זמן הסיכומים: מנתחים את מונדיאל 2010

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏13/7/10.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. דייגו פורלן היה כל מה שהצופה הנייטרלי מייחל לו בטורניר כמו המונדיאל. חלוץ מהצמרת העולמית שסוחף אחריו את הנבחרת שלו ולא מפחד לקחת מנהיגות, כובש שערים מדהימים ומפרגן לחבריו.

2. כריסטיאנו רונאלדו היה כל מה שהצופה הנייטרלי לא מייחל לו בטורניר כמו במונדיאל. שחקן מהצמרת העולמית שלא מצליח לסחוף אחריו את הנבחרת שלו, חושב שלקחת מנהיגות זה פשוא לא לספור אף אחד ונותן לאגו שלו לחבל הנבחרתו.

3. היו כמה שאכזבו, אבל צרפת אכזבה מכל הבחינות.

4. יואכים לאו עשה עם גרמניה עבודה מדהימה.

5. גרמניה הציגה משחק קבוצתי אדיר.

6. הנצחון המוחץ של גרמניה מול ארגנטינה.

7. השער מסוף העולם של ג'ובאני ואן ברונקהוסט מול צ'ילה.

8. לא זכור לי רגע מיוחד.

9. לא זכור לי רגע מיוחד.

10. לא זכור לי רגע מיוחד.

11. אני חושב שהיה אחלה טורניר שבעולם. סך הכל נהנתי.

12. לא טרחתי להקשיב להם יותר מדי.

13. את השיפוט הנוראי.

14. לא נעים, אבל גם לא נורא. סך הכל מדובר בכלי מסורתי בדרום אפריקה והעולם היה יכול לגלות מעט כבוד כלפי המדינה שאירחה את המונדיאל. הכדור היה בסדר גמור, אם כי לקח זמן לשחקנים להתרגל אליו.

15. אדוארדו; לוגנו, פויול, מייקון, קוונטראו; שווינשטייגר, צ'אבי, סניידר; מולר, וייה, פורלן.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/10
  2. Andrea Pirlo Member

1. השחקן המצטיין של המונדיאל- דייגו פורלאן. השחקן שהסתדר הכי טוב עם הג'בולאני ידע לנצל את זה ולשגע את שוערי היריבות עם הבעיטות שלו מרחוק. ובכללי, הוא בהתקפה ולוגאנו בהגנה סחבו את אורוגוואי למונדיאל נהדר. מגיע גם אזכור למולר,קסיאס וסניידר.
    2. השחקן שאכזב כריסטיאנו רונאלדו. מסי לפחות היה סביר לפרקים, סביב רוני היה קצת פחות הייפ וטורס וואן פרסי בכל זאת היו שותפים למשחק הגמר, אבל רונאלדו? הוא השחקן היקר בהסטוריה וזה תואר שצריך להצדיק, זידאן עשה זאת בזמנו, רונאלדו עדיין לא. הוא סחב נבחרת פורטוגלית לא רעה לכלום, הם הצליחו להבקיע רק נגד צפון קוריאה ולא הבריקו בשום שלב. לזכותו, הוא היה שם גם במונדיאל המצויין שהיה להם לפני 4 שנים והיריבות היו קשות.
    3. הנבחרת המאכזבת בטורניר האמת? מצרפת ואיטליה מראש לא ציפיתי להרבה. באנגליה כבר 40 שנה שהם היחידים שחושבים שהם טובים, ככה שאני חייב ללכת פה על ארגנטינה. נכון רבע גמר זה לא אסון, אבל הדרך שבה הם הפסידו למרות היותם הנבחרת הכי מוכשרת בטורניר על הנייר היא פשוט מזעזעת.
    4. המאמן המצטיין התלבטות קשה בין טבארז, לאב וואן מארוויק פה, אבל אני אלך עם לאב. עצם העובדה שהוא הצליח להמשיך את הדרך של קלינסמן ולהפוך את הגרמניה המכנית והמשעממת של פעם לנבחרת מעודפת כמעט על כל אוהד נייטרלי היא הישג מדהים שלו. מבחינתי כבר עכשיו אפשר לסמן אותם כפייבוריטית לקראת המונדיאל הבא.
    5. הנבחרת שהכי נהנתה לראות בטורניר גרמניה בלי שום ספק בכלל, אפשר לבחור פה בכלל מישי אחרת? לאהם,שוויינשטייגר,קדירה,אוזיל,מולר,פודולסקי,קלוזה... תענוג. גם אורוגוואי,גאנה ואפילו צ'ילה וארגנטינה לפרקים הציגו כדורגל מצויין.
    6. המשחק הטוב ביותר בטורניר קשה לבחור פה. אני אתן את ה3 הכי טובים... ה3-2 בין סלובקיה לאיטליה בגלל הדרמה והמתח, ה3-2 בין הולנד לאורוגוואי בגלל המעמד והגולים וה1-1 בין גאנה לאורגוואי בגלל סוארז. בעצם גם לאנגליה-גרמניה מגיעה מילה טובה.
    7. השער הכי יפה בטורניר גם פה קשה לבחור, אבל עם כל הכבוד לשלל הביצועים של פורלאן והגול הנפלא של טבס, אני פשוט חייב ללכת עם הפצצה של ואן ברונחוסט.
    8. הרגע השמח הגול של קוואליארלה ולא, לא הגולסו הנפלא שצימק את התוצאה, אלא דווקא הגול האחר שלו שנפסל בטענת נבדל, הגול שמשמעותו היה שאיטליה עלתה. קפצתי כמו מטורף וצעקתי כמו טמבל, עד שהבנתי אחרי כמה רגעים שהשער נפסל.
    9. הרגע העצוב הפנדל המוחמץ של ג'יאן... ודווקא הייתי בעד אורוגוואי, אבל אי אפשר שלא לרחם על הגנאים המסכנים, פשוט עצוב
    10. הרגע הביזארי קונג פו דה יונג.. אין צורך להוסיף
    11. מה דעתכם על הטורניר באופן כללי? - איכות, אורך, מבנה, רמת המשחקים טורניר לא רע, לא יזכר כאחד הטובים, אבל גם לא כאחד הגרועים. סך הכל היו המון סיפורים מעניינים מסביב, המון סיקור, באמת זכינו לחוות של המונדיאל הזה במלואו. זה היה הרבה מעבר למשחקים. לגבי רמת המשחקים עצמם אז שלב הבתים היה דיי חלשה למעט משחקים בודדים, אבל שלב הנוקאאוט היה מצויין ומלבד 4 משחקים שספרד הייתה שותפה להם ויפן-פארגוואי כל המשחקים נעו בין טובים לאדירים.
    12. מה המשפט הכי מטומטם ששמעתם מהשדר\פרשן\מישהו מאולפן ערוץ 11? אני יכול לכתוב ספר פה. אבל בואו נגיד ש"הסיכוי היחיד של אורוגוואי לכבוש היום זה במצב נייח" דקה לפני הגולסו של פורלאן נגד הולנד, מייצג באופן ברור את הטמטום של דני נוימן וחבריו.
    13. מה אתם תזכרו מהמונדיאל הזה לקראת המונדיאל הבא? לצערי את השופטים. אם תוכנס הטכנולוגיה אז נדבר על כך שהמסקנות מהמונדיאל הנוכחי הוסקו ואם לא, אז שוב נדבר על שופטים.
    14. הבובוזלות והג'בולנאי - עד כדי כך נורא? שניהם לא נוראיים, בסוף השחקנים למדו לחיות עם הג'בולאני והצופים עם הוובזלות, אבל בוא ונגיד שאני מקווה שאת שניהם לא נראה יותר.
    15. הרכיבו את נבחרת הטורניר שלכם.
    קסיאס,לאהם,ראמוס,לוגאנו,פויול,שויינשטייגר,צ'אבי,סניידר,מולר,פורלאן,וייה

