זהבי חוגג 30 - כל הביקורות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Drama2, ‏24/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

יפה. אז קשה לו להתמ ודד עם סיטואציות בהן הוא שחקן ספסל או אפילו נער מגבות.
    זה חלק מהעניין ברוב המקרים ששחקנים ישראלים יוצאים לאירופה.
    אלה שמצליחים הם גם בדרך כלל אלה שצלחו את התקופות בהן היו צריכים להתמודד עם היותם שחקני ספסל או אפילו יציע.

מישהו נתן לחמד הבטחה שיפתח בהרכב? עד היום הוא לא תמיד בהרכב אבל הוא מתמודד.
    נאתכו תמיד שחקן הרכב בצסקא? היו חודשים שלמים שהוא לא ראה דשא.
    גם רפאלוב בברוז' הוא לא איזה באנקר בהרכב, בטח שלא היה כזה בהתחלה.

זהבי באיזה הופהנהיים היה מתמודד עם איזה חלוץ קרואטי וארגנטינאי על ההרכב ואחרי איזה חודש על הספסל כבר היה חוזר לישראל, לי זה די ברור.

כמו שכבר אמרתי - תן לי 8 שערים שלו בעונה באיזה סמפדוריה ואני סותם.
    מבחינתי הוא ראש לשועלים עד שיוכח אחרת. ולא מוכח אחרת. פעם אחר פעם יש לו הזדמנות להוכיח אחרת והוא פשוט לא עושה את זה.

2. DRORIKO Member

ברקו איך שהגיע לסוטון הפך לכוכב של הקבוצה
    בניון מיד השתלב בסנטנדר, כנ"ל רביבו בסלטה. אף אחד מהשלושה כשהיו בשיאם לא חווה תקופה קשה כמו של זהבי בפאלרמו. אם כבר בניון, אני לא צריך להזכיר לך איך הוא טינף על בניטס אחרי שהשני העז לספסל אותו. בניון זה פרימדונה אמיתית, זהבי הוא בסדר גמור

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אחד הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל שלנו מקצועית, הכי גדול אי פעם תודעתית. רוקסטאר.
    תראו כמה מלל נשפך עליו, כמה שנאה או הערצה, זה פשוט לא נורמלי.

4. Telkiyski Member

זה שנשפך עליו המון מלל זה נגזרת של היחס החסר פרופורציה שהוא מקבל פה, בעיקר מהתקשורת.

Nigel de Jong ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  5. DRORIKO Member

למרות שבוא נהיה הוגנים ליאור, זה שזהבי משחק בדור אפרורי די עוזר לו לקבל את כל הפוקוס עליו. אם הוא היה משחק באותו דור עם בניון,רביבו וטל בנין (וכשבליגה משחקים נמני,זוהר והאווירון) אז זהבי עדיין היה כוכב, אבל בטח שלא היתה את הזהבי-מאניה שיש היום,לא קרוב אפילו.

6. רון עמיקם Member

טלקיסקי, קשה מאוד להתמודד מול אג'נדה שמורכבת מנתונים שגויים.

0 שערים בצ'מפיונס? למה 0, אפשר גם מינוס 9....

לעצם העניין, יש לו 4 שערים בצ'מפיונס - שלב הבתים, כן? כי יש לו עוד 9 או 10 במוקדמות - צמד נגד בנפיקה, המספרת בליוןל והפנדל במכבי מול פורטו.
    יש לו 20 שערים בגביעי אירופה. הישראלי השני אחריו, אלון מזרחי - אלון מזרחי! - כבש רק 17. אלון מזרחי מקדים את זהבי בכל פרמטר של שערים (בינתיים), אבל דווקא מול ההגנות החזקות (ומזרחי כבש מול גלנטורן, שזה שווה ערך לכיבוש מול היברניאנס), הוא לא כבש יותר ממנו. גם לא בניון שיש לו 15 או רביבו שיש לו פחות מזה ואפשר להמשיך הלאה.
    גביע אירופה זה ההגנה של ינביאן?
    אתה רוצה שאספור לך כמה שערים הוא כבש בדרבים? לא צריך לספור. הוא כבש 18. גם בתל אביב וגם בגוונגז'ו. זה משחק גדול? זו התרגשות אחרת? הרי אתה אוהד הפועל, אתה מכיר את זה.
    וכמה הוא כבש נגד הגדולות בליגה?
    וכמה הוא כבר בזמן פציעות?
    וכמה שערי ניצחון הוא כבש?
    וכמה שערים הוא כובש בחודש? בשבוע?
    יש לו 162 שערים ב-4 שנים אחרונות. מה זה משנה כבר נגד מי? 40.5 שערים בשנה. כל שנה, כבר 4 שנים. תשים את תומר חמד - חלוץ אדיר - מול הנוער של גוונגז'ו 40 משחקים בשנה, האם הוא יבקיע 40? אני בספק.

