חופשת הקיץ 2005 בגרמניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י rami87, ‏29/5/05.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לפי מיטב כלי התקשורת בגרמניה קובאץ עוזב את באיירן רק בגלל שהוא קיבל הצעה "קוסמת" ביותר מאלופת איטליה, אז באופן רישמי אין שום הודעה, אבל אם אתם שואלים אותי הוא ישחק בעוניה הבאה אצל יובה!

ולרמי המשפט הכי ידוע של אאילטון הוא" אם הייתי מאמן והיה לי שחקן כמו אאילטון הייתי נותן לו כל משחק 90 דקות לשחק ולעולם אבל לעולם לא הייתי מחליף אותו" משפט אידיאלי לברזיליאי הכי "משוגע" של הבונסליגה!

2. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

אני לא מאמין איזה סכום עלוב המבורג שילמו על ואן דר ואארט... 5.5 מיליון יורו.
    אני לא מבין (עדיין) למה אייאקס מוכרת את הכוכבים הכי גדולים שלה בסכומים עלובים כאלו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/5/05
  3. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

פביאן ארנסט, הקשר הגרמני של ברמן גם כבר בחוץ. אם אני לא טועה הוא חתם בשאלקה.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד לואלריין יסמאל.
    שחקן שהיה הבטחה בצרפת, לא הרשים בקריסטל פאלאס ולמרות זאת, התקדם לאט לאט, ניצל יפה את ההצלחה של ורדר ברמן ועכשיו הוא מגיע לבאיירן, ללא צל של ספק טופ אירופאי. אם זה רוברטו עוזב, הוא כנראה זה שיתפוס את המשבצת שלו בצד שמאל של הקישור http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

לגבי ואן דר וארט, גם אני התאכזבתי מאוד כשראיתי שמכל הקבוצות הוא סגר בהמבורג. אוהב מאוד את המשחק האלגנטי שלו, ולצערי נראה עכשיו פחות ופחות ממנו. אין לי ספק שהצעד הזה עשוי לפגוע בו, כשחקן ובעיקר ברמה הבינלאומית. ואן באסטן בטח יעדיף לזמן לאורנג' שחקנים מקבוצות קצת יותר חשופות לתקשורת ההולנדית.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ההעברה של ואן דר וארט לא ברורה גם לי, לפי ה"קיקר" הגרמני, הוא הגיע להתרשמות בהמבורג, והכל פשוט מצא חן בעיניו, והוא חושב שזה המקום האידאלי בשבילו.
    מה שבהחלט לא ברור למה איאקס הסכימה להעביר אותו תמורת סכום כזה מצחיק, יש דברים שלעולם לא נבין!!!

6. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא לא מסיים חוזה בקיץ? אייאקס רצתה לפחות סכום מינימלי על ההעברה שלו.

אגב, מוזר מאוד שהוא התאהב בהמבורג...סתם מקום מכוער.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שוק ההעברות:

באיירן מינכן :
    באים: פיליפ לאם(מגן שמאלי,שטוטגארט),עלי קארימי(קשר התקפי,אל עלי דובאי)

עוזבים: תומאס לינקה(זלצבורג,אוסטריה),ווהיד השמייאן(הנובר, 1.3 מיליון יורו),סמואל קופור,אלכסנדר ציקלר,רוברט קובאץ( ככל הנראה)יובה לא ברור עדיין לאן.

שמועות: באיירן מחפשת שחקנים בארגנטינה, בעיקר שני בלמים, ואלריאן איסמעל יחליף את קובאץ שעוזב. אואן הרגריבס מבוקש אצל ליברפול, זה רוברטו אצל רומא ואתלטיקו מדריד, טורסטן פרינגס אולי יכלל בעיסקה עם איסמעל.

שאלקה 04
    באים: פביאן ארנסט(וורדר ברמן,קשר,העברה חופשית),זלטאן בריימוביץ(פרייבורג,קשר התקפי,העברה חופשית)

עוזבים:פביאן למוטה(מינכן 1860 העברה חופשית),מיכאל דלורה(הנובר,השאלה)

שמועות:שאלקה מתעניינת במייקל פורסל חלוץ הפיני של צלסיוקווין קוראני משטוטגארט,אם אחד מהם בא אאילטון יבקש לעזוב.

