ולנסיה, ריאל סוסיאדד, סביליה, אתלטיק בילבאו ומלאגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏11/7/13.

1. BvB Member

רכש מצוין עשו סביליה עם החלוצים,כנראה למדו לקח משנה שעברה.
    אני בטוח שיסיימו לפחות במקום ה-5.
    אני לא מבין איך ולנסיה משחררת את נלסון ואלדז ואולי סולדאדו ועדיין לא מחתימה חלוץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

סביליה נבנית בצורה יוצאת מן הכלל.

3. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

סולדאדו שחקן טוטנהאם. הספרס ישלמו את סעיף השחרור שלו והעטלפים יקבלו 30 מיליון יורו. טוב לראות שלמרות שהמועדון נמצא בקשיים כלכליים הם לא התפשרו על המחיר וגרמו לטוטנהאם לשלם סכום שבאמת הולם אותו. עכשיו השאלה היא מי ולנסיה תביא במקומו, הרי היא לא יכולה להרשות לעצמה לשלם הרבה כסף. השמות שעלו בכלל לא מרשימים, לפניכן הזכירו את הלדר פושטיגה וכרגע שם נוסף שמות נוספים שעולים בתקשורת הם קוואליירלה של יובה שמנסה להיפטר ממנו, וגם שני החלוצים של חטאפה אדריאן קולונגה ואלברו ואסקס. אף אחד מהם לא קרוב אפילו לרמה של סולדאדו, אבל יכול להיות שזה רק יתרום יותר לפאקו ויקדם אותו להיות החלוץ הבכיר של ולנסיה בגיל צעיר יותר. אפשר גם לנסות לשחק עם ג'ונאס כחלוץ יחיד למרות שזו לא ממש העמדה שלו. קשה מאוד למשוך חלוצים בכירים כשאין כסף והקבוצה לא משחקת בליגת האלופות, ככה שאין לצפות לשם גדול שינחת בולנסיה.

בנושא אחר, ג'ונתן דוס סנטוס שהיה במו"מ עם סוסיאדד הודיע שטאטא מרטינו הבטיח לו שיישאר בברצלונה כך שהשם שלו יורד מהפרק והבאסקים עדיין לא מוצאים תחליף לאייארמנדי שהוא אולי השחקן החשוב ביותר במערך של הקבוצה. מאז עזיבת אייארמנדי סוסיאדד לא הביעה עניין באף קשר מלבד דוס סנטוס, יהיה מעניין לראות מה יעשו סוסיאדד בהמשך הקיץ, הרי הם קיבלו כסף רב ממכירת אייארמנדי והמקום בליגת האלופות בטוח ימשוך הרבה שחקנים, אני מאוד מקווה שהיא לא תתפשר על אלוסטונדו או קשר בינוני אחר.

4. Raulito Madridista

http://www.as.com/recorte/20130801dasdasftb_32/REC640/Ies/20130801dasdasftb_32.Xxx

לפני שהמריא ללונדון, רוברטו סולדאדו ערך מסיבת עיתונאים ונפרד מולנסיה בטעם מר משהו - "אני לא מאמין בפרויקט של ולנסיה, שיקרו לי באופן אישי". החלוץ ישחק בטוטנהאם בשנים הקרובות אחרי שבשלוש העונות בולנסיה כבש 81 שערים ב-141 משחקים ובכל עונה הציג שיפור במס' השערים, ויחד עם העונה האחרונה בחטאפה נראה מגמת עלייה אפילו בארבע העונות האחרונות - 20-25-27-30.

הקפטן ירה - "אני לא מאמין בפרויקט ובמה שקורה בולנסיה. אמרו עליי הרבה שקרים, גם מצד המועדון וגם מצד התקשורת. ההצעה שקיבלתי מטוטנהאם הייתה טובה מאוד עבורי ועבור המשפחה שלי מכל הבחינות. חבל שהמעבר נסגר בצורה חריפה משהו, הייתי מעדיף לסיים את הסיפור בולנסיה בצורה אחרת לגמריי. זו הייתה תקופה טובה למרות שלא זכינו באף תואר וברור שזה חבל לי, אבל היינו יכולים להיות טובים יותר". סולדאדו אמר שהוא "un valencianista más" ומאחל לחבריו את כל ההצלחה בהמשך. "ולנסיה עיצבה אותי כשחקן ותרמה הרבה לקריירה שלי", אמר. הוא דיבר על האוהדים ואמר שהוא מצטער על כך שהקבוצה לא העפילה לליגת האלופות והודה להם על התמיכה. "תמיד אמרתי שאני רוצה להישאר וזה היה אמיתי, עד שקרה מה שקרה והבנתי שהמועדון לא מתקדם"(ניסוח לא מדויק).

