(זכויות) בונדסליגה למכירה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏29/7/08.

 1. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?...365726&fid=2605
  לינק שסטרפורד הביא כדי שתבינו מה הולך כאן בכלל.

  בשביל רומינגה זה אסון לקבוצות הגרמניות בעיקר בזירה האירופאית ולמעמד של הבונדסליגה.

  מצד שני צריך להגיד שלשכת הקרטל שמנעה את החוזה פועלת למען הצרכן, הנה דברים שגל אמפלמן רשם בנושא:

  והנה דברים שיואב קאצו רשם:
  והנה דברים שסלע רשם בנושא:
  לגבי ההודעה של סלע, אני בכלל לא בטוח שהוא צודק, לי אישית אין ספק שבאיירן עצמה שהיא מועדון פאר בזכות תיפגע גם מהעניין, אולי לא בטווח הקצר אבל בארוך.
  אני עדיין חלוק בדעתי, אם הנושא יתפוס אני אשתדל לתת כאן דיעה מעמיקה שלי לנושא.
  בכל אופן אשמח לשמוע דיעות בנושא [​IMG]
   
 2. nfcb

  nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏22/1/06
  הודעות:
  9,446
  לייקים שהתקבלו:
  502
  עשיתם כאן קצת סלט. ולדעתי, הרבה מהומה על לא מאומה.
  כבר כיום כל המשחקים של הליגה משודרים בפיי פר ויו בערוץ פרמייר. במקביל ביום שבת בשעה 18:30 משודרת בערוץ פתוח תוכנית סיכום המחזור. פעם זה היה ב SAT1 היום ב ARD. החוזה הזה מסתיים בסוף העונה הקרובה והליגה יוצאת למכרז לגבי השנים שאח"כ. במאמר מוסגר יצויין שקירש מדיה - הבעלים של פרמייר לא הצליחו למכור מספיק מנויים ובנוסף בגלל בעיות אחרות היא התמוטטה והכספים שהובטחו לקבוצות לא שולמו במלואם. זה יצר בעיה אצל הקבוצות.
  למכרז לקראת השנים הבאות הוגשה הצעה על סך של 500 מליון יורו לשנה (שאת רוב הכסף הקבוצות היו צריכות לקבל - חוזה חלומי בכל קנה מידה, בטח בהשוואה למה שיש היום), אבל חלק ממהצעה היה שתוכנית סיכום המחזור בערוץ הפתוח תהיה רק בשעה 10 בלילה של שבת או ביום ראשון. היה עוד עניין של העברת עוד משחק ליום ראשון ועוד שידורים ישירים (כיום יש בכל העונה רק שניים) בערוצים פתוחים כחלק מההצעה וכפיצוי על דחיית שידור סיכום המחזור בערוצים הפתוחים. על זה התרעם הממונה על ההגבלים (המשרד לפיקוח נגד קרטלים) ולכן הוא עצר את המכרז.
  לכן, כל הויכוח הוא כרגע רק לתוכנית סיכום המחזור. בשאר הדברים שום דבר לא יישתנה לצרכן, והקבוצות יקבלו הרבה יותר כסף.
  אין כאן שום קשר לזכויות שידור לחו"ל, אין שום שינוי בזכויות השידור של השידורים הישרים של משחקי הליגה.

  בנוגע למה שסלע כתב - הוא צודק ב 100%. רומינגה מנסה ליצור לחץ על השלטונות והממונה על ההגבלים, במיוחד, כדי שיחשבו שחייבים הרבה כסף אם רוצים לדאוג לכדורגל הגרמני, כך שיווצר עליו לחץ לאשר את החוזה החלומי ההוא.
  בנתיים ענה לו קלינסמן שכסף זה לא הכל בחיים (בערך הטענה שהעלתי כאן כבר לא מעט פעמים בכל מיני דיונים) ולא זה מה שמבטיח זכיות (הוא גם נתן את הדוגמא שאני תמיד נותן של אינטר, וגם הוסיף שאם זה היה ככה צ'לסי היו זוכים כל שנה בכל התארים ועוד).
   
