חדשות, שמועות והעברות :: 2023/2024 - נאפולי אלופת איטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏16/7/16.

1. טל. Member

לא נראה לי שמעניין כל כך את נערי האוצר האיטלקי מהדברים שאתם רושמים עליהם.
    ההתבוננות שלהם היא פיסקאלית.
    X שווה אובדן הממשלה מהכנסות ישירות ומיסים בעקבות הצו.
    Y שווה הכנסות ותקבולים שכן נכנסים לקופת האוצר בעקבות השפע והצמיחה הכלכלית שהצו הזה בעקיפין מייצר.

השאלה היחידה מבחינתם היא האם x גדול או קטן או שווה ל-y ?

2. Don Joan Roman Member

זו השאלה המרכזית אבל הם גם מושפעים מאוד מהעם האיטלקי שידוע כעם שאינו חובב במיוחד זרים.

3. SerieA Il Capitano

אני לא חושב שזה קשור לנערי האוצר האיטלקיים. זה קשור לבוחרים של סאלוויני, מלוני ואיגוד השחקנים והכוח הפוליטי שלו.

@תומר1989 ו-@EO11
    אתם צריכים להבין, מבחינתי שכל המיסים יהיו תמיד הכי נמוכים שאפשר. זו תפיסתי. אני לא מאמין שהממשלה יכולה לסדר את הכל, בוודאי לא מקום מושחת כמו איטליה.

אבל מצב בו אוכלוסייה מסוימת מקבלת הטבות מס על חשבון אוכלוסייה אחרת, בטח כשמדובר במיליונרים, הוא לא מצב סביר ולא מצב ישים בטווח הארוך. עובדה שכוח פוליטי קטנטן העיף את הטבת המס הזו בקלות גדולה מאד. אנחנו מדברים על שחקני כדורגל, לא חבורה של עובדי כפיים במפעל בארילה או פיאט. איך אתם חושבים שסאלוויני מסביר לבוחרים שלו שאיזה מיליונר מצרפת מקבל 50% הטבת מס על חשבון לוקה מברגמו? זו הזייה.

הכדורגל לא יכול להסתמך בטווח הארוך על הטבת מס מופרכת לשחקנים זרים. זה צו שכל זב חוטם מהפוליטיקה יכול לבטל בקלות.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כן, רק שלהבדיל ממך קראתי את הטיעונים ואין שום קשר להצדקה כלכלית או נערי האוצר.

@SerieA בדיוק כמו שמסבירים למה מיליארדרים מקבלים תספורות בכל מדינה בערך. לא מסבירים וזה עובר כי הציבור מטומטם. תאמין לי שקראתי את מה שסאלוויני ושרים אחרים טענו, אין שום קשר לפן הכלכלי וגם אם תמשיכו להתייחס לזה זו לא תהיה הסיבה המדוברת לביטול. מדובר על פופוליזם ושנאת זרים. זה הכל.

https://twitter.com/matteosalvinimi/status/1740774560763351342?t=chaHUyhKFH4WWVfDqlfdsw&s=19

אין פה מילה אחת שקשורה בכלכלה או פערי מיסים בין איטלקים לזרים. האינטרס פה לא קשור לזה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/12/23
    Bianconeri אוהב/ת את זה.
  5. תומר1989 Member

תראה .
    אני מסכים שזה לא הדבר הכי "צודק" אבל זה ללא ספק הדבר הכי "נכון".
    כדורגל זה ענף שיש סביבו המון בעלי עניין. ויש אינטרס ציבורי וממשלתי שהמוצר הזה יהיה טוב ככל שאפשר, כי האימפקט של המוצר מסביב מייצר הרבה יותר כסף מאשר אם לוקאקו ישלם 2 מיליון מס או 5 מיליון מס.
    העיתוי של הביטול מס הוא בעייתי מאוד. כי עכשיו אנחנו חוזרים בדיוק לאיפה שהיינו ב2018. אותו כוח משיכה ונחיתות מובהקת.
    אם היו נותנים זמן לצמצם פערים כלכליים (שהניצוץ שלהם התחיל בהפחתת המס) ומבטלים כשהיה לנו מוצר טוב וחי ובועט. הפגיעה הייתה הרבה פחות משמעותית

EO11 אוהב/ת את זה.
  6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הטיעון האחרון שלך זה גם עיקר הטענות של אנשי הכדורגל. אתם רוצים לבטל את צו הצמיחה? אוקיי, תביאו אלטרנטיבה שתעזור לפתח את הכדורגל מבחינה כלכלית. תראו פתיחות להקלות בבניית מתקנים, מענקים, משהו. אבל לא. ביצעו צעד פופוליסטי שמרצה בעיקר את הצד הימני של המפה באיטליה (די לזרים!) בלי שום הצדקה שיש לה בסיס. את כל הטיעונים שבעד ביטול צו הצמיחה אפשר להפריך בקלות.