נוסף:גראלד אסמואה אמור לקבל חוזה ל-3 שנים

שטוטגארט:

באים: תומאס היצלברגר( אסטון וילה,קשר,העברה חופשית),לודוביץ מגנין(וורדר ברמן,מגן שמאלי,העברה חופשית),דניאל בירהופקה(לברקוזן, 500 אלף יורו).

עוזבים: פיליפ לאם( חוזר אחרי השאלה לבאיירן),יוריצה וריינס(וורדר ברמן,העברה חופשית).

שמועות: באימרה סאביץ החלוץ ההונגרי הבין לאומי של שטוטגארט מתעניינות קולון והנובר.אליקסנדר חלב בדרך לארסנל תמורת 15 מיליון יורו), פרננדו מיירה הליברו הפורטוגזי הבין לאומי רוצה לחזור למולדת, פורטו רוצה לרכוש אותו כמחליף אופטימלי לקוסטיניה שעובר לדינמו מוסקבה.
    שטוטגארט מתעניינת באלקסנדר פריי השוויצרי מלך השערים של הליגה הצרפתית במדי ראן ו מיקל פורסל הפיני של צ'לסי.

נוסף: הקאן יקין ועימנואל סנטוריון המושאלים חוזרים, אבל עלולים ישר להימכר.

הרטה ברלין:
    באים: ביינתיים רק שחקני נוער שעלו לקבוצה הבוגרת

עוזבים:פרדי בוביץ,מרקו רמר,גוזפה ריינה,אנדראס שמידט, פאל דרדאי,אלקסנדר לודביג לא ברור עדיין לאן.

שמועות: חלוצים מועמדים- אלקסנדר פריי(ראן ונבחרת שוויץ),ולטיסלב לוקבנץ(בוכום ונבחרת צכיה), פביאן גרבר(מיינץ). סנטה קרוז רוצה לעבור להרטה, הזמן יגיד אם בקשתו תתמלא

נוסף: עם שני השוערים כריסטיאן פידלר ומחליפו טרמל יאורך החוזה. אילהן מנסאיז הטורקי יעשה את מחנה האימונים עם הרטה ואז יוחלט לגביי המשך דרכו בקבוצה.

וורדר ברמן:

באים:טים ויזה(קייזרסלאוטרן,שוער,העברה חופשית),פטריק אובומיילה(ארמיניה ביליפלד, מגן-קשר ימני,2 מיליון יורו),יוריצה ורניאס(שטוטגארט,קשר אחורי, העברה חופשית), לאון אנדרסן(אראוס,בלם,1.5 מליון יורו), פקה לגרבולם(חוזר מהשאלה אצל נירנברג)

עוזבים:פאביאן ארנסט(שאלקה),לודוביץ מגנין(שטוטגארט),פול סטאלטרי(טוטנאהם),גוסטבו נרי(קורניתייאס,1.2 מיליון יורו),אלקסנדר ולקה(נירנברג),פסקל בורל עדיין לא ברור לאן.

שמועות: ברמן עוקבים אחרי מריאן האד(בלם, פ.ס.ברון), מועמד אחר טוביאס ראו מבאיירן מינכן, בעקבות עזיבתו הצפוייה של איסמעל לבאיירן מחפשת ברמן מחליף , ואן בוייטן מהמבורג או מטסקר מהנובר נמצאים בראש הרשימה

באייר לברקוזן:

באים: תומאס רולפס(קשר,אלמניה האכן,650000 יורו),יוסיף טאדיץ(חלוץ, נ.ק זאגרב)

עוזבים: דניאל בירהופקה(שטוטגארט, 550 אלף יורו)

שמועות: בדייגו פלסנטה מתעניינת רומא, באייר מעוניית באנדרה אויוור מאינדהובן.

בורוסיה דורטמונד:
    באים: פיליפ דגאן( בלם, באזל, העברה חופשית), דלרוון באקלי(חלוץ,ארמיניה בילפלד,425000יורו),ברנרד מייאר(שוער, לר האלן,העברה חופשית).

עוזבים: גיולרמה וורמוז(מונאקו),אוולינסון,סאנדיי אוליסה,גאי דאמל,אחמד מדואני,אנדרה ברגדולמו, מטה מצלדר, חואן פרנאנדס אצל כולם עדיין לא ברור לאן.