3. AmitHBS Member

1. השחקן המצטיין של המונדיאל
    פורלאן, ביחד עם סוארס הביא מדינה של 3.5 מיליון תושבים לחצי גמר מונדיאל וכמעט למקום שלישי.הלוואי עלינו.
    2. השחקן שאיכזב
    רוני. שחקן שבמנצ'סטר מבקיע מכל מצב ובכמויות. לא מצא את הרשת פעם אחת ובקושי בעט לשער. אבל ללכלך על אוהדי אנגליה הוא יכול.
    3. הנבחרת המאכזבת בטורניר
    איטליה. אצל צרפת זה לא היה כ"כ מפתיע עם כל מה שהלך שם עם המאמן והתקשורת ומרידות, אבל מאלופת העולם לשערבר לא הייתי מצפה לעוף בשלב הבתים, עם תצוגות נוראיות נגד ניו זילנד וסלובקיה.
    4. המאמן המצטיין
    יוגי לב. וסביר להניח שזה ימשיך גם בטורנירים הבאים, הוא הצליח לבנות נבחרת ושיטת משחק לשנים הבאות עם אחוז גדול של צעירים בלי הרבה הופעות בנבחרת ובלי מיכאל באלאק, ועם כל זה הביא אותם למקום שלישי ולתצוגות כדורגל בלתי נשכחות.
    5. הנבחרת שהכי נהנתה לראות בטורניר
    אין שאלה, גרמניה.
    6. המשחק הטוב ביותר בטורניר
    המשחקים של אורוגוואי בנוק אאוט היו מעולים, אבל אני אבחר במשחק נגד גאנה, משחק שנראה שלא הולך לשום מקום, התהפך בדקה אחת והביא את המשחק הדרמטי ביותר במונדיאל הזה והקנה לסוארס מעמד של גיבור לאומי.
    7. השער הכי יפה בטורניר
    ואן ברונקהוסט
    8. הרגע השמח
    שריקת הסיום במשחקים של אלג'יריה.
    9. הרגע העצוב
    הדמעות של ג'יאן בלי ספק.
    10. הרגע הביזארי
    תמנון משתלט על כותרות העיתונים ברחבי העולם, ולא קוראים לו קסיאס.
    11. מה דעתכם על הטורניר באופן כללי?
    הרמה לא הייתה הגבוהה ביותר, אבל אין ספק שהיו רגעים מהנים וסיפורים שלא ישכחו, הבאזז הגדול של התקשורת אולי קבע ציפיות גדולות מדי שבהם המונדיאל לא עמד, אבל בסך הכל יהיו רגעים ומשחקים שיזכרו לעוד הרבה שנים.
    12. מה המשפט הכי מטומטם ששמעתם מהשדר\פרשן\מישהו מאולפן ערוץ 11?
    דני נוימן : "למה שווינשטיינגר תמיד עושה את זה ובועט ממרחקים כאלה ?! תמיד הוא עושה את אותה שטות ! לא יעזור, שווינשטיינגר ישאר שווינשטיינגר"
    שקט כמה דקות
    איינשטיין: "זה פודולסקי."
    13. מה אתם תזכרו מהמונדיאל הזה לקראת המונדיאל הבא?
    את השער של אינייסטה שהוקדש לחארקה וסיים את המונדיאל בצורה הכי מרגשת שיש.
    14. הבובוזלות והג'בולנאי - עד כדי כך נורא?
    הפריע, אבל ממש לא כמו שעשו את זה.
    קסיאס: לוגאנו, פיקה, מייקון, קונטראו: ואן בומל, צ'אבי, מולר, סניידר: פורלאן, וייה.

4. c_web Member

1. השחקן המצטיין של המונדיאל
    דויד וייה - הוליך את נבחרת ספרד לזכייה עם שערי ניצחון קריטיים בשמינית וברבע הגמר, מלך השערים של הטורניר, ופשוט השחקן הטוב ביותר שהיה
    .
    2. השחקן שאיכזב
    ווין רוני - לא עשה שום דבר שהזכיר את העונה המעולה שלו אצל סר אלכס.

3. הנבחרת המאכזבת בטורניר
    אנגליה - עם מאמן כמו פאביו קאפלו לא האמנתי שהם יראו כ''כ רע. אכזבה זו מילה נעימה בשבילם.

4. המאמן המצטיין
    יוגי לב - בלי באלאק לא האמינו בו ובנבחרתו, אבל הוא הציג כדורגל נהדר בכל משחק למעט חצי הגמר.

5. הנבחרת שהכי נהנתה לראות בטורניר
    גרמניה - ראו למעלה.

6. המשחק הטוב ביותר בטורניר
    גרמניה - אנגליה בלי ספק. היה בו כמעט הכל, והשער שלא אושר הופך אותו למשחק מיוחד.
    7. שער הטורניר
    ואן ברונקהוסט - בומבה של פעם בכמה מונדיאלים.
    8. הרגע השמח
    שריקת הסיום בחצי גמר נגד אורגוואי.
    9. הרגע העצוב
    קסיאס מניף את הגביע.
    10. הרגע הביזארי
    ג'ימי ג'אמפ כמעט נוגע בגביע העולם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx .

11. מה דעתכם על הטורניר באופן כללי?
    נהניתי מאוד למרות כמו שערים מוטעה. היו משחקים טובים וכדורגל איכותי, לצד הפוכים מאלה. אבל בסה''כ הכללי היה מונדיאל נהדר.

12. מה המשפט הכי מטומטם ששמעתם מהשדר\פרשן\מישהו מאולפן ערוץ 11?
    שלומי דניאלי במשחק של אורוגוואי - מקסיקו ''גם סוכניות ההימורים נתנו יחס נמוך לתיקו, אז כנראה שגם הם לא חושבים שזה יקרה"

13. מה אתם תזכרו מהמונדיאל הזה לקראת המונדיאל הבא?
    ו ו ב ו ז ל ה !

14. הבובוזלות והג'בולנאי - עד כדי כך נורא?
    אני חושב שאם אתה לא באיצטדיון אתה לא יודע עד כמה באמת הוובזולת מפריעות. כנ''ל לגבי הכדור.
    שטקלנבורח; פויול, לוגאנו, לאם, קונטראו; שויינשטייגר, סניידר, מולר, אינייסטה; וייה, פורלאן.

5. AFCA Member

1. השחקן המצטיין של המונדיאל - פורלאן
    2. השחקן שאיכזב - כ. רונאלדו. לא רק היכולת, אלא גם ההתנהגות והזלזול.
    3. הנבחרת המאכזבת בטורניר - אנגליה
    4. המאמן המצטיין - אוסקר טאבארס
    5. הנבחרת שהכי נהנתה לראות בטורניר - גרמניה
    6. המשחק הטוב ביותר בטורניר - איטליה-סלובקיה
    7. השער הכי יפה בטורניר - ג'יו מול אורוגוואי
    8. הרגע השמח - לראות את שחקני הולנד חוגגים אחרי הניצחון על הברזיל.
    9. הרגע העצוב - הדקה ה-116 במשחק הגמר.
    10. הרגע הביזארי - השער של אנגליה שלא אושר.
    11. מה דעתכם על הטורניר באופן כללי? - איכות, אורך, מבנה, רמת המשחקים - נהנתי מהדרמות, בחלק מהמשחקים גם מהכדורגל.
    12. מה המשפט הכי מטומטם ששמעתם מהשדר\פרשן\מישהו מאולפן ערוץ 11? - הולנד-ברזיל, מחצית ראשונה. הכדור מגיע לקאקה שמנסה בעיטה חכמה לפינה הרחוקה, הכדור עובר קרוב לקורה. נוימן אומר:"קאקא ניסה בעיטת צ'יפ (או משהו כזה), הוא היה צריך לחפש את המסגרת.." שקט...
    13. מה אתם תזכרו מהמונדיאל הזה לקראת המונדיאל הבא? - היד של סוארז.
    14. הבובוזלות והג'בולנאי - עד כדי כך נורא? - כן!
    15. הרכיבו את נבחרת הטורניר שלכם. סטייקלנברח;מאייקון,פיקה,פרידריך,קונטראו;שוונשטייגר,סניידר,ואן בומל; מולר,וייה,פורלאן.

