חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. Gass12 Member

אי הסכמה זה טוב.
    המשך כך עד שתברר לעצמך את האג׳נדה שלך.
    בעיני נורא מוזר שאף אחד לא יודע אותה כולל אותך

2. Lebron Member

תפיסת עולם לא מתבססת על תמיכה מוחלטת ואוטומטית במפלגה כזאת או אחרת, צורת מחשבה כזאת מזכירה יותר מהכל את הקומוניסטים שייחסו למפלגה סוג של קדושה ולעומד בראשה לפחות בחלק מהמקרים פולחן אישיות.

אני לא יכול לדבר בשמו של סיונרה אבל אני יכול לדבר בשמי.
    בשלב זה, אין מפלגה שמייצגת את דעותיי בכל הנושאים, וכנראה לא תהיה כזאת, מאחר ויש עוד זמן עד הבחירות, ועדיין לא התרשמתי יותר מדי מאף מפלגה, אמתין בסבלנות לבחירות. אחרי שיוכרזו בחירות, אבחן בסבלנות את כל האופציות, אקרא את המצעים של כל המפלגות, אשתדל להיחשף לעומד בראש כל מפלגה שאני שוקל להצביע לה ולמועמדים הדומיננטים מצד המפלגה, ואז אקבל החלטה שמרגישה לי הכי נכונה.

3. Gass12 Member

אין סיכוי שבעולם שתהיה מפלגה אחת שתממש לך את כל תפיסת העולם שלך.זה תמיד יהיה מבוסס
    על סדרי העדיפויות שלך שאתה מחליט מה יותר חשוב לך.
    שיטת הבחירות בישראל זקוקה לשיפוץ דחוף.
    לכן ולאור מה שכתבתי לעיל וגם בתשובתי אליך
    לא מזמן. אני החלטתי שבראש סדרי העדיפויות שלי
    עומדת שלמות ארץ ישראל כשהגבול הבטחוני הוא
    הבקעה וגב ההר בידינו.
    מתוקף כך כל מפלגה שתומכת במסירת שטחים נושרת כבר בשלב הראשון.
    לטעמי אין עם מי ואין טעם בלהתאבד בעבור מטרה
    שלא תושג לעולם . מיותר שארחיב בנושא , דעתי ידועה!!

4. סיונרה Member

אז הליכוד בראשות אדם שאמר בקול שהוא מאמין במדינה פלסטינית היא לא המפלגה בשבילך. טיעוני אד-הוק שגויים מאוד קל למצוא, גם בדרך כלל מאוד קל להפריך.

5. Gass12 Member

כשתראה הסכם שעליו חתום ביבי שמקים מדינה פלסטינית תחזור אלי בוואטסאפ.
    אתה שם לב להתנהלות הטרחנית שלך?
    רק נביחות על מה שאחרים העזו ואמרו
    ואתה? יוק!!!
    אגיד לך למה כי אתה מפחד להתחייב אתה ילדותי
    שמפחד לטעות. רק מטעויות לומדים!

6. סיונרה Member

אדם שמכפיש פה כמעט כל אחד שלא הסכים עם אחד ממעסיקיו מעיז לקרוא לי טרחן.
    אתה מוזמן להצביע לאדם שהצהיר בקול שהוא לא מאמין שמה שאתה מאמין, בדרך כלל לפני בחירות כשאני בוחר למי להצביע זה על פי הדברים שהוא אומר, אם הייתה לי מכונת זמן לעתיד אז לא היה מעניין אותי הבחירות, הייתי רואה אילו מניות יעלו, קונה, חוזר לעבר ומתעשר.

7. Gass12 Member

אתה פשוט אדם טיפש שלא מבין פוליטיקה וניהול מדיניות. וחזרת לשקר ולטנף לא אטנף עליך כי האמת גיליתי שאתה פשוט מיותר! לא חשוב!

8. סיונרה Member

בדרך כלל לאנשים לוקח כמה הודעות לסתור את עצמם, אתה הצלחת באותו המשפט לעשות את זה. כל אדם שגורם לך להבין שאתה משקר לעצמך בנוסף לשקרים שאתה יודע שאתה מספר לכולנו הוא מיותר מבחינתך.