@Don Joan Roman לא מבין את הטיעון של "יש גם שחקנים פחות טובים שנהנו ממנה". אין 100% בשום דבר שמצריך התבססות על גורם אנושי, אבל יש ספק שמקצועית מדובר במהלך שתרם משמעותית לרמה של האיטלקיות?

7. SerieA Il Capitano

שנינו טוענים שזה קשור לפוליטיקה.

ואני טוען שפוליטית הדבר הזה לא יכול לעבוד בטווח הארוך.

8. Don Joan Roman Member

אני לא יודע עד כמה הוא תרם משמעותית לרמה של האיטלקיות, כאמור הגיע לפה גם הרבה "זבל". כך או כך הטענה שלי היא לא שזו לא טעות (אני באמת לא יודע לומר) אלא שהאפקט של ההסרה הוא לא הרסני כמו שמוצג פה ואצל מנהלי הקבוצות.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

איזה הרבה זבל הגיע?

לוקאקו, תוראם, פבאר, ראביו, פוליסיץ', מוסא, חביצה, קים (שעזב כבר), זירקזי ופרגוסון אלה רק חלק מהשמות שעולים לי בשלוף ונהנו מההטבה הזו. חלקם כנראה שלא היה מגיע.

האפקט של ההסרה הרסני כי התקרה להבאת זרים הרבה יותר נמוכה עכשיו והתחרות רק גבוהה יותר.

10. Don Joan Roman Member

ארתור, רנאטו, דה קטלארה, דמה ואם אני אשב אני בטוח אמצא עוד.
    ראביו עם עונה אחת טובה מתוך 4, זה שחקן שיכול להירשם בשתיי הקטגוריות.

אף אחד לא יודע מה באמת האפקט של המהלך, הוא יכול גם לעשות טוב. מי שיקרא פה יחשוב שלפני הטבת המס לא הגיעו לפה שחקנים כמו אליסון, סלאח, ליכשטיינר, זלינסקי, וידאל ועוד'.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

חוץ מוידאל מי פה לא היה פרוספקט? איך זה בר השוואה לשחקנים המוכחים שהגיעו?

וזו טענה שדי מוכיחה שאתה לא מפנים שדברים השתנו כלכלית.

12. תומר1989 Member

טוב? למי? לשחקנים איטלקים שלא ברמה הנדרשת שיקבלו עכשיו את הבמה ויתעשרו?

כמו שאמרתי. החוק הזה הוא טוב גם לייצר חומרי גלם איטלקי טוב יותר. כי שחקן איטלקי שבהרכב למרות שהוא יקר יותר, זה אומר שהוא בהחלט שווה את זה.

איזה שחקנים איטלקים גדולים צמחו בין 2010 ל2019? מונטוליבו?

רוצים לשפר את השחקן האיטלקי? תשקיעו כמו שצריך באקדמיות, תעבדו יותר על היכולת הטכנית במקום 80 אחוז היכולת הטקטית. תלמדו מה עושים בספרד וצרפת איך עובדים עם צעירים שם.
    ביטול החוק הוא מכה קשה לליגה. לאיכות הליגה. ושהאיכות פוחתת כולם נפגעים (חוץ מהאוכלי חינם)

13. תומר1989 Member

ולהגיד שהגיעו כמה פלופים עם החוק. זה כמו להגיד שעדיף לא לקבל את הסכומים שמועדוני פרמייר ליג מקבלים כי גם הם נופלים לא מעט עם פלופים.

שיהיה לנו רמה כלכלית של תימן או סומליה. לא נצפה לא נתאכזב. לא נשקיע לא ניפול

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  14. Don Joan Roman Member

אני לא אמרתי מה עדיף, אני אמרתי שהניסיון לומר שביטול ההטבה = הרס הכדורגל האיטלקי זו אמרה שלא בהכרח נכונה מכיוון שיש דרכים להתמודד עם זה ופרוספקטים זו ממש לא מילת גנאי.

נערך לאחרונה ב: ‏30/12/23
  15. טל. Member

הטבת המס מלכתחילה לא ניתנה רק בענף הכדורגל.
    וכשהוסרה - לא הוסרה רק בענף הכדורגל.
    את נערי האוצר האיטלקיים לא מעניין כדורגל. וגם לא פוליטיקה.