זרים וחייזרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏17/1/13.

1. Telkiyski Member

גם ללסטר הוא לא הגיע דרך מכבי אלא דרך סוונזי.
    נו אז?

ואם מישהו כזה מסתכל על מה מאמנים זרים עושים במכבי ת"א בליגת העל הישראלית, איך זה שבוס אחרי מכבי הלך לאמן באיאקס?
    הרי הוא נכשל פה והצליח לא לקחת אליפות עם תקציב של 150 מיליון שקל.

2. DRORIKO Member

לסטר ששיחקה בליגה השניה, לא הלסטר שאתה מכיר היום.

3. Telkiyski Member

לסטר ששיחקה בליגה השניה עדיין הייתה קבוצת צ'מפיונשיפ שזה הרבה הרבה יותר מליגת העל הישראלית.

שוב אני אשאל, אם כזה מסתכלים באירופה על מאמנים זרים ומה הם עושים במכבי ת"א, איך זה שבוס, אחרי שהפסיד אליפות לדודו גורש, הלך לאמן איאקס?
    אתה חושב שבוס אימן את איאקס בגלל מכבי או בגלל מה שעשה לפני הארגז במכבי (ויטסה)?

4. DRORIKO Member

כן אבל הוא נכשל שם ובגלל התגלגל זה לוידאוטון האלמונית. עליה אתה בטח שלא יכול להגיד שהיא "הרבה הרבה יותר" מהליגה הישראלית. מוידאוטון הוא התקדם למכבי וממכבי הוא התקדם לבאזל. אני לא מבין על מה הויכוח, יש עובדות, יש סדר אירועים.

5. Telkiyski Member

ומה הביא את סוזה לאמן בצ'מפיונשיפ? הצלחה איפה בדיוק?
    אם לא השם שלו, מה איפשר לו בתור מאמן מתחיל שלא אימן דקה לאמן בQPR ולא בקבוצת תחתית בפורטוגל נניח?

ומה עם פיטר בוס?
    איך קרה שהוא הגיע לאיאקס אחרי שהצליח להפסיד פה אליפות עם 150 מיליון שקל?

6. DRORIKO Member

קודם כל QPR עם כל הכבוד זה לא ליברפול ולא מנצ'סטר יונייטד, זה מועדון מהצ'מפיונשיפ, לא כזה רחוק מקבוצות מהליגה הפורטוגלית. דבר שני, כמו שהסברתי, לא הלך לו בצ'מפיונשיפ, הוא הגיע למצב נתון שהוא צריך קבוצה שתקדם אותו, ומכבי היתה הקבוצה הזאת. אי אפשר להגיד שהיא לא תרמה לקריירה שלו.

7. Telkiyski Member

אתה רוצה ששוב אני אשאל אותך מה ההסבר שלך לזה שפטר בוס הגיע לאיאקס אחרי שאיבד פה אליפות עם 150 מיליון ?

8. DRORIKO Member

אבל כל הדיון הזה הוא על פאולו סוזה. מה אתה דוחף לי לפה את פטר בוס

9. Telkiyski Member

הדיון הוא לא על פאולו סוזה.
    הדיון הוא על השקר שמתאר את מכבי ת"א כ"מקפצה" למאמנים.

כאילו אנשים באירופה יושבים ואומרים "היי תראה הוא לקח אליפות בישראל עם המועדון הכי עשיר בפער שם. תותח. בוא נביא אותו".

10. DRORIKO Member

בדיון שאני התחלתי הוא על פאולו סוזה

אתה רוצה לדבר על על שאר המאמנים? זה כבר דיון אחר. אני דיברתי ספציפית על סוז

11. Telkiyski Member

למה הוא רצה את סוזה ולא את ברק בכר?
    כנראה בגלל שם, רזומה מלפני מכבי (אנגליה כאמור) וכמו שאורימור טען פה אולי גם ענייני שפה.

אם לא היו קוראים לו פאולה סוזה אלא בלגויה מילבסקי, והוא היה עושה עם מכבי באירופה בדיוק את מה שסוזה עשה, גם אז לדעתך הבעלים של באזל היה מביא אותו?

12. DRORIKO Member

13. Telkiyski Member

נו יפה. אז זה קודם השם והרזומה מלפני כן, ואח"כ מה שעשה במכבי (וגם זה בזירה האירופית).

גם עם וידאוטון אגב סוזה הצליח בליגה האירופית וגם ניצח את באזל.
    סוג של סקאוטינג עצל כנראה.
    ניצח אותנו עם וידאוטון ואז עשה איתנו פעמיים תיקו עם מכבי ת"א - יאללה נביא אותו.

14. Morientes Member

אם הוא היה יכול להגיע לבאזל לפני מכבי, הוא לא היה מגיע למכבי.
    הוא כנראה היה צריך את זה בשביל לעשות את הקפיצה

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הוא עבר מסלול של כמה שנים של אימון בנבחרות הצעירות של פורטוגל, מדינה שהיא סוג של מעצמת מאמני כדורגל, והיה העוזר של קירוש בבוגרת כשהוא מסומן כמאמן טוב בהתהוות, קצת וילאש בואש כזה, זה לא שמדובר בליצן שהשתמש בשם שלו, הוא באמת התפתח והוכיח את עצמו. המינוי של ב-QPR היה הימור זול של אמצע העונה שגם לא היה כושל בשום צורה, הוא פוטר בגלל בעיות מול ההנהלה ואז אכן קיבל את התפקיד בסוונזי (מדשדשת למדי, שנתיים אחרי שעלו לצ'מפיונשיפ) והצליח איתם, קיבל מינוי בלסטר וקרס. אחר כך, מוידאוטון, דרך מכבי, הקריירה שלו שוב בעלייה, בזכות היכולות שלו כמאמן ולא שום דבר אחר.
    אני לא חושב שמישהו טען שמכבי שינתה לו את הקריירה, לא רק בגלל מכבי הוא נסק, אבל זו תחנה משמעותית, אליפות ונוקאאוט בליגה האירופית עם כדורגל איכותי וקבוצה מאומנת להפליא, זה מרשים.

אציין, אגב, שאני חושב שברק בכר נשאר בארץ מבחירה. הוא לא בקאליבר של סוזה או בוס, כן איפשהו באיזור של אוסקר, אם הוא יחליט לצאת למסלול אירופי, להוכיח את עצמו בליגה דרג ג' שאני משוכנע שאם יגשש יוכל למצוא בהן עבודה, הוא יוכל להתפתח. הבחירה כמובן מובנת.
    המפתח להתקדמות בקריירה כמאמן, במיוחד עבור כאלה ממדינות קטנות, הוא לנדוד בעולם ולצבור ניסיון, ולא בקפריסין ליד הבית, אלא במדינות גדולות, מרכז אירופה.