9. alexshw Member

בשיטה הפוליטית הקיימת אין שום הפתעה שאנשים מחליפים הצבעה למפלגה.
    דווקא ללכת כמו עדר רק אחרי שם המפלגה זה לא בריא. יש מפלגה שבונה את השלטונה רק על אותו עדר, כשאני אומר מפלגה אני מתכוון גם על השכפול שהיה - קדימה. אין למפלגה הזו שום אג'נדה פרט לליקוק תחת לקיסר ועוד מאשימים פה את האנשים שמשנים הצבעה למפלגות.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  10. Lebron Member

אמרתי שכנראה לא תהיה כזאת, ולכן אבחר לזאת שהכי קרוב לתפיסת עולמי ולמה שחשוב לי.

אני לא בטוח שלמפלגה שבה בחרת ותבחר בבחירות הבאות נושא שלמות הארץ נמצא בראש סדר העדיפויות.

11. Gass12 Member

אין שום סתירה ואפילו לא המינימלית ביותר בדברים שאמרתי. מאחר שאינך מבין כלום ואין לך דעה משלך אינך ראוי לקבל ממני הסבר מנומק לעילא ולעילא. אולי כשתתבגר מעט .
    רמז-ישנם הרבה שחקנים מסביב לשולחן הפוקר הזה וצריך מדינאי על לצלוח את זה בשלום ומבלי לתת שטח לריבונות אחרת.

12. סיונרה Member

שלמות המנהיג זה הדבר היחיד שיש לגאס12 ולהם בראש, השאר זה כמו שראינו, טיעוני אד הוק.

13. Gass12 Member

לברון אני מפנה אותך לקטע הרלוונטי מתוך נאום בר אילן של בנימין נתניהו.
    "
    וגם המתונים בין הפלסטינים לצערנו עד כה אינם מוכנים לומר את הדברים הפשוטים: מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, וכך היא תישאר. כדי להשיג שלום, צריך אומץ ויושר משני הצדדים, ולא רק מהצד הישראלי. צריך שההנהגה הפלסטינית תקום ותאמר בפשטות: "די לנו בסכסוך הזה. אנחנו מכירים בזכות העם היהודי למדינה משלו בארץ הזאת, ואנחנו נחיה לצדכם בשלום אמיתי".

אני מייחל לרגע הזה, משום שכשהמנהיגים הפלסטינים יאמרו את המלים האלה לעמנו ולעמם תיפתח הדרך לפתרון כל יתר הבעיות, קשות ככל שיהיו. לכן תנאי יסוד לקץ הסכסוך הוא הכרה פלסטינית פומבית מחייבת וכנה בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

כדי שהכרזה זו תהיה בעלת משמעות מעשית, דרושה גם הסכמה ברורה לכך שבעיית הפליטים הפלסטינים תמצא את פתרונה מחוץ לגבולות מדינת ישראל. שכן ברור לכל שהתביעה ליישב את הפליטים הפלסטינים בתוך ישראל סותרת את המשך קיומה של ישראל כמדינת העם היהודי."

אתה חושב שבחירת המילים מקרית?

נאום בר-אילן (בנימין נתניהו) – ויקיטקסט

נערך לאחרונה ב: ‏9/10/17
  14. Lebron Member

לא, אין ספק שהצבת תנאי ההכרה במדינה יהודית לא מקרית, נתניהו, כמו אבו מאזן, לא רוצה שכלום ישתנה, שניהם מעוניינים לשמר את הסטטוס קוו, כל אחד מסיבותיו שלו, ואני לא חושב שבמקרה של ביבי זה בגלל ארץ ישראל השלמה, אלא בגלל ש:
    א: הוא כנראה לא חושב שהתנאים הבשילו לחתירה אמיתית להסכם.
    ב: המצב הגיאופוליטי באזור השתנה דרסטית וזה דורש יותר משנה זהירות.
    ג: כמעט בלתי אפשרי עבורו מבחינה פוליטית לקדם תהליך של ממש, גם אם הוא היה מאמין שמדובר במהלך נכון.
    ד: הוא כבר הסכים לויתורים בעבר (חברון, רמת הגולן, הקפאת בנייה וכו'), והוא ממשיך לשמר את הסכם אוסלו ואת התיאום הבטחוני עם הרשות.