6. ManUtd Fan Member

1. השחקן המצטיין של המונדיאל:
    יש לי התלבטות קשה מאוד בין דייגו פורלאן לבין תומאס מולר. שניהם נתנו מונדיאל ענק ושניהם ראויים לזכות בתואר הזה. בכל אופן, אני אלך על דייגו פורלאן כי הוא האיש שסחב את הקבוצה שלו למעמד שמעט מאוד ציפו לו ולכן אני חושב שמגיע לו הקרדיט על זה.

2. השחקן שאיכזב:
    המונדיאל הזה היה נפילה עבור כל השחקנים הגדולים. ויין רוני, ליאו מסי, כריסטיאנו רונאלדו, למפארד, ג'רארד וכו'. מווין רוני ציפו לגדולות וכגודל הציפייה גודל האכזבה, אבל אני לא יכול להצביע לרעתו, לכן אני אלך על כריסטיאנו רונאלדו שפשוט עיצבן אותי במשחק שלו. לא סופר את החברים לידו, העיקר שהוא יכבוש.

3. הנבחרת המאכזבת בטורניר:
    אמנם לא ציפו ממנה להרבה, אבל צרפת באמת הייתה אכזבה ענקית בטורניר הזה. כל השביתות האלה של השחקנים, החוסר חשק שלהם במגרש וכו'. כל אלה הובילו את צרפת לטורניר שיזכר אצלם עוד הרבה זמן, וכל זה בגלל שרצו להביא צ'אנס נוסף לכלומניק. גם אנגליה ואיטליה ראויות לאיזכור.

4. המאמן המצטיין:
    אוסקר טאברס של אורוגוואי. הוביל אותם למקום הרביעי והמכובד, ברוב הזמן אני גם נהניתי לראות אותם. כל הכבוד לו.

5. הנבחרת שהכי נהנתה לראות בטורניר:
    אורוגוואי, מלבד המשחק נגד צרפת. רוב הזמן הם שיחקו לעומק ולא כל מיני מסירות רוחב חסרות תכלית, וכמובן שלראות את פורלאן היה ממש זכות, כמו גם את סוארז שבטוח יגיע השנה לקבוצה גדולה באירופה.

6. המשחק הטוב ביותר בטורניר:
    איטליה-סלובקיה. גם ברזיל-הולנד, דנמרק-קמרון, גרמניה-ארגנטינה וגרמניה-אנגליה ראויים לאיזכור.

7. השער הכי יפה בטורניר:
    קשה לי לבחור בין השער המדהים של דייגו פורלאן לבין השער המדהים של ג'יו ואן-ברונקהורסט. שניהם שערים מדהימים ושניהם ראויים להיות לשער הכי יפה. בכל אופן, אני אלך על השער של ואן-ברונקהורסט.

8. הרגע השמח:
    למפארד משווה את התוצאה מול גרמניה. את הצעקות שלי שמעו גם בדרום-אפריקה.

9. הרגע העצוב:
    השער של למפארד לא מאושר.

10. הרגע הביזארי:
    איזה אידיוט אחד מנסה לגעת/לגנוב/ווטאבר בגביע העולם ויורד לדשא מאייה לפני שהוא מצליח. מה אתה אידיוט? תפוס את זה כבר.

11. מה דעתכם על הטורניר באופן כללי?:
    אאני לא מסכים עם אלה שאומרים שהיה טורניר משעמם. מלבד הסיבוב הראשון, שבאמת היה גרוע, שאר המשחקים (רובם כמובן, לא כולם) היו נהדרים עם קצב, עניין, שערים ודרמות. שלב הנוק-אאוט בכלל היה פנטסטי.

12. מה המשפט הכי מטומטם ששמעתם מפרשן:
    "שם המשחק, מאיר, הבקעת שערים. בלי שערים אי אפשר לנצח." דני נוימן מגלה לנו את אמריקה.

13. מה אתם תזכרו מהמונדיאל הזה לקראת המונדיאל הבא?:
    את צרפת והשביתות, את אנגליה שוב נכשלת, את ספרד עושה דאבל ואת מראדונה שם קץ לחייו בעקבות הבלוף שהתגלה (זה יגיע בחודש הקרוב... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx)

14. הבובוזלות והג'בולנאי - עד כדי כך נורא?:
    הג'בולאני היה נורא במשחקים הראשונים, כאשר השחקנים עוד לא התרגלו לכדור. בשלב הנוק-אאוט הם כבר התרגלו לזה. לא יודע אם עד כדי כך נורא, אבל היו לא מעט שערים בגלל הכדור. אני לא מבין למה לא להביא כדור פשוט ושיתחילו לשחק. למה לפני כל טורניר צריך להמציא כל מני שטויות? תביא כדור רגיל וגמרנו.
    הוובוזלות - בלתי נסבל.

15. הרכיבו את נבחרת הטורניר שלכם.:
    - שטקלנבורח (קסיאס) -
    - קונטראו (קאפדוייה) - לוגאנו (לוסיו) - פויול (פיקה) - להאם (ראמוס) -
    - שווינשטייגר (ואן-בומל) - קדירה (דייגו פרז) -
    - סניידר (אוזיל) -
    - פורלאן (אינייסטה) - וייה (קלוזה) - מולר (קאוט) -

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/10
  7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. השחקן המצטיין של המונדיאל: דייגו פורלאן. בהחלט מדהים מה שהוא עשה, טורניר מדהים שבו הוא סחב לבד עם תמיכה מסוארז את אורוגוואי עד לחצי גמר. אמנם היו הגרלות קלות וגם לא מעט מזל בדרך אבל בהחלט מגיע לו לדעתי.

2. השחקן שאיכזב: פרננדו טורס. לדעתי השיטה של דל בוסקה היוותה חלק משמעותי בתסכול שלו וביכולת כמובן, אבל זה עדיין לא היכולת שציפיתי ממנו. שלא יעז להסתפר שוב בליברפול...

3. הנבחרת המאכזבת בטורניר: לא צריך יותר מדי לפרט, אנגליה. אכזבה אישית ומקצועית כאחד.

4. המאמן המצטיין: יואכים לאוו מבחינת הנחלת סגנון משחק נהדר לגרמניה וגם הישג חלקי עם נבחרת מאוד צעירה, ויחד איתו אוסקר טאבארס הנהדר שהצליח להגיע עם נבחרת חלשה מבחינת חומר שחקנים עד לחצי הגמר.

5. הנבחרת שהכי נהנתה לראות בטורניר: מכיוון שאני פשוט מתעב את גרמניה אני אציין שהיא שיחקה את הכדורגל הכי יפה, אבל אני הכי נהניתי לראות את אורוגוואי.

