זה כבר לא כל-כך נכון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Ampelmann, ‏23/12/05.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

רונאלדיניו עבר על הטריק הזה רק בגלל שהוא היה קיים בגלל פלה. כמו שהגרירה של פושקאש נעשית היום ע"י כל שחקן עם מינימום טכניקה (אייל ברקוביץ' מול כפר סבא למשל), אז זה היה גאוני לא פחות מההטעיה עם הרגל הימנית של רונאלדיניו

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל על דאבור שוקר, אחד השחקנים האהובים עלי בהיסטוריה! והסיבה ביחד עם זאמוראנו למה בספרד תמיד הייתי בעד ריאל. קודם כל הוא לא שיחק בגביע העולמי ב-94 כי לא קרואטיה ולא יוגוסלביה נטלו חלק. לריאל הוא הגיע כי במשך 5 שנים הוא לא הפסיק לקרוע רשתות בסיביליה. השערים שהוא כבש ביורו 96 עדיין חקוקים בזכרוני ואחר כך ה-6 שלו במונדיאל בצרפת.

ובעניין המאמר. אין פה בכלל עניין של ויכוח וזו גם הסיבה למה אין דיון, זה ברור לכולם על כוחה של התקשורת. ההשפעה שלה על הקהל הרחב היא העצומה ביותר, אך כמו שהביאו פה בכמה דוגמאות יש השפעה גם על החלטות הקבוצות.

דווקא הדוגמא הכי טובה על כוח התקשורת זה לא פובורסקי אלא בקהאם.

http://realmadrid.pl/zdjecia/inne/suker.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/12/05
  3. Ampelmann Member

הדיון הוא לא על 'כוחה של התקשורת' אלא על הטענה לפיה שחקן עושה את המעבר מ'גדולה' ל'היסטוריה' רק אם הוא מגיע לידי הישג במונדיאל. אני טענתי שלא.

4. spurs Member

אני מסכים איתך כמעט בהכל
    נ.ב אני בכלל חושב שרומאריו יותר טוב מפלה

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני חושב שכן, למרות שזה לא בצדק, אבל בעוד 20 שנה יזכרו את אלה שהביאו את הגביע העולמי ולא את זה שנתן עונה מדהימה שהביאה לקבוצתו את האליפות.

וברור שרומאריו יותר טוב מפלה, כמו בכל ספורט השיאים כל הזמן נשברים והספורטאים מגיעים להישגים שנראו כבלתי אפשריים לפני שנים. ככה גם בכדורגל השחקנים היום הרבה יותר טובים של השחקנים של שנות ה-60. הגדולה של פלה היתה שהוא היה הרבה יותר טוב מהשאר בתקופה שלו. בעוד שבזמן שרומאריו למשל שיחק היו איתו עוד כמה מאות (בכל העמדות) של שחקנים ברמה הזו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/12/05
  6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלה היה מנהיג,פלה היה כזה שהפך את אלה שמסביבו לטובים יותר פלה היה ועדיין הכי קרוב לאלוהים בברזיל.יש פסלים שלו,פלה שינה את הדרך שבה אנחנו משחקים כדורגל,את הדרך שמתייחסים אל הטכינקה האישית הביא את המספרת ושאר תרגילים חוץ מזה הוא גם אדם וספורטאי גדול,שלא כמו מארדונה.
    בגלל זה פלה הוא הטוב בזמנים,כי הוא ההתחלה של משו,הוא הביא משו שלא היה לפניו הוא עשה דברים שלא היו לפני,לא דברים שלא יהיו אחריו,כי גם שחקן עם שליטה כמו של רונאלדיניו ויותר יקום ואין לי ספק שיהיה אחד שישנה שוב את פני המשחק,אבל לא באותה המהירות שייבוא מישו עם טכניקה כשל רונאלדיניו.
    רונאלדיניו עם כל הכבוד אולי סוחב את בארצלונה,אך הוא לא גורם לשאר להיות טובים יותר ולא הוא לא נתן משו אמיתי וחדש למשחק,חוץ מכמה תרגילים.ודרך אגב פלה לא זכה רק ב58 איך אתה בכלל יכול לשכוח את ברזיל של 1970?פלה זכה עם ברזיל ב58 62 ו70.ואתם שוכחים שפלה התפרסם רק בזכות המונדיאל,פלה מעולם לא שיחק מחוץ לתחומי אמריקה הוא שיחק רק בשתי קבוצות סאו פאולו והניו יורק קוסמוס ועם שתיהם זכה בהרבה תארים.
    מארדונה היה שחקן שהראה שליטה בכדור שלא הייתה לפניו ויכול אישית מדהימה חוץ מזה לא היה לו כלום אז הוא פירפר את אנגליה ולקח את ארגנטינה על גבו,אבל את מי עוד את זוכרים מאותה ארגנטינה?רק את מארדונה מברזיל של 1970 רבים מכנים כקבוצה הטובה אי פעם עם טוסטאו ריבליניו ושות' לא רק את פלה.פלה היה מנהיג והתנהג ככזה ולא כאחד שרודף את תהילתו שלו(מארדונה).