שמועות: דורטמונד מתעניינת באדווין זוטוביר(35,שוער ,איינדהובן) כי השוער השני שלה פצוע, בנוסף מתעניינת דורטמונד במרטין אמאדיק(בלם, איינטרכט בראונשוויג).

נוסף: אבי סמולראק המושאל מפיינורד יירכש תמורת 750000 יורו.

המבורג :

באים: דניאל זיביג(קשר, דינאמו דרזדן, העברה חופשית), רפאל ואן דר וארט(איאקס 5.5 מיליון יורו)

עוזבים: מהדי מדביקיה, סרגיי ברבארז.

שמועות:המבורג מתעניינת באנדריאס ד'אלסנדרו הפליימיקר הארגנטינאי של וולפסבורג ודידי המאן מליברפול

נוסף:עדיין לא ברור אם אלמייני מוריירה הפורטגזי המושאל יישאר, ברנארדו רומיאו וכריסטיאן לסדמה אמורים לחזור מעונת השאלה, אבל לא רצויים בהמבורג.

וולפסבורג:

באים:פיטר ואן דר היידן(קשר,קלאב ברוז,העברה חופשית),מתיאס לנגקמף(בלם,ארמיניה ביליפלד,1.3 מיליון יורו).

עוזבים:תומיסלב מאריץ עדיין לא ברור לאן, רוי פרגר (פורש), אנדראס ד'אלסנדרו הודיע כי לא ישחק יותר במדיה של וולפסבורג.

שמועות: תומאס קאהלנברג(קשר ביורדנבי),ןסטפאן הופמאן(קשר, ראפיד וינה) צפויים להצטרף, תומאס ברדאריץ ופטרוב הבולגרי עשויים גם לעזוב בעקבות עזיבתו של המאמן הבלי אריק גרטס

8. rnhvvunu Member

אני שמעתי משהו כזה :
    מילאן בארוש -היו שמועות שהוא עובר לבאיירן מינכן .
    גם חואן - אבל כנראה שבסוף הוא לא יעבור .
    ישמעל ? - בלם טוב ? לא יצא לי לראות אותו , חוץ מהמשחק מול ולנסיה .

עוד משהו - שטוגארט תקבל השנה המון כסף משחרור שחקנים זה ידוע .
    אבל איך זה ישפיע עליה ?

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא טועה. וכל אלא שבוכים פה על אלסנדרו. שחקן כישרוני, אבל כרגע לפחות לא יותר מזה. ולא משנה כמה שהמאמנים התחלפו הוא תמיד נשאר שחקן רוטציה גם בקבוצה קטנה גו וולפסבורג.

10. John Barnes Member

על VDV עברו שתי עונות מזוויעות באמסטרדם, דבר שהוריד את מחירו משמעותית. אייאקס היו צריכים להכות בברזל כל עוד הוא חם, אך הם פספסו זאת והפסידו לפחות עשרה מיליון יורו.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק. ו.ד.ו היה חייב להמכר קודם, ואני עדיין חושב שלפחות היו צריכים למכור רק חלק מכרטיסו, או לבקש עוד כסף אחרי הופעות בנבחרת או בליגה.

לגבי איסמעל, קשה לי לראות אותו תופס מקום בהרכב של באירן. הוא ילך לאיבוד בספסל שלה.. דמיקליס ולוסיו פותחים הרי.

ולגבי קובאץ', יובנטוס פותחת עם תוראם וקנבארו, אבל בשנה האחרונה היא מכרה את יוליאנו, טודור, לגרוטליה, ועכשיו גם מונטרו עוזב, אז חייבים רוטציה בהגנה.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

יסמאל לא מגן/קשר שמאלי? זה מה שאני זוכר ממנו בפאלאס לפחות.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

טוב קודם כל, איסמעל בלם, ולי לא זכור שהוא שיחק בקריסטל פלאס, לי ידוע על קבוצתו האחרונה שהייתה שטרסבורג, לפניי כן נדמה לי שהוא שיחק בלאנס!!!
    דמיקלס משחק בדר"כ כקשר אחורי ולא כבלם ולדעתי איסמעל יצליח בבאיירן כי הוא ווינר אמיתי, לא סתם מגאת מאושר מהגעתו, כאחד שחיי בגרמניה ושעוקב מקרוב אני יכול להגיד לכם שבגרמניה מאד מרזיקים מאיסמעל, אני גם לא יופתע אם הוא יקבל זימון לנבחרת צרפת, כי הוא פשוט היה נהדר בשנתיים האחרונות.
    ואני חושב שהצמד לוסיו-איסמעל יכול להוביל את באיירן לאחת ההגנות הטובות באירופה,מה עוד שהשניים מועילים גם התקפית בגלל משחק הראש המשובח שלהם!!!