6. המשחק הטוב ביותר בטורניר: מבחינה אובייקטיבית לחלוטין ולמרות ששתיתי קצת וגם חלק לא קטן מהמשחק הייתי עם הראש בתוך החולצה מבושה, ה4:1 של הגרמנים על אנגליה היה המשחק הטוב ביותר. 6 שערים, המון בלאגן ויריבות עצומה. לאוהד הנייטרלי (והגרמני) זה היה המשחק הטוב ביותר בטורניר ללא שום ספק לדעתי.

7. השער הכי יפה בטורניר: אני בהתלבטות בין השער של ואן ברונקהורסט לזה של מאיקון. של מאיקון היה הרבה יותר יצירתי וחכם אבל אני הולך עם הטיל המונחה של ג'יו... שער ענק של שחקן שעבר טורניר עוד יותר ענק.

8. הרגע השמח: הכמה שניות שראיתי את הכדור של למפארד נכנס וחשבתי שזה 2:2.

9. הרגע העצוב: השניות שאחרי שראיתי את ההילוכים החוזרים ואחרי שביטלו את השער, ותוסיפו לזה את השלישי והרביעי של הגרמנים...

10. הרגע הביזארי: גם פה, פסילת השער של למפארד.

11. מה דעתכם על הטורניר באופן כללי? - איכות, אורך, מבנה, רמת המשחקים: דעתי היא שמבין שלושת המונדיאל שראיתי בהכרה מלאה זה היה הכי מהנה, לאו דווקא מבחינת רמת משחק אלא הטורניר כמכלול.

12. מה המשפט הכי מטומטם ששמעתם מהשדר\פרשן\מישהו מאולפן ערוץ 11? יותר מדי שאני לא יכול לבחור.

13. מה אתם תזכרו מהמונדיאל הזה לקראת המונדיאל הבא? את האכזבה של אנגליה, את פסילת השער של למפארד, את הווזלות ואת השירים של שאקירה וכנען.

14. הבובוזלות והג'בולנאי - עד כדי כך נורא? הווזלות בהחלט, הג'בולאני פחות. השפיע יותר בשלבים המוקדמים אבל בשלבים המאוחרים יותר ראינו משחקים מצוינים ולדעתי עשו מזה יותר ממה שזה.

15. הרכיבו את נבחרת הטורניר שלכם:

קסיאס
    ג'יו פויול פרידריך להאם
    ואן בומל שוויישטייגר
    וייה סניידר מולר
    פורלאן

עריכה:
    למי שלא הבין, בכוונה כתבתי 6 שערים באנגליה-גרמניה, אמנם התוצאה הסופית הייתה 4:1 אבל כולנו ראינו שבמשחק הזה היו 6 שערים ול5...

8. אחד_מנתניה Member

1. השחקן המצטיין של המונדיאל - תכלס לא היה מישהו בולט יותר מכולם, אפשר לציין את וייה, צ'אבי, שוונשטייגר, סניידר.

2. השחקן שאיכזב - רוני מבחינתי איכזב יותר מכולם במיוחד אחרי שהוא היה התקווה הכמעט יחידה של אנגליה במונדיאל הזה, אבל זנ רק אומר עד כמה הערכה יש לחלוץ הזה.

3. הנבחרת המאכזבת בטורניר - ארגנטיה, עם מאמן טוב היה להם את הנבחרת העדיפה ביותר בטורניר.

4. המאמן המצטיין - ואן מארוויק, עשה די ויותר מנבחרת מוגבלת כמו הולנד, גם דל בוסקה ראוי לציון למרות שלא כולם מתחברים לדרך שלו, מבחינתי התוצאה בסופו של דבר יותר חשובה.

5. הנבחרת שהכי נהנתה לראות בטורניר - גרמניה ללא ספק, גם משחק מאורגן , חזק בהגנה ובקישור ומשחק התקפי לא פחות קלטני.

6. המשחק הטוב ביותר בטורניר - גרמניה אנגליה לא ראיתי (צבא) , ברזיל הולנד היה חסר משהו כנראה איטליה סלובקיה.

7. השער הכי יפה בטורניר - של קוורייארלה מול סלובקיה.

8. הרגע השמח - לא היו מבחינתי כאלו
    .
    9. הרגע העצוב - ההדחה של איטליה, וצפייה לראות את ברזיל וארגנטיה ביחד עם גרמניה בחצי הגמר. (כלומר בלי קשר להגרלה ההיתי מעדיף לראות את ארגנטינה מול גרמניה רק בחצי הגמר).

10. הרגע הביזארי - היו הרבה , אבל כל פעם שאני רואה את ווב שופט משחק גדול עוברת בי צמרמורת ומחשבה, שוב פעם הוא רוצה להיות ההצגה של המשחק.

11. מה דעתכם על הטורניר באופן כללי? - איכות, אורך, מבנה, רמת המשחקים - מונדיל לא רע פחות טוב מהקודם, אבל לא הגרוע ביותר.

12. מה המשפט הכי מטומטם ששמעתם מהשדר\פרשן\מישהו מאולפן ערוץ 11? וואלה לא זוכר, כנראה שמצאתי את הנוסחה לא להקשיב לפרשים בזמן השידור.

13. מה אתם תזכרו מהמונדיאל הזה לקראת המונדיאל הבא? - שלא שמים סכומים גדולים בווינר על נבחרת עם מאמן נרקומן אינטרסנט, שהקשר בינו לכדורגל הסתיים לפני 16 שנה.

14. הבובוזלות והג'בולנאי - עד כדי כך נורא? - בהתחלה הרעש של הכוורת היה בלתי נסבל,אבל אחר כך מתרגלים.

שוער : קסיאס, למרות שזה לא כל כך משנה.
    הגנה : מאייקון, פויול, פיקה, לאהם.
    קישור : צ'אבי, סניידר, שוונשטייגר.
    התקפה : קלוזה, מולר, וייה.

9. Raulito Madridista

סיכום המונדיאל

http://img291.imageshack.us/img291/305/11130085.Xxx
    כי ראוי להתחיל בתמונה של אליפות העולם.

השחקן המצטיין של המונדיאל:
    1. דויד ויאה. יכול להיות שאני משוחד - אני מאוד אוהב את השחקן הזה, אבל אי-אפשר להתכחש לעובדה שהיה לו טורניר מצויין. הוא כבש חמישה שערים שזה יותר מ-50% מסך השערים של ספרד במונדיאל, במשחקים הראשונים כל דבר טוב הגיע ממנו ובלעדיו הנבחרת לא הייתה צולחת אפילו את שלב הבתים. ויאה היה כל ההתקפה של ספרד במשך רוב המונדיאל וגם תצוגות פחות טובות בחצי הגמר ובגמר לא ישכיחו את מה שעשה לפניכן. מכונת שערים מפחידה וכמה חבל שהוא חתם בברצלונה.
    2. תומאס מולר יחזור שחקן אחר לגמריי לבאיירן מינכן בקיץ. בעונה הבאה ייצפו ממנו לגנוב את ההצגה גם במשחקים הגבוהים בליגת האלופות. מולר לא ביזבז אף כדור שקיבל בטורניר. הכל התבצע עם הרבה מחשבה, דיוק ותזמון. הוא כבש חמישה שערים וסחב את הנבחרת לנצחונות אדירים מול אנגליה וארגנטינה, בישל שלושה שערים וכל מילה נוספת מיותרת. ומדהים לחשוב שהוא רק בן 21. מולר יהיה אחד הגדולים ביותר בעשור הבא.
    3. דייגו פורלהאן לא רק כבש חמישה שערים אלא ניהל יוצא מן הכלל את המשחק של אורוגוואי. לא חשבתי שהמעבר שלו לעמדת הפליימקר יהיה כל-כך מוצלח. אני מלא הערכה לשחקן הזה שמפציץ מכל מקום והוא מטיל איימה על שחקני ההגנה של היריבות. בלעדיו אורוגוואי מסיימת את דרכה הרבה לפניכן.
    * אני לא מתעלם מווסלי סניידר שכבש חמישה שערים, אבל לטעמי השלושה הנ"ל היו טובים ממנו. סניידר במונדיאל היה שחקן שמכריע משחקים וזה ענק, הוא כבש בכל משחק חשוב חוץ מבגמר, אבל אני בטוח שהוא מסוגל להיות יותר דומיננטי למשך חלקים רבים יותר במשחק.

