חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

טראמפ צודק כשאמר שהוא רוצה לפרוש מנאטו אבל איפה ההגיון בלדרוש עוד כסף אחר כך? זה סותר (יש לזה סיבות פוליטיות אחרות כמו שציינתי). זה לא רק שזה לא שינוי קוסמטי רציני מה שמציעים לנו כאן, אלא ניסיון חיזוק של מה שיש אם מדברים על כך שכולם צריכים רק לשלם יותר אבל לא דרוש שום שינוי מעבר לכך...

לא טראמפ, לא הנשיאים אחרי טראמפ ולא החברים בנאטו הולכים לעשות כל שינוי. זה נראה מאוד כמו מחבש מילים ריק נוסף שישאיר את נאטו כמו שהוא.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, הדבר היחיד שאני יודע ממקום מושבי בהולנד שעל פוטין מלכלכים על ימין ושמאל, אבל מפלגות הפרו אירופה אומרים שאני פאשיסט כשאני אומר שההגירה הזאת במתכונת העכשווית לא טובה לנו (בטח לא כמו שמרקל רוצה).

אתה לחלוטין צודק שאנחנו צריכים פה את הגז הרוסי ולא במקרה מנסים למצוא פתרונות לכך שאנחנו לא נהיה תלויים בהם (כמו אולי בנפט הערבי...) אני לא מפחד מרוסיה, אבל שני הצדדים מתגרים אחד בשני. זה התחיל עם אוקראינה (האחוד משתפת למעשה פעולה עם ניאו נאצים) ורוסיה החזירה עם הרעלת הסוכן. בכל הבלאגן הזה אני לא שומע את אותם המפלגות פותחות פה על הקורה בטורקיה. ברור גם למה, אבל אני רק שם את האצבע על הצביעות.

יש פה משחק מסובך ומלוכלך מכל הבחינות. טראמפ בדרך שלו חושף את זה. ברור גם שאמריקה לא נקייה משטויות (והרבה), אבל לי אישית נמאס מהאחוד האירופאי לחלוטין. גוף אנטי דמוקרטי שמנסה בכח להשליט פה מעין דיקטטורה "דמוקרטית".

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Uli Hoeness
    ברור שהנאטו תשאר והרבה לא ישתנה, אבל בדברים מסוימים טראמפ בהחלט צודק. לא יכול להיות שמדינות אירופה לא משלמות את הכסף שהם צריכים לשלם. ארה"ב שנמצאת גאוגרפית רחוק מאד מהבעיות כן ממלאת את הקופה כמו שסיכמו.

הקטע הזה חוזר למעשה באיחוד. אני כתושב הולנד משלם על השטויות האלו בממוצע יותר מאשר אזרח צרפתי. וזו לא רק צרפת אלא גם גרמניה. אז אחלה לסכם דברים, אבל אלו שלא עומדים בהבטחות דווקא עושות את הפוזות הכי גדולות. אולי אם הם לא עסוקים בלהציל את כל העולם השלישי (או יוון...) ולהביא אותם לפה ישאר כסף לדברים אחרים.

4. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

@de Middenweg אני מסכים איתך שהאיחוד האירופי גוף רקוב ודיקטטורי אבל אני רוצה להשאר בנאטו ברשותך. הסיבה שארה"ב היא העיקרית ששמה את הכסף היא מסיבות היסטוריות ועכשוויות זאת שהקימה את האירגון הזה מיוזמה בעיקר שלה והעיקרית מכל החברות בו שעדיין רוצה בקיומו. לצערי היא רוצה בקיומו ולא מהסיבות הטובות, היא לא שמה שם את הכסף כי הם נדיבים, אין נדיבים בעולם הזה ויש לה פה אינטרס שצריך לעלות עליו. זה בעיקר המשך שימור הסכסוך מול רוסיה. זה אותו סיכסוך שאירופה לא מעוניינת בו ולכן לא רוצה להמשיך לשלם עליו. אם האמריקאים רוצים עדיין את נאטו הרקוב, שישלמו בעצמם. הגנה הרי הם לא באמת נותנים, זה בלוף מארץ הבלופים. הם מנסים בכוח ליצור סיכסוך ואז להציע הגנה, התרגיל הכי בסיסי בספר.

