ולנסיה, סביליה, בילבאו, ויאריאל וריאל סוסיאדד:: סביליה מחזיקת הליגה האירופית, סמפאולי מתמנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏24/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אף אחת מהקבוצות הנ"ל לא פתחו את העונה עם ניצחון.
    - סביליה סיימה בתיקו מאופס במאלגה.
    - ולנסיה סיימה בתיקו מאופס בוייקאס.
    - ריאל סוסיאדד סיימה בתיקו מאופס בריאזור.
    - בילבאו הפסידה 1:0 לברצלונה.
    - ויאריאל לא שמרה על שער היתרון של סולדאדו נגד בטיס.

בכל-מקרה, בגזרת ההעברות הקבוצות קצת יותר פעילות:
    - ריאל סוסיאדד קרובה להחזיר את הבן האובד אסייר יירמאנדי. מדברים על השאלה בחינם העונה עם חובת רכישה בקיץ בסכום של 15 מיליון יורו, שעשוי להגיע ל-20 מיליון יורו.
    - ולנסיה מעוניינת מאוד בדניס צ'רישב הקיצוני הרוסי של ריאל מדריד. הקשר התאכזב מאוד כשלא נכלל בסגל למשחק הראשון של העונה נגד גיחון ומסתמן שרפא בניטס לא בונה עליו. ריאל לא צפויה להערים קשיים על שחרורו. מצד שני, במארקה מדברים על כך שצ'רישב יצורף רק אם פגולי יעזוב.
    - סביליה הגיעה כרגע למבוי סתום בניסיון להחתים את פרננדו יורנטה. העיסקה הייתה אמורה כבר להיחתם ממזמן אך התגלו בעיות.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מקווה בשביל ולנסיה שפגולי לא יעזוב, שחקן שהוא לא מספיק מוערך לטעמי.

3. Raulito Madridista

ולנסיה במצב מסובך לגבי פגולי, כתבתי על זה לא מזמן - הוא כנראה רוצה לעזוב, מסיים חוזה בקיץ הבא ו-ולנסיה חוששת שיעזוב בחינם.

אי-אפשר להפריד בין מה שקורה בולנסיה לבין סביליה לצורך העניין ושתיהן המועמדות הבולטות לרוץ ראש בראש על המקום הרביעי, ותסלח לי ויאריאל שהיא קצת נושמת יותר אוויר ונטולת לחץ. סביליה כבר קיץ שני ברציפות מאבדת את השחקן הטוב ביותר שלה. בינתיים יורנטה לא הצטרף. לא בטוח שכל שנה זה יעבוד לה, מונצ'י קוסם אבל בכל-זאת. ולנסיה מצידה כל-כך חיכתה לחזור לליגת האלופות ודווקא כשזה עתיד לקרות היא מאבדת את הבלם הטוב באירופה אולי בעונה האחרונה וגם מחזיקה אצבעות שפגולי יישאר. אם לא תשמור על שחקני המפתח שלה היא תתקשה לשרוד בצמרת. אגב, ולנסיה לא באמת התחזקה בקיץ או ביזבזה, פשוט רק עכשיו שילמו על אנזו פרס ובעיקר נגרדו שחייב לתת ערך מוסף, כרגע זה לא מתחבר לו(בעצם כן, כבש שער חוץ יקר לולנסיה במשחק במונאקו עכשיו). הוא נראה כבד והססן. מבחינת דניס צ'רישב, אני רוצה שהוא יישאר בריאל מדריד אבל אם לא אז ולנסיה מקום טוב עבורו.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם הוא רוצה לעזוב זה משהו אחר. אבל זה גם יכול להתחבר למה שרשמתי, כי אולי הוא רוצה לעזוב בגלל שהוא לא מוערך מספיק ואולי באמת ולנסיה מעדיפה למכור מאשר לחדש לו את החוזה בגלל שהוא לא מוערך מספיק. אם אין שם דם רע וסיבות אחרות נראה לי הצעד הנכון הוא להאריך לו את החוזה.