אז עושים ממנו גדול השחקנים? אני בכלל לא נכנס לזה.
    גדול המבקיעים? חד משמעית. ביום שהביטו אותו מתפקיד ה-50/50 לתפקיד החלוץ הנסוג, הוא התחיל לשלשל שערים. אם היה משחק בתפקיד הזה מ-day one יכול להיות שכל הקריירה שלו היתה משתנה.

לגבי השאלה למה הוא לא משחק באירופה (והיו לו הצעות), יש לכך תשובות ברורות:
    1. אף קבוצה לא היתה מספיק גדולה כדי שיתמודד בה על מקום בהרכב. סביליה לא נחשבת אצלו לגדולה, ליברפול כן.
    2. אף קבוצה לא שדרגה אותו כספית.
    3. יש שחקנים שרוצים להיות מה שהם היכן שהם נמצאים. הם לא רוצים להיות משהו אחר, הם לא רוצים לחקות מישהו אחר. הם רוצים להיות מה שהם אוהבים. זה לא עניין שמובטח לו במקומות האלה. בגוונגז'ו זה הובטח לו מהיום הראשון.
    4. היעד הבא שלו הוא לוס אנג'לס גלאקסי. הוא יקבל שם מעמד של דייויד בקהאם או סטיבי ג'י. מכינים כבר את הקרקע.

אני מבין שאתה נורא לא סובל אותו, אבל כשאתה מנסה לשכנע, לפחות תבין שאתה מדבר עם אנשים שיכולים להנהן בראשם, אבל יודעים גם לראות מה האיש עושה בליגה שהאלק, טבס, אוסקר, וסוריאנו עושים פחות. לא כי הוא יותר טוב מהם, אלא כי הוא לוקח ברצינות ובאהבה כל משחק שנקרה על דרכו.
    תעריך אותו לפחות על זה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בוא נחבר את הטענות למציאות ברשותך.
    הדור של זהבי הוא מהטובים שידע הכדורגל הישראלי, ובטח מה"נוצצים". בשכבת גילו יש שחקנים עם קריירה אירופית ארוכה ולא מעט הייפ - נאתכו, חמד, רפאלוב וכו', לכולם יש רזומה מעולה. זה לא ההילה המאוד ספציפית של דור הברקוביץ'-רביבו-נמני-תחילת בניון, אבל זה לא שהוא ניצב לבדו בקדמת הכדורגל הישראלי.

אז למה הוא כזה כוכב? כי הוא מודל לחיקוי, כי הוא מנהיג, וכי הוא עושה משהו שכמעט אף אחד בעידן המודרני לא עשה.
    כמה אפשר לברבר על הקדנציה בפאלרמו, למשל? האיש כבר 5 שנים בקצב רצחני עם יציבות יוצאת דופן. אין מה לסייג את הטיעונים לגביו, זו הקטנה בכוח. לא משלמים בשום מקום שכר שגבוה מזה של שחקנים לגיטימיים באלופת אירופה עבור שחקן שהוא לא ברמה יוצאת דופן.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/17
  8. alexshw Member

התחיל לשלשל שערים אבל כל השיאים שהוא מנופף בליגת העל זה נטו מהפחד לצאת לחו"ל עד שהגיעה הצעה חלומית מליגה עלובה.
    אתה יודע טוב מאוד שכל ישראלי שהוא קצת מעל רמת הליגה יוצא בדרך כלל לחו"ל ובטח הגדולים באמת עשו זאת.
    לא אוחנה, לא רביבו ולא ברקו נשארו בליגה כדי לנפנף בשיאים.
    גם לא שחקנים צנועים. זהבי היחיד שאני זוכר שהתלהב ממאיות בכיתה ט' בתור תלמיד י"ב.