השחקן המאכזב של המונדיאל:
    הקטגורייה היחידה בה אני מעדיף לא לדרג ולזרוק את כל השמות שהגיעו למונדיאל עם ציפיות גבוהות וחזרו עם הזנב בין הרגליים. ליאו מסי לא כבש אף שער ובמשחק החשוב מול גרמניה הוא נגרר לחולשה של שאר השחקנים; ווין רוני סיים גם הוא עם אפס בטור ההבקעות ונראה למשך כל הטורניר כמו הצל של עצמו. לא זוכר אף פעולה טובה ממנו פרט לבעיטה לקורה. מה שאני כן זוכר זה את הזלזול במשחק השני נגד אליג'ירייה בשלב הבתים. הוא כבש בלי הפסקה בפריימרליג אבל במונדיאל מגיע לו ציון 4; כריסטיאנו רונאלדו הוא שחקן שאני מצפה ממנו לנצח משחקים לבד, במידת האפשר כמובן. יש לו נסיבות מקלות אבל אין עוררין על כך שהוא לא היווה דוגמא בתור קפטן; טורס לא הגיע למונדיאל הזה, הוא היה חיוור על המגרש. דל-בוסקה אינו חף מפשע אבל לשחקן כמו טורס אסור להפגין כל-כך הרבה חוסר ביטחון. לא הדגשתי את קאקא כי לטעמי הציפיות ממנו לפני המונדיאל, בהתחשב בנסיגה שגם ככה חלה בקריירה שלו, היו נמוכות משמעותית בהשוואה לשמות הקודמים שהזכרתי.

הנבחרת המאכזבת במונדיאל:
    1. נבחרת אנגליה הגיעה לטורניר עם סגל טוב והפעם היה מאמן בעל שיעור קומה על הקווים. אבל בפועל, הקמפיין תחת קאפלו היה מביש. היכולת מהמוקדמות לא שוחזרה - אנגליה שיחקה כדורגל מגעיל; היא סיימה אך ורק במקום השני והמבזה בבית קל מאוד שקללה את סלובניה, אלג'יריה וארה"ב; והשיא היה בתבוסה מול גרמניה - אנגליה לא רק שהודחה שלב אחד מוקדם מידיי בהשוואה לשני המונדיאלים האחרונים - היא הובסה. אנגליה נראתה נבחרת שנחותה בכמה רמות מהנבחרות המובילות.
    2. נבחרת איטליה לא הייתה מגיעה רחוק במונדיאל הזה, אך לא חשבתי שהיא תעשה טעויות קשות כאלו בהגנה ולא תעבור אפילו את שלב הבתים. ללא ספק זהו כתם עבור הכדורגל האיטלקי ומרצ'לו ליפי אכל את הדייסה שאותה הוא בישל.
    3. נבחרת צרפת הרסה במונדיאל הנוכחי את כל מה שבנה הדור המוצלח הקודם, זה של זיזו, ויירה, מקאללה, דשאן, טורהאם, הנרי ועוד. מה שמרגיז זה שהכישלון היה כתוב על הקיר. מילא צרפת הייתה מראה ניסיון לשחק כדורגל והדברים היו משתבשים כי הסגל בטורניר הנוכחי היה חלש משמעותית מזה של שנים עברו, אבל השחקנים פשוט עשו שביתה, גם לפני שהכריזו עלייה.

המאמן המצטיין:
    1. ואן מרוייק הצעיד את הולנד עד לגמר המונדיאל והוא ראוי לכל הקרדיט. הנבחרת לא הציגה כדורגל גדול אך הייתה יעילה, נחושה והראתה אופי חזק מאוד בעיקר במשחק נגד ברזיל. אני מצדיע למאמן שידע גם להרגיע את הרוחות בנבחרת מתי שריב בין ואן-פרסי לסניידר איים לפרוץ. אני בטוח שבהולנד גאים במאמן שלהם. לטעמי בהרכב הראשון של הולנד יש כמה נקודות תורפה והמאמן בנה משחק קבוצתי טוב שגרם לטשטש את המגרעות הללו.
    2. ויסנטה דל-בוסקה הביא את הגביע ולכן גם לו מגיע שנזכיר אותו. לא תמיד הסכמתי עם ההרכבים שלו(או החלפתו סמוך לדקה ה-60 באופן עיקבי), אבל ביקורת ארסית ממש לא הייתה במקום. צריך לזקוף לזכותו גם את הכנסתו של פדרו להרכב. בשלבים מסוימים של המונדיאל השחקנים התחילו להביא לידי ביטוי את היכולת שלהם ולכן הביקורת נשכחה. דל-בוסקה עשה היסטוריה עם ספרד והוא ייזכר לעד. הוא גם המאמן השני בלבד שזכה הן בצ'מפיונס והן בגביע העולם.
    3. יוהאכים לב הצליח בגדול עם ההצערה של הנבחרת. גרמניה הציגה כדורגל מרשים מאוד והמאמן אחראי לכך. הקרדיט שנתן לשחקנים הצעירים עבד והנבחרת התגברה יופי על חסרונו של מיכאל באלאק. אני בכל-זאת זוקף לזכותו את העברתו של מולר לעמדת הקשר הימני. מגיע לו להמשיך לעוד קדנצייה במדי הנבחרת.

הנבחרת שהכי נהנתי לראות במונדיאל:
    1. גרמניה שהציגה כדורגל התקפי והרפתקני. הנבחרת תקפה עם הרבה מאוד שחקנים והייתה היחידה שלא ניסתה לפרוץ את היריבות רק בזכות הכישרון של השחקנים שלה. זו הייתה נבחרת שהייתה נראית הכי דומה לקבוצה - השחקנים היו מתואמים, בנו מהלכים קבוצתיים גם יחד ושיתפו פעולה בצורה יוצאת מן הכלל. גרמניה אולי לא התקדמה מבחינת הסטט' כי גם במונדיאל 2006 היא סיימה שלישית, אבל יש לה דור שחקנים נפלא והיא תוכל לעשות זאת ביורו הבא, ורוב השחקנים יהיו עדיין בפורמה גם במונדיאל הבא. התצוגות נגד אנגליה וארגנטינה לא יישכחו.
    2. גאנה החזירה את המשחק לימים עברו - התקופה בה הכדורגל היה מונע מהלב ולא מהכסף. השחקנים שרפו שטחים בלי הפסקה ונתנו את כל מה שיש להם. לפעמים התרגזתי על חוסר הטכניקה והרגש במסירה האחרונה, אבל קשה לבוא אליהם בטענות. גאנה הייתה נבחרת מרגשת.