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הנה כתבה על המצב בשטוטגארט בשנים האחרונות,

לפני 4 שנים כמעט ירדה שטוטגארט לליגה השניה, האוהדים היו מיואשים והיה נראה שעידן מסתיים לו בכדורגל הגרמני, אבל אז קרה הנס, שטוטגארט ניצחה את שני המשחקים האחרונים של העונה ונשארה באופן דרמטי בליגה הבכירה.

ראשי שטוטגארט לקחו את האחריות והתפטרו, בשטוטגארט הבינו צריך לבנות פרויקט חדש ע"מ לא לחזור על עונה שכזו, מסקנות הוסקו, ולכולם היה ברור שלקבוצה אין תקציב גדול ע"מ לחזק את הקבוצה כמו שצריך.

במקביל רשמה קבוצת הנוער של המועדון הצלחה אדירה וזכתה באליפות גרמניה לנוער, הכוכבים הגדולים היו שחקנים אלמונים אנדריאס הינקל, קווין קוראני, ושוער העתיד טימו הילדלבראנד.

ראשי המועדון "נאלצו" לבנות על הנוער השאפתן של הקבוצה, בנוסף נרכשו שחקנים אלמונים וזולים שסקאוטרים של המועדון גילו, בינהם הברזילאי מרסלו בורדון, הבילרוסי הצעיר בן ה-19 אליקסנדר חלב והגינאי פאבלו טיאם.

העונה התחילה והקבוצה נהפכה לקבוצת מרכז טבלה, שחקני הנוער הינקל,קוראני,הילדלבראנד והבילרוסי חלב היו עד אז רק "שחקני פוסטר", הם היו בצל של הכוכבים הגדולים בלאקוב,בוביץ וכו.

אט אט פילסו הצעירים השאפתנים והמוכשרים את דרכם להרכב, עד תום העונה השתייכו קוראני,הינקל והילדלבראנד לנבחרת האולימפית של גרמניה, חלב סומן כגאון הכדורגל מבלרוסיה וזומן אפילו לנבחרת הבוגרת של בלרוסיה!

שטוטגארט סיימה את אותה העונה במקום ה-7 המכובד והעיפילה לאינטרטוטו.

בעונה הבאה כבר הייתה שטוטגארט שילוב של פוטנציאל של שחקנים צעירים וים של ניסיון דרך שחקנים וותיקים כמו סולדו ובלאקוב. התחלת העונה כבר סימנה את ההמשך, שטוטגארט שכבר אז כונתה "הצעירים הפראים" במובן החיובי של המילה,שכן בקבוצה כיכבו כבר קוראני, הינקל, הילדלבראנד וחלב. פראים כי הייתה להם חוצפה,תעוזה, לצעירים של שטוטגארט לא היה אכפת נגד מי הם משחקים אם זה באיירן או קלן, אם זה אוליבר קאן או כל כוכב אחר או איזה נובאדי, הם חייבים לנצח, דרך האינטרטוטו העפילה שטוטגארט לגביע אופ"א , מלאת ביטחון התחילה גם שטוטגארט את העונה ופתאום התחילו כולם לדבר על שטוטגארט כמועמדת לאליפות.

בראש הפרויקט עמד פליקס מגאת שעד אז לא הצליח לעשות לעצמו שם אם המבורג או ברמן וזכור בעיקר על זה שספסל את אאילטון הברזילאי בברמן. בהדרכתו של מגאת נתנה שטוטגארט עונה גדולה, לאליפות זה לא הספיק אבל למקום השני בהחלט, וכך מצאה את עצמה שטוטגארט בליגת האלופות.

הסיבות להצלחה היו ברורות, הצעירים האלמונים של שטוטגארט התאמנו נלחמו ורצו תמיד להוכיח, בעיקר אבל עבדו על עצמם ע"מ להתפתח ולהגיע למעמד של כוכבים ושיחקו כקבוצה מאוחדת תחת המוטו "אחד בשביל כולם,כולם בשביל אחד".

