חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

העניין הוא כן שחוץ מההתנהגות של טראמפ הצד השני גם לא בדיוק התנהג כמו שצריך. זה לא רק כל נושא ג'ורג' פלויד שמציק לי. נושא מאד בעייתי בארה"ב שהפכו אותו לקמפיין מלא אלימות. אני לא רציתי לראות בכוונה את התמונות הקשות שגרמו להמון כעס, אבל זה לא מקרה שדווקא בשנת בחירות ארוע נורא שכזה הופך למסע פוליטי מכוער שיצא מכל הפרופורציות. אני בהחלט מאמין שהמשטרה בארה"ב נוהגת במקרים רבים באלימות קיצונית, אבל גם אתה זוכר עוד את מקרה רודני קינג, לא?
    זה היה בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת. מאז היו לנו שני נשיאים דמוקרטיים שבמשך 16 שנה לא שינו דבר ברחובות המדינה. אז האם אולי כדאי להגיד שהקמפיין ג'ורג' פלויד הוא קודם כל עניין פוליטי ורק אחר כך חברתי?

היום אומרים שהדמוקרטיה בארה"ב בסכנה. איפה היו אותם אנשים כשבחסות ראשי עיר דמוקרטיים הפכו ערים שלמות לשדה קרב? האם למשל מה שקרה בסיאטל עם שכונת "קפיטול היל" לא היתה סכנה לדמוקרטיה בארה"ב? אל תשכח גם את הקשרים של ביידן הבן עם אוקראינה. שוב, אני לא מגן על טראמפ כמו שלדעתי לדמוקרטים יש מה להסתיר. טראמפ קירב את ישראל יותר לאויביה מאשר אובמה והגברת קלינטון בשמונה שנים דמוקרטיות. לא, אני לא נאיבי. ההסכמים שנחתמו לא הופכות אותנו לחברים אמיתיים, אבל טראמפ כן ניסה להחזיר טיפה שקט לבלאגן של אובמה (בעזרת האיחוד האירופאי האנטי ישראלי) שנגרם הרבה הודות ל"אביב ערבי"

ההתנהגות העכשווית של טראמפ בלתי נסלח, אבל כמו שאני אומר, לדמוקרטים לא כדאי לצעוק יותר מדי. אני חושב ששני הצדדים עברו את הגבול ושני הצדדים צריכים לעשות חשבון נפש אמיתי.

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/21
  2. alexshw Member

טראמפ עשה דברים טובים כנשיא ושמחתי שניצח. מאוכזב קשות מהתנהלותו אחרי הבחירות.
    טענותיו זהים לקונספירציית רוסיה לפני 4 שנים וכל הקרקס שעשו מזה.
    אין רבב בבחירות שנערכו.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Clichy אוהב/ת את זה.
  3. Clichy COYG

גם אם רק "ליטפו" מחסום - נכון ל7/1 זה עדיין יותר ממה שביביסטים עשו בהקשר הזה ולכן החשדנות האוטמטית אליהם לא כל כך רלוונטית.

מה שמדאיג שהפריצה הזו יושבת על תהליכים הרבה יותר עמוקים בחברה האמריקנית ולא סתם חבורת מטורללים שהתארגנו בפייסבוק. מאוד מדאיג.

4. Sturridge Member

כלומר, כשהוא נכנס לרכב בו שלושת ילדיו והשוטר ירה לו בגב שבע פעמים?
    כן, נשמע מסוכן כמו לפרוץ ביחד עם עוד מאות לקפיטול היל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

החשדנות האוטומטית היא מהתפיסה שמה שקרה אתמול בסנאט נובע הרבה מכל התדלוקים של טראמפ בגזרת "גנבו לנו את הבחירות", "מרמים אותנו", "DeEpsTate" ושאר השיט שנורא מזכירים את התדלוקים של ביבי וסביבתו.

