ולפעמים "החגיגה" נגמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏20/5/04.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים ב100% אני גם הייתי שם אתמול וראיתי את היחס הזה.. אני פשוט אומר, שלא לשכוח שהם הצילו חיים אתמול, למרות הכל, ואני לא מחשיב את היום אתמול כיום מוצלח למשטרה, אני רק מציין נקודה אחת טובה

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אתה??
    בונ'א, חצי פורום היה שם אתמול http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבטחתי שבמחזור ה25 נוליך את הטבלה, הבטחתי שנעבור את הפועל ת"א ובית"ר י"ם.
    לצערי המחזור ה25 הגיע והיינו רק במקום השני עם 4 נקודות פחות מחיפה.
    היום אפשר להגיד שהעונה הייתה מאכזבת למרות שסיימנו מעל בית"ר י"ם והפועל ת"א.
    הרבה סיבות יש לאכזבה, הרבה תירוצים, אבל אין ספק שהאשמים הם העומדים במערכת אלי זינו ואלי גוטמן.
    מקום רביע, בשבילי לפחות, הוא אכזבה עצומה.
    המקום הריאלי שלנו הוא שלישי, חשבתי שנצליח להפתיע ולקחת מקום שני, וטעיתי.

ועכשיו לבני, שלפי מה שאני זוכר(ואני זוכר) הוא אוהד בית"ר, והוא שואל היכן ההבטחות שלי.
    ועכשיו לאילן, שלפי מה שאני יודע(ואני יודע) הוא אוהד מכבי חיפה, שגם שואל איפה ההבטחות שלי.
    תקראו את מה שאני עכשיו הולך לכתוב, אני מקווה לקבל תגובה מכל אחד מכם:
    כאוהד הפועל באר שבע לא היה לי קל היום להגיע לבית הספר, במיוחד שאני כל השנה בויכוחים עם אוהדי חיפה ומכבי ת"א על המיקום בטבלה.
    כשאני פוגש את אחד מחברי, שהוא אוהד מכבי חיפה, הוא ישר אומר "מכרו את המשחק", מי שאלתי, "השופטים" הוא ענה.
    לאחר מכן פגשתי אוהד אחר של באר שבע, גם הוא אומר באופן ישיר "מכרו את המשחק", השופטים אני שואל, "לא, מכבי חיפה ובית"ר י"ם".
    לא, אני לא חושב שמכבי חיפה או בית"ר י"ם מכרו את המשחק, אני גם לא חושב שמשיח וחבורותו מכרו את המשחק(הוא פשוט שופט חלש, לא יותר).
    אבל אני כן חושב שגם מכבי חיפה וגם בית"ר י"ם לא נתנו את כל מה שיש להם.

הסיבה לזה שרעננה עולה לכותרות היא שזאת השנה השנייה ברציפות שהיא מראה ספורטיביות יוצאת מן הכלל ונותת הכל במשחק האחרון, כאילו המשחק האחרון הוא מאבק על הירידה או העלייה בשבילה.
    אני רוצה לציין קבוצה נוספת, בשם הפועל הרצליה, שהגיעה גם היא למשחק האחרון בליגה הארצית בחוץ מול הפועל טירה כשהיא בלי מאבקי עלייה או ירידה, וחזרה מפיגור 3-2 לניצחון 4-3 .
    בעקבות הניצחון שלה שמשון ת"א ומג'ד' אל כרום נשארו בליגה הארצית.
    כשאני טוען שמכבי חיפה ובית"ר י"ם לא נתנו את כל מה שהם יכלו אני לא טוען שהם מכרו את המשחק, אלא שהם התיחסו אליו כאל משחק חסר חשיבות שלא צריך להתייחס אליו כאל חיים או מוות.

