וימבלדון 2004

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י amir, ‏17/6/03.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוז'ה פדרר - אחד משחקני הטניס הטובים בעולם כיום. שמעתי עליו הרבה, אבל האמת היא שאף פעם לא ראיתי אותו משחק עד לחצי הגמר. אחד השחקנים האהובים בעולם עליי הוא אנדי רודיק, אבל לא יכולתי שלא לשמוח בשמחתו של פדרר. איזה טניס, איזה משחק, פשוט תענוג. יש לו קלאסה, סגנון, כדורים יפים, ספינים, הכל. הוא פשוט שחקן גדול. יהיה מעניין לראות את המשחק הרומנטי שלו אל מול המשחק האגרסיבי והסרבים של פיליפוסיס.

http://ca.yimg.com/i/ca/reuters/20021013/i/604692489.Xxx

2. Reyes Member

אנדי רם ורודינובה העפילו לפני זמן קצר לגמר הזוגות המעורבים בווימבלדון :!:

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אנדי רם וזוגתו הפסידו בשתי מערכות. הם סיימו כסגני הזוגות המעורבים.

פרר זכה בווימבלדון לגברים יחידים.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרבה כבוד הביאו רם וארליך,וכמובן גם רם במעורבים לישראל.
    הציגו טניס מצוין,והראו שיש להם מה למכור לקראת המפגש הבינלאומי שיהיה עוד מעט של נבחרת ישראל בטניס.

5. שגיא Guest

הופעה מכובדת ביותר של יוני ארליך ואנדי רם בטורניר ווימבלדון.

אנדי רם וזוגתו לו הצליחו לרדוף אחרי מרטינה נברטילובה הבלתי נגמרת, ובן זוגה ההודי שהפגין משחק מצויין. רודיונובה לא הייתה במיטבה ועשתה לא מעט טעויות, לעומתה אנדי רם שמר על קצת יותר יציבות, הגיש כמה הגשות שהיה קשה לעצור, אבל גם זה לא עזר. נברטילובה בת 46 ומשחקת כמו בת 16. פשוט לא יאומן, תואר מספר 20 שלה בווימבלדון, פשוט אגדה.

אגב, ההיגשים של שני הישראלים בווימבלדון הקפיצו את שניהם ל80 הראשונים בדירוג הATP לזוגות. וגם ביחידים שניהם עלו כמה עשרות שלבים, אם כי הם מדוגרים הרחק הרחק מהמאיות הראשונות...

6. Thierry Henry Member

לפי מה שאני יודע הם עלו הרבה מאוד מקומות. אנדי רם יותר מ-100, ויוני ארליך כ-80.
    שניהם מדורגים ב-100 הראשונים!..

7. RE-QL Member

חחחח מה פתאום?! בזוגות הם עלו ל-80 הראשונים זה נכון אבל ביחידים אני בספר אם הם בכלל ב200 הראשונים...

8. Fernando Cavenaghi Member

אואן, ביחידים הם במאייה השנייה לדעתי.

אבל מה שואן כתב באמת בלבל כי היה נדמה בחלק מהכתה שהם במאיה הראשונה של היחידים.

9. RE-QL Member

אני אעשה סדר:
    כמו שאמרתי רם וארליך בכלל לא קרוביים ל100 הראשונים ביחידים- רם מקום 589 וארליך נמצא במקום ה 372.
    ובזוגות ארליך במקום ה74 ורם במקום ה-79.

10. Thierry Henry Member

נכון, טעות שלי. לא הבנתי את הדברים נכון :
    בכל מקרה,
    ראיתי היום סקר בוואן "מה לדעתכם יגרום ההישג של רם וארליך לטניס הישראלי"?
    אני בחרתי באפשרות של "יגרום לציפיות גבוהות שלא יתממשו".
    אפשרויות אחרות: "יחזיר אותו לימי שנות ה-80 העליזים", "לא ישפיעו בכלל".
    מה דעתכם?

11. RE-QL Member

אי בחרתי ביחזיר אותו לימי שנות ה-80 העליזים ולא רק בגלל מה שקרה בווימבלדון בזוגות אלא הצעירים בעיקר דודי סלע שהולך להיות שחקן גדול של לפחות 100 ראשונים בעולם כשרון כזה לא היה הרבה זמן בטניס הישראלי... ויש גם לטניס הנשים תקווה שחר פאר גם היא בת איזה 15.

12. amir Member

אדוני המלך, אתה עושה צחוק.
    אם כתבת שהטניס יחזור לימיו הטובים אך לא בגלל ההשג המדהים שנעשה בוימבלדון, מדוע בחרת באפשרות שבעקבות ההשג הטניס ישוב לימיו הטובים.