 3. ג'ורדן לאב אגדה

  ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏11/10/04
  הודעות:
  10,114
  לייקים שהתקבלו:
  1,811
  בלי לדעת את הפרטים, אני חייב להודות שזה נראה כמו הצהרה לשם המיקוח, יותר מאשר דאגה אמיתית. אני מגיע למסקנה הזאת, כשאני מסתכל על גורמים בליגות מתחרות. גליאני לא מזמן אמר שהקבוצות האיטלקיות לא מסוגלות להתמודד עם האנגליות, ספרדיות וגרמניות. נניח. אחר-כך אני רואה שהספרדים מתלוננים על כך שהקבוצות שלהם נמצאות בחוב כולל של מאות מיליוני יורו ועל תחינות לעזרה מהממשלה. אני עושה אחד ועוד אחד ומקבל תמונה בלתי אפשרית - כל גורם מנסה לצייר את המצב שלו כהכי חלש לעומת האחרים, משהו שמעשית לא אפשרי. האחד סותר את השני. המצב היחיד שמאפשר את הסתירה הזאת, הוא מצב שבו מלכתחילה ה"בכי" לא אמיתי ושהתלונות באות כדי לעשות רושם על מישהו (הממשלה/הציבור/הרשויות/המועדונים).
   
 4. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  כמובן שזאת הצהרה לשם המיקוח. לבאיירן יש הכנסות רבות מעבר לזכויות שידור, אבל רומניגה דיבר לא מדאגה לבאיירן אלא לליגה כולה שעליה זה ישירות ישפיע.

  אגב, אני הראשון שאשמח לחיות עם המוטו שכסף זה לא הכל בחיים, אבל בכדורגל לצערי הוא 80% מהסיכוי להצלחה. אם יש תקציב אפשר לבנות סגל רחב וחזק בהרבה מבלי תקציב. לפעמיים אם יש מזל בונים סגל מצויין עם תקציב נמוך ולוקחים תואר, אבל כמה דבר כזה כבר קורה? פעם בעשור? פעמיים? זה בערך ה 20% (שנתיים מתוך עשור).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏29/7/08
 5. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  נדב,אתה לא מדייק וההתבססות שלך עם הדברים של סלע מוטעית. בקרוב אני אביא לכם את הכתבה מהקיקר של היום שתשפוך עוד פרטים על הפרשייה. ברמה העקרונית ההסכם הזה יעשה רק טוב לבונדסליגה, אבל יפגע בצרכן.

  ונדב, איפה קראת שבהסכם החדש כפיצוי יהיו יותר שידורים בערוצים הפתוחים?
  תנו לי קצת זמן להתאושש מהחמסין שנפל על גרמניה ואני מבטיח להביא את תירגום הכתבה.

   
 6. nfcb

  nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏22/1/06
  הודעות:
  9,446
  לייקים שהתקבלו:
  502
  לירן, אני הכי מדייק מכולם (בעניין הזה) ואני לא מתבסס בשום דבר על מה שסלע אמר, למעט שגם אני חושב שרומינגה מנסה להפעיל לחץ על הממונה על ההגבלים.
  אני מתבסס על דברים שאני קורא כבר לפחות 3 שבועות (אולי אפילו יותר) - העניין הזה לא התחיל עם האמירה של רומינגה, אלא עוד לפני שבכלל ההצעה של פרמייר ניתנה. כבר מאז אני קורא על זה. וכבר אז ניתנו כמה אופציות. בין היתר, אחת האופציות דיברה על משהו כמו 27 משחקים (לא זוכר בדיוק, אבל משהו בסדר הגודל הזה) שישודרו בשידור ישיר כפיצוי על הביטול של השפורטשאו של יום שבת בשש וחצי.
  חפש בארכיון של כל אתרי הספורט בגרמניה ותמצא.
   
 7. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  לא אמרתי שאתה טועה, הפואנטה נמאצת אבל בעוד כמה נ"ק.
  שוב סבלנות אני אתרגם את הדברים של הקיקר [​IMG]
   
 8. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  אז ככה, אני לא אתרגם את כל הדברים כי אני לא רוצה לרשום פה עמוד שלם, אני יעלה בשתי נ"ק.

  1. ההסכם החדש עם חברת קירש סירוס השידורים החוזרים בתוכנית של ARD החל מ 19.30 בטלויזיה החופשית:5 משחקים בשבת, כל משחק בן 90 שניות ומקסימום עד 5 דקות במידה בסה"כ התוכנית תימשך חצי שעה בלבד!.

  2. לצד הדברים שלך רומינגה נגד ההחלטה התייחסו גם הבוסים של ברמן ושטוטגארט. זה של ברמן טוען שההחלטה היא מכה נגד הכדורגל הגרמני. שטואודט של שטוטגארט: אנחנו חייבים לתבוע חזרה את הזכויות שלנו. רוב הנציגים של הקבוצות מכריזים על החלטה של לשכת הקרטל על הפסדים של מיליוני יורו.