המשחק הטוב ביותר:
    אני באמת חושב שהמונדיאל היה גדוש במשחקים נפלאים, בעיקר לקראת סופו, אז הבחירה היא קשה.
    1. שמינית הגמר בין גרמניה לאנגליה. המחצית הראשונה הייתה פנטסטית, אי-אפשר היה למצמץ לרגע. הנבחרות(בעיקר גרמניה) דילגו על שלב הגישושים. גרמניה עשתה גולים יפים מאוד ומשום מקום אנגליה כמעט השוותה ל-2:2, אבל אז הייתה שערוריית שיפוט. במחצית השנייה גרמניה פירקה את אנגליה שהפקירה את השורות.
    2. רבע הגמר בין ברזיל להולנד. ברזיל הייתה צריכה להוביל 3-0 במחצית הראשונה כי היא ניצחה את הולנד בכל מאבק והיא שכבה לה על השיר. חשבתי שהגול השני הוא רק שאלה של זמן ושזה יבוא אחרי המחצית. הולנד הפגינה אופי אדיר ומשום שהשחקנים שלה התמזמזו מול השער, המתח נשמר עד לרגע האחרונה, גם אחרי האדום המטופש של מלו, שזה משעשע איך הוא התחיל את המשחק בצורה נפלאה וסיים אותו כביטוי ללעג. הולנד השיגה את הנקמה על מונדיאל 98'.
    3. איטליה מול סלובקיה בשלב הבתים. המשחק האיכותי ביותר בשלב הבתים ללא ספק. איטליה שוב פתחה את המשחק בנמנום וסלובקיה הפתיעה אותה. בעשרים הדקות האחרונות איטליה יצרה לחץ מטורף, צימקה משער קבוצתי יפה אך אז הגיעה עוד טעות בהגנה. איטליה בכל-זאת הייתה נחושה לא להרים ידיים והגיע שער מצמק יוצא מן הכלל של המחליף קוורייארלה(מקווה שרשמתי נכון). סלובקיה הייתה נראית כאובדת עצות, השחקנים נפלו מהרגליים, אבל אז באה שריקת הסיום ובישרה על כך שאלופת העולם מודחת כבר בשלב כה מוקדם.

השער היפה בטורניר:
    1. השער של ואן ברונקוסט מול אורוגוואי. הרבה בעיטות שמגיעות לתקרת השער והן נבעטות לפינה, מקבלות את הטייטל - 'בעיטה לחיבורים'. הפעם זה היה באמת - שש נקודות בסטנגה(משקוף, קורה וגול). ואן ברונקוסט בעט עם כל הלב את הפצצה האדירה הזאת, שימו לב מאיזה מרחק זה נעשה ומה גם שהגול נכבש במעמד מכובד מאוד ברמה של חצי הגמר.
    2. השער של דויד ויאה נגד הונדורס. נכון, אפשר להגיד שהנבחרת שממול היא נבחרת מצחיקה. אבל ויאה חתך את כל ההגנה. את השחקן הראשון הוא עבר כשהוא ממש באגף, והשניים האחרים ראו את הגב שלו כשהוא כבר ברחבה. ויאה גם סיים בקלאסה על-אף שהחליק.
    3. השער של פודולסקי נגד אנגליה. שער קבוצתי נפלא מבית היוצר של גרמניה, שעשתה מתפרצת קטלנית ותוך 3-4 מסירות הגיעה מחצי המגרש אל רחבת אנגליה. אוזיל-קלוסה-מולר-פודולסקי - איזה שיתוף פעולה אדיר ראינו בגול הזה. שערים קבוצתיים מראים עד כמה הנבחרת לא מתבססת על שחקן אחד וגרמניה הייתה פשוט תענוג לצפייה. ושוב - הגול נכבש במעמד שמינית הגמר נגד נבחרת מכובדת, ולא במשחק חרטה. הייתי בוחר אולי בשער של קלוסה מול ארגנטינה, אבל הוא נכבש כשארגנטינה כבר הפסיקה לשחק.

הרגע השמח בטורניר:
    1. הבכי של קסיאס אחרי השער של אינייסטה והנפת הגביע. הדבר הכי יפה בספורט זהו הרגש. עוד רגע התחלתי לבכות גם אני יחד עם איקר קסיאס, שהוא לא רק שוער ענק, אלא גם אדם אמוציונאלי. הבכי ההוא הזכיר לי את הדמעות במשחק האליפות נגד מאיורקה ב-2007 וגם מה שהיה נגד לברקוזן בגמר האלופות ההוא ב-2002, אז איקר הביא במו ידיו את הגביע. הגול של אינייסטה הוא החשוב ביותר בתולדות הנבחרת. אני עוד לא מאמין שאנחנו אלופי עולם.
    2. הגול של פויול נגד גרמניה. זו אולי הפעם היחידה בחיים שהתרגשתי כל-כך ממשהו שקשור לברצלונה. פויול הוא הקפטן של היריבה השנואה עליי, אבל אני לא שונא אותו. מדובר בפייטר מהרמה הכי גבוהה שיש וחבל שהוא פורש מהנבחרת כנראה אחרי המונדיאל. בכל-מקרה, הגול שלו, אותה נגיחה נהדרת עם כל הלב - היא מתנת פרידה ראויה.
    3. קסיאס עוצר את הפנדל של פרגוואי. באותו משחק זו הייתה הפעם הראשונה שלבשתי את החולצה החדשה של ספרד שקניתי לפני המונדיאל. ספרד שיחקה גרוע וידעתי שאם היא תספוג היא כבר לא תחזור ושוב לא נחצה את רף רבע הגמר. העצירה של איקר ריגשה אותי ללא ספק.

הרגע העצוב בטורניר:
    בתור אוהד שהנבחרת שלו זכתה בגביע לא היו לי רגעים עצובים ממש, אך אנסה בכל-זאת:
    1. אריאן רובן ו-ווסלי סניידר צופים מהצד בתסכול על קסיאס מניף את הגביע. ברור שרציתי שהם יפסידו במשחק הזה, אבל אני מאוד אוהב את השחקנים האלה. סניידר היה יכול להשלים שנה אדירה עם כל התארים. ורובן - הוא יזכור לנצח את ההחמצות שלו בגמר. שחקן ענק אבל חסר טייטל אמיתי. גם בגמר הצ'מפיונס הוא הפסיד.
    2. שחקני גאנה בוכים אחרי ההפסד לאורוגוואי ברבע הגמר. אין אף אוהד כדורגל שלא התרגש ממה שקרה שם. נעזוב את עניין סוארז בצד - הם היו במרחק פנדל אחד מעשיית היסטוריה. היה לי קשה לקבל את ההדחה שלהם והלכתי לישון עצוב. יש להם לב גדול. מה שכן, אני מעריץ את ג'יאן ששניות אחרי שהחמיץ את הפנדל הגורלי, ידע לתקן בדו-קרב הפנדלים. הוא בעט ראשון מבין שחקניו.
    3. הנרי מסיים את הקריירה במדי הנבחרת בטעם מר. הפרצוף שלו לאחר ההפסד לדרום אפריקה לא יצא לי מהראש לכמה ימים. הוא אולי רימה מול אירלנד אבל בכל-זאת מדובר בשחקן שהערצתי ולא הגיע לו היחס הזה מדומאנק.

הרגע הביזארי:
    1. טורס מותח קורע שריר במשחק הגמר נגד גרמניה כמה דקות אחרי שנכנס כמחליף. טורס קיבל כדור לא רע וחשבתי שעם המהירות הוא יוצא אותנו קדימה, ואז פתאום הוא הפסיק לרוץ. זה מסמל את הטורניר של טורס מבחינתי.
    2. המשחק של פיליפה מלו מול הולנד. אני לא זוכר תהפוכה כזאת במחצית אחת. מלו בישל כמו גדול לרוביניו בהתחלה, חטף הרבה כדורים באמצע והוציא את הנבחרת קדימה. ובמחצית השנייה? - שער עצמי ביזארי לחלוטין, בשביל מה הוא הפריע לסזאר? ואז כרטיס אדום מטופש שגמר את הנבחרת שלו.
    3. הסקי מנסה לעשות הטעייה על הבלם והכדור בורח לו. אני זוכר שמישהו העלה את התמונה הזאת לפורום, זה היה משעשע.