לדעתי הוא מנסה למתג את עצמו בקרב הציבור הרחב (שנושא שלמות הארץ לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלו) יותר כמר ביטחון ומדינאי על, תדמית שאני באופן אישי לא קונה אבל זה הטיקט שעליו הוא רץ בעיקר, לא שלמות הארץ. אם אתה בוחר להאמין שהוא איש ארץ ישראל השלמה זאת זכותך כמובן, אני לא מאמין שהוא כזה.

המפלגה היחידה בכנסת שאני יכול להגיד שנושא שלמות הארץ נמצא בראש מעייניה היא מפלגת הבית היהודי, ואפילו במקרה שלה אני לא חושב שלבנט ושקד האינטרסנטים הנושא באמת חשוב, זה פשוט חשוב לבוחרים שלהם ולרוב חברי המפלגה.

כמובן שכמו בבית היהודי גם בליכוד יש כמה אנשים שזה גם באמת חשוב להם, כמו חוטובלי, בגין ואלקין, אבל לא התרשמתי מרוב חברי הכנסת בליכוד שהנושא הזה באמת בדמם - ביטן ורגב הפוליטיקאים העסקנים למשל לא אידיאולוגים בשיט והנושא הזה לא באמת מעניין אותם, אלא ההתקדמות האישית שלהם שמצריכה מהם להגיד את הדברים "הנכונים" לקהל המצביעים הפוטנציאלי שלהם.

נתניהו הוא פוליטיקאי ציניקן לדעתי, כמו מרבית הפוליטיקאים, זה סוג של אנשים שלא אידיאולוגיה מניעה אותם, אלא נרקיסיזם, תאבת כוח, והתמכרות למשחק הפוליטי.

15. Gass12 Member

Lebron "נתניהו הוא פוליטיקאי ציניקן לדעתי, כמו מרבית הפוליטיקאים, זה סוג של אנשים שלא אידיאולוגיה מניעה אותם, אלא נרקיסיזם, תאבת כוח, והתמכרות למשחק הפוליטי."

אני מסכים ! אין לנו כלי מדעי למדידת החלק הנרקיסיסטי בפוליטיקאים ולמדידת החלק האידאולוגי. כמה מזה וכמה מזה. ובכלל זהו סוג של
    אנשים שמבחינה אישית/אנושית בחיים לא הייתי בוחר בהם להיות חברי.
    מצאתי בך בשיחות האחרונות שלנו את היכולת להקשיב ולהבין. הרי ביננו לפני שהבאתי בפניך את נוסח נאום בר אילן היית משוכנע שביבי אמר שתי מדינות לשני עמים נכון?.
    הרי הסכמנו שבתאכלס אין פרטנר. יש לנו עסק עם חבורת רוצחים,מסיתים שקרנים,רמאים ונוכלים. שכל ויתור יסבך אותנו עמוק יותר
    בטחונית ומדינית.
    אני אדם פרקטי. אפילו אני במצב שבו יהיו מונחים על השולחן שלום אמיתי בר קיימא וקץ הסכסוך באופן סופי ומוחלט הייתי מסכים לויתורים כואבים.
    אבל..לא זה המצב !!
    ולכן,כל מי שהוא פוסטציוני ו/או שמתנדב לומר בפרהסיה דברים אחרים הוא שילוב בין טיפש/טירון פוליטי/סוחר גרוע ונפסל אצלי מידית ועל הסף.
    הרי היינו כבר בסרט הזה וכולנו משלמים עד היום את החלום ושיברו.
    בסיטואציה הזו ביבי מנווט מצוין את הספינה עד שהפריץ או הכלב ימותו.
    אל תדאג בהקשר לזמן שחולף. הזמן בהחלט משרת אותנו והוא לרעתם.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 75)

1. VAR