13. RE-QL Member

אמרתי לא רק...

14. Reyes Member

זוכרים את הדיון הזה? משנה שעברה...

יש טעם להקפיץ אותו - היום נפתח טורניר ווימבלדון 2004.

ושידורים? בערוץ המזה"ת. ביזיון.

15. shmulikwe Member

מתוך ספורט5:
    http://www.sport5.co.il/_Uploads/13074wim_04.Xxx
    הפאבים באנגליה מלאים אוהדים בימים אלו, וכולם מתעסקים בדבר אחד. בעצם שני דברים... בירה, וכדורגל. טורניר יורו 2004, אליפות אירופה הנערכת אחת ל- 4 שנים ומתקיימת השנה בפורטוגל, מרכזת את מלוא תשומת הלב של האנגלים, כשהנבחרת המקומית מתמודדת על מקומה בשלבים הגבוהים של הטורניר.

אבל החל מהשבוע ירכז את תשומת הלב של האנגלים אירוע נוסף, טורניר ווימבלדון 2004. מדי שנה, בחודשים יוני-יולי, מתרכזים ב"אול אנגלנד קלאב" בארגון טורניר הטניס המפורסם ביותר עלי אדמות, המשוחק כמיטב על דשא משובח, לעיני צופים רבים ועם אמונות טפלות ומסורת מפוארת. גם השנה יהיו הפסקות גשם, המשחקים יעצרו, יהיה חשש לאיבוד לוח הזמנים, נקבל את "הפסקת יום ראשון" המסורתית ונשאל ללא תשובה "מדוע לא בונים שם כבר גג, שנוכל לשחק". ובכן, הגג תאמינו או לא אכן קרוב, וכבר אושר, אבל בינתיים נתאזר בסבלנות.

טורניר ווימבלדון 2004, כמיטב המסורת, קבלו אותו.

גברים:
    השם הוא ללא ספק טים הנמן. מי שהחליף מאמן ומשחק כעת תחת פול אנקון מאמנו לשעבר של פיט סמפראס, הדהים כשהגיע עד חצי גמר הרולאן-גארוס בצרפת לפני כשלושה שבועות ורוצה לעשות סוף-סוף את העבודה מול הקהל הביתי שלו. הבריטי האחרון שעשה זאת היה פרד פרי שזכה בשנים 1934-1936 בשלוש אליפויות רצופות. מאז, כ- 68 שנים לא זכה בריטי בתואר. שנתיים אחריו העפיל אוסטין הבריטי לגמר, וזה הכל. הנמן מודע ללחץ שיש עליו, ואומר: "ווימבלדון הוא תמיד השיא של השנה שלי. אני אנסה לעשות את הכל, אם האווירה הייתה מלחיצה אותי, אז זה היה מתבטא בתוצאות".

http://www.sport5.co.il/_Uploads/ImagesGallery/1575henman.Xxx
    הנמן. יצליח?

לא ברור למה הבריטי מכוון, כי גם הוא יודע: "אצל הבריטים יש 127 מפסידים ורק מנצח אחד בטורניר, אני לא מסתכל על זה כך". ובגלל העובדה הזו, הנמן יודע ש- 4 ההופעות שלו בחצי הגמר בשנים 1998, 1999, 2001 ו- 2002 לא עוזרות לקהל הביתי. הם רוצים זכייה. בהתחשב בכושר של הנמן ובהגרלה שלו, הוא אמור להגיע עד חצי הגמר (יאלץ לעבור את פיליפוסיס בשמינית לאחר שקיבל מתנה כשדויד נלבנדיאן הארגנטינאי הודיע על פרישה) ושם יפגוש את רודיק.

האמריקאי אינו בכושר שיא והרבה תלוי בשאלה כיצד יגיעו שניהם למשחק, אבל לטעמי רודיק פשוט יותר טוב על דשא. סליחה, בריטים נחמדים, תרשמו עוד חצי גמר...

הבריטי וחבריו להגרלה יודעים שפרישתם של שחקנים רבים, ובניהם אנדרה אגאסי הוותיק (פצוע), גסטון גאודיו אלוף הרולאן גארוס, גוסטאבו קווארטן הברזילאי וכמובן נלבנדיאן הנהדר, עשו את ההגרלה לפתוחה יותר, וזו ההזדמנות של הטניסאים הפחות מוכרים והלא מדורגים לפרוץ קדימה.