ביינתים עזב המאמן המצליח מגאת לבאיירן, תיאם ובורדון עזבו גם כן, אבל השלד המוכשר נשאר, קוראני, הינקל והילדלבראנד שכבר התקדמו לרמה של שחקני מפתח בנבחרת גרמניה .

פרוייקט "הצעירים הפראים" הוכתר בהצלחה.

מאז עברו הרבה מים בירקון,כיום שטוטגארט היא קבוצת צמרת לגיטימית אותם צעירים שהפכו אותה לקבוצה בעלת שם גדול בכדורגל הגרמני דרך שאפתנות ורצון חושבים כבר יותר על עצמם ועל העלאת המשכורת, והתוצאות לא איחרו להגיע שטוטגארט עדיין מציגה כדורגל לא רע בזכות הכוכבים הצעירים והפוטנציאל שלה, אבל היכולת היא לא אותו הדבר,בעונה שכזה אפשר היה גם לדבר על אליפות , אם אותם "סטארים" לא היו מתעסקים בעצמם, וכך קורה שכבר שנתיים ברציפות שטוטגארט מפסידה את המיקום המוביל לליגת האלופות במחזור הסיום.

קוראני איים " אם שטוטגארט לא מעפילה לליגת האלופות אני עוזב" הילדלבראנד סירב להאריך את החוזה תחילה כי רצה לעזוב לארסנל, בסוף רוצה אחרי גידופים מצד הקהל של שטוטגארט ונשאר במועדון, גם חלב לא נשאר חייב ,כל הזמן רצות שמועות שמקשרות אותו אם ארסנל.

וכך קורה שהמשך ההתפתחות של פרויקט "הצעירים הפראים" נבלם, קוראני, חלב ושות לא מצליחים להמשיך את ההתפתחות שלהם, פרשנים מגרמניה ממשיכים ואומרים שפשוט אי אפשר לאמן אותם יותר, כי הם הגיעו לרמה הגבוהה ביותר שהם יכולים להגיע אליה בשטוטגארט.

אף אחד לא היה בא לסטארים של שטוטגארט בטענות אם הם היו מראים את אותה רוח לחימה, לכידות כקבוצה וחוצפה שכל כך אפיינה את ההתקדמות שלהם עד לרמה של שחקני נבחרת.

כרגע מנסים בשטוטגארט לעכל את ההלם מהמחזור האחרון ומההפסד של מיליונים בגלל שהקבוצה לא תשחק בליגת האלופות. ברקע גם היכולת החלשה בהרבה משחקים וחוסר המוטיבציה בעיקר במשחקים נגד הקבוצות הקטנות(שטוטגארט איבדה נ"ק נגד כל שלושת היורדות). חוסר המוטיבציה במשחקים נגד הקבוצות הקטנות מראה זלזול מסויים, דבר שלפניי 3 שנים היה מחייב מבחינת הצעירים הום כבר לא "מעניין".
    וזה הדוגמא הכי טובה כדי להסביר את האכזבה 3 נ"ק באחד מהמשחקים נגד רוסטוק, פרייבורג או בוכום היו מבטיחות את האליפות!

כרגע קשה לנבא עם חלב וקוראני יהיו בעונה הבאה בשטוטגארט, כי לכולם גם לאוהדים יש הרגשה של מיצוי הדדי, במיוחד אם הבלרוסי, אולי זה הזמן לפרוייקט חדש, איך נשמע "הצעירים הפראים 2"?

מאת לירן אוהד מושבע של ה- VFB STUTTGART

15. Joel Gion Member

יסמאל כבר שנתיים מציג יכולת מעולה,אין סיבה שהוא לא יהייה שחקן פותח בבאיירן.בכלל,מדובר ביופי של שחקן.רכש מעולה של באיירן.
    בקשר לקובאץ'-לפי כל הסימנים,הוא יהייה שחקן יובנטוס בעונה הבאה.זה אמנם עדיין לא סגור,אבל זה ייסגר בקרוב מאוד.
    מסכים.אני חושב(וחושש)שזה גם המצב עם ואן דר וארט.הבחור אמנם מוכשר מאוד,אבל יש לו מגבלות פיסיות רציניות מאוד בשביל להיות שחקן מוביל בליגות הגדולות באמת.