לסיום התייחס כמובן לגארת' בייל - "המועדון עושה מאמץ גדול להשאירו, ברור שאני רוצה לשתף איתו פעולה ושלא יעזוב לריאל מדריד". "הוא שחקן יוצא מן הכלל". אגב, במארקה אפשר לבחור את השער היפה ביותר של סולדאדו במדי העטלפים.

5. riquelme1 Member

ניצחון בכורה לולנסיה במשחקי ההכנה, 4-0 על אינטר בניו יורק, משערים של באנגה, צמד של ג'ונתן ויירה, ועוד אחד של ז'ונאס.

הבשורה מגיעה מויירה, שאחרי שלא קיבל מספיק צ'אנסים אשתקד, אולי השנה יראה את הכשרון הפנטסטי שלו, הוא גם בישל בצורה נהדרת לז'ונאס בגול השלישי. יש פוטנציאל גדול לילד.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פוטנציאל כן, גדול אולי, אבל לא יותר מדי גדול. לא מספיק חזק ואולי גם לא מספיק מהיר (זריז מאוד אמנם) ומגוון במשחק שלו. בכל מקרה אני שמח לשמוע שהוא מקבל הזדמנויות ולפחות כרגע לוקח אותן.

7. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2013/08/06/futbol/equipos/valencia/1375740790_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

יש חלוץ: הלדר פושטיגה חתם בולנסיה ל-3 עונות. החלוץ הפורטוגלי שהבקיע בעונה שעברה 14 שערים בסראגוסה יהיה מחליפו של הקפטן רוברטו סולדאדו שעבר לטוטנהאם. ולנסיה תשלם עבורו שלושה מליון יורו עם עוד חצי מליון 'משתנים' בהתאם למס' השערים למשל(אם יכבוש 15). פושטיגה בן ה-31 היה האופצייה הראשונה מבחינת המאמן דיוקיץ' מאז שהבין שבלתי-אפשרי לשמור על הקפטן, ומשא-ומתן הואץ שלשום בשעות הקטנות של הלילה.

בתור אחד שחיבב את נבחרת פורטוגל מאז ימי לואיס פיגו וממשיך בגלל כריסטיאנו רונאלדו - אני יכול להגיד שפושטיגה ספג ממני הרבה קללות בטורנירי הנבחרות השונים. הוא חלוץ לא מספיק טוב, למרות שכבש מס' יפה של שערים בעונה שעברה ביחס לקבוצה חלשה. חבל שולנסיה לא יכלה למצוא חיזוק ראוי יותר. בטח היו חולמים שם על ויאה, אבל אתלטיקו עקפה אותה בסיבוב בזמנו.

8. Landon Donovan Member

איכשהו פספסתי את זה, מלאגה החתימה את רוברטו צ'ן, בלם פנמני בן 19 שהצטיין בגביע הזהב האחרון בו פנמה הגיעה לגמר. החתמה מעניינת מאוד, הוא בהחלט עשה עלי רושם של בלם עם פוטנציאל עצום, אני מקווה עבורו שהוא יצליח להשתלב במלאגה ולקבל הזדמנויות.

9. riquelme1 Member

ולנסיה משלמת על פושטיגה יותר מאשר אתלטיקו שילמה על וייה, ששתיהם באותו גיל.

רכישה עלובה של ולנסיה, קיבלה 30 מיליון יורו מהעזיבה של סולדאדו, וזה מה שהם הביאו? כנראה שזה קשור להההלה, יורנטה שהתפטר והנשיא החדש כנראה קמצן בן קמצן, ולנסיה לא השקיעה על רכש בחלון העברות הנוכחי, וזה שהחובות ירדו ומכל הכסף שהם קיבלו מהעזיבות של השחקנים בשנים האחרונות.

10. amit85 Member

ראיתי כתבה במרקה שאומרת שולנסיה צריכה לשלם 17 מיליון יורו לפני שהיא קונה שחקנים,

אז נשאר לה רק 13 מיליון מהמכירה של סולדאדו.