יש גם ביקורת כלפי אירופה בכל הסיפור הזה ומבחינתי זה לא מי משלם מה, אלא שהם לא אומרים STOP לאמריקאים ומפזרים את האירגון הזה לכל הרוחות. האיחוד האירופי הוא דיקטטורה, אבל ארה"ב של אמריקה היא דיקטטורה אפילו עוצמתית יותר שכנראה לא מאפשרת לאירגון הזה להתפרק ויהיה מה.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/18
    Eric Cantona אוהב/ת את זה.
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Uli Hoeness
    נכון, ללא ארה"ב (ובריטניה וקנדה) היינו עדיין מדברים בהולנד גרמנית, אבל גם האחוד מעוניינת לדעתי בהמשך הסכסוך עם הרוסים. איך תסביר אחרת את מה שקרה בקרים (אוקראינה)? יש פה בהולנד את מפלגת D66 שעכשיו נמצאת בממשלה. היא לחלוטין אנטי רוסי (טראמפ וישראל) אבל אובססיבי בעד המשך האחוד. היא מנסה לאכול את כל העוגה. גם להמשיך לחזק את אירופה הדיקטטורית, אבל גם לנגוח ברוסיה, טראמפ וישראל (היא בעיקר מפלגה שמאלנית דבר שמסביר את התנגדותה לישראל)

בכל זאת הייתי רוצה לדעת למה אתה בעד השארת הנאטו? האם מדינה שבגלוי יוצאת בכל הזדמנות בישראל ואירופה צריכה להיות חברה בה? (טורקיה). אם כל הטילים הרוסים האם איסטנבול כל כך חשובה אסטרטגית? ארדוגאן עושה מה שהוא רוצה. משחד את כולם. זה גורם ליציבות הברית האטלנטי...

כמו שאני אומר, לדעתי שום דבר כבר לא שחור לבן. אולי זה גם בגלל הזמן שאנחנו חיים בו. האינטרנט פשוט גורם שהמלחמה הקרה כבר לא תחזור כמו בעבר. אז ברור שיש אנשים שדואגים לפייק ניוז, אבל בזמן המלחמה הקרה זה לא קרה...? אז היתה לתקשורת חופש מוחלט כי לא היה לנו באמת מושג מה קרה בצד השני של העולם...היום אני יכול לדעת מה ידידי מסין עושה בכל דקה...

בין היתר גם בגלל דברים כאלה רוסיה לא תפלוש לאירופה. אני חושש הרבה יותר מהעלמת החופש שאנחנו רגילים פה כבר הרבה שנים. מעמד האישה בסכנה רצינית בגלל האיסלאם הקיצוני, האנטישמיות שלעולם לא נעלמה, שוב גלויה לכולם. הומואים שבאמסטרדם מותקפים. עיר שכאילו כל כך ליברלית ופתוחה לכולם, רק שבחלקים שונים בעיר אנשים מאותו המין כבר לא יכולים ללכת יד ביד בגלוי או חובשי כיפה שמאוימים.

אלה הדברים שהרבה יותר חשובים לדעתי מהמשבר בנאטו.

6. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

מה קשורה מלחמת העולם השניה לנאטו ואיפה ראית שאני בעד קיומו של נאטו? :)

7. Eric Cantona Member

סליחה שאני דווקא מגיב על משהו שולי ולא על עיקר הדברים, אבל זה הפריע מאוד בעין לראות שדווקא הסובייטים שהנחילו את עיקר התבוסה של הנאצים ושיחררו את מחנות ההשמדה (בזמן שהמערב ידע ולא הפציץ) לא הוזכרו בהודעה שלך. יש מצב שאם הגרמנים היו נלחמים רק בחזית המערבית ורוסיה לא היו מעורבים במלחמה, באמת שהיית מדבר עכשיו גרמנית.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Eric Cantona
    אתה לחלוטין צודק, אבל הולנד לא ראתה הרבה רוסים. המדינה שוחררה בעיקר ע"י ארה"ב (דרום) וקנדה (צפון). הבריטיים גם עזרו המון.
    לגבי המחנות, קראתי בעבר שדווקא הרוסים טיפלו יותר טוב במשוחררי המחנות. הרצון למזון היה כמובן גדול ביותר, אבל הם הצליחו למנוע בהרבה מקרים שניצולים אכלו את עצמם למוות.