ואיך כל זה מתקשר לאירופה?
    אירופה, המקום הזה ששלוש קבוצות נלחמו כדי להגיע אליו מתקשר באופן ישיר לדברי.
    באירופה, למדו מזמן מה זה ספורטיביות עד הסוף.
    דוגמא?
    מחזור אחרון בליגה האנגלית, ניוקסאל(שהגיעה השנה לחצי גמר גביע אופ"א) ואסטון וילה נלחמות ראש בראש על הכרטיס לגביע אופ"א, כאשר ניוקסאל יוצאת למשחק חוץ מול ליברפול שכבר הבטיחה את מקומה בליגת האלופות, כאשר הוילה מארחים בבית את היוניטד שסיימו את העונה באופן רשמי במקום השלישי.
    במשך כל השבוע התיקשורת מדברת על המשחק של וילה - יוניטד כסגור, כאשר היוניטד יעלו עם הרכב שני, הוילה ינצחו, וניוקסאל שיש לה משחק קשה בליברפול, לא תגיע לאופ"א.
    אולם היוניטד עלו הם ההרכב הכי חזק, נלחמו על כל כדור כאילו מדובר על משחק שיכתיר אותם כאלופה, כבשו שני שערים, הורחקו להם שני שחקנים, והם נתנו את אחד מהמשחקים הטובים ביותר שלהם העונה.
    כל זאת שבוע בלבד לפני גמר הגביע, כשהמשחק לא קבע להם כלום ובהחלט רק נזקים יכל לצאת להם מהמשחק.
    באירופה הבינו מזמן מה שכאן רק קבוצות מעטות כמו הפועל רעננה והפועל הרצליה הבינו.
    באירופה, אין מושג לוותר על המשחק מראש או משחק חסר חשיבות.
    באירופה מבינים, שמקצוענות זה עד הסוף, ושהגלגל מסתובב, ומי יודע עם אתם פעם תהיו תלוים בקבוצה שסיימה את העונה.

במשך כל העונה אוהדי מכבי חיפה טוענים שהם הדבר הכי קרוב לאירופה, מצד שני אוהד בית"ר טוענים שהדבר הבולט בבית"ר זה הרוח הביתרית.
    אחרי אתמול אין לי ספק, הדבר הכי קרוב לאירופה היא הפועל רעענה, הרוח הבולטת היא של הפועל הרצליה.
    מצטער, בשבילי מקצועונות זה אומר לתת כל מה שיש לך עד סיום העונה, ולא לעלות ולשחק כאילו המשחק לא קבוע כלום.
    אז לפני שננסה להתקרב לאירופה בדברים שקשה מאוד לשפר כמו כושר, טכניקה ומיומנות, כדאי שננסה לשפר דברים שתלוים בנו, כמו מקצוענות ורוח ספורטיבית.
    הקבוצות שמהם צריכים ללמוד הם קבוצות כמו הפועל רעננה והפועל הרצליה, ולא חיפה האירופאית או בית"ר עם הרוח הביתרית.
    שבוע טוב.

4. מירו Member

כמה שטויות אתה יכול להגיד?
    לבית"ר היה חשוב מאוד המשחק משום שהיא הקדישה אותו לאוהדים שלה והאוהדים שלה חשובים לה יותר מכל שחקן/מאמן/בעלים ועובדה שבסוף יצחקי בכה ולא היה יכול לנהוג ונימני שבר את הפלאפון שלו. זה שבית"ר הפסידה זה רק בגלל תורג'מן ומליחי הבני זונות ועובדה שקיללנו אותם כל המשחק

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/04
  5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הליגה בארץ בכלל לא מקצוענית...אגב אני לא מבין למה קבוצות לא מתאמצותצ...המיקום הסופי זה עוד כסף...

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה כיף לראות את ההילוך החוזר של דוידוביץ' חוטף גול כמו של תינוק - אין שום דבר יותר מהנה מלראות דבר כזה קורה לכזה מוקיון ("העונה הייתי השוער הכי יציב באירופה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laughing6.Xxx , "האליפות הזאת היא הכי מתוקה", נאמר לרקע היציעים הדלילים והאוהדים הצועקים לרוני לוי).

