זרים וחייזרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏17/1/13.

1. Don Joan Roman Member

זה עוד הגיוני אבל להגיד שרוסו שכל מה שהוא עשה ומגיע לו כבוד על כך זה לשחק בליגה הישראלית ולרשום כמה הופעות בנבחרת לא רעה כמו קרואטיה לבין שחקן ששיחק כל הקריירה באחת מחמש הליגות הטובות באירופה ולא שיחק בנבחרתו רק כי היא נבחרת מהדרג הגבוהה ביותר ( להזכירכם על תפקידו שיחק אחד מהשחקנים הכי טובים בכל הזמנים) הוא שחקן גדול יותר, זה לא דבר שעומד במבחן המציאות, זה שרןסו השפיע יותר זה ברור, הרי הוא שיחק פה כמעט עשר שנים ותמיד היה בקבוצות מצויינות שהוא היה השחקן המוביל בהם
    מבחינת מי שהכי אהבתי. אז מי שלוקח בענק את כולם זה שאלוי שהיה בו כל מה שאני מבקש משחקן כדורגל. וגם מבן אדם

נערך לאחרונה ב: ‏20/1/13
  2. alexshw Member

אז אם תשווה שחקנים בכדורגל האירופי יתכן שלרואה עשה יותר(ובליגת האלופות אני לא בטוח), אבל כאן הדיון רק על הליגה הישראלית. אם כבר באמת ששאלוי הרבה יותר רלוונטי.

מהו קודרו היה סגן פיצ'יצ'י וחלוץ ברסה - רזומה הרבה הרבה יותר מרשים מלרואה, אז מה? אף אחד לא מעלה על דעתו לדבר עליו בהקשר של הזר הטוב ביותר.

3. Love Is Red Member

ואל תשכח את הגביע שהוא לקח עם באר שבע, הוא הביא אליפות היסטורית להפועל חיפה וגביע עוד יותר היסטורי להפועל באר שבע, זר זר שהיה שווה לראות אותו, נכון שגם לרואה היה נהדר, אבל אם רוסו היה משחק בליגה הצרפתית לדעתי הוא היה מצליח בדיוק כמו לרואה.
    רוסו זה הזר הכי טוב שנחת בו ואין בכלל מה לדבר.

ולגביי דאבשווילי ומאיוקה ומנגה, הם חלוצים טובים אבל הם לא גדולים, הם לא עשו משהו מיוחד מדיי, ודאבשווילי חסרה המהירות בשביל להיות חלוץ ברמה של איגבני יעקובו שהיה חלוץ מדהים.

ומה היה רע במילאן אוסטרץ?
    היה שותף בכיר בעונה האירופית הכי גדולה של קבוצה ישראלית איי פעם...

4. Don Joan Roman Member

מה הקשר מהו קודרו? קודרו עשה עונה שתיים איכותיות מאוד, לרואה 16 שנה, לרואה הגיע לכאן באמצע הקריירה ולא בסיומה

5. EuropeGuy Member

ובכל זאת, האם יש כבר דיבורים עליו?
    קבוצות בכירות מליגת העל מעוניינות לרכוש אותו בסיום העונה?

לצורך ההשוואה אני חושב שיש בו משהו מרשים יותר מבאנדלובו (שלא יצא לי לעקוב אחריו בעונתו בבני-יהודה והשנה לא עשה כלום)

6. Ice Cream חסה

אני זוכר שכתבת פה שלר"ג יש אופציה לרכוש אותו בסיום העונה (בכמה?) וזה תלוי בהחלטה של ארקין. אז הוא החליט שהוא רוכש? אם כן הוא נכס ענק לר"ג, ומחפה על ארבעת הזרים האחרים (ארחיפוב, אוננגה, סידיבה ועכשיו פצ'יץ') שבמקרה הטוב הם למל"מים שאפשר למצוא גם בליגה הישראלית (יכול להיות שהשיקול להעדיף זרים עליהם זה ענייני שכר ומס, לגיטימי).

7. סדרו קייטע Member

בשילוב של יכולת והשפעה, הזר הכי גדול ששיחק פה היה אובארוב. עוד שחקן שלא הוזכר פה ושווה מאבק על מקום בחמישיה הוא קודריצקי.

פץ היה הטוב ביותר מבין שחקני ההגנה (לא כולל שוערים) אבל אולי לא שיחק מספיק בשביל להיכנס לרשימה מצומצמת של הזרים הטובים. פישונט היה הזר הטוב ביותר ששיחק בבית"ר, לדעתי (לרואה אולי לא היה פחות טוב כשחקן, אבל לא שיחק והשפיע מספיק). הרושם שלי שהתקופה שלו בהפועל קצת הרסה את הרושם והזכרונות ממנו, מכוון שהוא נראה כמו צל של השחקן מתקופתו בבית"ר.