המפגינים בבלפור("הסמול") מפגינים כבר קרוב לשנה ואירועי האלימות שלהם מסתכמים בשוטר סמוי אחד שנפצע כשהמפגינים חשבו שהוא ביביסט שתוקף מפגינים, בכמה מחסומי משטרה שנפרצו ובמיקרופון שהפילו מהיד של אבישי בן חיים. וציצי על מנורה כמובן.
    אין יותר מופרך מההשוואה של כל מיני גורמים ביביסטים בין מה שקרה אתמול למפגינים בבלפור.

Sturridge ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. Clichy COYG

וואלה? לי זה מזכיר את הדיבורים של ראשי המחאה ובכירים אחרים על "יום הבסטיליה" וללכת לבלפור "להציל את הדמוקרטיה" אחרי שהעם אמר את דברו (כמו באמריקה) ושחלק מהמחנה הנ"ל מנסה למצוא טיעונים משפטיים סבוכים בשביל לסכל את זה.

אבל אולי זה רק אני.

איזה_עפולאי אוהב/ת את זה.
  7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה מעניין אם בכיר במחאה(לא יודע אפילו מי) הכריז על יום הבסטיליה אם בפועל היו כבר עשרות הפגנות ולא קרה שום דבר שהוא 1% ממה שקרה אתמול?

ועכשיו גם אתה התחלת עם הטמטום של "לכבד את הכרעת העם"? אם אסור לאנשים להפגין נגד נושאים שהוכרעו בבחירות, אז אין שום טעם לדבר הזה שנקרא "הפגנה". שאנשים יצביעו בקלפי פעם ב4 שנים וזהו, כל דבר מעבר לזה הוא חוסר לכבוד להכרעת העם.
    היגיון צרוף.

מה שקרה אתמול הוא תמרור אזהרה ברור למה עלול לקרות כשיש מנהיג פופוליסט שמתדלק את הבייס שלו 24/7 באמצעות פייק ניוז. די מצחיקה ההתעקשות לא לראות את זה עד הרגע המדויק שבו יקרה מאורע דומה בארץ. ויכול להיות שהוא לעולם לא יקרה, כן? אבל מה שקרה אתמול הוא חד משמעית תמרור אזהרה, אלא אם כן אתה טוען שאין שום קשר בין הפמפום של טראמפ על הדיפסטייט שרימה בבחירות למה שקרה אתמול, או לחלופין אם אתה טוען שאין שום דמיון בין הפמפום של טראמפ על הדיפסטייט שרימה בבחירות לבין הפמפום של ביבי על הדיפסטייט שתופר לו תיקים.
    ההבדל המרכזי הוא שטראמפ מתדלק ישירות מפיו וביבי על ידי השופרות והטוויטר של הבן שלו, אבל התוכן עצמו דומה באופן מדאיג.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. Clichy COYG

@חייל שוקולד
    לא הבנתי את השורה הראשונה - גם היו עשרות הפגנות של תומכי טראמפ אבל ברגע שטראמפ דיבר על ה6 בינואר פתאום ראינו משהו שלא ראינו בעבר.

אהוד ברק -
    "מיליון אזרחים יצטרכו לבלום בגופם את הרס הדמוקרטיה".
    אשכרה אם עוצמים את העיניים ומקשיבים לטקסט זה נשמע אחד לאחד כמו טראמפ אתמול.

מותר להפגין. מותר להפגין בבלפור. מותר להפגין בבלפור שנתיים ברציפות ולצעוק לביבי להתפטר ושהוא משחית את המדינה. מה אסור? ליצור ברמיזות עבות איזה urgency (שבעיקר קורה ע"י אנשים כמו ההוא למעלה) מזוייף שצריך "לפעול" מעבר למחאות הרגילות. עד עכשיו זה לא קרה לעיתים קרובות אבל זה בהחלט עלול להסלים.