משה, אני בטוח שאין שום קשר בין השטות שרשמת לעובדה שאתה אוהד יונייטד. אני לא אגיב לזה בגלל שאני לא רוצה להסיט את הדיון ליונייטד.

לבית"ר יש אופי? מוזר, אני לא שמתי לב לאחד כזה.

7. Beitar Je(w)rusalem Member

כי אתה לא רוצה לשים לב.

8. ג'רי בית הלוי Member

בני, תן לי להבין משהו-כשדוידוביץ' עושה טעות(חמורה) אחרי עונה טובה מאוד הוא הופך לליצן ובלה בלה, וכשקרונפיין ממשיך לקבל גולים מצחיקים פעם אחר פעם הוא עדיין נשאר השוער הכי טוב בליה?

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

קורנפיין...מאז האליפות של בית"ר כבר מזמן לא השוער הטוב בליגה...

10. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, נו, זהו, יש לבית"ר אופי - אני פשוט מנסה להתעלם ממנו בכוח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx .

אז כן, בית"ר הובסה ע"י מכבי חיפה (4:0), הפועל ת"א (4:1), מ.ס אשדוד (3:0) ומכבי פ"ת (4:2) והציגה אינסוף משחקים עם יכולת זוועתית, אבל אין ספק שיש לה אופי. לא לכל קבוצה שמבקיעה צמד מול קבוצה שסיימה לרוץ היא קבוצה עם אופי.

11. ג'רי בית הלוי Member

מר קפיץ, אני יודע שא.ק. (http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx) הוא לא השוער הטוב בליגה, חבל רק שבני לא יודע את זה.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני, עזוב רגע את הדוגמא שהבאתי על היוניטד(זאת בסך הכל הייתה תגובה לקבוצה שלא היה לה מה להרוויח וניצחה משחק שהיה חשוב הרבה יותר ליריבה שלה).
    תגיב עניני לכל שאר הדברים שכתבתי.
    תסביר לי האם לדעתך בית"ר נתנה את כל מה שהיא יכלה ביום שבת?
    ואם לא, מה זה אומר על בית"ר ומה זה אומר על הכדורגל הישראלי?

13. Beitar Je(w)rusalem Member

גם אני יכול לתת לך דוגמאות של משחקים שהוכחנו שיש לנו אופי.
    בעע ויכוח משעמם.

ותקלטו - שוער לא נמדד בכמות השערים שהוא סופג! אלא בכמות השערים שהוא מונע...מי אמר את זה?

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה שטות...אז זה שמכבי ספגה הכי מעט בליגה אומר ששטראובר הוא השוער הכי טוב בליגה?

שוער נמדד גם ביכולת להשרות ביטחון על ההגנה כי אחרי הכל הוא חלק מהמערך שלה...ואת זה אין לקורנפיין העונה וגם לא בעונה שעברה וגם לא בעונה שלפניה...

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצן, אם היית טורח לשים לב (לצערי אתה אף פעם לא עושה זאת) למה שרשמתי, לא תראה מילה על איציק קורנפיין. מאז שאמרתי שהוא שוער עדיף על דוידוביץ' (לפני כמה חודשים) הוא רק הידרדר והידרדר - אומנם לא חטף גול של תינוק כמו "השוער הכי יציב באירופה" אבל גם ספג שערים מוזרים. כרגע דוידוביץ' בכושר טוב יותר.

אני לא מבין מה פתאום כל כך אכפת לך. אהה, סליחה, שכחתי - מכבי פ"ת הקטנה עקפה את ב"ש העלובה ואתה בטח מחפש תירוצים, נכון?

בית"ר לא נתנה את הכל, נכון. אין שום סיבה שבית"ר תתן את הכל - זה משחק חסר חשיבות לחלוטין. גם באירופה קבוצות שסיימו את העונה מחפפות קצת בסוף בניגוד למה שאמרת. גם אם בית"ר היתה נותנת הכל היא לא היתה מנצחת את פ"ת - היא קבוצה גרועה מדי.