא שקרנית.

נערך לאחרונה ב: ‏27/11/11
  7. אלי מתחן Member

אתה מודע לאירוניה במה שאתה אומר?
    אתה טוען טענה, בלי שום הוכחה ומצפה שנאמין לך.

8. vasisualy Member

יש לך שני אפשרויות - או להאמין לי, או שלא. אתה בוחר. יש לי זמן פנוי שאני יכול "לבזבז" על פורום. אם הוא מספיק בשביל הוכחות - אני מביאה אותם. אם זה בלטי אפשרי - רק מילה שלי. אין לי כוונות לשנות אנשים. דעה שלי - לחלוק את המידע שיש לי. ומה כל אחד עושה עם המידע - זה החלתה של כל אחד.

9. סטפן שאלוי Member

חוק מצויין! נראה עכשיו את האולמרטון, הכספיתון, והג'ורה של אופי-רע ממשיכים בסיפורי הכזבים שלהם: שישלמו!

10. vasisualy Member

ורק חיימבלוף ימשיך לזבל בסכל...