אני האחרון שיכחיש את הדמיון בשיטות של טראמפ ונתניהו, ולדעתי ביבי צריך ללכת הביתה בגלל מיליון ואחת סיבות (באמת), אבל אתה יודע מה ההבדל ביני לבינך? שאני מסוגל לראות את תרחיש האימים הזה קורה גם אצל ביביסטים שטופי שנאה וגם אצל אנשים מהמחנה השני.

ובאופן יותר כללי לדעתי האישית הרוחות יתחילו להרגע כאשר נראה אנשים מגנים בתקיפות אירועים מהצד שלהם ולא רק מהצד השני.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Clichy

אתה מביא לי ציטוט של מישהו שלפני שנה הקים מפלגה שבסקרים לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, ושל סדי בן שטרית/אמיר השכל/מי שזה לא יהיה שאמר את הציטוט על הבסטיליה, אנשים עם השפעה ציבורית מינימלית. באמת השוואה מעולה לביבי או לטראמפ שהבייס שלהם כולל איזה רבע מאזרחי המדינה, ושמערך התעמולה שלהם לא היה מבייש אף דיקטטורה בהיסטוריה.

אני יכול לראות אירועים אלימים קורים מכיוון שמאל, גם כתבתי כאן בעבר שאם יום אחד יקום מישהו ויחליט לנסות להתנקש בביבי אני לא אפול מהכיסא. אבל ספציפית מה שקרה אתמול מהווה תמרור אזהרה רק על צד אחד של המפה.
    טראמפ מקביל לביבי, לא לאהוד ברק ולא לסדי בן שיטרית.

10. Clichy COYG

אתה מכריח אותי להתנהג כמו הג'וניור - אבל אהוד ברק זה לא סתם מישהו. הבן אדם תרם לחלק מהארגונים המפגינים, הוא מזוהה פוליטית עם המפגינים (והיה "רק" רוה"מ לשעבר), מרבה להתבטא (בבוטות) ולהתראיין בנושא ובלי קשר יש לו אישיו אישי עם ביבי כך שלהגיד שיש לו "השפעה ציבורית מינימלית" על המפגינים זה פשוט לעצום עיניים. אז לביבי השפעה יותר חזקה על המצביעים שלו, So? צריך רבע מאזרחי המדינה בשביל לפרוץ לבלפור/קפיטול? גם 200 זומבים יספיקו.

Maccabi Diamond ו-Roma אוהבים את זה.
  11. VAR Member

On August 23, Kenosha police responded to a 9-1-1 call about a "domestic incident" at approximately 5:11 PM. According to multiple official sources, the female caller referred to Blake as her "boyfriend", said he was not permitted to be on the premises, and that he'd taken her car keys and was refusing to give them back.[12][13] Officers were also informed by the dispatcher that there was a "wanted" alert for someone at the address, indicated by police code 10–99.[14] Blake had a warrant for his arrest from July, based on charges of third-degree sexual assault,[note 1] trespassing, and disorderly conduct in connection with domestic abuse.[1][14] The woman who called 9-1-1 on August 23 to report that Blake had stolen her keys was the same woman who had previously filed the criminal complaint alleging that Blake had sexually assaulted her.[15] Both Kenosha Police Chief Daniel Miskinis and the Kenosha Professional Police Association stated that the officers dispatched on August 23 were aware of the pending warrant for Blake before they arrived on scene.[15][16][17]

According to a witness, Blake pulled his car up near "six or seven women shouting at each other on the sidewalk" and "Blake did not say anything to the women".[18] According to other witnesses, Blake was trying to intervene between two women who were arguing when police arrived.[7] According to the police union, the officers were dispatched because of a complaint that Blake was attempting to steal the caller's keys and vehicle.[19]

