זרים וחייזרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏17/1/13.

1. South Boy Member

די נו, כמה משחקים של באר שבע ראית באותה עונה?
    חלוץ מאוד איטי, מסורבל עם הכדור, סיומת לא מספיק טובה, כמעט ולא עושה תנועה בלי כדור, גם משחק הראש שלו לא היה יוצא דופן, על איומים מחוץ לרחבה שזאת תכונה מאוד חשובה היום לחלוץ אני אפילו לא מדבר. אה, ויש עוד פרט קטן שנקרא משכורת חצי מיליון אירו לעונה, מדד מאוד שולי בהערכת תפוקה יחסית של שחקן.
    פקהארט הוא מסוג השחקנים שצריכים שיפעילו אותם, איזה שחקן קו סטייל בוזגלו עם קרוסים על סף השלמות או שחקן סטייל מליקסון לפני ההסבה לאגף שכל כדור עומק שלו מהאמצע זה פס לגול. בעונה ששיחק בבאר שבע לא היה אחד כזה שהפעיל אותו כמו שצריך וסגנון המשחק באותה עונה בוסס על הנעת כדור מהירה עם המון תנועה לעומק ומסירות קצרות שאלה כל הדברים שפקהארט לא יודע בכלל לעשות, שילוב של שני הדברים האלה בנוסף לחוסר הרצון שלו להגיע מלכתחילה לבאר שבע פשוט הפכו את כל הסיפור לשידוך לא מוצלח וקדנציה לא טובה.
    בלגיה ורשה אני מניח שסגנון המשחק יותר מתאים לו ושחקני הקו והקישור מזינים אותו יותר, בבאר שבע זה פשוט לא היה הסיפור.
    איך בן בסט זאת דוגמה טובה בדיוק? עף מהר מאוד על טיל כי כבר אז היה סוס מת.

2. Telkiyski Member

פקהארט לא היה איזה כישלון מוחלט בבש אבל גם לא איזה הצלחה מסחררת.
    נתן אם אני זוכר נכון איזה 10-11 ובהחלט היה חלק מהאליפות השלישית שלהם.

הביאו אותו בשביל יותר מזה אבל בשורה התחתונה הקבוצה לקחה אליפות.

3. South Boy Member

הוא לא היה כישלון סטייל אנסטיס סטו ושאר הלקרדות אבל הוא רחוק שנות אור מהביטקוין שמנסים להפוך אותו אליו כאן.
    רוב השערים שלו היו דחיקות ושערים לא קריטיים, היה לו שער במחזור הפתיחה מול נתניה ושער ניצחון מול אשקלון וכל השאר באמת שלא הביאו שום ערך מוסף, בפלייאוף של אותה עונה שזה מה שהביא לנו את האליפות הוא כמעט ולא שיחק ורק אחרי שהבטחנו את האליפות קיבל דקות במחזורי הגארבג'.
    בשקלול המשכורת המפלצתית שלו זה פשוט לא היה זה, היה נגמר ושיהיה לו בהצלחה.
    הבנאדם הזה שיחק שנתיים בליגה הספרדית השניה ואף אחד כאן לא צייץ לגביו, פתאום הוא תפס גל אחרי שנתיים שהוא בקושי מסוגל למצוא את הרשת וכל הגאונים בדיעבד יצאו מהחורים שלהם. זה פשוט מביך.
    אני כבר רואה איך שהר תופס איזה חודש טוב בקפריסין ואת הגאון מקפיץ פוסט עליו בדיון הליגיונרים, זה יזיז לו שבן שהר זה שחקן עבר כבר שלוש שנים? שבקפריסין לא מבינים מאיפה הלקרדה הזאת נחתה עליהם? הוא רק יחכה להזדמנות להראות "הנה, צדקתי".

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/21
  4. Telkiyski Member

אני זוכר שער מאוד קריטי שלו בתוספת זמן נגד אשקלון. 1-0.
    נראה לי שהיו עוד איזה 1-2 קריטיים אולי.

בכל מקרה כן, בשורה התחתונה הביאו אותו וגם שילמו לו בשביל יותר מ10-11 גולים בעונה בליגה ישראלית.

אכן נתן שנתיים כושלות אחריכם אבל עכשיו בליגה פולנית הוא נותן מספרים של שחקן מעל הליגה (הפולנית).

5. alexshw Member

גם רוקאביצה חלוץ לגמרי תלותי.