הטורניר באופן כללי:
    המונדיאל הטוב ביותר שיצא לי לראות, טוב משמעותי מ-2002 ו-2006. שיעמומון מוחלט בשלב הבתים ומנגד במשחקי הנוק-אווט היה כל מה שיכולנו לבקש. בהתחלה הטורניר היה ממש מבאס - כל הנבחרות שיחקו בלי חשק, שחקנים לא עשו תנועה ולא הצליחו להתמודד עם הכדור החדש. לאט לאט הנבחרות השתפרו כי הפחד להפסיד נגמר, היו יותר התקפות ואירועים(אני מרוצה ממשחק גם אם לא נכבשו בו שלושה שערים. הדברים שחשובים לי הם הקצב, המצבים והדיוק). בסה"כ קיבלנו הרבה משחקים שייזכרו עוד הרבה זמן, וכשהם מגיעים בשלבים המאוחרים אז אין מה להלין. היה חודש מטורף ואין ספק שהמונדיאל ייחסר לי. בסיכומו של דבר באמת היה שווה לחכות.

ערוץ 11 והטמטום -
    ברצוני לציין שהכי מרגיז אותי זה דני נוימן. שלמה שרף עילג אבל הוא כן מבין את המשחק, עם או בלי קשר לכך שהיה מאמן. בן-שמעון מחמיא יותר מידי ולעיתים משעמם, גם כל בעיטה לשער שהיא לא הופכת לגול זוכה ממנו לכינוי 'החמצה', אבל הוא בסדר, וחשוב מכך - הוא יודע לקבל ביקורת. דני נוימן פולט שטויות בלי הפסקה והוא חושב שהוא מושלם. לטענתו, שונאים אותו כי הוא איש בית"ר והליכוד וכל המבקרים הם אוהדי הפועל.
    המשפטים שנזכרו:
    "הרבה רואים בנבחרת הספרדית כפייבוריטית משום שיש לה בהרכב 8 שחקנים מברצלונה ו-5 שחקנים מריאל מדריד" - שלמה שרף על שינוי חוקי משחק הכדורגל. מעתה ואילך יהיו 13 שחקנים.
    "זה המשחק הכי גרוע של ברזיל בהיסטוריה במונדיאל הזה" - דני נוימן ושיעור ההיסטוריה.
    "אנלקה הוא אחד השחקנים המהירים באירופה" - בן-שמעון נותן לאנלקה את מה שהוא אפילו לא חושב שיש לו.
    "אני לא מבין את יוגי לב, למה הוא לא מרענן את השורות, הוא לא רואה שגרמניה כבר כמה דקות לא משחקת?" - לוח התוצאות מראה גרמניה - 2, ארגנטינה - 0, ובמקום לבקר את דייגו, הפרשן דני נוימן מאוכזב מהמאמן שמוביל.
    "שחקנים בנבחרת ספרד מתפטרים מהכדור" - שלמה שרף מדבר בעיברית צחה במשחק בין ספרד להונדורס.

מה אזכור מהטורניר הזה עד למונדיאל הבא?:
    את 15 הדברים שפירטתי בהודעת הפתיחה של הדיון וגם את פול התמנון, זה פשוט בלתי-נתפס מה שקרה כאן. התמנון אשכרה פגע בול בכל ההימורים. מקווה שיחייה עד ליורו הבא. יהיה מעניין איתו. יכול להיות שהנושא יצא מכל פרופורצייה אגב.

הבובוזלות והג'בולאני:
    לפני הטורניר התלהבתי מהרעיון של אמצעי העידוד החדשים, אבל מהר מאוד הבנתי שטעיתי. הבובוזלות מוציאות חלק מהחשק לצפות במשחקים. זה מרעיש בצורה מוגזמת ולא שומעים בכלל את הקהל. גם הג'בולאני הוא כישלון חרוץ, אני לא זוכר מקרה דומה בו כדור שעוצב לכבוד טורניר יוקרתי היה כל-כך גרוע. זה דומה לביצה ואסור להמשיך לשחק עם זה(קראתי שבליגה הפורטוגלית יאמצו את הרעיון וחבל).

נבחרת המונדיאל שלי:
    איקר קסיאס ;סרחיו ראמוס, קרלס פויול, ג'רארד פיקה, חואן קאפדוויליה; סרחיו בוסקטס, צ'אבי אלונסו, צ'אבי הרננדז, אנדרס אינייסטה ;דויד ויאה ו-פרננדו טורס

וברצינות:
    איקר קסיאס ;סרחיו ראמוס, ג'רארד פיקה, דייגו לוגאנו, פיליפ להאם; שוונשטייגר, צ'אבי אלונסו, תומאס מולר, ווסלי סניידר; דויד ויאה, דייגו פורלהאן

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/10
  10. Becks Member

השחקן המצטיין של המונדיאל - מולר. אף שחקן לא כבש ובישל במונדיאל יותר ממנו. יש לי הרגשה שאם הוא היה משחק נגד הספרדים, הגרמנים היו עולים לגמר.
    השחקן שאיכזב - רוני.
    הנבחרת המאכזבת בטורניר - אנגליה. הפעם באמת האמנתי שנלך עד הסוף.
    המאמן המצטיין - ואן-מרוייק. עשה יופי של עבודה במונדיאל, יכול להיות שאם שיפוט טוב יותר הוא גם היה מסיים את הטורניר כאלוף עולם.
    הנבחרת שהכי נהנתה לראות בטורניר - גרמניה.
    המשחק הטוב ביותר בטורניר - אנגליה - גרמניה. היה במשחק הזה כמעט הכל.
    השער הכי יפה בטורניר - ואן ברונקוסט נגד אורוגוואי. לא זוכר שראיתי בשנים האחרונות שער כל-כך מושלם.
    הרגע השמח - השער של לאמפארד לפני שהשופט פסל אותו.
    הרגע העצוב - השער של אייניסטה בגמר.
    הרגע הביזארי - פסילת השער של לאמפארד.
    הבובוזלות והג'בולנאי - עד כדי כך נורא? - הג'בולאני הוא לא נורא כמו טעויות השיפוט שהיו במונדיאל. והתרגלתי לבובוזלות כבר בגביע הקונפדרציות ככה שזה לא הפריע לי.
    הרכיבו את נבחרת הטורניר שלכם:
    סטקלנבורח, לוגאנו, להאם, פיקה, ואן ברוקהורסט, שוונשטייגר, אוזיל, סניידר, סוארז, מולר ופורלאן.

11. M_T_A Member

לצערי לא יצא לי להגיב פה הרבה בזמן המונדיאל, אבל מהמונדיאל עצמו כמובן לא פיספסתי דקה. לפחות לא מהמשחקים שהיה צריך לראות. אז הינה התשובות שלי:

1. דויד וייה. נכון שהוא איכזב ב2 המשחקים האחרונים, אבל 5 שערים שכל אחד יפה יותר מהשני(מעל כולם ההוא מול הונדורס), יכולת אישית כמו שאף שחקן לא הראה בטורניר הזה, ההתבלטות שלו בזמן ששום דבר לא הולך, כל אלה הופכים אותו לסיבה העיקרית לזכייה של ספרד. זה הזמן לאחל לו בהצלחה בדרכו החדשה בברצלונה ושיוכיח את מה שצופי הליגה הספרדית יודעים כבר שנים, מדובר על אחד החלוצים הגדולים שדרכו על מגרשי הכדורגל כבר הרבה שנים.