בחלק הראשון של ההגרלה, נמצא האלוף, רוג'ה פדרר משוויץ. "אני מאושר שהשנה שעברה הייתה נהדרת עבורי כאן לכן כעת אין עלי לחץ אדיר כשאני מגיע לווימבלדון. אני מקווה שאצליח כאן, בשנה שעברה רק רציתי להגיע כמה שיותר רחוק, הפעם אני רוצה להגן על התואר ואני מרגיש שכל הפוקוס הוא עלי". אז השוויצרי מודע ללחץ ולא נלחץ, בערך, אבל ההגרלה שלו תזמן לו מפגשים עם תומאס יוהנסון השבדי (נהדר על דשא), סרישפאן התאילנדי (תמיד טוב, אבל בכושר בינוני מינוס) ואולי לייטון יואיט ברבע הגמר (את יואיט תמיד צריך לספור). עם זאת ולמרות הכל, פדרר נראה מועמד לחצי הגמר, ושם הוא יפגוש יריב לא קשה על דשא.

http://www.sport5.co.il/_Uploads/ImagesGallery/1403federer.Xxx
    פדרר. האלוף, יגן על תארו?

זה יכול להיות גיז'רמו קוריה הארגנטינאי, אולי יונאס ביורקמן משבדיה אם הוא לא יתעייף בדרך. המדורג הבכיר ביותר שיכול לפגוש את פדרר בחצי הגמר הוא חואן קרלוס פררו מספרד, אבל האחרון לא בכושר טוב, קצת פצוע, ולא נראה מסוכן מדי.

אם כן, פדרר נגד רודיק בגמר. מי בכושר טוב? אף אחד מהם. מי נהדר על דשא? שניהם. מי ינצח? פדרר. יגן על התואר.

תחזית בטוחה: רוג'ה פדרר
    ינסו להפריע: טים הנמן, אנדי רודיק
    ינסו להפתיע: פיליפוסיס, נובק, שאלקן, יואיט, ביורקמן
    אתר ספורט 5 הולך עם: רוג'ה פדרר

נשים:
    נתחיל מהסוף. הבלגיות ג'סטין הנין וקים קלייסטרס שוב לא משחקות בשל פציעה, והאחיות ויליאמס יתמודדו האחת נגד השנייה בגמר. סרנה, אלופת השנה שעברה, מבהירה שהיא בפוקוס: "אני יותר רצינית וממוקדת כיום. לפני הפציעה, ניצחתי הרבה וזה כמו 'אוקי, נחמד, עוד ניצחון', היום הגישה שלי שונה לחלוטין. אני מאוד רצינית ומאוד רוצה לנצח, אני שונאת להפסיד". מי מוכן להמר שהיא תפסיד? לא אני. סרנה ויליאמס כועסת וממוקדת זה לא משהו שכיף להתעסק איתו, לאמריקאית היה זמן להסתגל לטניס בטורניר הרולאן גארוס האחרון, ובמשטח הדשא המועדף עליה היא פייבוריטית.

האמריקאית צפויה לפגוש את בת ארצה ג'ניפר קפריאטי ברבע הגמר ולעבור אותה, הרבע השני של ההגרלה יזמן לה את קוזנצובה מרוסיה או מורסמו הצרפתייה, את שתיהן היא תעבור, אם צריך, בדרך אל הגמר.

[http://www.sport5.co.il/_Uploads/ImagesGallery/1395clisters_henin0709.Xxx
    הבלגיות. לא משחקות

החצי השני של הגרלת הנשי תחרותי הרבה יותר. לינדזי דאבנפורט (ארה"ב, 5) תמיד פקטור בווימבלדון, תפגוש יריבה קשה כבר בשמינית הגמר, בדמות ורה זבונרבה מרוסיה. לינדזי צפויה לעבור. מי שתמתין לה ברבע הגמר היא האחות הבוגרת לבית ויליאמס, ונוס, שלא צפויה לעבוד קשה עד שלב זה. ברבע הגמר היא תעבוד קשה, אבל דאבנפורט בכושר בינוני מול ונוס בכושר בינוני בווימבלדון, נותן לונוס יתרון.

הלנה דמנטייבה החלשה בזמן האחרון אמורה להגיע לשמינית הגמר שם תמתין לה צ'נדה רובין האמריקאית. רובין טובה יותר, אבל לא תעבור ברבע את אנסטסיה מישקינה הנהדרת, זוכת טורניר הרולאן גארוס האחרון הנמצאת בכושר שיא ומשחקת טניס נהדר. מישקינה תתמודד עם שראפובה או הנטוחובה בשמינית הגמר אבל תגיע עד לחצי בלי קשיים מיוחדים. בחצי היא תפגוש את ונוס כאמור, וכאן כנראה היא תיעצר.