בני הברית אכן סרבו להפציץ את המחנות, אבל גם לא עשו הרבה בשביל לעצור את תהליך ההשמדה. אחרי המלחמה היו גם הרבה נאצים שעברו לצד של ארה"ב ובריטניה. יש מספיק מידע על זה. האיום הנאצי נעלם, אבל הפחד מהרוסים גרם שהמון גרמנים הצליחו לברוח (גם בחסות הותיקן)

9. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

הנקודה שה F35 מטוס לא טוב הוא לדעתי פחות העניין כרגע. הבעיה היא שלנאטו אין יותר אג'נדה אחידה ואויב משותף וזה הופך את האירגון לקרקס בלי מטרה.

Turkey’s S-400 purchase risks exposing F-35's weaknesses – NATO general — RT World News

עניין ה F35 נוגע במקרה הזה כמובן גם לישראל. מטוס חרא, הגיע הזמן לחזור לפתח מטוסים בעצמנו. היינו שם כבר עם הלביא והיום יש לנו כלכלית וטכנולוגית הרבה יותר משאבים לבנות מטוס איכותי, לא פחות משל הצרפתים, הגרמנים והרוסים. אין שום סיבה לקנות את ה F35, אפילו האמריקאים לא משתמשים בו למבצעים שלהם. יש להם מטוסים אחרים שהם לא למכירה לשימוש מבצעי.

alexshw אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

אין לנו שום יכולת לפתח מטוס שלם מאפס. גם הלביא היה כנראה התאבדות כלכלית שמזל שמישהו החליט לעצור.

11. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

תאכלס, אף אחד לא באמת מייצר את כל המטוס. תמיד נותנים לחברות שונות לבנות עבורך חלקים, כל אחד בהתמקצעות שלה ומרכיבים הכל יחד. גם הבריטים, הגרמנים והצרפתים לא עושים אחרת. כיום יש לנו את היכולת לבנות מטוס משלנו, גם כלכלית. הבעיה היא שנכון להיום כמו גם לשנות ה 80, לחץ אמריקאי מסיבות כלכליות וביטחוניות פשוט מנע מאיתנו לעשות את זה. כיום אני לא חושב שהם מסוגלים ללחוץ עלינו שוב כמו פעם.

12. alexshw Member

עכשיו זה הדור האחרון של מטוסי קרב מאוישים ובכטב"מים אנחנו אימפריה עולמית ככה שאפשר להניח שנוכל לייצר בעצמינו את הדור של מטוסי קרב הבלתי מאוישים.

Gass12 אוהב/ת את זה.
  13. סיונרה Member

האם אנחנו מייצרים משהו בסדר גודל דומה, אפילו ברמה הלא-צבאית?
    גם מטוסי הקרב הבלתי מאויישים, במידה ובאמת יהיו כאלו יהיו מפלצות עצומות שצריך הרבה מאוד מומחיות כדי לייצר.

14. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

הידע כבר שם. כאמור גם יצרנית רכב קונה את מרבית החלקים שלה מיצרנים אחרים ומרכיבה, זה לא באמת סיפור. אפילו בשנות ה 80 כבר טס הלביא בשמי ישראל והוא היה עם פוטנציאל כל כך גדול שהצרפתים העתיקו אותו אחד לאחד. האמריקאים הם אלו שלחצו לעצור את הפרוייקט כדי שנמשיך להיות זונה שקונה מהם מטוסים.

מטוס מאודדדד מרשים.

Gass12 ו-alexshw אוהבים את זה.
  15. סיונרה Member

אם זה היה כזה פשוט, למה אין לנו פה תעשיית רכב? התשובה היא שזה כנראה לא כזה פשוט. אין בישראל שום תעשייה דומה. מה שבעצם מציעים זה לקחת את הארגון המסואב הזה, החצר האחורית של משפחת כץ, ולהזריק לו שוב עשרות מיליארדים של כסף ממשלתי. זה שהחלטנו לייצר מטוס דומה להחלטה של האמריקאים לשים בנאדם על הירח, זה אפשרי, יצאו מזה כמה תוצרים מעניינים, אבל בגדול פשוט לא שווה את המחיר. מזל שעצרנו בזמן.
    זה שחבורה של אנשים מלאים באינטרסים, מספרים לנו שהמטוס הזה היה ה"טוב בעולם" בלי שום פירוט אפילו על למה הוא היה כזה טוב, לא באמת מרשימה אותי.
    אנחנו טובים בלפתור בעיות וגרועים בייצור, בטח שבייצור המוני.