5. Raulito Madridista

קצת חדשות:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/08/26/futbol/equipos/real_sociedad/1440578073_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

- סוסיאדד: ייראמנדי חוזר הביתה. הקשר בן ה-25 חוזר לריאל סוסיאדד אחרי שנתיים לא טובות במדי ריאל מדריד. מי שנחשב ליורש של צ'אבי אלונסו לא הצליח להשתלב במועדון והראה שריאל מדריד גדולה עליו. הוא רשם 90 הופעות בקבוצה. סוסיאדד שבזמנו מכרה את יירמאנדי ב-32 מיליון יורו, מקבלת אותו כעת בחצי מחיר והיא תשלם לריאל 17 מיליון יורו בלבד. יירמאנדי הגיע בשעות הבוקר לסאן-סבסטיאן כדי לעבור בדיקות רפואיות ולחתום על חוזה. "אני שמח לחזור הביתה", אמר השחקן. בהמשך היום יירמאנדי אמור להיות מוצג רשמית במסיבת עיתונאים חגיגית.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/08/26/futbol/equipos/sevilla/1440576945_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

- סביליה: יורנטה מצטרף. בתקשורת האיטלקית מדווחים שהקבוצות הגיעו להסכם. סביליה תשלם 10 מיליון יורו עבור החלוץ שבזמנו קרע רשתות באתלטיק בילבאו. יובה דרשה תחילה 12 מיליון, סביליה הציעה 7 מיליון ולאט-לאט הצדדים הגיעו לעמק השווה. יורנטה בן ה-30 יחתום על חוזה לשלוש-ארבע עונות.

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2015/08/25/futbol/equipos/valencia/1440537649_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

- ולנסיה: השמחה של נגרדו. החלוץ הספרדי כבש אתמול שער יקר עבור ולנסיה שהעפילה לשלב הבתים. נגרדו, ממנו יש ציפיות גבוהות לקראת העונה, שיחרר אנחת רווחה בסיום - "היה חשוב להבקיע את שער החוץ הזה. היינו מאוד עייפים וקצת לחוצים אך בסוף עמדנו במטרה ואנחנו מאושרים. היתרון מהמאסטייה היה חשוב מאוד". נגרדו לא סיים את הראיון בטלויזיה מבלי לרמוז לשיפוט עוין מצד השופט אך מה זה חשוב עכשיו.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עם יורנטה יהיה קצת צפוף בחוד של סבייה נראה לי, או שאני מפספס פציעה או משהו?

7. golding מנהלים

למה צפוף? גמיירו ואימובילה, שעדיין לא ברור אם הוא יכול לחזור לעצמו. דווקא מוצא חן בעיניי המהלך הזה, זה גם יכול לאפשר לסבייה לשחקן עם שניים מקדימה במידת הצורך.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כי יחד עם יורנטה מדובר בשלושה שחקנים שהם חלוצי מטרה ומצפים לדקות משחק.

9. golding מנהלים

לדעתי שלושה חלוצים על עמדה אחת שיכולה להפוך לשתיים בהרבה מאוד מקרים זה לא כל כך בעייתי, אבל יכול להיות שאני מדבר על הניסיון שלי כאוהד של קבוצה בליגה האנגלית. אני די בטוח ששלושה חלוצים יכולים לקבל מספיק דקות ביניהם.

לחלופין, יכול להיות שאימובילה לא מרשים באימונים ובסבייה לא רוצים לקחת סיכונים הקיץ?

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם מתכונן שינוי במערך אז אולי צריך לחזק את ההתקפה, אבל גם אז היית מעדיף שאחד מהשלושה יהיה חלוץ מסגנון אחר. אבל זה אם, ולא ראינו עדות לכך בינתיים העונה למרות שכבר עכשיו יש שני חלוצים בכירים יחסית לפני הגעתו האפשרית של יורנטה. יכול להיות שאימובילה לא מרשים, לכן שאלתי אם אני מפספס משהו. אבל לצורך העניין גם אם הוא לא מרשים צפוף יהיה להם, או לפחות לשלישי ברוטציה שישלם את המחיר.