2. דיברו על זה שכל הכוכבים הגדולים איכזבו במונדיאל הזה, אבל לדעתי ויין רוני בולט מעל כולם בנושא הזה. אם מכריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי ראינו פה ושם ניצוצות, רוני היה כלום אחד גדול. כמו כל נבחרת אנגליה. הפירסומת של נייק באמת ניחסה את כל מי שהשתתף בה.

3. נברחת איטליה. גם צרפת היתה זוועה במונדיאל הזה, אבל במקרה שלהם הנפילה היתה צפויה. כולם ידעו על הבעיות החברתיות ועל הליצנות של המאמן והיה ברור שבמצב הזה זאת נבחרת שלא יכולה להגיע לשום מקום. לא שאיטליה נחשבה לפני הטורניר לפייבוריטית גדולה, אבל אף אחד לא ציפה לביזיון כזה. 2 תוצאות תיקו שאחת מהן עם נבחרת של חובבנים, הפסד לסלובקיה האנונימית וכדורגל עלוב בצורה מפתיעה.

4. יהיה בנאלי לבחור במאמן הזוכה אבל למרות כל ההשמצות ויסנטה דל בוסקה עשה עבודה מצוינת. לא נלחץ אחרי ההפסד לשוויץ, בנה מרכז מגרש בלתי עביר, עשה את החילופים הנכונים וניהל את כל המשחקים מצוין. קיללתי אותו הרבה במהלך הטורניר על ההתעקשות על אלונסו ובוסקטס ביחד בהרכב ועל זה שפברגאס מיובש על הספסל, אבל הוכיח את עצמו בכל בחירה טקטית כולל ההצבה של וייה בצד שמאל ששם הוא נראה הרבה יותר טוב מאשר בחצי ובגמר בהם הוא שיחק באמצע.

5. בתור אוהד מושבע של נבחרת ספרד, ברצלונה ושל הכדורגל הספרדי בכלל אני משוחד כי אני תמיד נהנה לראות את המסירות הלא נגמרות האלה שמשעממות רבים אחרים. אבל אני חייב להודות שהמשחק של נבחרת גרמניה היה קצבי ומהנה יותר. המתפרצות הקטלניות, החדות של השחקנים בכל חלקי המגרש, היציאה המתואמת הזאת של כל הקבוצה להתקפה תוך משחק צירופים ופירגון נהדרים היו פשוט תענוג לצפייה.

6. כמעט ולא היו משחקים שהם הצגה של 2 הקבוצות, רובם היו הצגות חד צדדיות של קבוצה אחת כמו שמינית ורבע הגמר של גרמניה מול אנגליה וארגנטינה. אז אני אבחר דווקא בברזיל-הולנד כי היה במשחק הזה הכל. משחק גדול של ברזיל במחצית הראשונה, מהפך דרמטי ומשחק לא פחות טוב של הולנד במחצית השניה. לא היה רגע אחד משעמם במשחק הזה. תוסיפו לזה את השלב הגבוה ואת 2 הנבחרות ששיחקו ותקבלו קלאסיקת מונדיאל אמיתית.

7. אני אבחר בשער של וייה נגד הונדורס. גול מדהים שוייה ייצר לעצמו מכלום תוך הפגנה של יכולת אישית אדירה. החיתוך לתוך הרחבה בין 2 שחקנים ואחר כך עוד אחד והבעיטה לפינה הרחוקה תוך כדי נפילה היו ביצוע שנדיר לראות מחוץ לשכונה. אבל אני בדרך כלל חובב של גולים קבוצתיים אז אני אציין גם את הגול של השני של קלוזה והרביעי של גרמניה מול ארגנטינה.

8. הגול של אינייסטה בגמר לוקח אצלי בענק. הנבחרת שלי לוקחת מונדיאל ברגע מכריע בסוף ההארכה, ועוד מרגלי אנדרס אינייסטה, שחקן שאני אוהב ומעריך ברמות שקשה לי לתאר. הפך באופן רשמי לווינר הכי גדול בכדורגל בשנים האחרונות, יחד עם הגול בסטמפורד ברידג'. כמה שזה מגיע לאנדרייטד הלא יאומן הזה. אם היו קוראים לו כריסטיאו רונאלדו באותו רגע היו מחשיבים אותו ליותר גדול ממראדונה.

9. גם אני עוד אחד מאלה שרצו לראות את מסי במונדיאל הזה הופך רשמית לגדול מכולם, ככה שההדחה של ארגנטינה ברבע הגמר מול גרמניה היא בשבילי הרגע העצוב ביותר. ההשפלה, הכלום שראינו מארגנטינה וממסי והבכי של מסי בסיום היו קשים מנשוא..

10. נראה לי שנגיעת היד של לואיס סוארז לוקחת פה. דבר שלקוח ישר מהשכונה בדקה ה120 ברבע גמר מונדיאל. גם הקרן המוזרה של ספרד בחצי גמר מול גרמניה היתה רגע משעשע.

11. טורניר טוב סך הכל. יותר מהנה לצפייה מאלה של 2002 ו2006. הבונקריסטיות לא הגיעו רחוק, הרבה שערים ודרמות בשלבי הנוקאאוט והיו כאן אכזבות אבל אין יותר מדי מילים רעות על המונדיאל הזה. אחרי הכל, קשה לי לא להיות מרוצה אחרי הזכייה ההיסטורית של ספרד..

12. קשה לי להצביע על משהו ספציפי. אבל מה שהכי מעצבן אותי אצל השדרים והפרשנים זב דווקא לא המשפטים שיוצאים להם מהפה אלא ההתעקשות שלהם להגות שמות של שחקנים רבים בצורה מגוחכת בזמן שברור לכולם שזה לא נכון.
    הדוגמה שקופצת לי לראש עכשיו היא הכינוי הרוסי משהו "איליה" שהודבק לשחקן המבורג ונבחרת הולנד אלג'רו אליה.

13. הגול של אינייסטה בגמר. עוד רגע של אינייסטה שייכנס אצלי לרשימת הרגעים הבלתי נשכחים שלי כאוהד כדורגל.

14. הג'אבולאני באמת נראה לי כדור לא משהו בכלל. אבל הוובוזלות - לא כזה נורא.. סך הכל כמו כל זמבורה אחרת וזה גם מכניס לאווירה איכשהו. חבל רק שקשה לשמוע את הקהל ככה.

15.
    קסיאס
    מייקון פיקה פויול קונטראו
    צ'אבי שווינשטייגר אינייסטה
    פורלאן מולר וייה

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

וייאר (סטקנלבורח)

לאהם (מאיקון)
    פיקה (אלקאראס)
    לוגאנו (מדל)
    פוסילה (ואן ברונקהוסט)

דיאגו פרס (ורה)
    שוויינשטייגר (צ'אבי אלונסו)
    סניידר (קויט)
    צ'אבי (מסי)

פורלאן (הונדה)
    וייה (מולר)

אני יודע שהשחקן בסוגריים לא תמיד תואם את התפקיד של זה שבחרתי להרכב הראשון, אז אפשר להתייחס לזה כאל הרכב ראשון ושני פשוט.

13. 亚历山大帕托 Member

ה-XI הרשמי של פיפ"א:

קאסיאס
    לאם, פויול, ראמוס, מייקון
    אינייסטה, שוויינשטייגר, צ'אבי, סניידר
    וייה, פורלאן

דל בוסקה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/7/10
  14. פול סקולס Member

פויול זה סתם פופוליזם. אני יודע שספרד ספגה רק שני גולים ושהוא היה טוב נגד גרמניה וגם הבקיע, אבל בסך הכל הוא היה 'חדיר' והמשיך את היכולת שלו מבארסה (ממה שראיתי.)

15. SeRgInHo Member

גם מולר היה אמור להיות בפנים. אפילו במקום ויה.