ולנסיה, סביליה, בילבאו, ויאריאל וריאל סוסיאדד:: סביליה מחזיקת הליגה האירופית, סמפאולי מתמנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏24/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. golding מנהלים

פשוט עונה משוגעת שלו. זה לא ייאמן בהתחשב בגיל שלו.

כמובן שמאז החזרה (השנייה) שלו לאתלטיק הוא נראה מדהים, אלא שהעונה הוא ברמה אחרת לגמרי.

2. Ohad_Glr Member

חלוץ ענק. אני חושב שזה בגלל שהוא מתבסס על דברים שלא נשחקים עם הגיל (חוץ מניתור, אבל בזה אין לו בעיה)- מיקום, סיומת, קריאת משחק ופיזיות.
    מזכיר קצת חלוצים מהסוג של קלוזה, אינזאגי או ואן ניסטלרוי שגם הצליחו להיות אפקטיביים בגיל מאוחר.

golding אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

http://e02-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/03/30/14593552105975.Xxx

גארי נוויל פוטר הערב מולנסיה. פאקו אסטריאן יחליפו בתפקיד.
    לצד אלה שסלדו מהמינוי של נוויל בשל קשריו של אחיו עם בעלי ולנסיה - היו כאלה שהתמוגגו על הפרשנות הנהדרת שלו בתקשורת האנגלית ובתור כדורגלן אינטיליגנט - צפו לו עתיד גדול. בפועל, נוויל נכשל טוטאלית בולנסיה. הוא אימן 28 משחקים והרקורד שלו הוא 10 נצחונות, 7 תוצאות תיקו ו-11 הפסדים. ולנסיה הודחה מהליגה האירופית ע"י בילבאו ובליגה התדרדרה עד למקום ה-14, מרחק שש נקודות בלבד מהקו האדום. נוויל שיחרר הודעה רשמית והודה לבעלים על הצ'אנס, לשאר עובדי המועדון, השחקנים והאוהדים ואמר שהוא מבין את הצעד בשל התוצאות שלא תאמו את השאיפות של ולנסיה. אחת הביקורות הגדולות עליו הייתה הקושי ללמוד את השפה הספרדית ולכן נוצרו בעיות תקשורת עם השחקנים. סביר להניח שאף-אחד לא מזיל דמעה בולנסיה.

4. Raulito Madridista

http://e01-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/05/13/14631748658228.Xxx

"יש לי את הפרופיל המושלם כדי להיות מאמן ולנסיה". פאקו אייסטייראן פתח את הקדנצייה שלו כמאמן ולנסיה בצורה טובה והשיא היה הניצחון 2:1 בקאמפ-נואו. מאז הגיעה עוד רביעייה 4:0 נגד אייבר אך לאחר-מכן ולנסיה סופרת תיקו ועוד שלושה הפסדים רצופים. אמש היא נכנעה במאסטייה 1:0 לריאל סוסיאדד משער דרמטי בדקה ה-94 של ילד הפלא אוזיירבאל(שערו השישי העונה) מה שקבע שהיא תסיים את העונה במקום ה-11 ומטה. פאקו ניסה לדבר על כך שלא צריך לשפוט את השחקנים רק לפי תוצאות אלא ע"פ האיזון הכללי והתחושה הטובה בקבוצה אך לא בטוח שזה יעזור לו כדי להמשיך. סה"כ בשמונת משחקי הליגה שלו הוא אגר 10 נקודות - כ-40% הצלחה.

ומצד שני, בריאל סוסיאדד הבטיחו את המקום השמיני ששווה מענק של 7 מיליון יורו. הבאסקים הסתדרו בישורת האחרונה של העונה עם מכת פציעות וגם עם ההתנהגות הלא ראויה של קרלוס ולה שצפוי לעזוב - "אני לא אוהב את הגישה שלו אחרי החילופים", אמר המאמן אוסביו בנושא.. בכלל צפויה בסוסיאדד מהפכה בסגל בעונה הבאה. במבט על משחקיה האחרונים, ניתן לראות שוב שסוסיאדד הצליחה להתעלות דווקא נגד הגדולות. היא ניצחה את סביליה בפיחואן(2:1), השיגה 1:0 מפתיע על ברצלונה בבית וגם לא הפסידה באל-מדריגל. בכל-זאת, זו הייתה עונה מאכזבת. "זה תגמול על המאמץ, הקרב וההתמדה. אני מרוצה", סיכם אוסביו.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פחות מודאג מזהות המאמן בולנסיה, כל עוד לא יביאו מישהו שירסק את "הפרארי" שהם מנסים לבנות יהיה בסדר. עכשיו השלב בו נכשלו באמת, לבנות את הפרארי הזו. השקיעו הרבה כסף בשחקנים שבמקרה הטוב לא תמיד הצדיקו את ההשקעה. אחד מאלו, אנסו פרס, כבר מקושר חזרה לבנפיקה.

6. yakov_y YNWA

ולנסיה עם אותו סגל פחות או יותר מהעונה שעברה מתרסקת אחרי עונה אדירה, אין לי מושג מה קרה שם אבל אין לי ספק שזאת הקבוצה הרביעית בטיבה בספרד על הנייר.
    כנראה שדייגו אלבס היה פצוע כמעט עונה שלמה והעזיבה של אוטומנדי השפיעו משמעותית למרות שאני חושב שהמחליפים שלהם עשו עבודה ראויה.
    אם צ׳רישב יישאר, פיאטי יחזור לעצמו ויגיע שחקן התקפה במקום פיגולי אז אין טעם לעשות מהפכה, הסגל נהדר.
    אנסו פרז, אם יישאר זה רק כקשר אחורי, כקשר 50/50 עדיף שיחזור לפורטוגל, לא לשכוח גם את המושאלים הנהדרים של ולנסיה.