  עכשיו נדב, למה הדברים שלך לא מדוייקים, כי אתה לא נגעת בפואנטה המרכזית גם כאן מחולקת לשתיים:

  הליגה לא תיפול כמובן מההחלטה של לישכת הקרטל, בשנתיים הקרובות יעלה המחיר של זכויות הטלויזיה מ 300 ועד 433 מיליון יורו (בלי החוזה עם סירוס), גם החוזה החדש עם סירוס אבל לא יהפוך את הקבוצות הגרמניות ברמה הבין לאומית לתחרויות יותר. לעונת 10\2009 מבטיח החוזה עם סירוס 460 מיליון יורו ( 27 מיליון יותר מאשר ההתאחדות תקבל בלי החוזה).
  הדאגה של הליגה היא אחרת, היא חוששת שהחל מ 2009 עמלת הטלויזיה להתאחדות תצטמצם ( HONORAR) לעומת המצב הנוכחי.
  במילים אחרות כל המאבק של הקבוצות, התאחדות וכו הוא בעיקר על אותה עמלת טלויזיה ( TV HONORAR) וזה גם הסיבה נדב יקירי שאמרתי שהדברים שלך נכונים אבל לא מדוייקים במאה אחוז.
  לפי אולי הונס מנכ"ל באיירן: מונעת לישכת הקרטל את התחרותיות בשוק, במצב הנוכחי קובעים ARD ו ZDF את המחירים של זכויות הטלויזיה ( לא לשידורים הישירם אלא לחוזרים בתוכנית הספורט של יום שבת), ולא אחרים כמו RTL, SAT1 או PRO7. מהסיבה שהערוצים הללו לא יכולים לעמוד מול הממון של ARD ו ZDF שרק הם מקבלים את המיליארדים מתשלומי אגרות הטלויזיה בגרמניה (GEZ). לפני שלוש שנים הציעה ARD סה"כ 39 מיליון יורו יותר מאשר RTL בשביל זכויות הבונדסליגה, ובזה ARD עוד לא אמרה את המילה האחרונה, אבל מהיעדר התחרויותיות שכעבור נוצר במצב בנוכחי אין לה יריבות ( ישנו הסכם בין ARD לZDF לגבי החלוקה של שידורי הבונדסליגה). ואם זה לא מספיק הרי ש ARD כבר הודיעה שהיא תשלם החל מ 2009 פחות מאחר ובשבת ישוחקו רק 5 משחקים במקו0 6, וככה העמלה נופלת לה מבלי שאף אחד ירגיש תוך כדי שילטון דיקטטורי אבסולטי של הערוצים הממשלתים שמרזיקים בגלל היכולת הכלכלית שלהם מונופול וקובועים את חוקי המשחק.
  גם בלי העיסקה עם קירש סירוס ככל הנראה תמשיך פרימיירה להרזיק בשידורים הישירים של בונדסליגה, מה שאומר שהצרכן ימשיך לראות שידורים חיים של בונדסליגה אך ורק דרך PPV. ומה שאומר שבסופו של דבר הצרכן שלכאורה חושב שהוא ביתרון נמצא למעשה בדרך ההפוכה, לא רק שהוא לא יקבל שידורים חיים דרך ה"הגנה" של לישכת הקרטל, אלא שהוא יראה גם בשידורים החוזרים בתוכנית הספורט של ARD רק דקות ספורות מהמשחק ( כולל ראיונות של אחרי המשחק!).

  הסכנה הגדולה (פקטור מ"ס 2 שגורם להתמרמרות הגדולה) שמאיימת יותר מכל היא נפילת ברית הסולידיריות ( או זכויות משותפות) במ?ס?חו?ר המרכזי של הבונדסליגה. אם ההכנסות יצנחו (יפחתו) יתחיל מה שנקרא מיסחור יחיד, במילים אחרות כל קבוצה תמכור את הזכויות על השידורים שלה לבד, כמובן שזה יתרון עצום למועדון הגדולים, במקרה הזה לא תוכל לישכת הקרטל לקבוע לאף קבוצה מתי ואיך יועברו השידורים של הקבוצות, מה שכמובן אומר אנרכיה ברורה.

  לסיכום, הבעיה היא לא רק החוזה עצמו, וגם לא הכסף הגדול, הבעיה היא העמלה והמיסחור של השידורים, ככה שכולנו צריכים לקוות שהעיסקה עם סירוס כן תצא לפועל, גם ככה וגם ככה השידורים הישירים יהיו ב PPV רבותיי.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/7/08

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!