בכל מקרה, בעידן בוסמן ובאקלים הכלכלי הנוכחי בכדורגל במדינות ברית המועצות לשעבר בהשוואה לישראל, אין סיכוי שנראה שחקנים ברמה שמתקרבת לזו, מגיעים לכאן. רק שתבינו על מה מדובר פה: אובארוב היה השוער הראשון של נבחרת ברית המועצות במונדיאל 90. קודריצקי היה שחקן סגל נבחרת ברית המועצות והגיע לבני יהודה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/13
  8. Ice Cream חסה

אובארוב היה השוער השני של נבחרת שלא עברה את שלה הבתים של המונדיאל ב-1990 וקודריצקי לא רשם הופעה במדיה. על אותו משקל אפשר לציין את חייר סספדאס ופאולו דה לה האסה שהגיעו עם רזומה של חלק מהסגל של פרו בקופה 2007.

9. alexshw Member

נתחיל מזה שאוברוב היה שוער שני ובפועל הפך לראשון במונדיאל 90 אחרי פציעת דסאייב, של אחת מהנבחרות הבכירות בעולם.
    בכל הקשור לקריירה בארץ, אז מלבד היותו מקצוען בלתי רגיל, הוא עשה מהפכה בארץ בכל נושא השוערות. הוא ממש היה הר אדם וכשהוא עמד בשער, השער נראה פתאום קטן יותר.

זר אדיר.

10. Ice Cream חסה

אף אחד לא מתכחש שאובארוב היה זר אדיר, דיברתי נגד הטענה של סדרו שאז היה קל יותר להביא לארץ זרים מוכחים (למרות שלבוסמן כן יש חלק). ב-1990 עדיין טיילתי עם אבא, אבל אתה בטוח שברה"מ נחשבה אז לאחת הנבחרות הטובות בעולם? נראה כמו הבאה בסדר גודל של גז'גוז' סנדומיירסקי עכשיו למכבי תל אביב. השוער השלישי של נבחרת פולין ביורו האחרון ד"א.

11. alexshw Member

ברור שהיה קל אז. שיחקו פה זרים אחרים מנבחרת ברה"מ שהיו גם סגני אלופי אירופה ב - 88(באל, קוזנצוב וצ'אנוב).
    שיחקו כאן אוסטרובסקי, ז'וטאוטס, אוליאנוב ופולוקארוב שהיו שחקני ליגה רוסית לגיטימיים ואפילו טובים.
    אתה מעלה על דעתך שהיום אפשרי להביא שחקני ליגה רוסית לגיטימיים?

יחד עם זאת עדיין עם מחפשים נכון אפשר למצוא זרים שישדרגו את הקבוצה.

12. חורחה סמבל Member

חבר?ה, מבחינת רזומה שיחק בישראל אלוף עולם מנבחרת ארגנטינה הגדולה של 1986 ששיחק בארבעת המשחקים הראשונים בטורניר (כולל שמינית הגמר) ואיבד את מקומו בהרכב רק בגלל שהושעה מרבע הגמר עקב צבירת כרטיסים צהובים.

13. סדרו קייטע Member

אוסקר גארה.

נבחרת ברית המועצות הייתה באותה תקופה אחת הנבחרות הבכירות בעולם, בטח לא משהו שאתה יכול להשוות לפולין ופרו היום, אפילו לא לרוסיה במצבה הנוכחי. מלבד גרמניה, הולנד ואיטליה, לא חושב שהייתה נבחרת אירופית שניתן להגדיר בוודאות כבכירה ממנה. והשוער הראשון שלה לאורך רוב התקופה (דאסייב) נחשב לטוב בעולם.

14. Love Is Red Member

אחריי שלדעתי ראיתי את אוסיאקו מרקוביץ' הזרים של הפועל באר שבע שהגיעו השנה ולדעתי הם זרים טובים מאוד, אבל יש עוד זרים טובים שהגיעו כמו מנגה וגאלבינה.
    איזה זר שהגיעה לראשונה לליגה הישראלית השנה הוא הכי טוב בעיניכם או איזה זרים ולמה..?

וכן אני משוחד אבל פטריק אוסיאקו שהגיע השנה להפועל באר שבע הוא באמת זר עם פוטנציאל גדול, יש לו יכולת מסירה נדירה פשוט, לא פעם במשחקים טובים שלו הוא השאיר כדורי עומק מצוינים לשחקנים ובכלל הוא נראה מצוין, ואם הוא היה יותר טוב ברוב המשחקים לדעתי הוא היה מחוזר על ידי אחת מהקבוצות הגדולות.

דעות יתקבלו בברכה D=

15. EuropeGuy Member

לא עולה לי כרגע לראש מישהו מעבר ל:

1. דוד מנגה- הפועל ר"ג

2. גלאבינה- בית"ר

יתכן וגם פריצה של מכבי שייך לרשימה אך מוקדם לדעת.
    אני אישית אוהב את נבויסה מרינקוביץ' של עכו, אך אין לי מושג אם הוא שנה ראשונה כאן.