חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. avicii Member

בלאגן כמו במזרח התיכון.נגורנו קרבאח סופח לאזרבייג'ן למרות רוב ארמני.מתכון לצרות.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובינתיים, לא רק שטראמפ נדבק בקורונה (וכך גם סדרה של אנשים בבית הלבן), הוא בדרך לבית חולים.

קארמה איז אה ביץ'.

3. DRORIKO Member

למכבי אין משחק נגדם בליגה האירופית?

4. avicii Member

כן,כנראה יעבור לאיצטדיון מרוחק כמו שקרה בזמן האינתיפאדה בישראל והמלחמה במחוז דונצק באוקראינה.

5. סיונרה Member

היה לי פה ויכוח עם @מזגן (שאני לא מצליח לתייג) לגביי העובדה שהמערכת בארה"ב דפוקה, וששחורים נדפקים מזה, בכוונה או בטעות.
    הנה פה בחור שעבר את הכביש לא ברמזור ירוק נעצר על ידי שוטרים, עובר חיפוש די משפיל ולבסוף נשלח לדרכו כשדי ברור שלא עשה כלום. ברגע שהחוקים מאפשרים למשטרה לפעול בצורה כזאת, הם נותנים פתח לשוטרים גזענים ובריונים להתעמר באוכלוסיה חלשה כי הם עברו עבירה.

6. Bitcoin Member

קרה לי משהו כזה פה בארץ כמה פעמים. רוב הפעמים שזה קרה זה היה בלילה והלכתי רגלית לבד ועצרו אותי שוטרים והתחילו לעשות עליי חיפושים ודברים. פעם אחת ממש יוצאת דופן הייתה לפני כמה שנים בתוך העיר באור יום כשהייתי עם אוטו (האוטו היה סיטרואן c15 דומה לרנו קנגו אבל עם בגאז' מרובע כזה כך שיכול להיות שזה מה שהחשיד) שעצרו אותי (ולא הייתי לבד הייתה איתי מישהי באוטו) ועשו חיפוש גם עליי וגם באוטו. זה תמיד היה לי מוזר שזה קורה דווקא לי כי אני באמת לא נראה מאוד מאיים (שחיף לבנבן). בכל אופן זה לא נעים אבל זה קורה.
    בכל הנוגע לארה"ב, כמעט ואין ספק שיש יחס לא הוגן לשחורים בכל הנוגע לעצירות שלהם ולבדיקה שלהם. עבר קצת זמן מאז שקראתי על זה אבל אם אני זוכר נכון, בתקריות שלא מעורב בהן ירי שחורים מותקפים ע"י שחורים בצורה לא פרופורציונלית למספר שלהם באוכלוסיה או משהו כזה. זה לא משנה את העובדה ששחורים עובדתית אחראים לאחוז מאוד גבוה של פשעים בארה"ב. השאלה היא איך פותרים את המצב, בלי קשר למקרה ספציפי כזה או אחר

7. סיונרה Member

הבחור בסיפור בסך הכל עבר את הכביש במקום בו לא היה אמור לעבור. הוא לא פושע ולא פגע באף אחד, ואין שום סיבה שהמשטרה בכלל תדבר איתו. במידה והיה לו ג'וינט בכיס, אז יש מצב שהוא היה מסיים את הסיפור הזה בו הוא לא הזיק לאף אחד במעצר במקרה הטוב, היו לוקחים לו טביעת אצבע ומכניסים אותו למערכת, הוא יופיע בכל מני מאגרים משטרתיים שאחרי זה ידפקו אותו בעתיד.
    וזה בהנחה והשוטרים הם לא חארות גזעניים שרוצים להטפל לאנשים ברחוב.

8. DRORIKO Member

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הלוואי אצלינו.

10. Clichy COYG

אנחנו כבר בבוקר ואין תוצאות אבל דרמה די מטורפת. ההצבעה במישיגן ופנסילבניה תתעכב אבל טראמפ כבר החליט שניצח.

מה שכן גם אם ביידן ייקח העובדה שהסוקרים פיספסו בגדול את פלורידה ואוהיו (ואפילו קצת טקסס) היא די מביכה. עוד פעם.

11. avicii Member

שתי תהיות שלא מצליח להבין אותן בהקשר הסיקור בישראל:
    1. אף אחד לא תוהה איך יכול להיות שאנשים בסקרים בהיקף נרחב כל כך? אולי זה נובע מפחד מתגובה שידעו שהם תמכו בטראמפ( מתבוסה של טראמפ לתיקו עד השניות האחרונות)?
    2. מדברים על אלימות שתבוא מהרפובליקנים, אבל המיגון של החנויות מגיע בעקבות ההפגנות האחרונות שהיו מהצד השמאלי. למה זה לא בא לידי ביטוי?

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממה שהבנתי, הבעיה שנמצאה בסקרים בפעם הקודמת היתה שלא החשיבו במספרים רפובליקאים שבעבר פשוט לא הגיעו להצביע. למרבה ההפתעה של הסוקרים, ב-2016 הם כן הגיעו.

לא יודע מה היה העניין ב-2020, אבל נצטרך לחכות לתוצאות הסופיות כדי לראות עד כמה זה רחוק היה מהמציאות.

13. alexshw Member

אני מתחבר למה ש - @avicii רשם. ארה"ב היא מדינה של פוליטקורקטיות, אבל בפועל של צביעות, לכן בהחלט הרבה מתומכיו של טראמפ לא מודים בכך. חוץ מזה רואים בכותרות גם קודם כל האת הסקרים של POPULAR VOTE וזה לא רלוונטי.

ואגב ביידן הוא "אליטה לבנה" קלאסית. הוא מהמועמדים הדמוקרטים שלמיעוטים שם יהיה הכי קשה להתחבר אליהם, אפילו על אף הסגנית נשיא שהיא מהמיעוטים, אבל בפועל מאותה אליטה בדיוק ואף הייתה תובעת במשפטים של לא מעט עבריינים שחורים.

14. Clichy COYG

גם אם ביידן יזכה זה ברור שהסוקרים נפלו בענק - דיברו על הפער הכי גדול שהיה פה ובפועל כבר עברו כמעט 24 שעות ולא יודעים מי זכה.

לגבי התקשורת בארץ - אני דווקא ראיתי הרבה אנשים שהקפידו להשאר זהירים למרות הסקרים. לטעמי חלק מהעניין נובע שתקשורת המיינסטרים בארץ היא בעיקר עם אוריינטציה של CNN אשר להם (כמו גם לFOX) יש אג'נדה מאוד ברורה.

15. VAR Member

תהיו בטוחים שטראמפ מוביל בכל המדינות המתנדנדות שהתקשורת לא מדווחת עליהן.

הוא עדיין יכול אגב לנצח בבחירות גם אם הוא מפסיד את ויסקונסין, אריזונה ומישיגן.