גם ללא שינוי במערך אני חושב שסבייה צריכה חלוץ נוסף לגמיירו ואימובילה, אבל אחד שיודע לשחק לצידם עם הפנים לשער ולהתחיל גם מאחור, עונה שעברה זה היה אספאס בתיאוריה (לא עבד טוב בפועל), יורנטה הוא בערך ההפך המוחלט מחלוץ כזה.

golding אוהב/ת את זה.
  11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לצורך העניין כמות כזו של חלוצי מטרה שנחשבים בכירים (יחסית) אני רואה רק באתלטיקו מבין קבוצות הצמרת, ואתלטיקו משחקת עם שני חלוצים כשטורס יכול לשחק גם באגפים, או חלוץ שני, ובתיאוריה ובפנטזיה של לא מעט חובבי כדורגל גם וייטו.

12. golding מנהלים

לא חושב שטורס יכול לשחק באגפים אבל אני מקבל את מה שאתה אומר.

אני חושב שספציפית לגבי יורנטה, זה ככל הנראה שילוב של חוסר שביעות רצון (לפחות כרגע) מאימובילה והזדמנות פז לצרף חלוץ מצויין ומוכח שיכול לתת מעבר למה ששני החלוצים הנוכחיים נותנים. בכל אופן, אני בעד :)

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני גם מרגיש שזו החתמה של הזדמנות פז ולא משהו מתוכנן. לקראת סיום מועד ההעברות אתה מקבל הזדמנות להביא חלוץ שאולי יותר טוב מכל אופציה אחרת שיש לך בסגל, אז אתה מביא. אבל לא בטוח שזה נכון.

לגבי טורס, טעות שלי, התכוונתי כחלוץ שני או כזה משחק עם הפנים לשער.

golding אוהב/ת את זה.
  14. Raulito Madridista

http://as02.epimg.net/videos/imagenes/2015/08/28/portada/1440775748_306479_1440775904_doscolumnas_normal.Xxx

פרננדו יורנטה כבר ערך אימון בכורה בסביליה. כפי שבטח שמעתם, סביליה מצרפת בחינם את החלוץ הספרדי בן ה-30 שהותיר את חוזהו בקבוצה. החלוץ הצרפתי גאמיירו שאולי חושש למעמדו פירגן ליורנטה בראיון לתקשורת ואמר - "אנחנו יכולים לשחק יחד וליצור צוות מצוין, שנינו שחקנים עם יתרונות שונים". יורנטה קיבל את חולצה מס' 24 והוא יוצג לתקשורת בעוד חצי שעה. בעונה שעברה כבש 9 שערים בלבד ב-45 הופעות ביובנטוס לעומת כמות כפולה בעונת הבכורה שלו בליגה האיטלקית. בבילבאו היו לו 118 שערים מתוכם 85 בליגה. בין 2008 ל-2012 הוא היה מפלצת, שימו לב לרקורד: 2008/09: 18(43)| 2009/10: 23(51)| 2010/11: 19(41)| 29(53 הופעות). העונה האחרונה לפני שחש תחושת מיצוי בבילבאו הייתה אדירה.

ובנושא הרבה יותר חשוב: סביליה מציינת היום 8 שנים למותו הטראגי של אנטוניו פוארטה. סרחיו ראמוס שהיה חבר טוב שלו בימים העליזים בסביליה העלה פוסט מרגש לחשבון האינסטגרם שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/15
  15. Enzo Maresca Member

יורנטה הגיע בהעברה חופשית. ה20 מליון הם סעיף השחרור החדש שלו בסביליה.

מצב נושא:
הנושא נעול.