אז עוד גמר אחיות בין ונוס לסרנה. מי יותר טובה? סרנה. מי בכושר יותר טוב? סרנה. מי תזכה? סרנה.

http://www.sport5.co.il/_Uploads/ImagesGallery/1402serena_wiliams1.Xxx
    סרנה. מול האחות בגמר?

תחזית בטוחה: סרנה ויליאמס
    ינסו להפריע: ונוס ויליאמס, מישקינה, מורסמו
    ינסו להפתיע: קפריאטי, קוזנצובה, מישקינה, שרפובה
    אתר ספורט 5 הולך עם: סרנה ויליאמס

ישראלים:
    טורניר דל בישראלים השנה. בהגרלות היחידים נראה רק את הטניסאית הישראלית הבכירה אנה סמשנובה פיסטולצי, המדורגת 16 בטורניר, ובגברים את אנדי רם שהעפיל מן המוקדמות לאחר שקיבל כרטיס חופשי לנסות את מזלו, והצליח לנצח שלושה יריבים בכדי להיכנס להגרלה הראשית.

אנה תפגוש בסיבוב הראשון את קטרינה סרבוטניק מסלובקיה, הבלתי מדורגת. לישראלית צפוי משחק לא קל על משטח לא כ"כ אהוב עליה, אך למרות זאת היא תעפיל לטעמי לסיבוב השני לראשונה מזה שלוש שנים. בסיבוב זה היא תתמודד מול המנצחת בין ווינגרטנר (גרמניה) לצ'לדקובה (צ'כיה) וגם אותן היא אמורה לעבור, כדי להיעצר במפגש ומל מגדלנה מאלייבה בסיבוב השלישי. תאמינו לי, אנה קונה תסריט כזה.

http://www.sport5.co.il/_Uploads/ImagesGallery/102smashnova2.Xxx
    אנה. תעבור את הסיבוב הראשון?

ואנדי? הוא מאושר שהגיע להגרלה הראשית. "כל חיי רציתי להיות בהגרלת היחידים הראשית של טורניר גראנד סלאם, ולא עשיתי זאת. עכשיו הגשמתי חלום ואני רוצה רק לעשות חיים", כך אמר לאתר ספורט 5. אבל ההגרלה של אנדי קשה וחיים הוא לא יעשה, אנדרי פאבל הרומני המדורג 22 בטורניר ידיח אותו בסיבוב הראשון, אלא אם כן אנדי בכושר נהדר כמו שהוא אומר. הלוואי.

לאנדי יהיה "ווימבלדון עמוס" כהגדרתו, הוא צפוי לשחק כמעט כל יום. מלבד היחידים בגברים, אנדי יקווה לחזור עם שותפו הישראלי יוני ארליך על הישגם הבלתי נשכח מהשנה שעברה, חצי גמר זוגות גברים. הטורניר בשנה שעברה היה זה שהקפיץ את השניים לפסגת הטניס העולמי בזוגות, עכשיו כבר כולם מכירים אותם וזה יהיה סיפור שונה. כל משחק יהיה יותר קשה והצמד הישראלי חייב להוכיח את עצמו. בסיבוב הראשון הם יפגשו את נובאק וסטפאנק הצ'כים למשחק מאוד קשה, ותרשו לנו לא להסתכל מעבר לכך. כדי לא לעשות נאחס חס ושלום.

רם לא יסיים בכך, הוא גם ינסה לשחזר את ההישג שלו הגדול מהטורניר בשנה שעברה. אז הגיע רם לגמר הזוגות המעורבים, עת שיחק עם אנסטסיה רודיונובה הרוסייה. השניים הפסידו למרטינה נברטילובה האגדית וליאנדר פאס ההודי, גם הפעם ישחק רם בזוגות המעורבים, ייתכן כי ישתף פעולה עם רודיונובה (השניים הגישו בקשה לקבל ווילד קארד) או שישחק עם פטרה מנדולה מהונגריה.

http://www.sport5.co.il/_Uploads/ImagesGallery/1396erlich_ram2.Xxx
    אנדי ויוני בשנה שעברה. שיהיה בהצלחה

גם יוני ארליך ישחק בזוגות מעורבים (יריבה לא ידועה כעת), נקבל את שחר פאר בטורניר הנערות (עדיין לא התקיימה ההגרלה) ובכלל נעשה חיים. תבלו.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/04