Officers attempted to subdue Blake, and two officers used tasers on him.[20][7][21] A bystander who recorded a video of the incident told reporters that he heard police yelling "drop the knife". The bystander also stated, "I didn't see any weapons in his hands; he wasn't being violent".[22] The police union says that Blake was armed with a knife in his left hand, but officers did not initially see it, and he "forcefully fought with the officers, including putting one of [them] in a headlock", while ignoring orders to drop the knife.[23] "Based on the inability to gain compliance and control after using verbal, physical and less-lethal means, the officers drew their firearms," the police union added.[19][24] One of Blake's attorneys disputed this version of events, calling it "overblown", and saying that the police officers were the aggressors and immediately became physical with Blake upon arriving at the scene.[25]

בוא נחכה ונראה כמה מזה עשתה הבחורה הנ"ל. מה אתה מהמר? היה לה סכין או שהיא רק עשתה headlock לאחד מהשוטרים?

איזה_עפולאי אוהב/ת את זה.
  12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה באמת ויכוח סרק, אני טוען שיש 0 דמיון בין פולחן האישיות שהביביסטים עושים לביבי ושהטראמפיסטים עושים לטראמפ, לבין פולחן האישיות(הלא קיים) שהבלפוריסטים עושים לאהוד ברק. ובהתאם גם מה כל קבוצה תהיה מוכנה לעשות למען המנהיג שלה(בכלל מגוחך בעיניי להגדיר את ברק כמנהיג המחאה).

אם אתה חושב אחרת אז אין בינינו קרקע משותפת לדיון.

13. Clichy COYG

בניגוד לביביסטים אני חושב שאצל הבלפוריסטים זה לא "בשביל" המנהיג שלהם אלא כי הם באמת מאמינים בזה.

אבל מסכים, נראה לי שהויכוח הגיע למיצוי.

14. סיונרה Member

מה מקור האובססיה להזכיר את האלימות של "הצד השני"?
    בהקשר הישראלי אני מבין אנשים שרואים אלימות של אנשים שמצביעים לאותה מפלגה וחשוב להם להראות שיש הרבה חלאות. אבל מה הקשר בין מה שהיה אתמול ובין "אלימות של השמאל האמריקאי". אם אתה אוהד ימין ישראלי אתה חייב להיות אוהד ימין אמריקאי?
    מבחינתי יש צד אחד בעניין הזה והוא ישראל. מה שטוב לארה"ב טוב לישראל, ולכן ככל שמה שטראמפ עשה אתמול לא טוב לארה"ב, אז הוא לא טוב לישראל וככה צריך לשפוט זאת.
    ובמקרה הזה יש עשרות סוגי אספסופים בכל מדינה. מה שייחודי למקרה הזה זה שהנשיא שנבחר בבחירות דמוקרטיות אשכרה עולה לשידור ומטיל ספק באמינותן ללא שום ראיות מלבד זה ש"אין סיכוי שהפסדתי בחירות דמוקרטיות". אפשר להגיד שמחרתיים זה יישכח, לא חושב שהאנשים שנסעו עד ל-DC ופרצו לתוך המבנה הכי חשוב במדינה הכי חשובה בעולם המערבי והדמוקרטי פשוט ישכחו את כל הקונספירציות והסיפורים שגרמו להם לעשות את זה. אגב, מעניין לי את הביצה אם הבחירות באמת זויפו או שלא. החלק הכי חשוב במערכת דמוקרטית היא האמון של הציבור בה. ברגע שהציבור לא מאמין בה, אז זה בכלל לא משנה אם היא אמינה או לא, ולהיפך.
    ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שארה"ב תדרדר לאנרכיה.

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  15. Sturridge Member

סלח לי שאני לוקח מאוד בספקנות את מה שהמשטרה מספרת שקרה.
    ברור לי שמדובר בעבריין. אני לא מרחם עליו ובכנות הוא גם לא ממש יחסר לי. עדיין יש אמצע בין לרסס בנאדם לבין להישחט עם סכין.

בעיקר הגבתי כי מגוחך להשוות את האירועים, ובכלל למה.