9. yedidel Member

בן שהר שיחק והבקיע 35 שערים בליגות טובות באירופה עד גיל 25. ממש לא דוגמא לנער פוסטר

10. רון עמיקם Member

שו
    שום פחד. אני מכיר אותו מצויין. לא היתה הצעה אחת שמכבי ת"א לא הצליחה להשוות אותה. אפילו את ההצעה של גוונגז'ו היא השוותה אבל אז התבררו הסעיפים הנוספים והוא החליט לנסוע לסין. אם היה יודע שמעמדו בקבוצת הצמרת מהבונדסליגה (האחרונה שהציעה הצעה לפני סין) יהיה זהה ומכבי לא הייתה מתאבדת, הוא היה יוצא לשם ללא היסוס. האיש מבין מצויין איפה הוא נמצא ומה מעמדו ויודע לנצל אותו עסקית. לזכותו ייאמר, שהוא מנפק קבלות לכסף שהוא מקבל, יום ביומו

11. alexshw Member

הטענה שלו שאם לא ליברפול אני לא יוצא לאירופה, רק מחזקת את מה שאני כותב. מה אכפת לי שמכבי ת"א הצליחה להשוות.
    מי שרוצה לצאת לחו"ל לשחק יוצא והיו לו הצעות ממועדונים מכובדים. אומנם לא ליברפול.

לא טענתי מעולם שהוא מתנהל עסקית גרוע, לא על זה הדיון.
    אני לא מתלהב מגוליברים בארץ הגמדים.

12. Blanco 7 Member

@orimor2212

ווינר אדיר ושחקן שגדול על ליגת העל - כן. אבל מודל לחיקוי? מנהיג ? - פחות.

- מבחינתי שחקן שהוא מודל לחיקוי לא היה מנסה לשכנע את המנהל המקצועי שלו והחברים שלו לרדת מכר הדשא ולפוצץ משחק רק כי הוא קיבל כרטיס אדום (מוצדק או לא זה לא באמת משנה). איפה באה פה יכולת המנהיגות שלו ? איפה פה הוא נראה כמודל לחיקוי ?

- שחקן שהוא מודל לחיקוי וקפטן נבחרת ישראל לא היה אומר משפט כמו "אני לא יודע אם שיחקנו בישראל או ברמאללה", אחרי משחק בדוחא (סכנין כן, לא בירת קאטר). לא משנה כמה הוא נסער באותו רגע ולא משנה מה עבר עליו. בתור קפטן הנבחרת איך משפט כזה יכול לצאת מהפה שלך ?

13. yedidel Member

אגב, אין לי שום בעיה עם זהבי. זאת הקריירה שלו וזכותו לעשות מה שבא לו, והוא בחר אחלה ומרוויח אחלה.

הבעיה שלי זה שהכדורגל שלנו מתנהל כמו שהתקשורת מתנהלת. אז זהבי נעוץ להרכב הנבחרת אבל סייף בקושי מוזמן לסגל. אם נלך אחורה כמה שנים אז שחקנים כמו קטן ונמני ייחשבו מובילים כי ראינו אותם פה קרוב בארץ, אבל ברדה בשיאו בבלגיה בקושי יגרד דקות בנבחרת.

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  14. alexshw Member

ברדה דווקא דרך בלגיה הגיע לנבחרת(ערך בה בכורה כשחקן גנק כבר) וכן קיבל קרדיט.
    עם היתר מסכים. אני בז לנבחרת של היום ולדעתי גם חלק מהסגל.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הוא ספורטאי מדהים שתמיד משקיע את כל כולו, עובד יותר קשה מכולם. הוא יודע לאסוף סביבו את חבריו לקבוצה ולהתבלט חברתית. גם סיפור חייו, ללא אבא, הוא אישיו.
    מה זה אם לא מודל לחיקוי ומנהיג?

מנהיגים ומודלים לחיקוי רבים אמרו משפטים מעוררי מחלוקת לאורך כל ההיסטוריה, זה זניח.

מצב נושא:
הנושא נעול.