חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

בהמשך לחשדות: מוציאים כוחות מסוריה ועבירים אותם לסעודיה. כשהאמריקאים מוציאים או מכניסים כוחות לאנשהו, יש איזשהו אינטרס אמריקאי שקשור בעקיפין או במיישרין בכסף. תמיד רק צריך לחפש אותו.

2. Clichy COYG

כמו כל מעצמה רנדומלית כלשהי.

3. alexshw Member

לא חושב שארה"ב יודעת מה האינטרס שלה במזרח התיכון. וזה נמשך כבר די הרבה זמן.

מזגן אוהב/ת את זה.
  4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לצערינו אצל אובאמה זה לא היה כך.

5. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אין דבר כזה. נשיאים יכולים להתחלף כל הזמן אבל את התעשייה האמריקאית כולם משרתים בראש ובראשונה. גם חיסול קדאפי, גם המלחמה בסוריה, גם חידוש המלחמה הקרה עם רוסיה וגם המלחמה עם אוקראינה, לכולם יש רקע כלכלי ברור שנועד להפריע למתחרים, כל קוראי התיגר למיניהם.

6. alexshw Member

לא לעצור בסולימני. להמשיך לחמינאי. סופה במדבר נגד אירן ולגמור עם המשטר הזה סוף סוף.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

חיסול מרשים של ארה"ב. זהו מסר מאד ברור לשלטון הטרור של האייתולות. כל יום שהם עדיין שולטים שם זו בעיה לאזור כולו, אבל אין לי מושג עד כמה האופוזיציה האיראנית חזקה? הדמוקרטים מתנהגים עכשיו בהיסטריה מטומטמת, הם שכחו שהמשיח שלהם התחיל את ה"אביב הערבי המוצלח", אבל השאלה היא מה יקרה ביום שהאייתולות באמת יאבדו את הכוח שלהם? כמו שאני אומר, ה"אביב הערבי" היה כשלון נוראי כי לפעמים קל להפיל דיקטטורה, אבל יש יום אחרי זה. לדעתי האיראנים צריכים לעשות את זה לבד, אבל טראמפ למשל יכול מבחוץ להחליש את היסודות של השלטון המדכא.

נראה מה יהיה, אבל כל תסריט אפשרי.

8. alexshw Member

לא רואה מצב שהמשטר הזה יפול ללא התערבות צבאית. הטעות הכי גדולה של ארה"ב בעשורים האחרונים, זה שהיא פלשה לעירק ב - 2003 במקום להפנות את כל המאמץ להפלת המשטר באירן.
    סדאם חוסיין אחרי 1991 יכל לירות רק ברובה שלו.

מזגן ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@alexshw
    בינינו, החלפת השלטון האייתולות תעשה רק טוב לכל האזור, אבל אחרי כשלון ה"אביב הערבי" אני כן רוצה שיקימו שם שלטון נורמלי. המלחמה עם אירן תגיע ככל הנראה, לזה אני כבר מחכה שנים, אבל ללא פתרון אמיתי ליום שאחרי אף אחד מרוויח מזה. צפון אפריקה לא יציבה, סוריה היא עדיין בעיה לא קטנה. טורקיה בראשות דיקטטור היא בעיה אמיתית. אז שלטון האייתולות תביא על הפרסים בסוף מלחמה כי היא קיצונית ולא מוכנה בין היתר לוותר על חלום הרטוב שלה: פצצת גרעין.

כן, אז אני מעריך שבסוף נקבל מלחמה, אבל אני חושש מהרגע שאירן תהיה משוחררת משלטון דתי קיצוני ואנטישמי טהור.

אגב משהו אחר. ברגע שהדיקטטורה הדתית תעלם ותוחלף בשלטון יותר נורמלי, סביר להניח שגם החיזבאללה והחמאס יחלשו. זה אומר שהלחץ על ישראל שוב יהיה גדול כדי להגיע להסדר עם הפלסטינים...

10. DRORIKO Member

החיסול הזה הוא כמו קטע מסרט. סולימני כבר היה בטוח שהוא שולט כאן במזרח התיכון וגם התרברב כמו אחד כזה, בסוף הוא הגיע למצב שמזהים רק את הטבעת שלו.

11. alexshw Member

עשה טעות של בית סוהר או במקרה הזה של בית קברות. היה אחראי על תקיפה בה נהרג אזרח אמריקאי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

שאני אבין, הבן אדם היה מספר 2 במוסד, ועם כל הידע שהוא רכש בארגון זאת התובנה שהוא הגיע אליה? להשוות בין סולימאני למורנייה זה בערך כמו להשוות בין יורגן קלופ לרן בן שמעון. אגב אם לזרום עם ההשוואה אני מאד מקווה שההשפעה של חיסול סולימאני על כח קודס תהיה גדולה יותר מההשפעה של חיסול של מורנייה על החיזבאללה.

13. סיונרה Member

לא זכור לי שיורגן קלופ זכה באליפות עם קריית שמונה.

14. DRORIKO Member

בסדר גם סולימאני לא לקח אליפות עם קריית שמונה, לא מוריד מהרזומה שלו

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כל כך מבין את הצורך של בן ברק להשוות בין שני החיסולים. מורנייה היה דג גדול, אבל ארה"ב היא לא ישראל וההיפך. בסך הכל אירן לא מאיימת בצורה ישירה על האמריקאים, החיזבאללה כן על ישראל. יש פה שני משחקים אחרים לגמרי.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.