בלי קשר, יש למישהו מידע על פדה, ארגנטיני צעיר של ולנסיה, ראיתי אותו נגד מילאן והוא היה מעולה

11. Vicente14 Member

הוא משחק בולנסיה מסטאייה המילואים של ולנסיה.
    במשחק נגד מילאן זאת הייתה הפעם הראשונה שראיתי אותו והאמת שהייתי מופתע לגמרי! הוא היה הכי בולט מכולם והייתה לו בעיטה מצוינת מרחוק.
    ראיתי באחד הפורומים של ולנסיה שכבר הספיקו להחתים אותו לחוזה עד 2017 עם סעיף שחרור של 20 מיליון.

לגבי פושטיגה..עדיף את ג'ונאס.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/13
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם הרומני של סבייה מתחיל להיכנס לעניינים, אמנם מול יריבה חלשה אבל ההתאקלמות גם כן חשובה, ובסוף גם אני יידבק באופטימיות סביב הקבוצה. אני עדיין לא שם, אבל מתקרב.

מעניין מה יהיה מעמדו של בריאן ראבלו העונה, לילד יש כישרון ויש אופי, פיזית חסר לו קצת ולכן אני לא בטוח שיצליח לפרוץ אבל הגיע הזמן שלפחות יקבל הזדמנויות בשביל לבחון אותו. כמו הרומני, המשחק מול היריבה ממונטנגרו באירופה פחות מעיד על משהו, אבל זו דרך טובה לצבור ביטחון.

13. Muurad Member

אליאס הבנתי שסבייה החתימו גם את כריסטופורו. אני מאוד אוהב אותו, יהיה מעניין לראות איך ישתלב בספרד - כל פעם שראיתי אותו חשבתי שהוא מתאים בול לאיטליה אם לומר את האמת.

בראיין ראבלו כישרון ענק ואני מאוד מקווה שיתחיל לקבל דקות. הרשים בכל פעם שראיתי אותו עם נבחרות הנוער של צ'ילה. השליטה שלו בכדור קרוב לגוף אדירה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/8/13
  14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הכל סגור בין המועדונים והאורוגוואי, אם לא יפוצץ את העסקה מהכיוון שלו, אמור לחתום רשמית כשיגיע לספרד (הטיסה בשבת). סביב ה-3 מ' דולר.

אני גם אוהב אותו, ילד טוב אין מה לא לאהוב בו. באנקר הגנתית ולא מפסיק להילחם ולהשקיע, מסתדר עם הכדור היטב ומשחק פשוט למדי. זה בנוסף לאופי שלו. אבל אני לא יודע אם זה יספיק לו לעשות קריירה במועדונים גדולים יחסית באירופה, הוא שחקן מאוד סולידי שחסר את האקסטרה שיגרום לו לבלוט מעל הרבה שחקנים בסגנון וברמה שלו.

הקהל של סבייה קיווה לשם יותר מוכר ומנוסה לעמדה הזו ממה שאני מבין, אבל מבחינתם כל מי שידחק את מאדורו רחוק יותר מהמגרש הוא ברכה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. AS R Member

סבייה מנצחת באולד טראפורד 3-1 במשחק הוקרה לריו פרדיננד:

http://www.youtube.com/watch?v=wBsKso3Kc7Y

בתור אחד שעוקב אחרי האנדלוסים בעונות האחרונות, נראה לי שהולכת להיות סוף סוף עונה טובה. אמנם עזבו שחקנים מרכזיים אבל הגיעו גם הרבה שחקנים חדשים שמעבים את הסגל ורובם צעירים וכשרוניים. שאלה אחת שעדיין לא ברורה היא האם קונגדובייה יעזוב או יישאר לפחות לעוד עונה.

מאוד מוקדם לומר את זה, אבל לדעתי סביליה יכולה וצריכה להגיע העונה למקום 3-4. אני בכלל לא בטוח שלאתלטיקו מדריד יש סגל יותר טוב מסביליה, היתרון שלה הוא שהיא קבוצה יותר מחוברת ומגובשת ושיש לה מאמן נהדר, אבל לדעתי לסביליה יש שחקנים לא פחות טובים. ולנסיה בכלל עם בעיות תקציביות קשות, מוכרת את סולדאדו ומביאה מחליף הרבה פחות טוב ממנו, ככה שהעונה בהחלט אפשר למקום שיוביל לליגת האלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/13