7. cazzo Il Capocuoco

כמה טעויות:
    א.המספרת הומצאה הרבה הרבה לפני פלה,תחפש בארכיונים של המונדיאל שחקן ברזילאי בשם לאונידס.
    ב.הוא שיחק בסאנטוס,לא סאו פאולו.
    ג.ריבלינו.לא ריבליניו.והיו עוד המון שחקנים נהדרים בנבחרת הזאת כמו גם איטליה וגרמניה של הימים ההם.

אגב מארדונה הייתה אישיות חלשה שהאנשים שהיו מסביבו סיחררו אותו לדברים לא טובים,כמו סמים וכו'....

8. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

א.ולך תדע שהוא באמת הראשון שעשה את זה? בטוח זה היה ברחוב לפני זה וגם אם לא,פלה תרם לכדורגל דברים אחרים.
    ב.וואי אפילו לא שמתי לב שכתבתי סאו פאולו... טעות שלי... לא מאמין שכתבתי את זה.
    ג.למרות שזה תיקון,עכשיו אתה סתם קטנוני

אישיות חלשה או לא, נגררת או לא, הוא חרא של אדם,ולא רק בגלל הסמים,כל האופי שלו מחורבן.

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/05
  9. Vogel Member

Bianconeri, אין שום סיכוי שראית את הכדורגל עליו אתה בונה תאוריות שקריות שכאלה.

10. אלי מתחן Member

נו נכון אתה סותר את הטענה של עצמך. פלה היה גדול יותר ממראדונה כי הוא זכה במונדיאל עם קבוצה טובה יותר? הקבוצה היא זאת שקובעת את גדולת השחקן? ואולי זה להיפך?

11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני טענתי שפלה גרם לשאר להראות טובים ולא להעלים אותם.

אה ולווגל,מאיפה לך שלא ראיתי את אותו כדורגל? נכון לא חייתי באותו זמן אבל עבודת חקר מעמיקה ביותר על פלה עשיתי,וזה כולל את הרוב הקטעים המצולמים שהיו.וכמובן שיחיסית להיום אין הרבה כאלה.

12. Ampelmann Member

אם סטינו לרגע מהדיון אז אני אשמח להבהיר שמראדונה, בעיני, נופל מפלה לא רק כאישיות בפני עצמה (ערך שאני נוטה לפסול כשמדובר בספורטאי בפעולה) אלא גם כשחקן. זכורים לי רגעים רבים שמראדונה כיסח באלימות, פיברק הצגות או עיגל פינות על המגרש. הזכורה שבהן היא 'יד-הזהב' המושמצת. פלה היה יותר בנאדם גם על המגרש, עוד לפני הכישרון ברגליים.

כך-או-כך, עדיף לחזור לנושא הדיון עצמו.

13. אלי מתחן Member

אז בעצם אם פלה היה משחק בארגנטינה של מונדיאל 86, כל שחקן שם היה הופך לכוכב על?

14. Ampelmann Member

לא חייב. מן הסתם גם פלה, שהיה, לפי הטענה הזו, חוליה מקשרת ומאחדת (כמו שרונאלדיניו, לטענתי, בברצלונה), עדיין צריך כישרון מסויים והבנה מסויימת גם מהצד השני. כנראה שהגדולה של פלה הבליטה את החיבור המושלם של ברזיל באותן שנים, לא פחות, אמנם, מהחיבור המושלם של הנבחרת שנתן בימה כ"כ בולטת לגדולה של פלה עצמו.

15. sagiv Member

ampelmann מעניין אותי לדעת בן כמה אתה ולהגיד לך שאני מקנא בך על כך שהספקת לראות את פלה משחק מספיק כדי לערוך השוואה בינו לבין מראדונה.
    אני מניח שלעובדה שהכדורגל היה שונה שמיים וארץ בין התקופה של פלה לתקופה של מארדונה, התייחסת כשערכת את ההשוואה. כמובן העובדה שנכחת במשחקים שהם שיחקו בהם באצטדיון, עזרה לך מאוד לראות את מה שלא רואים בטלוויזיה כמו תנועה ללא כדור והיכולת להנהיג ברגעים מסויימים.
    אין ספק שאני מקנא בך על כל אלה. אני אישית עדיין לא הצלחתי לענות על השאלה הקלישאתית הזו ולחוות דעה על מי היה שחקן גדול יותר. אין ספק שאם היה לי הנסיון שלך, הייתי יכול לעשות זאת.