6. South Boy Member

רק בנאדם שלא ראה את פקהארט בבאר שבע יכול להשוות בין השניים. אתה כנראה לא מבין מה זה שחקן תלותי.
    בכלל, רוקאביצה עד עכשיו אצלכם כל כך אנדרייטד, אני בטוח שיש לו את המגרעות שלו אחרת מה יש לו לחפש בליגת העל אבל כנראה שחסר לכם קצת פקהארט ובן שהר אם אתה אומר דבר כזה על רוקאביצה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. Butragueño מנהלים

רוקביצה ללא שחקן עם מסירת עומק ברמה טובה מאוד (שרי, לביא, אצילי) או קיצוניים עם הגבהות טובות (מבוקה, מנחם, חזיזה) מסיים את העונה עם שערים רק מפנדלים, וגם זה באחוז נמוך.

8. DRORIKO Member

אם הוא גם היה יודע לייצר לעצמו מצבים הוא לא היה בישראל(ע״ע טוני וואקמה) בשביל הליגה שלנו הוא חלוץ מספיק טוב. זה פשוט מגוחך לנסות להקטין אותו עם המספרים האדירים שהוא נותן. אתה כנראה מתגעגע לעגלות כמו אידריסו ואבו חצירא.

9. Butragueño מנהלים

אני לא מקטין, אני פשוט מתאר אותו. לא רק שהוא לא יוצר לעצמו, הוא מוגבל מבחינת בעיטה מרחוק, הוא לא יכול לקחת 1:1 עם שחקן אלא אם כן זה תוך כדי מהירות ריצה וטכניקת בעיטת הריבאונד שלו מהאוויר לוקה בחסר. אבל כמו שאמרתי, יש לו סיומת בנגיעה ברמה טובה מאוד לליגה ולכן הוא זקוק לשחקנים שתארתי.

10. DRORIKO Member

נו וכמו שגם אמרת יש לו את השחקנים האלה. מה גם שאתה מסתכל על הקריירה שלו ורואה שהוא הצליח בלא מעט קבוצות שונות. מה שמראה שלא צריך לבנות קבוצה מאד מיוחדת כדי שהוא יצליח בה. קבוצות עם קשרי 10 וקיצונים שיודעים לייצר מצבים זה משהו שכיח בכדורגל(אלא אם אתה משחק 433 או כל קומבינציה אחרת אבל לא נכנס עכשיו לדקויות טקטיות)

11. DRORIKO Member

אגב @alexshw תקן אותי אם אני טועה אבל רוקאביציה הוא השחקן היחיד בליגה ששיחק במונדיאל לא?

12. alexshw Member

מהפעילים בה כיום חושב שכן

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

13. alexshw Member

ב 13.12 באייר לברקוזן עלתה לראש טבלת הבונדסליגה, אך מאז קרסה עם 15 נק' בלבד ב 15 מחזורים וגם הודחה בצורה משפילה מאירופה על ידי הבחורים הצעירים מברן. היום פיטר בוס שילם את המחיר ופוטר.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

14. DRORIKO Member

הבוס פיטר אותו

15. South Boy Member

סיקרן אותי לראות מה עשה הביטקוין שלנו השנה ומה אני אגיד לכם, הוא יכל היה להיות שחקן פוצ'יוולי מצוין.
    אין בשחקן הזה כלום חוץ ממשחק ראש שבבאר שבע של אותה עונה לא יכל לבוא לידי ביטוי כי כמעט ולא שיחקנו על קרוסים מהאגפים בהיעדר שחקן כמו בוזגלו ובהינתן שחקן כמו טוני וואקמה באגף השני ושיחקנו בעיקר עם הכדור לרגל, כבר בסרטון הזה שהוא לכאורה מציג את השחקן בשיא שלו רואים שהוא לוקה בדברים הכי בסיסיים כמו משחק רגל, תנועה ללא כדור, בעיטה, נוכחות מחוץ לרחבה ועוד המון דברים שאפשר להתעכב עליהם.
    זה פשוט גליינור פלט הלבן, כשהקבוצה משחקת רק על הגובה שלו ובאגפים יש מי שיספק לו את הקרוסים אפשר לראות ממנו תפוקה וגם זה מגיע על חשבון הקבוצה ומגביל אותה.
    אבל כמובן שהמספרים היבשים האלה מספיקים לכמה יצורים שלא ראו משחק אחד שלם שלו העונה כדי לקרוא לו "ביטקוין".