7. Raulito Madridista

"הקבוצה הרביעית בטיבה בליגה"(מונח שלא היה קיים בשני עברו, סחטיין) היא סביליה שמצליחה יפה מאוד באירופה. סביליה חווה עונה איומה עם אפס נצחונות חוץ(גמר גביע), ועדיין: ההתנהלות שלה ובחירת השחקנים ועוד ועוד. קרלוס באקה, מי זוכר?
    ולנסיה. בעונה שעברה היא הצליחה מעל המצופה לדעתי ומה הסיבה? לא הייתה לה אירופה על הראש. בניגוד לסביליה ששיחקה 60 משחקים. עם כל הכבוד לאלקסר - ולנסיה צריכה חלוץ שייתן גולים. נגרדו הוא פלופ.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא חושב שבעלים עם שאיפות ושמשקיע כספים ירצה להמר על כך שלמרות הכישלון העונה בשנה הבאה "הכל יהיה בסדר" כי הסגל דומה להוא שהצליח לפני שנתיים.

9. riquelme1 Member

אני מאשים לא מעט, את אוהדי ולנסיה שמיררו לנונו את החיים, מאמן שהוביל אותם למקום רביעי ולליגת האלופות, ואת העונה הכי טובה בהיסטוריה של ולנסיה מבחינת קצב צבירת נקודות. ולנסיה בעונה שעברה הציגה כדורגל אדיר. גם אליאס היה בעד הפיטורים.

10. Raulito Madridista

נונו פוטר כבר במחזור ה-13, בסה"כ אחרי 1/3 עונה כשולנסיה עומדת על 50% הצלחה - 5 נצחונות, 4 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים. הוא בהחלט היה ראוי ליותר זמן בתפקיד בעקבות העונה הקודמת הנפלאה שלו. אני שם לרגע בצד את הצורך לזעזע. אני חושב שגם אם נונו היה ממשיך בתפקיד ולנסיה ממש לא הייתה מגיעה למטרות שלה. בעונה שעברה השלם היה גדול מסך חלקיו, הרבה דברים התחברו. העונה, עם הסגל הנוכחי שיש בו לא מעט חסרונות ובהתחשב בעומס של ליגת האלופות גם אם העונה האירופית נגמרה בשלב די מוקדם(שם לחלוטין נונו כשל) - זה פשוט לא היה יכול להצליח. ולנסיה העונה פחות טובה מסביליה, פחות טובה מבילבאו. וגם מריאל סוסיאדד מסתבר.

11. riquelme1 Member

נונו לא פוטר, הוא התפטר הרבה בגלל לחץ האוהדים שזיכרונם קצר. אם נונו היה ממשיך העונה של ולנסיה הית נראת אחרת.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  12. riquelme1 Member

נונו השיג 50 אחוזי הצלחה זה יותר מכל מאמן, יותר מפאקו שהתלהבו מימנו שרק עם 40 אחוזי הצלחה.

ולנסיה היתה בתראומה מעזיבת אוטמנדי. צריך לתבוע את מי שהשקיע על רודריגו ונגרדו את הכספים ששולמו עליהם.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לפני כל דבר אחר הייתי בעד העזיבה של נונו בגלל שרציתי לראות את דה פול משחק, אם כבר אתה בוחר להזכיר את השם שלי בהקשר הזה. נימוק שהוא לא "מקצועי" אלא אישי לחלוטין. לגבי זווית הראייה של ולנסיה כמועדון ולא של אליאס כמישהו שרוצה לראות שחקן שהוא אוהב על המגרש, זה יותר בעייתי אבל אני עדיין חושב שההחלטה הייתה הגיונית.

גם בעונה האדירה שלה זה הרגיש שמשהו חסר שם בולנסיה, לא בצבירת הנקודות כמובן, תוסיף על זה את פתיחת העונה הנוכחית ואת המריבות עם מספר שחקנים (סיבה הרבה יותר סבירה להתפטרות מאשר "לחץ הקהל") והנה לך מסלול די ברור לעזיבה. לגבי המשך העונה לא חושב שנמצא הרבה אנשים שתמכו בהחתמתו של נוויל, ובאופן אישי למרות עדת המעריצים הישראלית אני לפאקו זוכר יותר את הכישלון הטרי במקסיקו מכל דבר אחר. קבלת החלטות בעניין המאמנים מתחברת לרכש שעשו העונה וזו אולי הבעיה הגדולה של ולנסיה אם היא רוצה להיאבק במערכת, אמנם לא חסרת טעויות ובעיות, כמו סבייה בשביל להתמודד על התואר שיעקב הדביק לה.

14. riquelme1 Member

דה פול מהבלופים הגדולים שנחתו בספרד בשנים האחרןנות, טכניקה וכדרור לא רעים בכלל, אבל אפס תכליתיות ושכל.

15. yakov_y YNWA

רודירגו דה פול ? למרות שיש לנו אותו תאריך לידה שזה בונוס גדול מאוד בשבילו כדי שאני יאהוב אותו, אין לו מקום ב-22 של ולנסיה, צ׳רישב ופיאטי בקישור ההתקפי, לא יודע מה נסגר עם פיגולי, יש את פדה המוכשר שנמצא בהשאלה, מינה מבחינתי חלוץ בינוני אבל אם נחשיב אותו כקשר כמו שעשו עד עכשיו גם הוא עדיף, אפילו רודירגו ויש גם את באקלי שעדיף עליו.

מישהו יכול לעדכן קצת מה קורה עם ולנסיה בחלון העברות הנוכחי ? מה השמועות ?

מצב נושא:
הנושא נעול.